Skocz do zawartości
  • 0

Porada przed zakupem - słuchawki nauszne, przewodowe | ok. 500zł


czarny8322

Pytanie

Witam, 

 

Jestem laikiem więc potrzebuje porady przed zakupem następnych słuchawek - głownie do grania, czasami muzyka.

Stere słuchawki to: CREATIVE FATALITY GAMING HS-800

Podłączone do zintegrowanej karty dżwiękowej - ale jest wyjście S/PDIF więc mogę też zakupić jakiegoś dac'a - np FX-Audio DAC-X3

 

Prześledziłem wątek i wybrałem kilka propozycji:

 

Beyerdynamic DT-770
Audio Technica ATH-M50x
AKG K702
Fidelio X2HR
hyperx cloud alpha

 

Czy moglibyście mi doradzić przed zakupem które wybrać?:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wszystkie wymienione przez ciebie słuchawki są dobre, ale różne jeśli chodzi o charakter grania. Jeśli zależy Ci na dobrym pozycjonowaniu, to K702 będą tutaj najlepsze, z tego co kojarzę Fidelio też były polecane pod tym kątem. Natomiast nie wiem, czy przypadną Ci one do gustu, jeśli chodzi o muzykę. Zależy jakich gatunków słuchasz, a także od osobistych preferencji. DT-770, HyperX Cloud, ATH-M50X - wszystkie one grają tzw. "V", czyli faworyzują skrajne pasma (bas i wysokie) względem średnicy. Takie granie sprawdza się przy rapie, rocku, muzyce elektronicznej. DT-770 w porównaniu z HyperX Cloud są trochę bardziej dociążone, mają trochę mocniejszy bas. K702 mają bardziej neutralny charakter i jeśli jesteś przyzwyczajony do innego grania, to może tutaj np. brakować basu. Jak zwykle zaleca się odsłuchy. Najlepiej, gdyby udało Ci się sprawdzić przynajmniej jedne słuchawki grające na planie V i jedne bardziej neutralne. Jeśli masz taką możliwość, to polecam wybrać się do MP3Store. Obsługa z chęcią doradzi i udostępni do odsłuchu kilka par słuchawek. Od biedy w Media Markt też znajdziesz niższe modele Sennheisera i AKG, a na dziale gamingu może HyperX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fidelio mogłyby podpasować tak w ciemno, jesli przesiadka jest z Fatal1ty. Do gier są bardzo fajną opcją z uwagi na mocny bas - wszelakie wystrzały brzmią świetnie. Pozycjonowanie, przynajmniej w CS GO, też jest bardzo w porządku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za odpowiedź:) 

Podziwiam ludzi, którzy potrafią wskazać niuanse w dzwięku:) dla mnie te pojęcia są obce - wiem co to są tony wysokie, niskie i bas:D 

 

Czego oczekuje? 

Więc faktycznie... będą musiały być to słuchawki zamknięte, aby nie przeszkadzać domownikom ->więc zostają te:

 

Beyerdynamic DT-770
Audio Technica ATH-M50x
hyperx cloud alpha

 

To co mogę powiedzieć na temat przeznaczenia i tego co chciałbym -> muzyki za często nie słucham, więc będą to gry, YT i jakiś chill-out w trakcie pracy.

Lubie jak jest taki "mięsisty" bas, fajnie byłoby, też abym mógł lokalizować dane obiekty w przestrzeni (GRY).

 

Chciałbym po prostu odczuć różnicę w porównaniu do tych Fatal1ty, które mam obecnie:) 

 

Chętnie podjechałbym do mp3store - ale jestem ograniczony jedynie do zakupu na amazon.de, więc nie chce tak januszować w sklepie, jak i tak nic od nich nie kupie:)

 

-----------------------------------------------

 

Byłem w MP3Store i porównywałem sobie DT-770 z ATH-M50x.

Wnioski mam takie, że teraz już całkiem nie wiem co wybrać:) Bo każde "grają" inaczej:)

 

ATH-M50x - wszystko jest bliżej, jakby mocniej, bardziej dynamiczniej, ale mniej szczegółowo, mniej wygodnie niż DT-770

DT-770 pro (80ohm) - wygodne - uszy się chowają, słychać więcej szczegółów, ale bas jakby mniejszy, są delikatniejsze.  - może to kwestia napędzenia? 

 

Obie pary podpinałem pod telefon

Edytowane przez czarny8322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma podziału na studio i monitor, te słuchawki to są można powiedzieć "studio monitor" czyli słuchawki do monitorowania dźwięku w studiu :D Jedynie jest podział na ze względu na impedancję (32 Ohm, 80 Ohm i 250 Ohm w przypadku DT770 Pro) i jeszcze istnieje wersja DT 770 M 80 Ohm przeznaczona dla perkusistów. Wersja 80 Ohm podłączona bezpośrednio do komputera może zagrać trochę cicho, bezpieczniej byłoby wybrać wersję 32 Ohm. W 770 bas jest mniej wyeksponowany niż w m50x, ale 770 też uchodzą za słuchawki o "mięsistym basie" - on jest po prostu mniej "rozlany", bardziej dynamiczny.

 

Jedyną rzeczą na którą trzeba uważać w 770 jest dość ostra góra. Niektóre wysokie tony mogą okazać się dla Ciebie za głośne i męczące - tak było w moim przypadku. O wiele bardziej zadowolony byłem z bliźniaczej - otwartej wersji DT990 Edition 32 Ohm. Mój AMP ma możliwość podbicia niskich tonów i taka mieszanka okazała się idealna do gier.

Edytowane przez Kuback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności