Skocz do zawartości

DAC/AMP do 1500zł pod laptopa BEZ baterii


042GKA

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję DAC/AMP słuchawkowego w kwocie do max 1500zł, używane też wchodzą grę, z tym, że budżet sztywny - 1500zł i ani złotówki więcej. Moje wymagania są następujące - musi działać przy zasilaniu tylko i wyłącznie z laptopa (USB), nie biorę pod uwagę takich które działają tylko po podłączeniu do gniazdka. A to dlatego, że laptop często jest przemieszczany z miejsca na miejsce, między pokojami i domami, a nie mam zamiaru targać kabli/zasilaczy za każdym razem i szukać gniazdka do podpięcia DACa. Po 2 biorę pod uwagę modele tranzystorowe, lampowe z wielu względów nie wchodzą w grę. Odpadają też urządzenia z wbudowanymi bateriami. Słuchawki jakich używam to AKG K712 Pro. Chciałbym uzyskać możliwie najwyższą jakość dźwięku, przy czym chciałbym kupić coś możliwie najbardziej neutralnego, ewentualnie może być też ciepły, ale nie chciałbym nic przesadnie jasnego. Pytanie co do 1500zł jest najlepszą opcją? To co mi się udało znaleźć to :

- FiiO K3,

- iFi Audio Zen DAC,

- NuForce Icon HDP,

- AudioQuest DragonFly Cobalt,

- Audinst HUD-DX1.

Który z nich najlepiej warto kupić? Który będzie grał najlepiej? Czy może w tym budżecie da się kupić coś lepszego? 

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geek out 720 / 1000 jeśli znajdziesz. Może nie jest to najwyższa czystość, ale bardzo dobre przyjemne brzmienie. 

 

Kiedyś w oczy rzucił mi się centrance dacport HD ale nie wiem na co go stać. 

https://pl.aliexpress.com/i/1005001559736630.html jeszcze coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Zdecydowanie polecam EarMen TR-Amp.

Po próbnym odsłuchu, z miejsca go kupiłem.

Świetne granie, potężna moc, pancerne wykonanie, na baterii około 10h.

Wygodna funkcjonalność - dwa porty usb-c, jeden przeznaczony do ładowania aku.

Ale on ma baterię, a ma nie mieć.  Icon HDP potwierdzam - bez sieci nie pojedzie. Jeszcze do niedawna trafiały do mnie dobre opinie o U-Sabre. Z przeróbkami wynoszącymi go na wyższy poziom pochłonie około połowy założonego budżetu. Ma wyjścia RCA i małego jacka. Do kupienia (był) na audiophonics.fr.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o budżet, to już się trochę wykosztowałem na słuchawki, więc chciałbym też kupić ten DAC/AMP raz a dobrze, niekoniecznie zależy mi teraz na opłacalności, chcę kupić po prostu coś do 1500zł co zagra najlepiej, nie patrząc na to, czy jest to wybór najbardziej opłacalny. Czyli rozumiem, że jak kupię Zen DAC/Apogee Groove/Geek Out 720/1000/U-Sabre to będzie to dobra decyzja i nie zawiodę się w tym budżecie?

Edytowane przez 042GKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioQuest DragonFly Cobalt wygląda jako najlepszy wybór jeśli chodzi o częste przemieszczanie się, bo jest lekki i mały.

Miałem AKG K702 i najprzyjemniej grały z przetworników na kośći BurrBrown- ifi Zen dac ma taką.

Miałem też Icona HDP i niczym mnie nie zachwycił, niby wszystko dobrze, ale nie porwał mego serca. Dac za malo szczegółowy, a amp zbyt "cyfrowy".

Ja bym na Twoim miejscu kupił Teac HA-P90SD, ale ciężko dostać na allegro i ma baterię. Działa za to jako Dac usb i prezentuje poziom dźwięku bardzo zbliżony do pełnowymiarowych ''klocków''.

Jeśli miałbyś możliwość zabrać swoje słuchawki do salonu audio i przetestować ifi Zen i Coabalta, to sam odpowiedział byś sobie na pytanie czego chcesz, jeśli nie, możesz przestrzelić, chyba że będziesz miał możliwość zwrotu.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 042GKA zmienił(a) tytuł na DAC/AMP do 1500zł pod laptopa BEZ baterii
Godzinę temu, NuYam napisał:

Miałem też Icona HDP i niczym mnie nie zachwycił, niby wszystko dobrze, ale nie porwał mego serca. Dac za malo szczegółowy, a amp zbyt "cyfrowy".

Rzeczywiście, Icon HDP to nic ciekawego. Do dziś nie mogę pojąć jego popularności ileś tam lat wstecz.

Godzinę temu, NuYam napisał:

Miałem AKG K702 i najprzyjemniej grały z przetworników na kośći BurrBrown- ifi Zen dac ma taką.

Powiedzmy, że producent DACa to jeden z mniej istotnych aspektów, szczególnie w sprzętach do 1500zł. Z tego, co ja przerzuciłem, muzykalny i przyjemny był sprzęt na PCM1793, ale na PCM1794 na przykład to już bym ich muzykalnymi nie określił, ale nie wienię za to kości DAC. W niskoprądowych zabawkach to najlepiej, żeby był ES9038Q2M. Chociaż dla mnie to i w ciężkiej stacjonarce może być. :)

Godzinę temu, NuYam napisał:

Ja bym na Twoim miejscu kupił Teac HA-P90SD, ale ciężko dostać na allegro i ma baterię. Działa za to jako Dac usb i prezentuje poziom dźwięku bardzo zbliżony do pełnowymiarowych ''klocków''.

Nie no, poważna stacjonarka gra sporo lepiej, a zbliżać to się ten TEAC może ewentualnie do TRampa, który ma wyższą jakość dźwięku i więcej mocy. HA-P90SD jest zaskakująco dobry jako transport S/PDIF, oczywiście uwzględniając jego gabaryty, ale to chyba wszystko, co on może pokazać przy dobrej stacjonarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, majkel said:

Z tego, co ja przerzuciłem, muzykalny i przyjemny był sprzęt na PCM1793, ale na PCM1794 na przykład to już bym ich muzykalnymi nie określił, ale nie wienię za to kości DAC.

Mam Pathos Converto MK1(BB1793) i Teac HA-P90SD(BB1795). Gra to niemal identycznie, gdy Teac jest podłączony do wejścia wzmacniacza Pathosa. Teac jest gorszy od Pathosa, ale ten potrzebuje jeszcze zewnętrznego konwertera usb/spdif, aby pokazać swoją wyższość.

 

1 hour ago, majkel said:

HA-P90SD jest zaskakująco dobry jako transport S/PDIF

Też tak myślałem i po przesłuchaniu paru godzin w takiej roli sprzedałem Gustarda, ale po paru dniach stwierdziłem jednak, że Gustard lepiej sprawdza się w tej roli,jest bardziej poprawny i mniej "przeszkadzający". Gustar U12 wrócił, ale teraz chyba wykosi go SkySong :)

 

1 hour ago, majkel said:

Nie no, poważna stacjonarka gra sporo lepiej, a zbliżać to się ten TEAC może ewentualnie do TRampa, który ma wyższą jakość dźwięku i więcej mocy.

TR-amp ma wzmacniacz TPA6120. Mam Asusa STX2 z TPA6120A2 i nie lubię tego wzmacniacza. Icon HDP też posiadał TPA 6120.

1 hour ago, majkel said:

ale to chyba wszystko, co on może pokazać przy dobrej stacjonarce

Przez pewien czas stosowałem Teaca z Lcd-2F(Heimdall2) i sprawował się w tej roli w 90% tak jak dac-80 z bursonem Soloistem mk2, chociaż niedosyt był i ciężko było mi wytrzymać.

Więc w tej cenie jest naprawdę dobrze.

Miałem Colorfly C4 Pro(CS4398) i on wyleciał a Teac został.

Pioneera XDP-30R(2xES9018C2M), też się pozbyłem, chociaż grał super to jednak "kłuł" mnie w uszy.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia posłuchania. TPA6120A2 gra całkiem przyjemnie, jeśli jest dobrze zaaplikowany. HDP ma się do TRampa po prostu nijak. Co do Sky Songa - mam płytkę na tej samej platformie w DACu (nie Sky Songa w "akwarium") i odpowiednio zmodowany pozamiatał u mnie wszystko, a TEACa porównywałem ze stacjonarnym odtwarzaczem. Nie ta liga, ale grało to nad wyraz przyzwoicie. Sky Song/XMOS ma jeszcze to, że po S/PDIF gra lekko pogłosowo względem I2S, które jest bardziej hi-fi - dokładniej rysuje dźwięki i gra czyściej, więc taka maniera XMOSa po coaxie jest przydatna. Ja z niej nie korzystam, ale jak się chce 2 konwertery mieć w jednej budzie, to można jeden puścić tym, drugi tamtym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi, poszukałem też sam trochę więcej informacji na własną rękę i ostatecznie wyłoniłem te urządzenia w budżecie do 1500zł - 

- iFi Audio Zen DAC,

- Audinst HUD-DX1,

- AudioQuest DragonFly Cobalt

- Geek Out 720 i 1000,

- Apogee Groove

Tak jak mówiłem, stawiam maksymalnie na jakość dźwięku, przenośność i opłacalność nie ma dla mnie aż takiego znaczenia, ma po prostu grać na samym zasilaniu z USB i możliwie jak najlepiej w budżecie który postawiłem. Niestety nie mam możliwości aby samemu odsłuchać te urządzenia, gdyż do najbliższego salonu audio mam dość daleko i nie mam możliwości aby się tam udać w najbliższym czasie, stąd też ten temat na forum. Gdybym miał możliwość samodzielnego odsłuchu to pewnie bym to zrobił, gdyż byłaby to chyba najlepsza opcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odsłuchów się nie obędzie. Może ktoś z forumowiczów pożyczy Ci ifi Zen na odsłuchy?, lub możesz kupić przecież i zwrócić, tylko najpierw się dokładnie spytaj sprzedającego czy się zgodzi,tak dla pewności. :). Ja ostatnio kupiłem używanego dacia i miałem aż 30 dni na zwrot, więc wszystko zależy od sprzedawcy.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zaufać pomiarom i spróbować E1DA 9038S/D? W polsce nie tak popularny jak za granicą. Można zamówić z chin taniej albo z francji trochę drożej i szybciej. W obu przypadkach można spokojnie zwrócić. 

 

Jeżeli chcesz poczytać o pomiarach poszczegółnych urządzeń i je sobie porównać to tutaj masz linki:

 

E1DA 9038S - link

Apogee Groove - link

AQ Cobalt - link1 link2

ifi Zen - link

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko chciałbym uniknąć kupowania po kolei każdego DAC i potem odsyłania, w celu porównania który z nich najbardziej mi przypasuje, choć w ostateczności jak innej możliwości nie będzie to możliwe, że tak zrobię. To co mnie jeszcze zastanawia to fakt, czy faktycznie warto brać pod uwagę takie opcje jak E1DA 9038S czy iFi Audio Zen DAC, bo to jednak sporo tańsze urządzenia są w porównaniu do takiego Apogee Groove czy Audinst HUD-DX1, praktycznie można powiedzieć, że ponad dwukrotnie. I zastanawia mnie, czy aby jeśli chodzi o granie to są urządzenia o porównywalnej klasie (abstrahując już tutaj od gustów, bo to można w tym wypadku pominąć). No bo jednak cenowo klasa zdecydowanie ta sama nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności