Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze planary


ibizpl

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Wiem że to kolejne zapytanie podobne do setek innych, ale może podpowiecie to i owo?

 

Od jakiegoś czasu do słuchania muzy w domu używam w sumie rozwiązania mobilnego, czyli iphone -> tidal hifi/master -> dragonfly red -> Meze Neo 99 i w sumie jestem bardzo zadowolony :)

Uznałem jednak że skoro usłyszałem potężną różnicę pomiędzy poprzednim sprzętem ( nie wartym wspomnienia ) a aktualnym, to może pora na wejście na kolejny schodek?

Ponieważ zależy mi żeby oprócz słuchawek rozwiązanie było dalej mobilne ( w sumie chodzi o słuchanie w domu ale w różnych miejscach ) więc większe klamoty odpadają, najchętniej zostawiłbym na razie reda i skupił się na wymianie samych słuchawek ( a raczej dołożeniu kolejnych bo Neo zostają ), może na kolejnym etapie pomyślę o innym DAC/DAP.

 

Lubię raczej rozrywkowe granie, nie koniecznie stricte analityczne - w aktualnym torze najbardziej brakuje mi sceny, chciałbym "wyjść z muzyką z głowy", stąd pomysł na słuchawki otwarte, kwestia samej technologii czyli planarów, to już bardziej ciekawość i fanaberia.

 

Budżet jak na planary niestety nie duży bo max 2,5 tys. i niekoniecznie musi to być całość kwoty.

Jak na razie po dłuższej lekturze przeróżnych recenzji i opinii doszedłem do wniosku że brakuje ok 1000 zł żeby móc cokolwiek wybierać z półek sklepowych, więc albo używki albo:

- Sundary

- Monolith M1070

- Monolith M1570 

- Aeon open back ( trochę ponad budżet, trzeba będzie negocjować )

- ... co jeszcze?

 

Tak jak wspomniałem, cel rozrywkowy nie studyjny, słucham dla przyjemności, np Fish ( ten od Marillion ), Knopfler i Dire Straits, RHCP, Pineapple Thief, Tool, stare Tangerine dream, Yello, sporo muzyki poważnej np. koncerty Krystiana  Zimermana, trochę filmówki typu Hans Zimmer, Goransson, z rodzimej muzy Coma ( stare albumy), Dr Misio, Lao Che.

 

Lubię lekko ( ale tylko lekko ) podbity ale kontrolowany w cuglach bas, naturalny nie schowany za bardzo środek i czysty ale nie raniący bębenków treble.

 

Liczę na podpowiedzi kolegów którzy podobną drogę mają już za sobą i podrzucą kolejne modele do wpisania na listę do odsłuchu.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych i Zdrowych Świąt i 

 

niech Herce będą z Wami ;)

 

Zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć. Tym gówienkiem nie napędzisz wymagających planarów a wciąż pytasz o rady- jakiś złoty środek, którego nie ma. Będzie grało, ale na pół gwizdka. Celuj w te co mają mało omów i wyższą czułość :)Oppo PM-3 , Pandy itp. Słuchawki dobiera się do źródła lub odwrotnie.

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones/details#details

Lobuz1 - ale tego właśnie oczekuję ( bo się nie znam ) - skoro tym czerwonym gówienkiem nie da się napędzić konkretnie grających planarów to ja taką odpowiedź akceptuję, drapię się po głowie i myślę albo nad zmianą szukanych słuchawek na dynamiki które zagrają z redem ( a takie w sumie już mam ), albo kupuję konkretne planary i rozglądam się nad innym źródłem ( byle mobilnym )może jakiś DAP, np Astell?

Właśnie o to mi chodzi, jak ułożyć sobie mobilny tor żeby to zagrało i nie kosztowało majątku. Myślałem już chwilę nad DAPem ale jeszcze nie przebrnąłem przez recki tych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pilotKA - sorry ale nie kumam o co ci chodzi w tym ostatnim wpisie. Piszesz o fidelio i komisach, wklejasz sundary i jakieś quad era1... ciężko jakieś wnioski wyciągnąć ( odnośnie X2 już pisałem wcześniej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No co mam Ci poradzić? Po pierwsze, swoich nie sprzedaję, wprost przeciwnie, bardzo je lubię. Nikogo do żadnego komisu nie wysyłam. Po drugie raczej już wypowiedziałem się swoim portfelem - X2 sprzedałem, a Quadów słucham do tej pory, razem z D7000. Chyba gdybym wolał Fidelio, to bym sprzedał droższe, a został z tańszymi, nie?

Zresztą co do kwot, to przecież to powiedziałem - X2 są świetnym produktem w swojej cenie, ok. 500zł, ale nie rozpędzałbym się z określaniem ich jako docelowe, kiedy wchodzimy na dużo wyższe pułapy cenowe. 

Co do wyciągania wniosków, to chyba ta dyskusja jest trochę bezcelowa, bo rozmawia ktoś, kto miał obie pary i te wnioski już wyciągnął, z kimś kto czerpie wiedzę z ocen na Amazonie. Jest to równie sensowne, co podwójne spacje między wyrazami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Foressen - litosci.   porównałes   x2  do   era1 ,   dziwne   by  było  zeby   x2-ki   grały  tak  samo  jak   ery   - cztero krotnie  drozsze    olx 1700zł

 spacje  zostaw   w spokoju.

denony jeszcze tansze  4-tery  tysiace  ,  wiec  mnie  denerwuje   zestawianie    tych   sluchawek  z produktem   budzetowym  ,  za   100  euro.

 zamiast   hf  580    chetnie  bym  kupil  era1   jednak   sa  dla  mnie  za  drogie .wszystkie  moje  sluchawki sa  warte  tyle  co    ery1-ki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, to inaczej.

1. Autor tematu szuka słuchawek do 2,5k zł
2. Proponujesz mu zakup X2, określając je jako "docelowe", ze wzmacniaczem za 3k
3. Miałem te słuchawki, określiłem jako dobre za swoją cenę, ale nie na poziomie, o którym mówimy, a który określił autor wątku
4. Zarzucasz mi, że wysyłam kogoś do komisu (?) oraz, że porównuję X2 do znacznie droższych produktów. No porównuję, bo chyba o takim pułapie tutaj mówimy

Z mojej strony EOT, nie ma sensu tego ciągnąć, nic wartościowego to nie wnosi. 

@ibizpl

Masz może możliwość podjechać do któregoś salonu mp3store? Część z twojej listy mają w ofercie - na spokojnie posłuchasz i dać znać co w czym Ci się podobało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Listę robię właśnie po to żeby wiedzieć czego posłuchać, ale jeżeli do DAPa trzeba dokupic kolejny wzmak to dla mnie cała akcja jest kompletnie bezsensowna, nie ma na rynku mocnych DAPów żeby kolejne pudło dokładać? Nie muszę przecież kupować najtrudniejszych do napędzenia planarów na rynku.

Ok faktycznie pora zamknąć temat bo się bałagan robi, dziękuję wszystkim za podpowiedzi, w rewanżu obiecuję dać znać jak się cały temat zakończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie potrzebujesz żadnego wzmacniacza do dobrego dapa i planarów, które tutaj wymieniono. Mam 3 dapy: Kann Alpha- zdaje się najmocniejszy na rynku, właśnie został kupiony pod planary- max 12 Vrms bez obciążenia co daje 4500mW dla słuchawek 32 ohm (high gain, balans). Używam na średnim wzmocnieniu i mam zapas nawet na słuchawki bardziej wymagające prądowo- pisano, że daje radę z Audeze Lcd-4. Mój Shanling M6 Pro też daje radę na turbo gain z Etherami i Aeon 2. Ibasso DX160 to najgorszy mój dap do planarów- jest plasko, mniej dynamicznie. Miałem podobne potrzeby i przeszedłem tą drogę. Posłuchaj Aeon 2- mają zaledwie 13 ohm, są lekkie, składane, ******ste. Jak kupisz je to zainwestujesz w dapa.

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mogę jeszcze polecić do rozważenia Oppo PM-2.

Mam je od maja i po zmianie kabla na occ nie mam się do czego w nich przyczepić.

Bardzo uniwersalne planary, grające dobrze z większości źrodeł.

Do tego można je dość tanio kupić.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, lobuz1 napisał:

Wszystkim polecasz ibasso, ale one nie są planarne. 

Ale wpisują się w preferencje i grają, jak planary. ;) Poza tym, co za różnica, jaka technologia, chyba mają dobrze grać, czy może kolega będzie się jarał samą nazwą?! ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, ibizpl napisał:

Temat częściowo zakończony, stanęło na Monolith M1570. Teraz czeka mnie znalezienie odpowiedniego dla nich źródła :)


One potrzebuję raczej duuuużo prądu. Daj znać jak z komfortem bo to jednak 670g wagi. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obawiałem się tej wagi po przeczytaniu i oglądaniu różnych recek w sieci ale o dziwo po założeniu na łeb kompletnie mi nie przeszkadzały, chociaż przyzwyczaiłem się do Meze neo których w ogóle się nie czuje że są na głowie. Słuchałem może z 20-25 min i zero uczucia że ciężko na czubku głowy, nie wiem jak będzie np po 2-3h ale rzadko słucham tak długo bez przerwy. Ale jak się je weźmie w rękę to ważą swoje faktycznie kloc.

W recenzjach spotkałem się też z opinią słabego docisku padów, u mnie ten problem nie występuje, może mam dużą głowę, nie noszę kapeluszy także nawet nie wiem jaki rozmiar - ale żona mnie po ziemniaki z czapką nie wysyła ;)

Słuchałem też 1070 i jakoś mi od razu nie podeszły, co mnie zdziwiło bo podobno aż tak się nie różnią a jakoś tak bez głębi wypadły, grały za bardzo w środku głowy ( z welurami pewnie by było lepiej ), 580 zagrały nieźle, ale odsłuch był po M1570 więc nie podołały, chociaż jakbym miał wybierać między nimi a 1070 to brałbym 580. 

Dopiero teraz usłyszałem że Neo mają aż tak podbity bas który jednak zachodzi na średnicę i zniekształca wokale, szczególnie żeńskie, także nie trafią na półkę tylko na sprzedaż.

Teraz kolejna zagwozdka czym mobilnym je napędzić, czytam co się da o SR25, po balansie chyba da radę?

 

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko po balansie bo 2x więcej prądu. Nie wiem na czym słuchałeś- pewnie na stacjonarce bo te słuchawki mają 60 ohm, niską czułosć i zapewne tylko przenośny Kann Alpha może spróbować je napędzić. SR25 po balansie ma 4 Vrms- pod obciążeniem 60 ohm przekłada się to na moc 266mW. Na SE jest 2Vrms (60mW). Mizernie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacząłem ( z premedytacją ) od iphone+red z kilkukrotną zamianą na moje neo żeby mieć punkt odniesienia, o dziwo na redzie jeszcze sporo  poziomów mocy zostało ( tak 1/4 ) a myślałem że będzie za cicho przy takim poborze. Później przerzuciłem się na jakiegoś wypasionego stacjonarnego bursona ( nie wiem co to za model ) i już do końca na nim porównywałem wszystkie.

Dobrze że Sr25 da radę, bo więcej już nie chcę wydawać na audio w tej chwili, chociaż DAPa w sumie jeszcze nie wybrałem ale pułap cenowy już w górę się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem sr25 nie da rady. Słuchawki mogą grać dosyć głośno, ale bez „mięsa”, płycej, na półgwizdka. Jak porównasz odsłuch Monolith na Bursonie na wysokim gain vs Iphone+ red? Nie odczułeś znaczącej różnicy?

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet po balansie? Sam jestem ciekaw, chociaż z recki Piotra Ryki wynika że AK380 nieźle sobie z nimi poradził a on więcej chyba nie ma ( jeszcze nie znam na pamięć tych parametrów DAPów ). Jeżeli faktycznie tak będzie to trzeba będzie szukać AMPa jakiegoś pod te monolity, zobaczymy.

Teraz, lobuz1 napisał:

Moim zdaniem sr25 nie da rady. Słuchawki mogą grać dosyć głośno, ale bez „mięsa”, płycej, na półgwizdka. Jak porównasz odsłuch Monolith na Bursonie na wysokim gain vs Iphone+ red? Nie odczułeś znaczącej różnicy?

 

Trudno stwierdzić bo na bursonie słuchałem innej muzy z CD i już porównywałem wszystkie słuchawki na nim później, także tutaj brak punktu odniesienia na tyle konkretnego żeby coś sensownego powiedzieć. Na redzie się już dłużej nie skupiałem bo wiedziałem że czeka mnie zmiana źródła także on tylko chwilowo będzie z nimi grał aż nie znajdę.

W każdym razie na pewno nie było takiej kolosalnej różnicy zniekształcającej dźwięk na pierwszy rzut ucha, one zagrały z tym redem kawałki które dobrze znam bardzo ładnie ( co nie znaczy że na 100% ).

 

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W recenzji moich hd660S mówili, że graja świetnie bezpośrednio z dziurki telefonu :)  
Z Sr25 na balansie wyciągniesz 266mW (4Vrms)

Z AK380 na balansie niecałe 9mW (2,3 Vrms)

Mój Kann Alpha da 2400mW (12Vrms) i to jest moim zdaniem optymalnie bądź może i trochę mało

 

Specyfikacja słuchawek z mp3store:

Model: 39416
• Styl: Otwarte
• Typ przetwornika: Planarny magnetyczny
• Struktura magnetyczna: Liniowe magnesy symetryczne
• Rodzaj magnesu: Symetryczny neodymowy push-pull
• Rozmiar przetwornika: 106mm
• Maksymalna obsługiwana moc: 5 W (dla 200ms)
• Maksymalny SPL: > 130dB
• Pasmo przenoszenia: 5 Hz ~ 50 kHz
• Całkowite zniekształcenia harmoniczne: Poniżej 0,1% przy @ 100dB
• Impedancja: 60 omów
• Wydajność: 96dB / 1mW
Optymalne zapotrzebowanie na moc: 200 mW - 4 W
• Waga: 670g
Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lobuz1 dobrze radzi. Sam mam SR25 i to bardzo przyjemnie grający DAP  ale słaby mocowo,  moje Oppo pm3 grają z nim właśnie tak jak to nazwał i opisał Lobuz1 - na pół gwizdka w porównaniu do stacjonarnych piecyków. Do SR 25 to  się kupuje coś w stylu np. Aune E1  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wynika z tego że powinienem szukać mobilnego wzmaka bardziej nuż DAPa i zastąpić tylko REda, bo 5K za AK Alpha nie wchodzi w grę. Chyba że są jakieś inne modele DAPów z większa mocą w pułapie do 3k?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności