Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Bardzo budzetowy zestaw zamiast Soundbara


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zdaje sobie sprawe, moge zostac zjechany za moja ignorancje no ale postanowilem zapytac ;)

Aktualnie mam TV Samsung 55TU8000. Chcialem polepszyc troche jego dzwiek. Znalazlem na promocji Sounbar Philipsa i impulsywnie kupilem, jakas taniocha. Gralo to nawet gorzej niz sam Tv, oczywiwcie zwrot :)

 

Pomieszczenie ma 15m2. 

Waham sie pomiedzy zakupem soundbara Yamaha YAS 107/109 aalternatywa w postaci taniego wzmacniacza z chin TDA7498 2x 100W (w praktyce liczylbym na 2x50W przy 8 ohm)+ tanie kolumny podstawkowe.

 

Wbrew pozorom zestaw ten bedzie glownie uzywany do muzyki. Czesto sluchamy YT z TV badz podpiety telefon przez BT.

 

Oczywicie nie oczekuje cudow, chce aby to lepiej gralo niz tv i w sumie chcialbym poeksperymentowac przed kupnem soundbara. 

Mam problem z kolumnami, nie chce duzo na nie wydawac bo istnieje spora szansa ze caly ten eksperyment sie nie powiedzie. Mysle o Polk audio T15 oraz Magnat Monitor Supreme 202. W pokoju nie ma miejsca na  kino domowe czy dodatkowe subwoofery. W sumie to tez nie chce ich.

Rozumiem, ze to najtansze zlomy dla wiekszosci ale alternatywa sa glosniki w tv albo w miare tani soundbar.

 

Pomozecie w wyborze? Moze jakies inne kolumny? Albo inny pomysl.

 

Edytowane przez generals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy do 300-350zl

Mysle jeszcze o sprzetach bardziej vintage:

Arcus Harlekin

ITT HYPERION

Celestion 5

Telefunken HL 800 /TL600

Arcus Magic

Jakies Philipsy?

 

Niestety tu pojawia sie wieksze ryzyko, ze cos z nimi moze byc nie tak a ja tego nie zauwaze przy ewentualnym odsluchu, badz kwestie wysylki i uczciwosci sprzedjacego.

 

Chcialbym rowniez aby kwestia wizualna nie byla koszmarna. Tzn niektore polecane  kolumny sa zwyczajnie niemilosiernie brzydkie. Podobaja mi sie klasyczne, wyglad ala Magnat. 

Dodatkowo niekoniecznie wiem jakie brzmienie lubie. Nie mam jeszcze porownania :( wydaje mi sie ze nie lubie ostrych dzwiekow, cenie dobra seperacje kanalow, bas jakis byc musi, ale nie jestem fanem mocnego ani dudniacego.

 

No i na koniec umówmy sie, przejscie z glosnikow Telewizorowych powinno byc dosc mocno slyszalne niezaleznie co wybiore ;)

 

Edytowane przez generals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukałbym czegoś małego:
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-sony-ss-b1-CID99-IDHLdmN.html#f51b12e3d2
Mam je u siebie, jako awaryjne i mogę je przetestować. Brzmiały trochę płasko, ale nadal lepiej niż jakieś komputerówki 2.0 Aczkolwiek 350 zł to nie jest jakaś okazyjna cena, chyba że cenisz ich wykonanie ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, sorki, ze tak pozno, ale mialem troche problemow innych :(

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Otoz przed propozycjami zakupilem i tak dla testów chinski tani wzmacniacz na TDA7498,

Chcialem wbudowane BT wiec za 12$:

Wg testów u speców ten TDA w praktyce ma 2x 32-35W 8Ohm, przy thd 1%

 

HIFI XH-A106 100W*2 Bluetooth 5.0 TDA7498 Wireless Digital Power amplifier board Stereo Audio AMP amplificador TF Card USB Disk

https://a.aliexpress.com/_vFvC3z

 

Do tego kostka zasilacza 24V 7.5A za 35zl

(I tak mi sie przyda):

https://t.allegro.pl/oferta/zasilacz-fsp180-aaan1-24v-7-5a-4pin-8077055345

 

Do tego pojawila sie wyprzedaz na ibood w momencie przymierzania do kupna kolumn:

Wharfedale diamond 220 (560zl i tu walczylem ze soba ze budzet zawyzam, ale jest mozliwosc zwrotu jak bedzie mi nie pasowac). Niby polecane, ktos to mial?

 

Kable glosnikowe miedziane 99.99 miedzi certyfikat 4N.

Czekam do srody na glosniki, reszte mam.

Procz drogich glosnikow reszta budzetowa. Jestem cholernie ciekaw jak to zagra.

 

@Oskar2905 wiem ze bawiles sie w te chinskie plytki, dalej jestes zadowolony z ich brzmienia?

Edytowane przez generals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności