Skocz do zawartości

Co sie dzieje z sygnałem gdy pliki większej gęstości idą standardem 16 bit 44,1kH?


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pliki 24 bit i 88khz. Puszczam je z foobara do dacka który obsługuje tylko 18 bit i 44kH lub 48kH.

Jak dokładnie odbywa sie ten proces, że pliki większej gęstości można słuchać przy niższych ustawieniach.

Chodzi mi o stronę techniczna. Czy to oznacza, żę sygnał w jakiś sposób jest ograniczany przez foofbar czy windows tzn, że np obcina on zbędne bity.

Jak to się w ogóle dzieje?

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • NuYam zmienił(a) tytuł na Co sie dzieje z sygnałem gdy pliki większej gęstości idą standardem 16 bit 44,1kH?

@NuYampodejrzewam, że szerzej na ten temat mógłby odpowiedzieć @majkel. Polecam przy okazji Jego wątek poświęcony audio z komputera. Skorzystałem ze wspomnianych wskazówek przy konfiguracji mojego foobara i... jest świetnie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NuYam napisał:

Mam pliki 24 bit i 88khz. Puszczam je z foobara do dacka który obsługuje tylko 18 bit i 44kH lub 48kH.

Jak dokładnie odbywa sie ten proces, że pliki większej gęstości można słuchać przy niższych ustawieniach.

Chodzi mi o stronę techniczna. Czy to oznacza, żę sygnał w jakiś sposób jest ograniczany przez foofbar tzn, że np obcina on zbędne bity.

Jak on to w ogóle robi?

z czego korzystasz do interfejsu usb -> spdif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 hours ago, whero said:

z czego korzystasz do interfejsu usb -> spdif?

Matrix Element H zasilany zewnętrznym zasilaczem Russ Andrews Powerpak, w którego wpięty jest WireWorld Silver Electra5 3m-> kabel usb Gothic Audio AG8/2 1.5m(srebro)-> Sky Song XMOS XU208->coax Silver Audio-Silver Stream 50cm(srebro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym tu jest, co jest odbiornikiem S/PDIF w samym DACu? Jaka kość i w jakim trybie pracuje? Czy jest upsampler albo inny czip robiący oversampling przed DACem? XMOS powinien wypychać wszystko, co dostanie do 192kHz/24 bitów włącznie. Można w foobarze włączyć jakiegoś SRC i przy skorzystaniu z WASAPI będzie szedł zawsze taki format jak z SRC, np. 16 bitów 88,2kHz. Tylko że to jest bardziej sposób na kompatybilność niż na dobry dźwięk. Sky Songa można podrasować poprzez dodanie elementów na płytce. Zagra sporo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie wiem, bo nie wiem jak rozebrać mojego dacia, poodkręcałem wszystko i nie mogę zdjąć pokrywy. Ciężko znaleźć też te informacje w Google, więc może to chwilę potrwać. Mój Dac to Teac D-700(AD1862x2)  w wersji niezbalansowanej i niby jest tam oversampling.

Jak zrobić ten upgrade SkySonga?

Pozdrawiam. Skończyły mi się lajki.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności