Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Cayin N3Pro


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna recka Maćku :)

"Cayin N3Pro to nie tylko jeden z najlepszych odtwarzaczy, jakie testowałem, ale także jeden z najlepszych produktów, z jakimi kiedykolwiek miałem do czynienia"

Widzę, że nie jestem w tym sam, też tak sądze, to jest tak świetnie dopieszczone urządzenie, super wycenione, idealnie wykonane, inne, szczere, przyjemne. Używam go dużo częściej niż N6ii z E01 :)

Naprawdę czapki z głów przed Cayinem.

 

P8430951xxx.jpg

 

 

Edytowane przez rev
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zła recenzja Maćku, jak zwykle. Idą święta i trza rodzinie od gęby zabrać, bo trza na N3 Pro uzbierać. Biedna rodzina, dobrze, że odżywiona nieźle ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to maleństwo ma sens do wyłącznie dużych słuchawek? Ethery, D7000, Empyrean... 

 

I jeszcze pytanie czy ma funkcję USB Dac i jak się sprawuje w tej opcji?

 

Na forum AF była zapiska w październiku - przy 10 chętnych cena 1800... Ale chętnych wtedy było brak, ciekawe jakby było teraz.

 

Kurde, a tak dobrze mi było w trybie uśpionej audionervosy 😆

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Czy to maleństwo ma sens do wyłącznie dużych słuchawek? Ethery, D7000, Empyrean... 

 

 

Hmm, ciężkie pytanie, gdyż tutaj chodzi bardziej o gusta nasze, gdyż by trzeba było używać trybu tranzystorowego, może część ze słuchawek nausznych z górnej półki będzie jako tako poprawnie napędzona w trybach lampowych. Gdyż ja preferuję w nim lampy, najbardziej Triodowy tryb, gdyż wtedy jest fajnie nasycona średnia, na UL natomiast wolę skraje pasm, ale brakuje mi tutaj barwy na środku. Więc jak słuchałem N3 Pro zależnie od utworu zmieniałem sobie tryb lampowy.

Jak dla mnie jest to jeden z lepszych odtwarzaczy jeśli chodzi o dźwięk, cenę i wymiary, tutaj jakbym nie miał DTR1, który jest dla mnie lepszy niż N3 Pro, ze względu dlatego że bardziej wchodzi w nagranie, pokazuję więcej niuansów, jest bardziej rozdzielczy i szczegółowszy, to bym brał właśnie N3 Pro, gdyż ściągać z Chin to DTR1 to by mi się nie chciało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

Ma dwustronny BT. Używasz go, ze smartfonem, jako odbiornika.

Dzięki za info :) A gdzie kupowaliście swoje sztuki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Najner napisał:

Mam pytanko - czy urządzenie w trybie USB DAC oraz odbiornika BT zachowuje swoją jakość i sygnaturę poszczególnych trybów?

 

Właściwie tak i nie. W funkcji DAC-a USB oraz przez Bluetooth działają wszystkie tryby, tzn. można aktywować lampę itd. Nie słyszę jakichś znaczących różnic w porównaniach odtwarzacz VS DAC USB, ale dodasz do tego program do odtwarzania, ASIO czy WASAPI oraz inne czynniki różnicę znajdziesz. To samo Bluetooth, bo różne kodeki, tryb LDAC-a + też wbudowane w fony "ulepszacze" typu Dolby mogą zaowocować wpływem na SQ. Sam BT ma pewien narzut, ale nie ma jakiejś totalnej wtopy, tryb adaptera BT jest nadal używalny. Czyli jest dobrze w funkcji DAC-a USB i adaptera Bluetooth, ale jest dużo wypadkowych, które mogą rzutować na sygnał.

 

17 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Czy to maleństwo ma sens do wyłącznie dużych słuchawek? Ethery, D7000, Empyrean... 

 

I jeszcze pytanie czy ma funkcję USB Dac i jak się sprawuje w tej opcji?

 

Na forum AF była zapiska w październiku - przy 10 chętnych cena 1800... Ale chętnych wtedy było brak, ciekawe jakby było teraz.

 

Kurde, a tak dobrze mi było w trybie uśpionej audionervosy 😆

 

Moim zdaniem ma sens - moc jest, brzmienie jest na poziomie. Uważam, że zgranie było super z Ether 1.1, Audeze LCD-2, Sundara czy HD 6XX.

 

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

A tryb lampowy działa na line-out?

 

Tak, jak napisał @misiekkb - nie działa. Gdzieś widziałem schemat układu i chciałem podlinkować - ale nie mogę go teraz znaleźć :)

 

5 godzin temu, euter napisał:

@maciux Equalizer jest w wersji uproszczonej, czy to 'parametric EQ' z prawdziwego zdarzenia?

 

Uproszczonej, suwaki odpowiadają pasmom: 31 Hz, 62 Hz, 125 Hz, 250 Hz, 500 Hz, 1 kHz, 2 kHz, 4 kHz, 8 kHz i 16 kHz. Do tego presety od producenta, więc niestety EQ z prawdziwego zdarzenia nie ma.

 

Godzinę temu, Tajniakos napisał:

Gdzie kupowaliście swoje sztuki i jak użytkujecie Tidal na N3Pro?

 

Tak, jak napisał @chico99. Można przekształcić N3Pro w adapter BT i strumieniować ze smartfona.

 

O, jest schemat:

 

2e2930a1.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maciux napisał:

Czyli jest dobrze w funkcji DAC-a USB i adaptera Bluetooth, ale jest dużo wypadkowych, które mogą rzutować na sygnał.

Dziękuję. Myślałem głównie o podłączeniu N3 do Tidala z funkcją ekskluzywności, co w teorii nie powinno wpływać negatywnie na jakość dźwięku DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to dzięki za wkład - sprostowania, odpowiedzi, bo trudno ująć wszystko w tekście. Lajki mi się skończyły, więc nie dam dzisiaj więcej :)

 

Jeszcze dwie sprawy. Możliwe, że spolszczenie się poprawi - dostałem info, że to dzieło Google Translate (obstawiam, że z chińskiego), jest szansa, że coś się w temacie zmieni. Jednak wersja anglojęzyczna UI jest na tyle zrozumiała i prosta, że raczej nie powinno to stanowić problemu, nawet jeśli nic by w temacie nie ruszyło.

 

Druga rzecz - podobno się nabrałem i lampy są podświetlone przez czerwoną diodę. Aż mnie to zdziwiło, bo kolorek jest pomarańczowy i dość autentyczny. Światło nie jest też specjalnie ostre, stąd byłem pewien, że wewnątrz są jedynie żarzące się lampy. Prawdopodobnie widać więc zarówno lampy, jak i podświetlenie dookoła. Niby detal, ale producent chciał to sprostować, to i ja przekazuję dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest:

 

https://www.audiomagic.pl/odtwarzacze-mp3/cayin-n3-pro?from=listing

Czy ktoś blisko Wro. jest w jego posiadaniu? Chętnie bym tego posłuchał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest świetny ,nawet miałem go sprzedać dalej ale ten tryb lampowy jest tak dobry że nie ma co kupić w tej cenie żeby grało tak dobrze plastycznie i dociążone.

Ktoś wspominał o podświetleniu led lamp, jest to spowodowane bardzo niskim napięciem żarzenia RAYTHEON 1.1volta efekt żarzenia bez podświetlenia widoczny tylko w super ciemnościach. Dziś przetestowałem blony 03 po balansie kabelek od zamoya. Te słuchaweczki są świetne trzeba posłuchać żeby się przekonać problem z tipsami trzeba użyć innych ja założyłem z KZ as10 i dobrze uszczelniają uszko bez wycieków i wcieków zewnętrznych.

20201218_152705_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności