Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

64Audio Nio recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

64Audio Nio

 

Słowem wstępu

 

Prężnie rozwijający się rynek słuchawek dokanałowych przeznaczonych dla najbardziej wyszukanych uszu poszukujących emocji, realnego odwzorowania zarejestrowanego materiału muzycznego coraz częściej czerpie garściami z gałęzi odsłuchów scenicznych, przeznaczonych dla profesjonalistów ceniących sobie możliwie najbardziej wierną reprodukcję oraz niespotykaną dotąd jakość wykonania produktów. Marka 64Audio zdążyła już na stałe zapisać się na piedestale producentów słuchawek dokanałowych przeznaczonych dla profesjonalistów z całego świata, zatem spotykając się z możliwością przetestowania najnowszego modelu Nio, wycenianego na 8499pln,- wpadłem w niemałe emocje. Postaram się jednak być obiektywny, sprawdźmy co ma do zaoferowania, ta ręcznie wykonana dziewięcio-przetwornikowa hybrydowa konstrukcja dokanałowa.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Słuchawki przychodzą do nas w fikuśnym kartonowym rozkładanym pudełku, które już na froncie wita nas sloganem 64 Audio 'hear the music, hear everything'. Na tyłach pudła z kolei producent uświadamia nas o tym, że jest to pierwsza hybrydowa konstrukcja z taką ilością przetworników, która wyszła spod jego rąk. W pudle znajdziemy całą masę akcesoriów, poczynając od kilku par końcówek dokanałowych wykonanych z silikonu oraz pianki pamięciowej, poprzez czyścik do słuchawek, klips umożliwiający przypięcie kabelka do części garderoby, skórzane etui przeszyte złotą nicią oraz logiem 64 Audio, wlepkę z logiem producenta, ulotkę informacyjną, na wymiennych filtrach, które zmieniają tłumienie oraz słuchawkach z kabelkiem kończąc. Słuchawki to absolutne dzieło sztuki, wykonane ręcznie z jednego litego kawałka aluminium ozdobione niebieską płytą czołową wykonaną z materiału o nazwie abalone z dodatkowo osadzonym logo producenta. Całość prezentuje się fenomenalnie, a dzieło wieńczy doskonałej jakości kabelek zakończony porządnej jakości wtykami 2pin oraz kątowym wtykiem jack 3.5mm.

 

Technologia i użytkowanie

 

Autorskie rozwiązania technologiczne, które producent zdecydował się zaimplementować w tym modelu, budzą respekt. Poczynając od zaawansowanej czterodrożnej pasywnej zwrotnicy, po autorską technologię TIA – która pozwala skrócić drogę dźwięku do ucha słuchacza, niwelując przy tym niepożądany rezonans, a jak zapewnia producent – daje to w efekcie naturalną i realną reprodukcję całego pasma elektroakustycznego. Dla zachowania komfortu podczas długich sesji odsłuchowych, producent zdecydował się również zaimplementować technologię APEX, dzięki której, poprzez specjalnie zaprojektowany otwór w obudowie słuchawek, niwelowane jest nadmierne ciśnienie. Nie można też zapomnieć o technologii LID, czyli linearnym przebiegu impedancji, pozwala to cieszyć się wysokiej jakości odsłuchem, w teorii niezależnie od źródła dźwięku. Idąc dalej, słuchawki zostały wyposażone w dziewięć przetworników, z czego odpowiednio jeden odpowiada za górę pasma, drugi za częstotliwość średnio-wysoką, aż sześć, które odpowiadają za średnie tony oraz jeden dynamiczny generujący niskie częstotliwości. W zestawie ze słuchawkami dostajemy również, jak wcześniej wspomniałem trzy różne komplety filtrów wymiennych o różnym współczynniku tłumienia dźwięków z zewnątrz, co realnie przekłada się na sposób gry słuchawek. W zestawie mamy zatem do wyboru filtry o tłumieniu odpowiednio -10dB, -15dB oraz -20dB. Dopasowanie ich do ucha zajęło mi dosłownie chwilkę i po dłuższych odsłuchach, mogę śmiało powiedzieć, że są bardzo wygodne, choć to kwestia jak zawsze dość mocno indywidualna to producent zadbał o to, żeby te uniwersalne odsłuchy dopasowały się do większość uszów na rynku, poprzez ogrom końcówek w zestawie. Podczas testów w terenie nie odnotowałem również drażniącego efektu mikrofonowego.

 

Brzmienie

 

Tytułowe 64Audio Nio rzeczywiście nie są trudne do wysterowania. Pędzone z SR25 od Astella, z włożonymi filtrami o największym współczynniku tłumienia zagrały rewelacyjnie. Wyciszając wszystko z zewnątrz na wręcz niebotycznie wysokim poziomie z łatwością były w stanie zdefiniować sferę stereo do przodu jak i do tyłu, jeżeli nagranie na to pozwala. Grają wysoce precyzyjnie, co nie ujmuje im ani krzty muzykalności czy emocji z nią związanych. Duży, dojrzały organiczny dźwięk, bardzo naturalny oraz emocjonalny. Z łatwością byłem w stanie wskazać każdego z osobna na scenie jak i skupić się, kiedy chciałem, na danych instrumentach. To cecha zarezerwowana dla najlepszych na rynku i z całą pewnością do ich grona mogę zaliczyć te słuchawki. Dociążenie oraz szczegółowość na wysokim poziomie. Do tej pory zachodzę w głowę jak tak mimo wszystko emocjonalnie brzmiące słuchawki potrafią zagrać tak precyzyjnie i lekko, kiedy trzeba, pokazując płynną przepiękną oderwaną od głowy nasączoną średnicę. Zdecydowanie należy przeznaczyć czas na odsłuch tego modelu, ponieważ w tym przedziale cenowym są nadzwyczaj ciekawe. Wręcz niebezpiecznie ciekawe.

 

 

 

 

 

 

5.jpg

64audio-nio.jpg

6.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności