Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Którą konsolę kupić? (Uwaga, pytanie zadaje Hibernatus)


audionanik

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, audionanik napisał:

Czyli czekać...

Jeżli to ma być zakup na kilka lat to chyba warto poczekać. Przyjdzie taki moment, że nowe ciekawe gry przestaną być wydawane na PS4/X ONE tylko na aktualne konsole. Ja akurat zakupiłem XSX i GamePass w celu ogrywania starszych tytułów bez spadów fps i z szybszym wczytywaniem. PS5 zakupię pewnie za kilka lat jak wyjdą ciekawe gry ekskluzywne i jak powstanie wersja czarna z czarnym padem. Tylko u mnie jest jeszcze taki plus że jedno dziecko korzysta z Minecrafta z GamePass na Xbox a drugie korzysta z gier w GP na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audionanik napisał:

No i ten jego pad czy tam kontroler jest ok? Czy "lata świetlne" za PS?

Pady były porównywalne do tej pory czyli kwestia gustu ale na PS5 trochę pocisnęli bo dali nowy typ wibracji i spusty z silniczkami które imitując różny opór wiec troche dołożyli do pieca bo rzeczywiscie super to działa. Nowy Xbox ma w zasadzie tego samego pada co do tej pory czyli bardzo dobrego ale jednak Sony na ps5 ma teraz lepszy. Nie zdziwie się jak do xboxa też wyjdzie nowy pad za jakiś czas.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak się będą sprzedawać. Na PS5 raczej obniżki wcześniej niż za 3 lata bym się nie spodziewał, na xboxa może być wcześniej. Wcześniej zamiast obniżek to raczej robią bundle że razem z konsolą dostajesz dodatkowego pada albo gry albo większy dysk twardy ale cena ta sama.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Myślicie, że da się wysiedzieć jak jajko jakieś obniżki cenowe? 

Na nowe konsole nie ma szans... Jak już to niektóre markety zaczną podwyższać cenę ponad startową przy słabej dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssanie z rynku jest tak duże, że pewnie na następny okres świąteczny jak już. Wszystko co wrzucili na rynek jest wykupione a jest wiele osób, które chciały kupić a nie dały rady więc szybko ceny nie obniżą bo nie ma powodu.

@Spawn z padem do PS5 to racja. Wiele osób pisze, że jest to coś nowego i bardzo ciekawego. Pytanie tylko czy multiplatformowe gry będą z tego w przyszłości korzystać czy pójdzie w zapomnienie. Zakładam, że wewnętrzne studia będą to jakoś wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieciaka w wieku lat 7 z kolegami posiadającymi xboxy to raczej wybór jest prosty - XSS. Będą sobie ogrywać w kooperacji tytuły z Pass'a + F2P typu Fortnite (o ile pozwalasz na takie gry w tym wieku). Minecrafta cyfrowego kupisz obecnie za 70zł. Inne typu Lego równie tanio. Jak będzie niegrzeczny to mu powyłączasz dostęp do wszystkich pozycji oprócz Cuphead'a :D  Gry AAA i exy które obecnie wychodzą to w przytłaczającej większości tytuły dla starszych także na to bym w ogóle nie patrzył biorąc pod uwagę wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik jeszcze jeśli chodzi o obniżki to jak nieduże one są taka perspektywa. 

 

PS4 w 2013 roku 1799zł

PS4 w 2020 roku 1299zł

 

Szału nima. Przy PS5 sony raczej i tak już dopłaca do każdej sprzedanej sztuki konsoli żeby odbić to sobie potem w sprzedaży gier więc nie ma z czego obniżać.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam ma Sony do zaoferowania ciekawego dla m.in. dzieciaków jako exy, chyba tylko gry typu Ratchet&Clank (nomen omen ostatnia ta na ps4 zremasterowana świetna) czy ten Sackboy/Little Big Planet. No chyba że jest coś jeszcze. Bo inne exy to właśnie bardziej dla dorosłych (choć świetne jak The Last of Us) albo Gran Turismo (które ma korzystać z tych dobrodziejstw nowego pada), ale które jednocześnie jak się nie jest fanem serii można sobie odpuścić i pograć w Forzę która jest na Xboksa/PC. Tu w ogóle ciekawa sprawa bo jak się ma tego Game Passa Ultimate to można właśnie chyba grać i na konsoli i na pececie jeśli ktoś posiada gamingowego. 

 

Co do optymalizacji gier i wyboru pod to lepszych bebechów to nie wiem. Ja sam się kiedyś napaliłem na PS4 Pro (bo to była wtedy nowość a nie chciałem starszej konsoli) i nie wiem, czy takie GT Sport jakoś lepiej na niej działa niż na PS4 zwykłej. Ale takie Just Cause 3 to momentami potrafił być pokaz slajdów także kto wie jak tu w przypadku tych nowych konsol będzie sprawa wyglądać. Być może jak ktoś nie jest zapaleńcem i nie musi mieć 4k 120 fps i innych rzeczy to może warto polować na tego Xbox Series S nowego. 

 

W przypadku starych konsol to na szybko sprawdziłem i PS4 stoi chyba minimum za 900 to według mnie z automatu nie ma to sensu większego. 

Xbox One S czyli też schyłkowa generacja na alle najtaniej teraz widzę 700 zł ale licytacja więc może podskoczyć. To też chyba nie ma sensu. 

 

Kwestia zdecydowania się na abonament (jeśli chce się grać online to i tak trzeba jakiś mieć) i decyzja czy potrzebny napęd czy nie. Ja na przykład ostatnio jestem bardziej niedzielnym graczem (nie rzucam się na wszystko co jest na premierę, potrafię mieć przestoje jeśli chodzi o brak grania) i w sumie w swoim PS4 Pro nie używam napędu od kilku lat. Mam PS Plusa i tam dają gry, a np. to co mnie interesował kupiłem sobie cyfrowo. Czasami są promocje zarówno na zdrapki (typu 100 zł kod na wydatki za 82 zł) i dodać do tego promocje to już całkiem ciekawie to wychodzi. Choć pewnie nie tak korzystnie jak w przypadku pudełek z grami, które sobie można odsprzedać. 

Dla mnie już ps plus daje dużo ciekawych gier a w Game Passie jest tego więcej. Tylko że ten ostatni jest droższy bo PS Plus wychodzi koło 145 za rok a Game Pass Ultimate to 54 złote miesięcznie. Tyle że są też chyba nieco tańsze odmiany i co chwila jakieś myki czy promki typu 3 miechy za 4 złote: https://lowcygier.pl/subskrypcje/promocje-na-xbox-game-pass-4-miesiace-za-1293-zl-6-miesiecy-za-4609-zl-17-miesiecy-za-18834-zl/

Jak ktoś sprytny to może przycebulić jak to na Łowcach piszą. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Undertaker napisał:

Ale takie Just Cause 3 to momentami potrafił być pokaz slajdów

Tzn? Że na ps4 bez pro zacinała się?

53 minuty temu, decees napisał:

Dla dzieciaka w wieku lat 7

Przecież wiadomo, że tatuś też se nie odmówi...


 

No i ci to znaczy, że xss jest „słabsza” od xsx? Nie pytam o wodotryski tylko czy „obsłuży” większość gier bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie na mojej PS4 Pro gra zwalniała i się zacinała wręcz przy jakichś wybuchach. Tyle tylko że JC3 to przypadek gry wyjątkowo źle zoptymalizowanej, coś jak GTA 4 kiedyś które nawet na mocnym PC potrafiło bardzo źle działać. 

 

Ja bym po prostu na Twoim miejscu sprawdził sobie listę exów na Playstation i zorientował się, czy coś jest ciekawego. Jeśli nie, to wtedy Xbox. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracze... 7-latkowi to bym używane ps3 slim kupiła + kontrolery ruchu + jakieś gry ruchowe w rodzaju sports champions, byłoby bardzo tanio i bardzo wesoło. A za trochę to i tak sam już będzie wiedział czego chce i zgłosi się z roszczeniami ws. konkretnego modelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audionanik napisał:

@domil niby racja, ale myśle tez o sobie:D.

Oj tam, przy ps3 też się zabawisz, mieczem pomachasz, poboksujesz trochę, a może i zatańczysz :) Chyba że to ma być tak na poważnie, to już się nie wtrącam :) 

Edytowane przez domil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

No i ci to znaczy, że xss jest „słabsza” od xsx? Nie pytam o wodotryski tylko czy „obsłuży” większość gier bez problemów.

XSS to słabsza wersja XSX. Nie posiada napędu więc od razu odpadają używane gry na płytach, mniej mocy od XSX no i o połowę mniejszy dysk - 500 GB z czego do użytku zostaje chyba około 400 GB. Przy obecnej wielkości gier 20-150gb nie jest to za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy nikt nie zaproponował najlepszej konsoli dla dzieciaków czyli... Nintendo Switch? Taki dzieciak nie powinien spędzać ciężkich godzin przed konsolą jak uzależnieni maniacy giercowania, więc odpada ogrywanie miliona nowych gier. Minecraft jest. Dorosły też pogra, gry ruchowe też są. Nie trzeba siedzieć ciągle przed tv, bo można wziąć w łapę. Jedyny minus - ceny gier, ale pojawiają się już pudełkowe używki, a jak dzieciak dostanie jedną grę na powiedzmy 3 miesiące to tym lepiej dla niego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, superbart napisał:

Przy obecnej wielkości gier 20-150gb nie jest to za wiele.

Tylko ze gry na XSS zajmują odpowiednio mniej miejsca na dysku bo mają tekstury dostosowane do rozdzielczości, także nie jest tak źle, wiadomo szału nie będzie, ale kilka gier spokojnie można zainstalować.

 

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

Czy mi się wydaje czy nikt nie zaproponował najlepszej konsoli dla dzieciaków czyli... Nintendo Switch?

Masz rację, tyle że nie w Polsce. Mała baza userów (a wśród dzieci to w ogóle), dosyć drogie gry i dużo specyficznych tytułów - kolega raczej chce wejść w temat, więc podejrzewam że szybko się by zraził. Switch to dla mnie druga konsola dla świadomego gracza.

 

4 godziny temu, audionanik napisał:

Przecież wiadomo, że tatuś też se nie odmówi...

Jasne, tym bardziej polecam konsolkę MS. Mnóstwo tytułów do wybory w ramach GamePass'a, różne gatunki także spokojnie coś wybierzesz. Poza tym często możliwość kupna gry w innym regionie sporo taniej, jak się nie goni za nowościami to moim zdaniem najlepsza opcja, i dla dziecka i dla tatusia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagieroNo świetna ale dzieciaki muszą angielski znać bo na switchu gier z polskim dubbingiem to jest raptem kilka. Nawet gry lego mają tylko napisy a i nawet polskie napisy to już luksus bo większość nawet tego nie ma. Sam Switch nie ma nawet menu po polsku :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem o Nintendo zapomniałem. Tego Switcha nie znam, a ostatnio była chyba jakaś promocja na niego. W każdym razie już taki NDS Lite dawał sporo więcej frajdy niż PSP i PS Vita razem wzięte. Choć to oczywiście zależy od gier. Ja tam głównie w Mario grałem i poziom trudności to niejednego dorosłego by odstraszył ;) W każdym razie seria Crash Bandicoot (niedawno nowa odsłona wyszła) czy tam jakie inne Minecrafty na konsolę Sony/Microsoftu powinny wystarczyć na start, a w zależności od tego jaki abonament wychodzi dla kogoś korzystniej (albo cena samego urządzenia) to to wybrać i tyle. 

Niby mainstreamowo, ale co poradzić. Te wszystkie Movy, VR-y i tak dalej to trochę nisza, na naszym rynku konsole Nintendo chyba też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie; co nieco mi rozjaśniły świat, który dotąd dla mnie nie istniał. Fakt że nie jestem gej-mingowcem, cebula (która we mnie jest silna), opisane przez Was problemy z nowinkami, duży wybór gier na konsole poprzedniej generacji, możliwość korzystania z gier pożyczonych, bądź kupionych z drugiej ręki, konieczność zakupu konsoli-nówki (prezent gwiazdkowy dla dzieci) spowodowały, że nabyłem xboxa one s z napędem optycznym. Temat zostawiam otwarty w oczekiwaniu na propozycje gier polecanych na tę konsolę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lubisz ścigać to na pewno Forza 6/7 a bardziej na luzie seria Horizon. Dla dzieci to pewnie ktoś coś poleci ale widziałem, że seria Crash Bandicoot jest też dostępna na konsoli Microsoftu, więc Crash N-Sane Trilogy + wyścigowe Team Racing Nitro Fueled powinny dać sporo frajdy, a jak się spodoba to pewnie 4:It's About Time :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tej generacji, to wybrałbym X Box (sam mam XSX), pomimo ze Polska to bastion PlayStation.

Microsoft dal ciała w poprzedniej generacji i wygląda na to, ze wyciągnął wnioski. PS5 oprócz kilku ekskluzywnych gier w niczym nie jest lepsze od Xbox a wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności