Skocz do zawartości

Czym zastąpić Dragonfly Cobalt?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przejdę do rzeczy. Chciałbym zastąpić czymś podobnym wielkościowo mojego Dragonfly Cobalt. W skrócie szukam sprzętu do szybkiego podpięcia pod USB-c do telefonu / tabletu.

 

Jeśli chodzi o ważkę, to ze sprzętem który posiadam obecnie (Fiio FH5 i iBasso SR2) dużo lepiej zgrywa mi się iBasso DX160. Ważka przy nim brzmi dla mnie zbyt "technicznie", nie gra tak wesoło jak iBasso. Szukam więc bardziej rozrywkowego źródełka.

 

Oczywiście mogę od biedy podpinać iBasso do tych sprzętów, ale nie jest to wygodne. Z kolei iBasso głównie wykorzystuję jako DAC do PC i do słuchania w wyrku, więc po prostu potrzebuję osobnego, mniejszego i wygodniejszego urządzenia do podpięcia na szybko do telefonu / tabletu.

 

Kupiłem z ciekawości Meizu Hifi Audio Pro i jak na takie maleństwo to fajny sprzęcik, ale tutaj z kolei brakuje mi szerszej sceny i ogólnie - większej ilości powietrza. Cobalt / DX160 wypadają jednak deklasująco lepiej, no ale wiadomo, nie ten budżet, nie te wymiary, nie ma co w ogóle porównywać.

 

Zastanawiam czy w ogóle znajdzie się sprzęt który sprosta moim wymaganiom? Budżetu nie chciałbym określać, ale fajnie jakby nie kosztowało to więcej od Cobalta.

 

btw. Oczywiście nie szukam czegoś co zagra tak dobrze jak DX160 za połowę ceny, chodzi mi o podobny styl grania no i żeby jakościowo nie było aż taaaaaaaakiej przepaści ;)

 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
Godzinę temu, Dirian napisał:

Cześć. Przejdę do rzeczy. Chciałbym zastąpić czymś podobnym wielkościowo mojego Dragonfly Cobalt. W skrócie szukam sprzętu do szybkiego podpięcia pod USB-c do telefonu / tabletu.

 

Jeśli chodzi o ważkę, to ze sprzętem który posiadam obecnie (Fiio FH5 i iBasso SR2) dużo lepiej zgrywa mi się iBasso DX160. Ważka przy nim brzmi dla mnie zbyt "technicznie", nie gra tak wesoło jak iBasso. Szukam więc bardziej rozrywkowego źródełka.

 

Oczywiście mogę od biedy podpinać iBasso do tych sprzętów, ale nie jest to wygodne. Z kolei iBasso głównie wykorzystuję jako DAC do PC i do słuchania w wyrku, więc po prostu potrzebuję osobnego, mniejszego i wygodniejszego urządzenia do podpięcia na szybko do telefonu / tabletu.

 

Kupiłem z ciekawości Meizu Hifi Audio Pro i jak na takie maleństwo to fajny sprzęcik, ale tutaj z kolei brakuje mi szerszej sceny i ogólnie - większej ilości powietrza. Cobalt / DX160 wypadają jednak deklasująco lepiej, no ale wiadomo, nie ten budżet, nie te wymiary, nie ma co w ogóle porównywać.

 

Zastanawiam czy w ogóle znajdzie się sprzęt który sprosta moim wymaganiom? Budżetu nie chciałbym określać, ale fajnie jakby nie kosztowało to więcej od Cobalta.

 

btw. Oczywiście nie szukam czegoś co zagra tak dobrze jak DX160 za połowę ceny, chodzi mi o podobny styl grania no i żeby jakościowo nie było aż taaaaaaaakiej przepaści ;)

 

 

Przetestuj koniecznie Earmen Sparrow lub Eagle.  Może okazać się , że Eagle nawet bardziej Ci przypadnie do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MP3store napisał:

Przetestuj koniecznie Earmen Sparrow lub Eagle.

To prawda, Sparrow to dobry sprzęt. Bardziej techniczny i neutralny od Paw S1. 

 

Generalnie jeżeli Ci przypadła do gustu sygnatura DX160, to Paw S1 chyba będzie bliżej Twoim preferencjom niż Sparrow, ale na pewno warto spróbować oba. Należy też pamiętać, że rozwijają skrzydła dopiero po balansie (S1 4.4, Sparrow 2.5).

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jedyna zaleta ptaszka nad ważką to wyjście zbalansowane 2,5mm.

 

Testowaliśmy swego czasu w MP3Store w Gdańsku i konsensus był następujący:

  1. Fiio BTR5 (szczególnie po kablu)
  2. Kobaltowa ważka
  3. Serbski ptaszek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Posłucham sobie niedługo PAW S1 i zobaczymy, mam nadzieję, że podpasuje, bo i cena całkiem przyjazna. 


FIIO BTR5 z tego co czytam gra raczej mocno neutralnie, to nie wiem czy by mi podpasował. No i z dziurki 3.5 mm podobno jest kiepskawo, a póki co nie planuję wymieniać kabelka w FH5 - wolałbym znaleźć źródełko, które też z 3.5mm zagra dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Akustik napisał:

A może iBasso DC03?  Podobno na tych samych kostkach co Dx160, wiec jest szansa, że zagra w podobnym stylu.

Nie wiem czy ktoś słuchał na forum, bo to dosyć nowa zabawka.

 

Przy tej cenie to aż kusi spróbować w ciemno. Poczytam jeszcze co tam po angielskiemu o nim piszą. Dzięki za propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dirian napisał:

 

Przy tej cenie to aż kusi spróbować w ciemno. Poczytam jeszcze co tam po angielskiemu o nim piszą. Dzięki za propozycję :)

Właśnie mi się skojarzyło, że gdzieś już go widziałem. Może @Methuselah będzie w stanie coś powiedzieć na jego temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Akustik DC03 bazuje na nieco tańszym podwójnym rozwiązaniu Cirrusa (CS43131 vs CS43198 w DX160). Ten sam DAC jest np. w Cowon Plenue D2.

 

Gdy idzie o bardziej muzykalne, gładsze i przyjemne, to z modeli, które dobrze znam, postawiłbym na:

- Lotoo PAW S1 - gładki i delikatnie ocieplony, a przy tym dobry technicznie i dość transparentny; pokazuje jak grają słuchawki, więc nie sprawi, że staną się wyraźnie bardziej muzykalne czy lepsze technicznie (może być odebrany jako nieco nudny);

- ikko ITM03 Zerda - na pojedynczej kości CS43198 (ta z DX160), naturalno-neutralny z ładnym basem, a przy tym muzykalny, gładki, łatwy w odbiorze; łatwo o synergię z różnymi słuchawkami (nieco gorszy technicznie niż PAW S1);

- iBasso DC03 - podobna szkoła jak Zerda, ale nieco mniej czysty sygnał, nieco pełniejszym i cieplejszy (różnica nie jest powalająca).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Zerda ma odrobinę wyższą jakość dźwięku, a dopłacasz do tego za optyka i jeszcze lepsze wykonanie (żeby nie było, DC03 jest bardzo dobrze wykonany). Stosunek cena-jakości dźwięku lepszy w DC03. Jeżeli możesz dopłacić do ikko, to ikko. Jeżeli nie chcesz dopłacać, to iBasso.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kto u nas w kraju zajmuje sie dystrybucją EarMen Sparrow?
Chce to przetestować czy do LGV40 będzie skok. Potrzebuje to spiąć z FH5 narazie. Z czasem chce.zmienic takze słuchawki.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wpisuje man zamiast men to tak sie kończy. Dzięki.
P.s. ale wtopa

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sparrow gra w tej lidze co Tr-Amp, a to raczej pewne, to polecem.
Mam Ear Men TR-Amp, gra zjawiskowo.
Zastanawiam sie czy FH5 poradzą sobie po balansie. Nie lubię szumu. Bede je zmieniał ale nieco poźniej. Dac z LG v40 to jednak dla mnie za malo.
Ciekawi mnie tez czy Sparrow rozwinie prawidlowo sygnal z core mqa UAPP. Powinno w teorii byc ok.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
14 minut temu, Smokeyz napisał(a):

Witam. Czytam i zgłupiałem. Który przenośny, wzmacniacz słuchawkowy w końcu polecacie? Z czego tu widzę to piszecie o:

 

iBasso DC03
Lotoo PAW S1

ikko ITM03 Zerda
fiio ka13

COLORFLY CDA-M2

DragonFly Cobalt

 

Z jakimi słuchawkami on ma grać i ile chcesz wydać kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności