Skocz do zawartości

Czym połączyć laptop SAMSUNG R780 i słuchawki AKG K702 - muzyka klasyczna (budżet ok 500zł)


brombo

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki,

jest jeszcze taka kwestia (chyba powinienem od tego zacząć) że tata ma ponad 70 lat - trudno mi ocenić jego słuch, nie miał też nigdy w zwyczaju słuchać muzyki. narzeka że w k702 brak pilota do ściszania - posłuchał trochę Chopina i przeszkadza mu to że są głośniejsze partie w utworach - nie wiem czy jakiś dac/amp mógłby zniwelować dyskomfort z tym związany (a może po prostu tato jest nie przyzwyczajony bo nigdy nie słuchał klasyki na słuchawkach) zastanawiam się czy nie kupić czegoś w rodzaju TOPPING MX3 z pilotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrze nagranej klasyce będzie dużo takich górek i dołków, bo tak jest pisana.

Być może nienajszczęśliwszym wyborem były te AKG i należało sięgnąć po coś, co łagodniej przekazuje dźwięk, z większą nutą ciepła - wtedy te głośniejsze partie są odbierane mniej ofensywnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Topping to dobry pomysł. Możesz też w przyszłości podłączyć głośniki. Popatrz tez na Ifi Zen, ale tylko słuchakowy.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

Nie jestem pewny czy Topping, to taki dobry pomysł (abstrahując od brzmienia i funkcjonalności), bo często głośniejsze partie zdążą się skończyć zanim się je ściszy.

 

mam nadzieje że to kwestia przyzwyczajenia bo przecież nie unikniemy tego w tym gatunku muzyki, ewentualnie spróbuje pobawić się equalizerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, brombo napisał:

wezmę chyba Taga Harmony THDA-200T - może ta lampa wyłagodzi brzmienie a tata mówi że nie musi mieć sterowania na pilot, co myślicie?

 

Nieznacznie powyżej budżetu  - IFI ZEN DAC, dziwne że jeszcze nikt nie zaproponował. Gra gładko i barwnie. Słuchałem z K701, czyli to samo co K702.

Sprzęcik na czasie a jak nie podejdzie możesz zwrócić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał:

A co ty chcesz łagodzić w tych 702?

 

nie tyle w samych 702 co uzyskać ogólnie brzmienie które będzie bardziej strawne pod względem uczulenia mojego taty na dużą dynamike (brakuje mi trochę języka muzycznego sory) - przeszkadzają mu bardzo głośne partie w utworach klasycznych a jednocześnie ma ubytki słuchu a chciałby słyszeć szczegóły, zadanie pewnie niewykonalne - mam nadzieje że sie przyzwyczai i pomagał sobie będzie w razie co potencjometrem. myślałem że te 702 będą dobrym wyborem ze względu na opinie że grają lekkim napowietrzonym dźwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to dobry wybór akurat. Natomiast jedną z cech dobrego sprzętu jest dynamika. I tu nie ma reguły. Lepszy sprzęt może kosztować 400 zł, a gorszy 4000 zł. Ale im lepszy( nie znaczy droższy) tym bardziej zapomnij o słabej dynamice. Tu może pomogłoby coś potrafiące robić w locie kompresję, ale to raczej jakieś profesjonalne sprzęty. Ja swego czasu robiłem sobie w audacity nagrania klasyki do samochodu. Czy grał koleś na jednych skrzypkach, czy grała cała orkiestra to miałem jednakowo głośno. Ale robienie tego w locie to raczej jak juz wspomniałem sprzęt profesjonalny i raczej koncertowy, niż audiofilski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu imo.

 

Jeśli jsst wystarczająco głośno, nie ma problemów z trzaskami i brzmienie się generalnie podoba to po co dokupować coś? Lepszy sprzęt z mniejszą ilością zniekształceń się kupuje aby mieć lepszą dynamikę a nie mniejszą.

 

Jeśli już coś kupować to kup tacie coś takiego

 

 

Będzie mógł analogowo sterować głośnością. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie z tego sprawę, wprawdzie Inszy sugerował że ocieplone brzmienie sprawia że głośniejsze partie wydadzą się mniej ofensywne ale chyba czas i budżet nie pozwoli mi na mi na osiągnięcie tego sprzętowo - tak więc stawiam na equalizer + samodzielna regulację głośności przez tatę a co do sprzętu to przychylam się do zakupu ifi zen daca   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności