Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do ibasso DX160


imbryk82

Pytanie

Hej,

 

Szukam słuchawek do mojego DX160.  W chwili obecnej mam Fiio FH5, ale szukam czegoś jeszcze lepiej grającego. Niestety Fiio nie dają tego co można wyciągnąć z tego źródła. Trzeba doinwestować. Czy macie jakieś sugestie? Co do budżetu - zastanawiam się. 1500 zł? Wystarczy żeby grało tak jak bym chciał? Lubię brzmienie muzykalne ale pełne detali, z szeroką sceną. Muzyka różna.

 

PS

Mam do sprzedania praktycznie nowe Fiio FH5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pogadaj z @pablojkupił do DX160 Pinnacle P1 i chyba jest zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To od siebie Etymotic er3xr oraz Shuoer Tape (te "stare", nie pro). Jedna i druga para poniżej budżetu, ale lgną do tego DAPa. Nie wiem tylko, czy pasują do "szerokiej sceny" - na tle innych IEMow jakie znam jest dobrze, ale nie obcowałem z topowymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i będę wdzięczna za kolejne. Co do wymienionych słuchawek to obawiam się, że poniżej pewnej kwoty jednak to nie będzie to. Na DX160 miałem fh5, P1, FLC8s i kilka innych. Szukam czegoś lepszego. Pełniejszego i ładnie schodzącego basu, szerokiej sceny, nie może być za ostro, zbyt technicznie też nie, lekkie ocieplenie będzie ok.

Oczywiście nie jestem pewien, czy coś w okolicy 1k nie będzie strzałem w 10, ale wolę dołożyć trochę kasy i być w pełni usatysfakcjonowany. Dlatego też potrzebuję Waszej pomocy default_smile.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Inszy napisał:

Na pewno Anew X-One i Dunu DK-2001 tu pasują.

Dunu 2001 są bardzo dobre.

Na naszej giełdzie masz też w świetnej cenie DK3001. Do 1000 zł na pewno też ISN H40 są świetnym wyborem, miałem je akurat dokładnie w konfiguracji z DX160 przez kilka tygodni i grały naprawdę bardzo dobrze (wg mnie klasa wyzej od FH5). Osobiście od FH5 wolę też Ibasso IT03 w podobnym budżecie.

Jeżeli nie przeszkadza Ci zakup demówek, to możesz również spróbować Empire Ears Bravado - ale nie polecam brać ich w ciemno, bo dla niektórych będą miały zbyt dużo basu. @Mayster z Audeos.pl ma je w niezłej cenie.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, chico99 said:

Ciekawie mi grały z dx160 shanlingi ME500 i dunu falcon.

A jestem, szczególnie na High Gainie i filtrze Slow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, podpiąłem sobie kilka par doków do DX160, by nie lecieć z pamięci:

- Anew X-One - zdecydowanie rozbudowana scena, sporo detalu, granie muzykalne, ale gładkie i z klasą, więc jak ma trzepać przy rapsach, to niekoniecznie dobry kierunek, mimo że można zmieniać ich brzmienie filtrami.

- Dunu DK-2001 - grają bliżej i z mniejszą sceną oraz delikatnie niższą szczegółowością niż Anew (ciągle jednak wysoką), ale mają więcej ciepła i lepiej się odnajdują w typowo rozrywkowej muzyce.

- Shozy Star II - scenicznie pomiędzy Anew i Dunu, ale z nieco większą głębią. Mają nutę ciepła, ale są najbardziej zrównoważone jak do tej pory.

- Shanlig ME700 - bardziej lubi Shanlinga M6 niż iBasso DX160. Na tym drugim scenę mają podobną do Dunu, ale dźwięk jest mniej zagęszczony, więcej w nim swobody i lekkości, ale bas potrafi mocno uderzyć.

 

Dunu Falcon też się fajnie sprawiają, ale brakuje im detalu w porównaniu z powyższymi i niekoniecznie będą krokiem do przodu względem P1. I na DX160 jednak wolę od nich Avara AV1Lite jeśli chodzi o muzykalne doki do tysiąca. Mniejszy i nie tak skupiony bas, ale całościowo u mnie wygrywają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz spróbować z:

- Anew X-One (może dobrałbym też tipsy, by podkręcić subbas)

- DUNU DK-2001 (o ile znajdziesz je gdzieś dostępne, bo nie są już produkowane)

- Shanling ME500/ME500 Platinum Edition

- Aune Jasper (z odpowiednimi tipsami)

- Moondrop KXXS z lepszym kablem (zamkniesz się w 1500 zł)

 

Z niedostępnych w PL oficjalnie ISN H40 czy Oriveti OH300.

 

Dodam, że żadne z nich nie będą wielkim skokiem technicznym względem FH5 czy FLC8s. Możesz też spróbować dobrać lepszy kabel do FH5, ponieważ stockowy je mocno ogranicza. Zmiana tipsów na takie CP-360 czy Azla Xelastec dodatkowo pomoże.

 

Jeżeli chcesz realnego przeskoku jakości, dozbieraj np. do iBasso IT07. Idealnie spełnią wymagania. Świetny bas, bardzo szczegółowe, a przy gładkie. Grają także przestrzennie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności