Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Cayin N3Pro


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sparowałem N3Pro z fonem na Androidzie. Z jakimś Samsungiem. I na Androidzie jest transmisja dwukierunkowa. Wybiera się opcję server lub slave. I wtedy można sterować Cayinem z fona albo, co nie działa na iOS, streamować muzykę zapisaną na fonie do Cayina lub z serwisów streamingowych, sprawdziłem Spotify .

 

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...czy szum...
I jaką ładowarkę użyć aby nie przesadzić z ładowaniem baterii....
czy np można 15 watt...podłączyć ?
16 ohm bez szumu na FH7. Przy duzym wzocnieniu na balansie lekko wyczuwalne. Ale to jest szum który trzeba znaleźć i mocno sie wsłuchać.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co... Chico słowny facet nadał Cayina jak obiecał a ja jak przedszkolak przebieram nogami co N3Pro pokaże z KSE 1200 w tak zachwalanym trybie "triod". Albo czar będzie albo czar pryśnie :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tajniakos napisał:

I co... Chico słowny facet nadał Cayina jak obiecał a ja jak przedszkolak przebieram nogami co N3Pro pokaże z KSE 1200 w tak zachwalanym trybie "triod". Albo czar będzie albo czar pryśnie :P

Nie wpinaj z marszu, ogrzej go trochę, bo mróz i lampki pogasną ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę silił się na opisywanie wrażeń dźwiękowych bo uważam takie podejście za subiektywne i niewiele warte dla wszystkich poza mną samym. Spędziłem z Cayin-em i Fiio dwa, krótkie wieczory. Poniżej moje notatki z tego słuchowiska:

 

obraz.pngobraz.png

 

Spróbuje jakoś podsumować własne wrażenia... Oba grajki są fajne, używam tego kolokwializmu bo wspomniana fajność była głównym kryterium oceny. Nie znam się na referencji i klasowości, za cienki jestem i za mało sprzętów słuchałem. Fiio gra dla mnie szerzej z mniejszą głębią, Cayin tak jak pisaliście jest bardziej "intymny", czuć dystans słuchając szczególnie wokalistów. Tryby lampowe mają "to coś" ale tryb Ultra Linera podoba mi się bardzie i uważam go za fajniejszy od Triody. Owszem jest świetna, słodka średnica ale kosztem pozlepiania wszystkiego poza nią. Nie podejmuję się oceny lepszy gorszy. Zupełnie różna forma grania. Fiio dość równo z barwą taką jaką nadał mu konstruktor, Cayin czaruje barwą i średnicą z lepszym dociążeniem na dole jednak węższym wrażeniem sceny. Póki co preferuję N3Pro ale wstrzymuję się jeszcze z decyzją, który grajek zostanie u mnie. Sprzęty grały z IC od Smoka na pozłacanej miedzi i Shure KSE 1200.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórz z ciekawości to słuchowisko na duzych słuchawkach dynamicznych. 

Miałem ostatnio okazje porównywać na N3Pro: HD800, HD800S, HD820, Bayedynamic T1. Bayery zdecydowanie nie. 800ki piekna, szeroka scena. Zamkniete 820 nie przypadły mi do gustu.

N3Pro bez żadengo problemu napędza takie wysokoomowe nauszniki w trybie lampowym. Zakupiłem teraz kabel symetryczny 4.4mm, czekam.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D7D napisał:

Wiesz o tym że tryb lampowy nie działa z kablem symetrycznym, prawda?

 

Wiem. Ale ostatnio słuchałem trochę solid state i nie ma się do czego przyczepić na Senkach.

 

 

 

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Zamkniete 820 nie przypadły mi do gustu.

N3Pro bez żadengo problemu napędza takie wysokoomowe nauszniki w trybie lampowym. Zakupiłem teraz kabel symetryczny 4.4mm, czekam.

 

 

 

Dodam co już napisano ... dzieki trzem trybom pracy player jest dośc łatwo przystosować do pracujących z nim słuchawek. Przykład: HD800S i tryb solid tube gra "podobnie" do HD820 i tryb UL biorąc pod uwagę kształtowanie sceny.

Edytowane przez pmcomp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dojechał kabel zbalansowany do HD800:

 

s-l1600.jpg

 

 

Jak wynika ze specyfikacji

 

spcs.jpg

 

po wyjściu zbalansowanym jest ewidentnie głośniej. I wzmak solid state nabiera zycia i wigoru. A róznica jest, dal moich słuchawek 320 ohm moc wyjściowa jest ponad 7x wyższa czyli ok. 8,5 dB.

 

Musze jakoś pomierzyć mikrofonem poziomy wyjściowe żeby ustawic je identycznie i spróbować porównać do wyjść lampowych.

 

Generalnie żeby docenić jakośc wyjścia solid state trzeba trochę na nim posłuchać. A na wyjściu 3.5mm jak się miało trzy do wyboru to jednak wygrywał tryb triody. Choć kiedyś się zmusiłem i posłuchałem dłużej na solid state i jak napisałem nie jest źle, a kabel wygrzewany dopiero 24h.

 

 

 

Miało byc tak:

 

Cayin-N3Pro-Battery-life-Lithium-Battery

 

ale wydaje mi się, że na zbalansowanym ciagnie więcej prądu i bardziej żre baterię 🥶.

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zdażyła mi się przykra rzecz. FW 2.0. Po dograniu do karty 1TB nowych plików i odłączeniu od Maca urządzenie przestało widzieć katalogi i pliki na karcie. Myślałem, że padła karta ale ... po ponownym podłączeniu pod Maca wszystko jest OK, karta jest, zawartośc też.

Wyjęcie i włożenie karty nie pomogło. Pomógł reset do fabrycznych ustawień. Teraz musze wszystko ręcznie poustawiać, wrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj przez przypadek sprawdziłem przygotowując kartę i muzykę do fioo M15. Wygląda na to, że N3Pro akceptuje format exFAT na karcie microSD. Na pewno na FW 2.0 i pewnie wyżej :) .

 

 

BTW to jest bardzo dobry grajek ale ... to nie jest DAP hi-end. Na swojej pólce cenowej może pozamiatać ale wyżej nie podskoczy (na poziom 5 tys). Taki lajf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy jest duża strata podpinając jako źródło tel (tidal) na

ios 

i łącząc z n3pro ? coś dodatkowo trzeba ustawić ?

W dniu 27.01.2021 o 20:56, pmcomp napisał:

No dobra. testów funkcjonalnych ciag dalszy.

Wreszcie w FW 2.0 udało mi się sparować i połączyć N3Pro z moim iPhone SE2. Odpaliłem aplikację HiBy Music. 

Niestety nie działa albo raczej nie umiem spowodować aby przy połaczeniu po BT czy zalogowaniu obu urządzeń do mojej sieci WiFi udało sie odtworzyć przez DAPa jakieś nagrania z biblioteki iPhone'a.

 

Działa jedynie albo aż funkcja sterowania DAPem z telefonu i jest to nawet dobrze zrobione. Podobnie jak sterowanie moim stacjonarnym playerem dCS Network Bridge z zewnetrznej aplikacji. Zastosowania dla tej funkcjonalności gdy mam słuchawki na uszach nie widzę żdanej, jedynie tylko gdy DAP gdzieś lezy podłączony po kablu do mojego systemu audio po analogu czy po cyfrze do stacjonarnego DACa.

 

Aplikacja HiBy Music mi sie podoba, ma czytelny i funkcjonalny interface.

 

Anyway popróbujcie może sie pobawić skoro już to działa, może Wam sie uda zestreamować ocś z telefonu do DAPa.

 

 

 

EDIT: Nie udało mi sie zmusić do zagrania muzy z iPhona na N3Pro.

 

 

Dorzucę jeszcze, że czyta kartę 400 GB. Większej nie mam :( .

jak niby sterujesz n3 s iphone przez co ? i 2 pyt która to apka hib z apstore

Edytowane przez blade100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2021 o 23:46, pmcomp napisał:

BTW to jest bardzo dobry grajek ale ... to nie jest DAP hi-end. Na swojej pólce cenowej może pozamiatać ale wyżej nie podskoczy (na poziom 5 tys). Taki lajf.

 

Trudno, żeby był hi-end jak w samym katalogu Cayina jest pozycjonowany najniżej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blade100 napisał:

wybacz a wiec tak .

1. czy jest duża różnica w stracie jakości odtwarzając muzykę bezpośrednio z karty a puszczana poprzez stream tidala z telefonu?

2. Co to.za aplikacja hibi music?

 

1. jest

2. aplikacja sterująca na iPhone/Android

7 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Trudno, żeby był hi-end jak w samym katalogu Cayina jest pozycjonowany najniżej...

 

Widziałem juz różne cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pmcomp napisał:

 

20 godzin temu, blade100 napisał:

wybacz a wiec tak .

1. czy jest duża różnica w stracie jakości odtwarzając muzykę bezpośrednio z karty a puszczana poprzez stream tidala z telefonu?

2. Co to.za aplikacja hibi music?

Rozwiń  

 

1. jest

 

 

to jednak faktycznie szkoda ze nie ma wbudowanego tidala czy tam spotify 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blade100 napisał:

to jednak faktycznie szkoda ze nie ma wbudowanego tidala czy tam spotify 

 

Dla mnie osobiście nie ma żadnej szkody :) . Mam duuuzo lepszą jakość ze swoich plików. MQA to ściema marketingowa. Dlaczego? Masz tu: https://www.audiostereo.pl/topic/150105-mqa-cd-mqa-wątek-zbiorczy/page/13/#comments

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności