Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co diametralnie zmieniło się na przestrzeni lat?


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak na pewnym starodawnym teledysku mieli zegarki z wideo rozmowami :D

Dziś Mój Walkman zakomunikował mi że mam paczkę w paczkomacie... Cholera - ten świat się rozwija.

 

Trochę filozoficzne, ale ciekaw jestem co zmieniło się u Was (nawet zawodowo) nie do poznania?

 

Pomińmy rzeczy oczywiste.

A jak się uda to może i szyderstwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w kieszeni. To jest jakiś kosmos, pamiętam mój pierwszy Symbian, potem Windows mobile, potem pierwszy Android. Teraz nie mogę się doczekać, aż dopracują technologię składanych wyświetlaczy i zaczną wypuszczać telefony z takowymi w normalnych cenach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośniki dźwięku i dostępność muzyki.  Kiedyś mnóstwo kaset, nagrywanych z radia i przegrywanych od innych, a człowiek przeważnie był zadowolony z jakości ;) Później zmiana sprzętu i samodzielne kopiowanie z CD. Wreszcie same CD, a teraz pliki albo nawet i nie. Część oczywiście w plikach, ale coraz częściej Tidal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diametralnie zmieniła się możliwość dokonywania zakupów. Na korzyść z punktu widzenia klajenta. Możliwość kupienia wszystkiego wszędzie jest niezaprzeczalną wartością.

 

Poza tym komórki, czyli jak już wspomniano - komputer w kieszeni. Możliwość ogarnięcia wielu spraw za pomocą komórki jest niezaprzeczalnie wielką zmianą. Ale też możliwości inwigilacyjne też się zwiększyły, dostępu do danych wrażliwych, etc. No, ale jak to mówią - cuś za cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale mi brakuje zimy, gdzie śniegu było po pachy.

Ludzie stali się bardziej świadomi, przez co bardziej roszczeniowi, a jest to niestety zły kierunek - głównie przez to, że jest łatwy dostęp do informacji przez komputer w kieszeni ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mszysz napisał:

Nie wiem jak Wam, ale mi brakuje zimy, gdzie śniegu było po pachy.

Ludzie stali się bardziej świadomi, przez co bardziej roszczeniowi, a jest to niestety zły kierunek - głównie przez to, że jest łatwy dostęp do informacji przez komputer w kieszeni ;)

 

No właśnie roszczeniowi: śniegu na zimę im się zachciało!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sie zmienili.I ciągle zmienieją.Postęp techniczny jest ogromny, postęp ludzki żaden.Janek nie potrafi wiązać butów, wioleta ugotować zupy.Marian nie wykopie dołu bo nie potrafi trzymać łopaty, jola nie wie jak sie obsługuje żelazko.Przykład mieliśmy kilka dni temu w familiadzie kiedy kobita jako miasto dwuczłonowe podała ameryke południową.Ludzie nie czytają, ludzie wręcz nie potrafią czytać.Nie potrafią logicznie odczytać rozkładu autobusowego.Poziom analfabetyzmu w polsce jest ostatnio wysoki jak nigdy dotąd, jak to możłiwe? przecież jest taki postęp techniczny a ludzie nie potrafią podstawowych czynności wykonywać.Ten postęp techniczny sprawi że za 50lat ludzie nie będą potrafili nawet sie wylać.Ja jestem sceptyczny, technika techniką ale to ma też złe strony.Znaleźć teraz dobrego fachowca graniczy z cudem.Znaleźć dzieci z pasją które nie siedzą całego dnia przed PC/telefonem również graniczy z cudem.Tyle

Edytowane przez deftones9
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że technologia technika się zmienia dość mocno to wiadomo.

Styl życia, leczenie na już, zakupy na już, jedzenie toksyczne. Ilość chorób jaka jest jaka będzie. Wiek pandemii?

Ludzie się zmienili stali się roszczeniowi, biegną przez życie jeszcze szybciej by złapać jak najwięcej.

Szybko żyj, dużo kupuj, szybko umieraj.


Jak mawia klasyk, jedna rzecz jest stała to zmiana!

Kabooom!





  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 ludzie nie potrafią rzeczy takich jak np. kolejność wykonywania działań, ale nie martw się, wylać na kogoś szlam na fejsbuniu potrafią doskonale. Pal licho to, że jest to w takiej formie, że człowiek myślący nie zrozumie tego co jest napisane, bo będzie tam więcej błędów gramatycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych niż napisanych słów, ale cóż. Ale na tym ich techniczne zdolności się kończą, bo np. przeinstalowanie Windowsa to magia piekielna.

A odnośnie postępującego analfabetyzmu i tego co się diametralnie zmieniło - matura się zmienia! Nie będzie już ustnej, nie będzie trzeba wybrać przedmiotu na poziomie rozszerzonym... Pytanie kiedy znowu matematyka stanie się nieobowiązkowa (o zgrozo). Czekać tylko na to, aż będą publikować zadania z matury na miesiąc przed egzaminem, żeby się można było do niego spokojnie przygotować i podbić statystyki zdawalności na potwierdzenie tego, że żyjemy w edenie.

Edytowane przez P1gu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, P1gu napisał:

A odnośnie postępującego analfabetyzmu i tego co się diametralnie zmieniło - matura się zmienia! Nie będzie już ustnej, nie będzie trzeba wybrać przedmiotu na poziomie rozszerzonym... Pytanie kiedy znowu matematyka stanie się nieobowiązkowa (o zgrozo). Czekać tylko na to, aż będą publikować zadania z matury na miesiąc przed egzaminem, żeby się można było do niego spokojnie przygotować i podbić statystyki zdawalności na potwierdzenie tego, że żyjemy w edenie.

Nie chcę Cię martwić, ale w tym kierunku to zmierza. Nieubłaganie. Wciąż pamiętam swoją maturę, z matematyki szczególnie ;). Śledziłem zadania maturalne przez dłuższy czas i takie jak są teraz to kiedyś chyba w pamięci się rozwiązywało. No, może mnie trochę poniosło :) Ale taki to kierunek...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ludźmi, co nie potrafią poprawnie pisać, czytać ze zrozumieniem, to jest troszkę inaczej. Oni byli, są i będą. Po prostu dostali internet i poczuli, że mogą i niekiedy muszą całemu światu przekazać swoje 'wartości'.

 

Poza tym przeraża mnie ile osób wierzy w teorie spiskowe i jak bardzo nie chcą uwierzyć w fakty naukowe.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integracja świata wirtualnego i rzeczywistego, to jak się uzupełniają, dostęp do otwartych baz danych. Pamiętam korzystanie z map samochodowych, z drukowanych programów telewizyjnych itp. Teraz po prostu na chwilę wchodzi się do wirtualnej wersji rzeczywistości, bierze informacje i wraca do tej realnej. Zresztą ta integracja to kierunek zmian na najbliższe lata, ale z pominięciem smartfona jako "furtki" pomiędzy nimi. Oraz bazy danych - google, foursquare, ubery... To pozwala na znaczenie, znacznie-znacznie, pełniejsze zrozumienie środowiska życia z perspektywy jego użytkowników. Zostawiam tyle, ale można by sporo o tym pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama mówiła, że żeby kupić sobie płytę Iron Maiden albo JMJ musiała wydać pół pensji, a później słuchało się tego na ****ianym sprzęcie brzmiącym gorzej niż dzisiejsze głośniki w telewizorach. Dzisiaj w cenie dwóch paczek fajek miesięcznie mamy dostęp do większości muzyki na całym świecie (albo za darmo, ale z reklamami), a za 100 zł kupujemy takie np. Blon Bl03, które grają na poziomie niewyobrażalnym dla przeciętnego Polaka żyjącego w latach 80'. Piękne czasy dla miłośników muzyki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Play napisał:

Poza tym przeraża mnie ile osób wierzy w teorie spiskowe i jak bardzo nie chcą uwierzyć w fakty naukowe.

Dziwne, nie? Zwłaszcza w audio. Empiryczne pomiary swoje, a teorie audiofili swoje. Dziwne. A czy ty jesteś w tym temacie też konsekwentny?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafacio napisał:

Dziwne, nie? Zwłaszcza w audio. Empiryczne pomiary swoje, a teorie audiofili swoje. Dziwne. A czy ty jesteś w tym temacie też konsekwentny?

Kupiłem daca, bo był tani i miał dobre pomiary. 

320x0x1.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może śmieszne, może nie. Czemu w audio jest tylu wierzących w teorie?

A co się zmieniło? Ano to, że wszystko niby takie nowoczesne, ale ledwo do końca gwarancji wytrzymuje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 po Twoim wpisie przypomniałem sobie o tym materiale ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Play napisał:

Z tymi ludźmi, co nie potrafią poprawnie pisać, czytać ze zrozumieniem, to jest troszkę inaczej. Oni byli, są i będą. Po prostu dostali internet i poczuli, że mogą i niekiedy muszą całemu światu przekazać swoje 'wartości'.

 

Poza tym przeraża mnie ile osób wierzy w teorie spiskowe i jak bardzo nie chcą uwierzyć w fakty naukowe.

1578878151_7phuo8_600.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafacio napisał:

Dziwne, nie? Zwłaszcza w audio. Empiryczne pomiary swoje, a teorie audiofili swoje. Dziwne. A czy ty jesteś w tym temacie też konsekwentny?

To jeden z najlepszych oksymoronów, jakie czytałem lub słyszałem w moim życiu. Niemniej oddałeś sedno sprawy. :)

18 minut temu, Play napisał:

Kupiłem daca, bo był tani i miał dobre pomiary.

Brawo Ty! Pora na sprzęt o superniskich zniekształceniach przy 1kHz i całkiem sporych przy 10kHz. Prawdopodobieństwo trafienia czegoś takiego w ciemno bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, majkel napisał:

To jeden z najlepszych oksymoronów, jakie czytałem lub słyszałem w moim życiu. Niemniej oddałeś sedno sprawy. :)

Brawo Ty! Pora na sprzęt o superniskich zniekształceniach przy 1kHz i całkiem sporych przy 10kHz. Prawdopodobieństwo trafienia czegoś takiego w ciemno bardzo duże.

Jeszcze dodaj, że twoje daci, oprócz pomiarów, grają na ucho dobrze, szczególnie ten najdroższy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Play napisał:

Jeszcze dodaj, że twoje daci, oprócz pomiarów, grają na ucho dobrze, szczególnie ten najdroższy ;)

Wszystkie grają na ucho dobrze, a z pomiarów wystarcza mi to, co widzę na oscyloskopie. "Pomiarów" wykonywanych kartami muzycznymi, jakich ludzie wrzucają dużo do netu, nie traktuję poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem można powiedzieć, że twoje sprzęty nie są obiektywnie świetne, tylko są referencyjne dla twojego ucha ;) ja tam nie uważam, że mój dac to ósmy cud świata. Był chwalony, kupiłem, fajnie gra z moimi senkami, więc go używam i nie czuję potrzeby na upgrade.

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kuba_622 napisał:

Nie żebym miał najmniejsza ochotę brać udział w kolejnej dyskusji pomiary kontra na słuch

Generalnie ja też nie i chyba na tym skończę. Następnym razem dam troll face o wielkości 1000x1000, to może będzie widoczny i da wystarczający znak, że żartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności