Skocz do zawartości

Odeszli do lepszego świata-R.I.P.


deadman42

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas ktoś wrzuca info o śmierci znanego muzyka czy kolegi z forum. Pomyślałem sobie, że można wspominać w jednym wątku.

 

Niedawno w Czego słuchasz w tym momencie wspominana była Siekiera, a dzisiaj dowiedziałem się, że 12 grudnia zmarł Darek "Malina" Malinowski. Wokalista i basista Siekiery. Miał 55 lat. Odszedł zdecydowanie za wcześnie.

 

Trochę inaczej to teraz dla mnie brzmi:

 

Ps.

Darka Malinowskiego poznałem kiedyś osobiście (jeszcze w epoce punkowej Siekiery). Trzy tygodnie temu bodajże @deftones9 zachwycał się Nową Aleksandrią (ponadczasowa bezapelacyjnie). Wróciły wspomnienia i nagle dowiaduję się, że zmarł tydzień temu. Ruszyło mnie...

Edytowane przez deadman42
  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku , całkiem niedawno zmarł mój Kolega z listy Tangerine Dream. JerzyK "3N" Kapała. Muzyk , klawiszowiec, autor i prawadzący audycję Czarno Białe Klawisze w internetowym Pro Radio.

Zajmował się m.in. odzyskiwaniem i odszumianiem nagrań z koncertów Tangerine Dream.

Dzięki niemu wiele bootlegowych nagrań stało się zdatnymi do odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

Ale uważam, że koledzy z forum jednak zasługują, każdy na osobny wątek.

Pewnie masz rację. Z tym, że osobne wątki po czasie zakopią się głęboko. Ten co jakiś czas (niestety) wypłynie. Łatwiej będzie nowym userom (i tym co rzadziej wchodzą na forum) trafić na info, że był ktoś taki jak @soundman1200, @strong6 czy wspomniany przez @Lord Rayden Jerzy Kapała.

 A jak nie będzie wypływał to tylko się cieszyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zmarł LG Petrov(Entombed).Wielka strata dla death metalowego świata.Petrov lubił przywalić do ryja i to dosyć często ale przyczyną jego śmierci jest to co zawsze... rak.

HNVf5FPdwU9uCcaQQRL7aZ-1200-80.jpg

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Andrzej Nowak odszedł 04.01.2022.

62 lata - zdecydowanie za wcześnie.

Jakoś tak smutno i nostalgicznie mi się zrobiło jak dotarła do mnie ta wiadomość.

Mam wiele wspomnień związanych z TSA.

Jeden z lepszych koncertów na jakim byłem. Grudzień 1981, jakiś tydzień przed stanem wojennym. Kino Sybilla w Puławach. Słyszeliśmy z kumplami, że w Jarocinie pojawił się zespół, który gra tak ciężko jak nikt dotąd w Polsce . Na jesieni w radio zaczęli grać "Mass media". No niezłe, pomyślałem , ale jakiejś wielkiej euforii nie było. Aż tu dzwoni braciak, że jest koncert w Puławach i ma dla mnie bilet. Wsiadłem w pociąg i pojechałem. Niesamowity koncert, czyste szaleństwo. Mała sala (kino przecież), mała scena sięgająca do kolan, ale to show które zrobili (szczególnie Andrzej), jak zagrali i ten niesamowity klimat tego koncertu pamiętam do dzisiaj. A minęło już przecież 40 lat, no i ten wstrętny niemiec Alzheimer co raz częściej daje znać o sobie😜.

 

Rok bodajże 2009, koncert TSA w starym składzie w Katakumbach (mały klub z niedużą sceną w Radomiu). Namówiłem juniora . Młody opierał się mocno, bo słuchał wtedy jakiegoś hardcore'a czy innego grindcore'a i takie TSA to byłby obciach. No, ale w końcu ustąpił staremu i poszliśmy pierwszy raz razem.

Znowu świetny koncert, Nowak w kapitalnej formie. Jak te Katakumby wytrzymały tak potężne brzmienie gitar to się dziwię. Łezka w oku się zakręciła na wspomnienie młodych lat. Junior zaliczył konkretny opad szczeny i jeszcze przez miesiąc przeżywał. Tak mu się spodobało.

W sumie widziałem Andrzeja jak gra na żywo 6 razy. Cztery razy z TSA, raz z Martyną Jakubowicz i raz z Nalepą. Za każdym razem było świetnie. Raz nawet udało mi się z nim pogadać po koncercie. Normalny, fajny gościu. Nie gwiazdorzył. Taki rockendrolowiec jakim ja chciałem kiedyś być tylko się nie udało😞.

Wielki żal. Jego śmierć uzmysłowiła (przypomniała) mi też jaki już jestem stary ehh...

Ku pamięci:

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lord Rayden napisał:

A widzę , że nie wyłożona płyta TSA Live ? Może nikt nie ma ?

Jest, ale czarna. Jako bonus "Sen szaleńca" Nalepy z Nowakiem, Kowalewskim i Szlagowskim. Takie Galacticos rockowe tamtych czasów. Okładki lekko naruszył ząb czasu, ale krążki jeszcze OK.

IMG-20220106-WA0000.thumb.jpg.6b9d47be3b2a6290d4cda1ba2758e363.jpg

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 17:09, laocy napisał:

Burke Shelley-wokalista,basista zespołu Budgie.

Papużka odleciała 11.01.2022r

Budgie.JPG

Ehhh😢

Pierwszy mój koncert niepolskiej kapeli. Torwar 1982. Oj, działo się. Dzięki Kaczkowskiemu byli bardziej popularni u nas, niż u siebie w Walii.

Chyba dzisiaj na odsłuchach będzie Budgie w roli głównej dla przypomnienia.

Burke spoczywaj w spokoju. Ja co jakiś czas z niekłamaną przyjemnością wrzucę na uszy I Turned To Stone Time To Remember.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, tommir napisał:

A teraz znów Gary Brooker... :(

Cóż 

Byłem w 1976 na ich koncercie. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności