Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Cayin N3Pro


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2020 o 14:23, chico99 napisał:

Ma dwustronny BT. Używasz go, ze smartfonem, jako odbiornika.

 

I jak się sprawuje w takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.12.2020 o 22:05, Karmazynowy napisał:

Czy to maleństwo ma sens do wyłącznie dużych słuchawek? Ethery, D7000, Empyrean... 

 

I jeszcze pytanie czy ma funkcję USB Dac i jak się sprawuje w tej opcji?

 

Na forum AF była zapiska w październiku - przy 10 chętnych cena 1800... Ale chętnych wtedy było brak, ciekawe jakby było teraz.

 

Kurde, a tak dobrze mi było w trybie uśpionej audionervosy 😆

dużych słuchawek nie posiadam ale superlux h330 mod kabla i brak tylnych zaślepień inne pady bardzo fajny bass i na 150 ohm cayin w trybie lampowym moc ustawiona na średnio daje tak głośno że dla mnie to już granica dyskomfortu.

20210127_154343.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten player od grudnia. Wcześniej słuchałem na iBasso DX100 i mocno zmodyfikowanym DX50.

Ten zakup to najlepiej ostatnio wydane pieniądze na audio :) .

 

Połaczyłem go z ... Sennheiser HD800 i w tym zestawie jest po prostu wybornie. Grajek bez problemu radzi sobie z wysoka impedancją tych słuchawek i ich zapotrzebowaniem na prąd. Na razie chodzą z wyjcia 3.5 mm w trybie niezbalansowanym. Zakupiłem właśnie zbalansowany kabel 4.4 mm, zobaczymy jak bedzie.

Najczęściej słucham z wyjścia lampowego w trybie triode.

Porównywałem go do AK 380. A nuz się uda ? ;) . Nie udało się, AK zagrał lepiej ale ... z Senkami musiał grać na 100% volume (Cayin na 65-75%). Do tego patrząc na jego cenę stwierdzam że N3Pro to znakomity zakup.

 

Nowy FW wprowadził mu obsługę MQA. Sprawdziłem, gra cały PCM od 16/44 do DXD oraz DSD64, 128 i 256. Wyższych plików nie mam.

 

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości chico99 też miałem okazję zapoznać się z N3 pro i mój spokój został zachwiany. Świetny dźwięk w trybie triode. Trzeba kupić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem go do mojego Mac'a w trybie DAC. Działa ale ... przez Audirvanę nie wypuszcza DoP (pomimo ustawienia tej opcji w menu N3Pro) tylko konwertuje w locie do DXD 24/352,8. Zarówno DSD64, 128 jak i 256. PCM 32/705,6 skonwertował do 24/384. 

 

Jest to dziwne ponieważ Audirvana wysyła DoP do dCS Network Bridge po sieci LAN. Ale do DACa Mytek Stereo 128 DSD po USB podobnie jak Cayin nie ma DoP tylko konwersja do PCM ale tylko do 24/88,2. Czyli po USB nie można z mojego Mac'a przesłać DoP. Musze kiedys sprawdzić po USB bezpośrednio do DACa dCS Debussy, powinien przejść DoP.

 

Ktoś pytał o tryby pracy w funkcji DAC. Przełącza pomiędzy solid state i tube (oba tryby) ale róznice dźwiękowe wydają mi sie mniej spektakularne niz w trybie DAP.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości chico99 też miałem okazję zapoznać się z N3 pro i mój spokój został zachwiany. Świetny dźwięk w trybie triode. Trzeba kupić.
Triode mode to jest perełka. Ten Dap przywrócił mi nadzieję że takie małe coś może fajnie zagrać. Wreszcie znalazłem dapa który gra niesamowicie angażująco a nie jest.kobajnem multimedialnym na androidzie ktorych funkcji i tak nie wykorzystuje. Podoba mi sie w nim nimimalizm. System jest lekki. Jego ograniczenia to dla.mnie zaleta. Przełączając sie pomiedzy trybami lampowymi a solide state mamy możliwość dostosowania brzmienia do konkretnego albumu. Ale ten tryb triode...default_smile.png

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka


  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pua napisał:

Dobrze że nie sprzedałem . Znowu bym musiał kupić tak już mam sprzedaję a z jakiś czas znowu wracam. 😃

 

To jeszcze wywal ten obrzydliwy niemuzykalny obrazek ze swojego avatara. 

I wstaw taki:

 

AK4390-L.jpg

 

 

Przy okazji zapytam czemu niszczycie sobie słuch korzystając ze słuchawek dokanałowych ???

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pmcomp napisał:

 

To jeszcze wywal ten obrzydliwy niemuzykalny obrazek ze swojego avatara. 

I wstaw taki:

 

AK4390-L.jpg

 

 

Przy okazji zapytam czemu niszczycie sobie słuch korzystając ze słuchawek dokanałowych ???

Saber to super muzykalny DAC nie widzę powodu żeby opowiadać się za AK- trzeba patrzeć i widzieć szeroko🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pmcomp napisał:

 

Hmmmm, słuchałem paru dużych DACów na tych kościach i nigdy ich dźwiek mi się nie podobał :( .

9028pro i 9038pro są na moje ucho super

Ale nigdy nie podobało mi się 9018s

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem, że na moich Senkach dostanę 110mW po zbalansowanym. Toz to prawdziwa elektrownia :) .

 

Jeszcze jedna moja uwaga nt. DAPa. Strasznie podoba mi się jego OS i całe szczęście, że nie jest to Android albo schowany Android. Moim zdaniem Android to zło, do tego żrące prąd w ilościach paletowych. Ten OS jest na prawdę dopracowany i stabilny !!! Do tego GUI jest logicznie ułożone. Powiększanie fontów mogłoby działać ciut "bardziej".

Edytowane przez pmcomp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię zniechęcać ale balans w cayin n3pro odbiega trochę od super, dx160 i dx220  fiio x7 mają to wyjście lepsze .Bradziej przestrzenne można w cayin to nadrobić ostatnim filtrem ale tylko hires i flac

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. testów funkcjonalnych ciag dalszy.

Wreszcie w FW 2.0 udało mi się sparować i połączyć N3Pro z moim iPhone SE2. Odpaliłem aplikację HiBy Music. 

Niestety nie działa albo raczej nie umiem spowodować aby przy połaczeniu po BT czy zalogowaniu obu urządzeń do mojej sieci WiFi udało sie odtworzyć przez DAPa jakieś nagrania z biblioteki iPhone'a.

 

Działa jedynie albo aż funkcja sterowania DAPem z telefonu i jest to nawet dobrze zrobione. Podobnie jak sterowanie moim stacjonarnym playerem dCS Network Bridge z zewnetrznej aplikacji. Zastosowania dla tej funkcjonalności gdy mam słuchawki na uszach nie widzę żdanej, jedynie tylko gdy DAP gdzieś lezy podłączony po kablu do mojego systemu audio po analogu czy po cyfrze do stacjonarnego DACa.

 

Aplikacja HiBy Music mi sie podoba, ma czytelny i funkcjonalny interface.

 

Anyway popróbujcie może sie pobawić skoro już to działa, może Wam sie uda zestreamować ocś z telefonu do DAPa.

 

 

 

EDIT: Nie udało mi sie zmusić do zagrania muzy z iPhona na N3Pro.

 

 

Dorzucę jeszcze, że czyta kartę 400 GB. Większej nie mam :( .

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Announcement of N3Pro v2.1 Firmware

New Functions and System Optimization

1. Rectified the system freezing problem when navigating through
complex folder hierarchy;
2. Rectified display error when playback OGG music format;
3. Other Bug fix and optimization.

Check out more information and download the firmware from the following link:

https://en.cayin.cn/down1/show?id=13619

  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie wgrałem.

 

I kupiłem dzisiaj ten kabelek: 

 

0342375287_grande.png?v=1533838492

 

Działa. Po podłączeniu do DACa działa jako transport. Przesyła PCM do 24/192 i DSD64 jako DoP. Nie omieszkam porównac kiedyś do transportu dCS Network Bridge.

 

Pozdro

 

 

 

 

9 godzin temu, all999 napisał:

Announcement of N3Pro v2.1 Firmware

New Functions and System Optimization

1. Rectified the system freezing problem when navigating through
complex folder hierarchy;
2. Rectified display error when playback OGG music format;
3. Other Bug fix and optimization.

Check out more information and download the firmware from the following link:

https://en.cayin.cn/down1/show?id=13619

 

 

 

Napisali co poprawili ale nie napisali co spieprzyli :) .

 

Ja napiszę ... w FW 2.1 nie działa ... połączenie BT z HiBy Music. Szok !!! Wgrałem z powrotem FW 2.0 i ... działa :) .

 

 

 

 

 

 

 

 

47 minut temu, pmcomp napisał:

 

 

I kupiłem dzisiaj ten kabelek: 

 

0342375287_grande.png?v=1533838492

 

Działa. Po podłączeniu do DACa działa jako transport. Przesyła PCM do 24/192 i DSD64 jako DoP. Nie omieszkam porównac kiedyś do transportu dCS Network Bridge.

 

 

 

 

 

 

 

No to jestem w szoku bo po tym kablu Cayin zagrał cos co nie powinno przejść: DXD 24/352 ale w MQA Studio gdzie bitrate to 1384 kbps. Tego samego pliku DXD 24/352 nie zagrał, a bitrate tam był 6979 kbps.

BTW jak wół widać, że MQA jest stratny, o co kiedys była zażarta walka na audiostereo.pl.

 

 

 

Edytowane przez pmcomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności