Skocz do zawartości

Kabel zasilający do ~ 2000zł oraz opinie nt. kabla USB AQ Carbon.


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, składam sobie powolutku tor słuchawkowy i szukam informacji na temat kabli zasilających. Tor będzie wyglądal tak, że mam Burson C3X Performance + dojdzie wkrótce Pathos Aurium i będzie to grało z zasilaczem Keces P8. Do tego zasilacza chcialbym jakis porządny kabel zasilający. W żadnym wypadku nic co idzie w strone jasności - nie chce absolutnie rozjaśniać dzwięku ale ma być maksymalnie rozdzielczy. Góra wygładzona, nie jestem fanem ostrych górnych dzwieków. Długość kabla 1m mi wystarczy.

 

Biore pod uwagę Wireworld Electra 7 oraz Wireworld Silver Electra 7.

 

Co jeszcze jest warte rozważenia?

 

Przy okazji poprosze też o opinie nt. kabla USB Audioquest Carbon. 

 

Dziękuję i życze Wesołych Świąt!

Edytowane przez MichalZZZ
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MichalZZZ zmienił(a) tytuł na Kabel zasilający do ~ 2000zł oraz opinie nt. kabla USB AQ Carbon.

Bardzo dziękuję za niezwykle cenne informacje, ja jednak wolałbym sie zmieścić w określonym budżecie :) Ewentualnie jeżeli będzie warto, to mogę go naciągnąć do max 2500 zł :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję WW Electrę do wzmacniacza. Silver Electrę zamiennie w Dacku, konwerterze usb/spdif i do enegizera staxów.

 

Myślę, że do Bursona zwykła Electra wystarczy w zupełności, bo będzie w tym połączeniu bardziej muzykalna niż Silver Electra.

Jeszcze uwaga o długości kabli, to przynajmniej 2 m, staram się już krótszych nie kupować. Nawet Wireworld zaleca 2 m i więcej.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj w nocy doczytałem, żeby brać 2m. Bardzo dziękuję za pomoc i normalną odpowiedz. Silver Electra będzie nieco jaśniejsza od Electra 7 ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żarty na bok, bo widzę, że kogoś cztery litery pieką, że ktoś żartuje sobie z ich decyzji życiowych. Powiem tak - głupio trochę mieszać poważne audio ze zjawiskiem zwanym audio voodoo. Taka luźna propozycja do moderacji/administracji forum i przy okazji przestroga dla nieobeznanych ludzi. A do autora - jeśli jesteś człowiekiem który wierzy w zabobony to nie wiem, nie mam dla ciebie żadnych rad, musisz czekać na kogos kto się zna na magii. Z kolei jeśli jesteś w stanie samodzielnie myśleć - to kup sobie najzwyklejszy ekranowany kabel zasilający i skup się na elementach toru które rzeczywiście mają wpływ na jakość dźwięku. Kabel zasilający ma taki sam wpływ na dźwięk jak temperatura lodu na Marsie na prędkość maksymalną Bugatti veyrona. 

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam czy ma wpływ czy nie ma wpływu. Sam ocenie czy ma, a moze jednak nie. Mam widzimisie sobie sprawic taki kabel, bo nie widze przeciwwskazań czemu miałbym tego nie zrobić :) Pogorszyc systemu raczej nie pogorsze. A co dalszej rozbudowy, to spokojnie, wszystko będzie - dopiero zacząłem sie bawic w audio :)

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, systemu w ten sposób nie pogorszysz. Twoja kasa, możesz robić z nią co chcesz, jak masz ochotę wywalić ją na kabel no to droga wolna, nikt Ci tego nie zabroni. Aczkolwiek żeby mieć czyste sumienie po prostu wolę ostrzec ciebie i innych ludzi przed takimi zabawami, bo to bardziej przypomina voodoo niż audio. Tak naprawdę na twoim miejscu nie sugerowałbym się opiniami ludzi na temat grania kabli tylko po prostu kupił taki jaki ci się podoba i sam ocenił czy było warto wywalić kasę czy nie. 

Edytowane przez Armitten
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie zbiednieje, ale milo mi, ze sie martwisz :) Wg. Ciebie nie mają one wpływu na dzwiek, wg. innych mają. Z tego co się orientuje jest tu wielu chłopaków, którzy używają w/w kabli, a nawet jeszcze dużo droższych i nie narzekają, wręcz przeciwnie :) 

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kwestia jest taka, że wpływ na dźwięk może mieć ale to czy kabel jest ekranowany czy nie, w szczególności w ekstremalnych sytuacjach. Ale to jest jedyny aspekt. Zresztą no możesz sobie zobaczyć, są ludzie którzy dadzą sobie rękę uciąć, że im kwantowe zatyczki do złącz poprawiają jakość dźwięku, albo podkładki antywibracyjne pod kable z czystej miedzi, ale czy to rzeczywiście prawda? Sam sobie odpowiedz. Łatwo w internecie trafić na ludzi którzy wciskają innym kit. Najlepszy sposób to przekonać się samemu, podejść do tematu z zimną głową i sprawdzić osobiście. Tak też polecam zrobić i tobie. Zdobędziesz trochę doświadczenia i będziesz mógł się tym podzielić z innymi. 

Edytowane przez Armitten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu normalna rozmowa na poziomie bez glupich żartów. Dziękuję i szanuje. Tak jak piszesz, nie przekonam sie jak nie spróbuję. Nie ukrywam, że ja jako laik w świecie audio jestem tego bardzo ciekaw.

 

Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę tej recenzji: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/audioquest-wind-high-end-cable-review.17065/

 

Podejrzewam, że z drogim kablem zasilającym może być podobnież szczególnie gdy kable w ścianach to najtańsza miedź, bo jak wiemy "łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo". ;)

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelekdabek napisał:

szczególnie gdy kable w ścianach to najtańsza miedź

To by była nawet niezła opcja. W zależności od tego gdzie kolega mieszka, jest duża szansa na to, że będą to aluminiaki, nawet nie miedź.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Armitten napisał:

Najlepszy sposób to przekonać się samemu, podejść do tematu z zimną głową i sprawdzić osobiście. Tak też polecam zrobić i tobie. Zdobędziesz trochę doświadczenia i będziesz mógł się tym podzielić z innymi.

 

W pełni się zgadzam, z tą wypowiedzią. Sam bardzo sceptycznie podchodzę i podchodziłem do tematu. Finalnie zakończyłem z kondycjonerem i kablami zasilającymi w torze. Najnormalniej w świecie słyszałem różnicę, którą uznałem za na tyle dużą, że chcę sobie na nią pozwolić finansowo. Nie ma chyba sensu polecać tutaj marek lub producentów mówiąc, że taki kabel to... a taki tamto... dlatego że każdy system zareaguje inaczej w zależności od charakterystyki brzmienia.

 

Mimo wszystko uważam też etap kabli za finalny!

 

Mam na myśli zakończenie etapu poszukiwań całego toru i pogoni za króliczkiem. Wg. mnie i to tylko moje zadnie zabawa z inter-connectami i kablami zasilającymi ma sens kiedy cała reszta toru jest już zafiksowana i nie czujesz potrzeby dalszych zamian. Z takim podejściem budowanie toru potwornie rozciąga się w czasie ale w portfelu zostaje masa gotówki.

 

Jeżeli uprzesz się na szukanie kabli polecam polskich producentów sam mam rodzime produkty i uważam ich stosunek jakości do ceny za bardzo dobry. Zastosowałem też zasadę "relacji ceny przewodów do ceny reszty urządzeń toru" bo mój rozsądek nie pozwoliłby mi zakupić do wzmacniacza za 5k kabla zasilającego za 4k a na rynku widać i takie i droższe produkty.

 

Podsumowując polecam Ci zdrowy rozsądek, spokój, wypożyczenia przed zakupem, rozmowy z mądrzejszymi i bardziej doświadczonymi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Czy ktoś na forum miał doczynienia z kablem IsoTek EVO3 ELITE 

 

Dopiero sie zagłebiam w ten temat i dopiero teraz widze ile sporów wywołują "grające" kable :)))

 

Myśle, że musi byc cos na rzeczy, skoro tyle osób siedzących w temacie uważa, że owe kable mają wpływ na dzwięk. Musze przyznać, że to bardzo ciekawy temat. Nie mogę sie juz doczekać testów. Na poczatek przetestuje produkty Wireworld (Electra 7 i Silver Electra). 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest przedmiot sporów w żadnym wypadku. A to dlatego, że 99% ludzi nie zwraca na ten temat uwagi. Ludzi którzy bawią się w grające kable zasilające jest baaaardzo niewielu. No bo też zastanów się - dlaczego kabel zasilający miałby cokolwiek zmienić? To już nawet nie jest żaden oczyszczacz prądu - to jest zwykły kabel który transportuje prąd i tylko tyle. Nie przenosi on absolutnie żadnego sygnału. Wpływ na dźwięk mają owszem kable ale sygnałowe i to jest powszechna wiedza. Nie należy mylić kabli zasilających z sygnałowymi. 

 

Ale mimo to jak już mówiłem, najlepiej żebyś się przekonał o tym sam i przede wszystkim nie nastawiał na efekt albo jego brak, tylko po prostu podszedł do tego na trzeźwo i dokonał faktycznego porównania i zdecydował samodzielnie czy słyszysz różnice czy nie. Bo bardzo łatwo się w tym wypadku nadziać na placebo, a tego chyba nie chcemy. 

 

Plus takie jeszcze pytanko na koniec - dlaczego kabel zasilający w sprzęcie domowym ma coś zmieniać a np w Car audio już nie? Zauważ, że nawet w najbardziej wyczynowych zestawach car audio, czy to takich pod jakość czy db dragi czy cokolwiek innego używa się najzwyklejszych kabli spawalniczych, po prostu o odpowiedniej grubości aby mogły przenieść odpowiednio dużą moc. Czyli co, w głośnikach w domu lepszy kabel daje poprawę a w samochodzie już nie? Pomyśl o tym. 

Edytowane przez Armitten
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zadawaj takich pytań, bo ja jestem laikiem w swiecie audio. Od tak poprostu spodobala mi sie niedawno muzyka z sluchawek i zaczalem sobie budowac tor. Nie sądze, że takich ludzi jest niewiele, a juz napewno nie 1% bo juz sie z kilkoma tu spotkalem i nie sa to osoby anonimowe na forum. Przeciez po cos te kable mają. W internetach tez znalazlem duzo informacji na temat "grających" kabli zasilających. Sa poswiecone temu całe wątki w których dyskutuje od groma ludzi dzieląc sie swoimi wrażeniemi. Niemniej zrobie tak jak mowisz, czyli zamowie 2-3 kable z takiego przedzialu cenowego i zrobie sobie test. 

 

Oczywiście jestem świadom, ze może to być zaledwie marginalny wpływ takiego kabla na brzmienie. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/25/2020 at 3:12 AM, sp5it said:

Kable w ścianach już wymienione na cudowne, czy takie dla plebsu pociągnięte?

Po to są listwy zasilające z filtrami emi/rfi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sprawa sprowadza się do "brudnego" i "zanieczyszczonego" prądu, to po cholerę stosować specjalne gniazdka, wtyki aby oczyścić prąd z kabli ze ścian a potem prowadzić go dalej kablem za cenę samochodu, skoro równie dobrze możnaby po prostu dac te filtry i oczyscic prąd... Przy samej wtyczce zasilającej? Używając przy tym normalnego, taniego kabla za 20zl. Efekt jeśli chodzi o "czystość prądu i ilość zakłóceń" byłby taki sam. No ale prawda, wtedy audiofile nie mogliby się flexować przed znajomymi kablami za 15k, a i firmy je produkujące nie miałyby jeleni do łowienia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Armitten napisał:

nie miałyby jeleni do łowienia

 

Jeśli ktoś słyszy różnicę i chce za nią zapłacić 15k bo go stać to nie jest to powód do nazywania go jeleniem. Dla mnie taka kwota jest tak nierozsądna, że nawet słysząc różnicę takich pieniędzy bym nie zapłacił jednak pozostańmy tolerancyjni. Proponuję trzymać poziom dyskusji w centrum z dala od skrajności:

 

"Tor bez kabli zasilających jest beee i graj jak taczki gnoju"

 

lub

 

"Kable zasilające są bez sensu i wszyscy dajecie nabijać się w butelkę, nawet jeśli słyszycie różnicę"

 

Wypożycz posłuchaj, sam oceń, chcesz zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w kawałek druta? Ok twoje prawo. Ja różnicę słyszę, pieniądze wydałem i jestem szcześliwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że zawsze w pogotowiu należy mieć normalny, uczciwie zrobiony kabel na porządnych wtyczkach nieaudiofilskiej marki. To jest dobry palec probierczy do sprawdzania  związku jakości dźwięku audiofilskich sieciówek z icj ceną. Polecam zakup takiego kabla porównawczego od @Undertaker
za 5% założonego budżetu. Może się okazać, że pójdzie on na co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zagłębiłem się trochę w temat i muszę przyznać wam trochę racji. Faktycznie, te artykuły mają sens. Jak widać każdy człowiek może się pomylić, ale dobrze, że jest internet bo można trafić na porządne artykuły które wyjaśniają wiele rzeczy których się nie rozumie. 

Życzę wszystkim wesołego i szczęśliwego nowego roku, a ja tymczasem lecę kupić nowy kabel zasilający do moich słuchawek żeby lepiej grały, nowy do mojej pralki żeby lepiej odpierała zabrudzenia, nowy do monitorów i telewizorów w moim domu żeby był lepszy obraz, nowe do mojego samochodu żeby mi elektronika lepiej w nim działała, lepszy do mojej mikrofalówki i kuchenki indukcyjnej żeby jedzenie było smaczniejsze,nowy do komputera żebym miał więcej fpsów w cyberpunku 2077, nowe do oświetlenia w domu, żeby barwa światła się poprawiła i nie była taka brzydka i jeszcze jeden do ładowarki do telefonu, żeby wydajniej działał i dłużej trzymał na baterii. Może przy okazji będzie też lepiej grał, lepsze zdjęcia robił i miał lepszy zasięg. A i pewnie bateria będzie się wolniej psuć. 

Edytowane przez Armitten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności