Skocz do zawartości

Jakie głośniki do komputera?


Adi_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Aktualnie posiadam Sound Blaster X Katana (soundbar), natomiast dźwięk zaczyna szwankować, poza tym podświetlenie już dawno padło, a jest już po gwarancji. 

 

Chcę zakupić coś lepszego brzmieniowo, na pewno już nie soundbar. Myślałem o głośnikach 2.0 lub 2.1. Jeżeli chodzi o 2.1 to myślałem nad Edifierami S350DB lub S360DB. 

Zastanawiam się jednak, czy nie lepiej zainwestować w 2.0 - też Edifiery S880DB lub jakieś Microlaby np?

 

Głośniki będą podłączone do komputera poprzez kartę zintegrowaną lub ewentualnie wzmacniacz, który mogę dokupić (ewentualnie podłączyć pod X1S który posiadam). Słucham rocku, popu, raczej muzyki spokojniejszej. Głośniki będą również służyć do gier (War Thunder, Cod MW, Rocket League).

 

Pokój ma ~9m2, natomiast biurko będzie szerokie na 120cm, więc miejsca nie jest super dużo (powyższe Edifiery to raczej max, jeżeli chodzi o wymiary). Zależy mi na jakości co najmniej takiej, jak ma ten soundbar, za basem nie tęsknię, ten w soundbarze miał dla mnie odpowiednią ilość.

Budżet, który mogę przeznaczyć to 2000zł max.

 

Będę wdzięczny za radę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Wracam z tematem głośników.


Zastanawiam się między Edkiem S880DB a IK ILOUD MICRO MONITOR. Pytanie, czy te monitory sprawdzą się lepiej, jak je podłączę do Aune X1s?

Problem mam jeszcze taki, że mam tylko 20cm szerokości i 18cm głębokości miejsca na jeden głośnik po każdej stronie.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Tobie PreSonus Eris E5 XT ale ze względu na wymiary pozostaje PreSonus Eris E5.

 

A jeżeli tylko z tych co podałeś to S880DB. Edifier nie musisz podłączać do karty audio wystarczy podłączyć do USB. Mają wbudowany DAC.

Edytowane przez bbobii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz mam taki już ostateczny pojedynek S880DB vs R1855DB. Te drugie podobno są mniej kapryśne co do rozstawienia, natomiast dla mnie S880DB są lepszej jakości, jeżeli chodzi o wykonanie, choć niestety nie wiem jak grają. No i będą one stały dosłownie koło monitora, wiec jakiekolwiek przenoszenie, rozstawienie i skręcenie odpada w moim przypadku. Ktoś może porównywał te dwa modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 mają bass reflex z tyłu więc muszą mieć trochę przestrzeni za sobą, w przeciwieństwie do 1855. Masz trudny orzech do zgryzienia bo w tym przedziale cenowym można stwierdzić iż oba modele są rewelacyjne.

Edytowane przez bbobii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 27.11.2021 o 23:05, Adi_PL napisał(a):

OK, teraz mam taki już ostateczny pojedynek S880DB vs R1855DB. Te drugie podobno są mniej kapryśne co do rozstawienia, natomiast dla mnie S880DB są lepszej jakości, jeżeli chodzi o wykonanie, choć niestety nie wiem jak grają. No i będą one stały dosłownie koło monitora, wiec jakiekolwiek przenoszenie, rozstawienie i skręcenie odpada w moim przypadku. Ktoś może porównywał te dwa modele?

Chciałem tylko dopowiedzieć że pokrętła z prawej strony prawego głośnika do głośności treble i basu się przydają. Nie trzeba gdzieś sięgać do tyłu. Jest to wygodniejsze.

w cenie S880DB można kupić głośniki osobno (2.1) T5+r1700BT lub T5+r1855DB w tej cenie.

Zestaw S360DB będzie troszkę lepszy ale troszkę droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności