Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pierwsze planary


ibizpl

Pytanie

Witam wszystkich,

 

Wiem że to kolejne zapytanie podobne do setek innych, ale może podpowiecie to i owo?

 

Od jakiegoś czasu do słuchania muzy w domu używam w sumie rozwiązania mobilnego, czyli iphone -> tidal hifi/master -> dragonfly red -> Meze Neo 99 i w sumie jestem bardzo zadowolony :)

Uznałem jednak że skoro usłyszałem potężną różnicę pomiędzy poprzednim sprzętem ( nie wartym wspomnienia ) a aktualnym, to może pora na wejście na kolejny schodek?

Ponieważ zależy mi żeby oprócz słuchawek rozwiązanie było dalej mobilne ( w sumie chodzi o słuchanie w domu ale w różnych miejscach ) więc większe klamoty odpadają, najchętniej zostawiłbym na razie reda i skupił się na wymianie samych słuchawek ( a raczej dołożeniu kolejnych bo Neo zostają ), może na kolejnym etapie pomyślę o innym DAC/DAP.

 

Lubię raczej rozrywkowe granie, nie koniecznie stricte analityczne - w aktualnym torze najbardziej brakuje mi sceny, chciałbym "wyjść z muzyką z głowy", stąd pomysł na słuchawki otwarte, kwestia samej technologii czyli planarów, to już bardziej ciekawość i fanaberia.

 

Budżet jak na planary niestety nie duży bo max 2,5 tys. i niekoniecznie musi to być całość kwoty.

Jak na razie po dłuższej lekturze przeróżnych recenzji i opinii doszedłem do wniosku że brakuje ok 1000 zł żeby móc cokolwiek wybierać z półek sklepowych, więc albo używki albo:

- Sundary

- Monolith M1070

- Monolith M1570 

- Aeon open back ( trochę ponad budżet, trzeba będzie negocjować )

- ... co jeszcze?

 

Tak jak wspomniałem, cel rozrywkowy nie studyjny, słucham dla przyjemności, np Fish ( ten od Marillion ), Knopfler i Dire Straits, RHCP, Pineapple Thief, Tool, stare Tangerine dream, Yello, sporo muzyki poważnej np. koncerty Krystiana  Zimermana, trochę filmówki typu Hans Zimmer, Goransson, z rodzimej muzy Coma ( stare albumy), Dr Misio, Lao Che.

 

Lubię lekko ( ale tylko lekko ) podbity ale kontrolowany w cuglach bas, naturalny nie schowany za bardzo środek i czysty ale nie raniący bębenków treble.

 

Liczę na podpowiedzi kolegów którzy podobną drogę mają już za sobą i podrzucą kolejne modele do wpisania na listę do odsłuchu.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych i Zdrowych Świąt i 

 

niech Herce będą z Wami ;)

 

Zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jeżeli chodzi o bezpieczne wybory, to podejrzewam, że Burson Playmate bez problemu, ale to stacjonarny. Podobnie pewnie da radę SMSL SP200. Z semi-mobilnych A&K Cube też powinien być git. 

 

To są takie wybory "bezpieczne", mające masę mocy. Może coś słabszego też by starczyło, przyznam, że nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Neonlight - dzięki za podpowiedź, tyle że obydwa modele sporo ponad budżet - Anandy zaczynają się od 3800, co nawet przy wyjątkowych zdolnościach negocjacyjnych ( których nie mam ) nie spowoduje zbliżenia się do założeń budżetowych, podobnie jest zresztą z X v2 - starszym modelem który bazował koło 7-8 tys chyba?

Wychodzi na to że piszesz o polowaniu na używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, ibizpl napisał:

Neonlight - dzięki za podpowiedź, tyle że obydwa modele sporo ponad budżet - Anandy zaczynają się od 3800, co nawet przy wyjątkowych zdolnościach negocjacyjnych ( których nie mam ) nie spowoduje zbliżenia się do założeń budżetowych, podobnie jest zresztą z X v2 - starszym modelem który bazował koło 7-8 tys chyba?

Wychodzi na to że piszesz o polowaniu na używki?

Dokładnie, była mowa o używkach. Nawet na forum ostatnio widziałem oba modele w okolicach 2kzł. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ibizpl napisał:

Czytałem trochę o 400i i teoretycznie są dla mnie za jasne, ale dopiszę do listy  odsłuchowej. Widzę że Hifiman rządzi w tym pułapie.

Nie będą za jasne, a nawet jeżeli, to w bardzo prosty sposób można je przyciemnić, więc tym się nie przejmuj. 

 

Według mnie Takstar'y są lepsze od HE400i/4XX, ale Hifiman'y jakieś złe też nie są. 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

6 godzin temu, ibizpl napisał:

Tak jak wspomniałem, cel rozrywkowy nie studyjny, słucham dla przyjemności, np Fish ( ten od Marillion ), Knopfler i Dire Straits, RHCP, Pineapple Thief, Tool, stare Tangerine dream, Yello, sporo muzyki poważnej np. koncerty Krystiana  Zimermana, trochę filmówki typu Hans Zimmer, Goransson, z rodzimej muzy Coma ( stare albumy), Dr Misio, Lao Che.

 

Lubię lekko ( ale tylko lekko ) podbity ale kontrolowany w cuglach bas, naturalny nie schowany za bardzo środek i czysty ale nie raniący bębenków treble.

 Gdy rozważamy 400i(4xx) vs 580 to dla mnie jest to kwestia preferencji, obie pary mają swój własny odmienny urok, który ciężko wytłumaczyć, ale też nie wiadomo czy każdy je tak samo odbierze. Na jednych i drugich mogę puścić cały przekrój muzyczny i na każdym utworze mam radochę. To właśnie polubiłem w tych planarach. Jeśli chcesz bardziej skonkretyzowaną i ocieploną prezentacje to wtedy 580tki. Jeśli chcesz taką niezwykła "sferyczną" prezentacje z bardziej subtelną górą (już po jej przytłumieniu foamami), też fajnym ale mniej dominującym basem to wtedy 400i.

 

 W obu przypadkach zakładam, że jest jeszcze miejsce na techniczny upgrade (i nawet dane mi jest to wyłapać podczas dłuższych odsłuchów gdzie siłą rzeczy dzieje się jakaś analiza), ale cena też poziomem skacze dość szybko w górę. Tutaj przy odpowiedniej okazji (a nawet nie) jest niski próg wejścia i duża stopa zwrotu. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, lobuz1 napisał:

Szarpnij się na Aeon 2 closed.

 

Raczej szukam otwartych słuchawek, ale Aeony to już okolice bardziej 3 niż 2 k. Na nich nie wiem jakie rabaty do ugrania. M1070 już są na liście i też je biorę pod uwagę.

Bardzo jestem teraz ciekaw jak zagrają te 580tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

  za   na  namowa  chłopaków   z  forum   zakupiłem      hf580       oraz  he  400i     stara  wersja  nie  2020 .  hifimany  maja     mało  dołu  graja   nieco   zwiewnym   dzwiekiem    .580tki   sa  tez   bardzo  dobre  maja   jakby   wiecej  ciepła    w  dzwieku  ........ poluj  na uzywki   ceny   nowych  sa   zawyzone   .....   jesli   chcesz   miec   odskocznie  od    580  i  400i       kup   fidelio   x2    .  własciwie   to   x2   i    jakies  planary   moga   byc   docelowymi  słuchawkami    plus     b  dobrej    jakosci   dac  ze   wzmacniaczem      !!!!!!!!!!! u  mnie    zagrały  { bezwzglednie }słuchawki  dopiero   na     dacu   wart   3000  tys   naszczescie    teraz  koszt  1200 

     monoprice   1070  maja  dobre opinie   ale  cena   nieakceptowalna.

   tak  wiec      ,  u  mnie wyszło  tak  ze    dobry  dac   ciegnie   jakosciowo   dzwiek   w  gore  nawet  w   tanszych  sluchawkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już się tak nie rozpędzajmy z ta docelowością X2. Są okej w swojej cenie, szczególnie, że Amazon regularnie wyprzedaje je w okolicach 500zł. Niemniej, jeżeli już i tak mówimy o kosztach rzędu 3k za sam DAC, to wolałbym najpierw dołożyć trochę do samych słuchawek. Już QUADy (które nie zyskały forumowego błogosławieństwa i nadal można je kupić śmiesznie tanio ;) ) wysłały X2 do komisu. Podobnie pomiędzy nimi (X2), a Denonami D7000 jest przepaść. A X2 słuchałem ze sprzętem od ~500zł(Sanskritt 6th + Zenek3B) do ~3000zł(Playmate Everest) i nie skalowały się wcale aż tak niesamowicie. Podobnie wcale nie uważam, że są aż tak wymagające w stosunku do źródła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

X2 odpadają, znam te słuchawki, grają całkiem przyjemnie ale bardziej podeszły mi Meze neo które wtedy kupiłem i zostają na półce do kolekcji, szukam bardziej szczegółowego grania

Jeżeli chodzi o źródło,  zostaję przy mobilnym, także nie bardzo chcę teraz zmieniać reda, może za jakiś czas ( nie wiem na co ), ale słuchawki o które w tej chwili mi chodzi mają być w miarę łatwe do napędzenia - akurat pod reda. U mnie stacjonarny tor odpada zupełnie, lubię słuchać w różnych pokojach i w ogrodzie ( szczególnie tam, chociaż nie w zimie ) i jest to dla mnie ważniejsze niż audiofilski stacjonarny tor pod uszatki.

Update listy:

- Sundara ( nie wiem czy red im starczy, boje się że nie )

- Monolith M1070

- Monolith M1570 

- Aeon open back ( nic o nich nie wiem i za drogie, ale jakoś mnie korcą )

- Takstar HF580

- HE400i

 

PilotKA, o jakim konkretnie DACu piszesz?

6 minut temu, laocy napisał:

Ibis tylko Dan Clark Ether Flow.Poczekaj ,dozbieraj 😁,Posłuchaj.docenisz albo nie🙂

 

Laocy - jakbym chciał wchodzić na taki pułap ze słuchawkami, to już wolałbym dołożyć i kupić Meze Empyreany - rozwaliły mnie te słuchawki. 

Ale nie o takich pułapach rozmawiamy, nie chcę tyle wydawać na uszatki, po prostu, kwestia priorytetów, nie braku gotówki, każdy ma swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najlepiej zrobisz, jak pojedziesz do któregoś ze sklepów i posłuchasz. Jesteś pewien konstrukcji otwartej i planarnej? Jeżeli lubisz Meze Neo, to chyba szukasz mocnej podstawy basowej, co raczej sugeruje zamknięte dynamiki. Na otwartej ten zakres będzie lżejszy, podobnie planara to raczej się bierze dla jego średnicy, niż dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, laocy napisał:

Ibis tylko Dan Clark Ether Flow.Poczekaj ,dozbieraj 😁,Posłuchaj.docenisz albo nie🙂

Aeon 2 to takie Ether tylko trochę gorsze granie :)  . Słucham tej samej muzyki co kolega, który pyta. Te słuchawki są lekkie, składają się i fajnie grają. Nie jest to też plastic fantastic jak te skrzypiące Hifiman.

6 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Najlepiej zrobisz, jak pojedziesz do któregoś ze sklepów i posłuchasz. Jesteś pewien konstrukcji otwartej i planarnej? Jeżeli lubisz Meze Neo, to chyba szukasz mocnej podstawy basowej, co raczej sugeruje zamknięte dynamiki. Na otwartej ten zakres będzie lżejszy, podobnie planara to raczej się bierze dla jego średnicy, niż dołu.

Ether Flow są otwarte i jak dostaną prądu to mają piękny soczysty bas. Na DX160 czar pryska w planarach.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, lobuz1 napisał:

 

Ether Flow są otwarte i jak dostaną prądu to mają piękny soczysty bas. Na DX160 czar pryska w planarach.

No to inna sprawa, że planary raczej kojarzą mi się z większym zapotrzebowaniem na prąd, ale mało ich znam, może są jakieś mało wymagające i łatwe do napędzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, laocy napisał:

Ibis>Jeśli chcesz je napędzić ipfonem to kuppuj co chcesz😊

 

I tak kupię co chcę, natomiast nie uważam żeby podpięcie pod mobilny DAC dyskwalifikowało rozwiązanie jako całość, przynajmniej do pułapu 2-3 tys.

Wiadomo że w high endzie do większości uszatek jest potrzebny odpowiedni tor i między innymi dlatego założenia i budżet są takie a nie inne bo teraz nie chce się w to bawić.

Jeżeli będzie potrzeba to zmienię reda na coś innego, ważne żeby to można było zabrać w "kieszeni" do ogrodu i tyle. Jeżeli iphone+red nie dadzą rady będę szukał DAPa.

 

Wiem że Neo mają dużo basu, dlatego szukam teraz czegoś trochę lżejszego( z naciskiem na trochę ), tak jak pisałem w 1 poście najbardziej zależy mi na dużej scenie i szczegółowości ( nie chcę zlewania dźwięków ).

 

Dlatego pytam Was, bo wybór planarów które zagrają na mobilnym DACu może wcale nie być taki prosty, biorąc pod uwagę jeszcze założenia dźwiękowe no i budżet.

 

 

 

 

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć. Tym gówienkiem nie napędzisz wymagających planarów a wciąż pytasz o rady- jakiś złoty środek, którego nie ma. Będzie grało, ale na pół gwizdka. Celuj w te co mają mało omów i wyższą czułość :)Oppo PM-3 , Pandy itp. Słuchawki dobiera się do źródła lub odwrotnie.

https://drop.com/buy/drop-wireless-headphones/details#details

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może Audaze LCD-2 Classic? Używane spokojnie dowiesz w zakładanym budżecie. W ubiegłym tygodniu poszyły w znanym serwisie aukcyjnym w licytacji za 1.700. Sam trochę żałuję, że nie wziąłem udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności