Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dźwiękowa/ moduł Bluetooth do 300zł


Pszona

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dzięki forum zakupiłem świetne słuchawki Blon BossHiFi B8. Niestety nie zamierzałem nic dokupować, ale na integrze w laptopie chyba przez sekcje zasilania po podłączeniu słuchawek poza delikatnym szumem jest cichutki pisk... Potrafi on zapewne wkurzyć najbardziej cierpliwą osobę, która ma sprawny słuch 😅. Na Samsung Galaxy S9 Plus niczego takiego nie ma. I tu teraz pytanie jaką karte dźwiękową/ wzmacniacz dokupić. Drugą opcją jest zrobienie samemu sprzętu, jeśli w tej cenie opłaca się samemu dłubać niż kupować. Zaprojektowanie płytki i polutowanie elementów to żaden problem, tylko nigdy nie zajmowałem się układami audio. Najprostszym chyba rozwiązaniem jest kupić dongla z Bluetooth'em jakiegoś z APTX i ominąć integre tylko czy to za bardzo nie popsuje jakości słuchanej muzyki? Z wzmacniaczy słuchawkowych w tej cenie często widuje w polecanych FiiO E10K Olympus 2, ale czy to dobry wybór? Co do barwy dźwięku odpowiada mi to co aktualnie jest na słuchawkach, grają dostatecznie i poza polepszeniem jakości dźwięku nie chciałbym tego zaburzyć. Oczywiście sprawdziłem i to nie wina nasłuchiwania mikro, na samej baterii w laptopie to samo 😁. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

Edytowane przez Pszona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Birken napisał:

Ale po co ci bluetooth? Próbowałeś jakiegoś urządzenia po USB i pisk tez występuje?

Bluetooth jest mi niepotrzebny, tylko to jedna z opcji która omija ta piszcząca Integre😅. Nie próbowałem jeszcze niczego bo nie wiem co kupić właśnie zewnętrznego i chciałem zasięgnąć opinii co najlepiej rozwiąże ten problem. A przy okazji dołożenie czegoś zewnętrznego mogłoby poprawić dźwięk😁. Myślisz że po USB najlepiej sprawdzić jakiś tani adapter niż od razu szukać coś droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedrogi niezły dac/amp - E1DA 9038D - koniecznie z końcówką D, ona ma wyjście 3.5mm

 

Dongle dac/amp z BT - Qudelix 5k, shanling Up4, Fiio Btr5 - nowe mogą być trochę poza budżetem, ale może używka lub niższy model

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mp3store Fiio BTR3K za 299 pln. Masz LDAC jak potrzebujesz BT jeśli nie to bardzo dobrze zda egzamin jako USB DAC/AMP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaro54 napisał:

Z mp3store Fiio BTR3K za 299 pln. Masz LDAC jak potrzebujesz BT jeśli nie to bardzo dobrze zda egzamin jako USB DAC/AMP

Jeśli się nie mylę to z nim nie było tak, że po 3.5mm brzmiało o wiele gorzej niż 2.5 balans. I po USB słychać szum względem bluetooth ? Bo coś czytałem kiedyś w jakiejś recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pszona napisał:

Bluetooth jest mi niepotrzebny, tylko to jedna z opcji która omija ta piszcząca Integre😅

ja to się trochę pogubiłem. Zewnętrznej karty dźwiękowej nie podpinasz pod układ dźwiękowy z laptopa (jeśli to nazywasz integrą bo to słowo ma 1k znaczeń) ona zastępuje układ z laptopa. Ale możliwym jest, że po USB dalej będzie słychać pisk bo problem sprawia coś innego. 

W dniu 18.12.2020 o 21:42, Pszona napisał:

Z wzmacniaczy słuchawkowych w tej cenie często widuje w polecanych FiiO E10K Olympus 2

To nie jest wzmacniacz jako taki a właśnie zew. k. dzwiękowa . Wzmacniacz sam ci nie potrzebny bo go będziesz i tak pod układ dźwiękowy laptopa podpiąć musiał tudzież coś innego co posiada układ DAC.

Najlepsze moim zdaniem rozwiązanie to dongle właśnie jeśli zamierzasz pod lapka tylko słuchawki podpinać. Najmniejszy rozmiar co z laptopem się przydaje jesli mobilny ma być a regulacja głośności raczej zbędna bo w lapku i tak będziesz systemowej używał. Najlepiej jakbyś sobie najpierw coś pożyczył i sprawdził. Albo kup używany w razie odsprzedaży będzie mała strata. A jak możesz to dołóż do czegoś co ma BT będzie miało największe możliwości a tez może być mikrych rozmiarów. 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pszona napisał:

Jeśli się nie mylę to z nim nie było tak, że po 3.5mm brzmiało o wiele gorzej niż 2.5 balans. I po USB słychać szum względem bluetooth ? Bo coś czytałem kiedyś w jakiejś recenzji.

Cytat

FiiO BTR3K jako DAC USB
Sprawdziłem BTR3K także we współpracy z komputerem. BTR3 brzmiał przez USB wyraźnie jaśniej i bardziej analitycznie. W przypadku nowego BTR3K nie ma już takich niespodzianek, dźwięk jest taki sam. Zauważyłem jednak, że sygnał był czystszy w transmisji Bluetooth, przez USB słychać było pewien szum.

Ciekawiło mnie także porównanie z BTR5, który posiada świetny odbiornik USB XMOS XUF208, stosowany w wielu stacjonarnych DAC/AMP-ach, czy hi-endowych odtwarzaczach muzyki – producent zastosował go np. we sztandarowym modelu M15. W przypadku BTR3K mamy do czynienia z odbiornikiem wbudowanym w układ interfejsu Bluetooth od Qualcomma (CSR8675). Mimo tego nie natrafiłem na problemy z latencją, nie występowała desynchronizacja obraz/dźwięk, a działanie było stabilne. BTR5 wypadł jednak lepiej, oferował dużo czystszy sygnał przez USB, a do tego pozwalał na obsługę muzyki 32-bit i DSD256. Dla porównania BTR3K ogranicza transmisję do obsługi plików PCM 16-bit/48 kHz.

Tu masz z recenzji @maciux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał:

ja to się trochę pogubiłem. Zewnętrznej karty dźwiękowej nie podpinasz pod układ dźwiękowy z laptopa (jeśli to nazywasz integrą bo to słowo ma 1k znaczeń) ona zastępuje układ z laptopa. Ale możliwym jest, że po USB dalej będzie słychać pisk bo problem sprawia coś innego. 

To nie jest wzmacniacz jako taki a właśnie zew. k. dzwiękowa . Wzmacniacz sam ci nie potrzebny bo go będziesz i tak pod układ dźwiękowy laptopa podpiąć musiał tudzież coś innego co posiada układ DAC.

Najlepsze moim zdaniem rozwiązanie to dongle właśnie jeśli zamierzasz pod lapka tylko słuchawki podpinać. Najmniejszy rozmiar co z laptopem się przydaje jesli mobilny ma być a regulacja głośności raczej zbędna bo w lapku i tak będziesz systemowej używał. Najlepiej jakbyś sobie najpierw coś pożyczył i sprawdził. Albo kup używany w razie odsprzedaży będzie mała strata. A jak możesz to dołóż do czegoś co ma BT będzie miało największe możliwości a tez może być mikrych rozmiarów. 

Integra nazywam wewnętrzna kartę dźwiękową płyty głównej mojego laptopa. Ok, pomyśle nad czymś co polecacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dongli bez BT oprócz Huaweia którego dostałem z tabletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: byłem posłuchać Shanling UP4 oraz Fiio BTR3K. Sam problem z szumem i piskiem w 100% był rozwiązany na obydwu urządzeniach. Wybrałem BTR3K bo spodobał mi się bardziej dźwięk na nim. Ogólnie byłem sceptycznie nastawiony czy takie małe urządzenie może dobrze zagrać. Polecam każdemu posłuchać bo w porównaniu do zintegrowanej karty dźwiękowej laptopa to czuć dużą różnice. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Pszona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności