Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

SŁUCHAWKI DO 4000ZŁ (UŻYWANE!)


Gracjan

Pytanie

Witam, mam pewien problem, który mam nadzieję, że kiedykolwiek uda mi się rozwiązać. Mianowicie, od kilku już lat szukam słuchawek idealnych pod moje preferencje i do dzisiaj nie zdołałem na takie natrafić :( Za każdym razem, nawet, gdy było blisko, czegoś tam brakowało. I już nie mówię o tym, że oczekuję, aby np. słuchawki grające bardzo gęsto miały scenę jednocześnie większą niż HD800, ale mam na myśli zidealizowanie konkretnego typu brzmienia. Może przybliżę co mam na myśli. Ponieważ potrafiłem odnaleźć się w np. NightHawkach, a jednocześnie też w takich DT990 Pro, nie mam więc konkretnego ideału brzmieniowego. Jednak podobają mi się dwa style grania. Jednakże, dlatego nie ma kresu moich poszukiwań, ponieważ w żadnym z tym stylów nie miałem do czynienia z perfekcją. 

Lubię ciepłe granie, ale w takiej formie: podkreślony subbas, a jednocześnie brak dziury w średnim i wyższym (pełny bas), średnica, jeśli mowa o nasyconej i gęstej to absolutnie szalenie ważne jest dla mnie to by była intymna (NightHawki mają gęstą i nasyconą, ale bez intymności), góra łagodna, ale rozdzielcza (tzn. dynamiczna, ale bez ostrych krawędzi) i znowu tu przytoczę NightHawk - góra jest w nich wzorcowa, imo. Scena kameralna, bliski wokal, wrażenie obcowania z dźwiękiem i jednocześnie trójwymiarowość - To sa wymagania odnośnie pierwszego stylu grania

Lubię również delikatne U, albo neutralne brzmienie w formie powera, a nie nudności. HD600 nie dla mnie, mimo że neutralne. M50X przykład bezczelnej V-ki. Lubię energię dźwięku, jaką zapodają choćby te M50X, ale przy równoczesnej neutralności jaką dają HD600. Na pewno nie lubię dźwięku niedociążonego. Kiedy zamiast barwnych instrumentów i wokali sa po prostu kontury. Chodzi o delikatne U lub neutralność, ale podaną z barwą w wokalach i instrumentach. Podkreślenie subbasu, ale bez dziury w wyższym i średnim, średnica, nawet jeśli mniej gęsta niż w ciepło grających słuchawkach, to bliska i barwna oraz góra energiczna, ale bez wyostrzeń. No i w przypadku zapodania takiego typu dźwięku wolałbym już, żeby był ten dźwięk eteryczny i sprawiał wrażenie kolumnowej prezentacji sceny. 

Podam przykłady słuchawek, które mi się najbardziej spodobały i napiszę, co tam jednak nie pasowało. Mianowicie: 

Audioquest NightHawk - piękna barwa, ale subbas za słabo zaznaczony, wokal lekko oddalony

NightHawk Carbon - to samo, tylko  dochodzi kartonowość w basie, ahhhh.... 

oBravo HaMT-3 MKII - bas idealny, średnica też okej, chociaż mogła być bliżej, ale góra ostra jak brzytwa

Audeze LCD-X - bas fajny, dobre zejście, wrażenie pełnego basu, niestety miałem wrażenie lekkiej zasłony na brzmieniu (może źle napędzone? Słuchane z AQ DF Cobalta) 

LCD-2 Classic - bas fajny, ale nosowe wokale i znów wrażenie zasłony 

Monoprice M1070 - zbyt niewielkie dociążenie w subbasie (chociaż jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało), ale znowu wrażenie słuchania przez ręcznik 

Beyery DT990 Pro - bas fajny, średnica trochę zbyt oddalona, góra lekko przeostrzona, ale sa przykładem tego, że jednak mogę oswoić się z takim dźwiękiem. Tj. wyżej napisałem, ulepszone DT990 Pro? Z chęcią :) Ale na bazie tego co napisałem powyżej :) 

 

 

Modele, które mnie dotychczas zainteresowały: 

- Dharma D1000 

- HiFiMan Ananda

- Audeze LCD-2 

- Audeze LCD-X 

- Dan Clark Audio Closed 2 

- Focal Elear 

- Focal Clear 

Edytowane przez Gracjan
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może trochę wymijająco, ale skoro najbardziej podobały Ci się nighthawk i beyery to zostań przy nich, raczej żadne słuchawki nie będą idealne. Na Twoim miejscu zmieniłbym raczej tor ewentualnie okablowanie do słuchawek i toru. :)  A może jakaś equalizacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja do tego inaczej podchodzę. Mamy swoje preferencje i trzeba je uwzględniać, ale nigdy nie wiemy co nam się spodoba i wstrzeli się w mózg dając ciągłą przyjemność.  Także trzeba po prostu próbować na własnych uszach i nie zamykać się w ideałach bo te są często nierealistycze. Ja tak mam że paradoksalnie jak już niczego nie szukam to znajduje. 

 

Druga sprawa sprawa naucz się czytać i analizować wykresy, tak one nie grają... ale mogą Cię naprowadzić i lepiej uświadomisz sobie co lubisz i co jest osiągalne.

 

Nie orientuje się w słuchawkach z wyższego budżetu, ale przejdź się do mp3store i posłuchaj sobie HF580 :) Z jednej czy z 2 cech które wymieniłeś mogą nie mieć, ale coś czuję że mogłyby Ci przypaść do gustu.

 

Ja kiedyś szukałem jasnego i ciepłego grania (tak sobie wymyśliłem) ale nigdy nie znalazłem i zapomniałem o tym, ale nagle pojawiły się w moim życiu z nikąd Amirony ^^ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dopisałbym do tych do sprawdzenia Mr Speakers Ether, dźwięk dociążony i bez zasłony. Ew. Aeon 2 (które chyba masz już na liście), bo pierwsza wersja Aeon bas ma tylko z odpowiednim torem. 

M1570 też powinny być OK. 

Edytowane przez ange7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.12.2020 o 17:59, januszmuzy napisał:

Może trochę wymijająco, ale skoro najbardziej podobały Ci się nighthawk i beyery to zostań przy nich, raczej żadne słuchawki nie będą idealne. Na Twoim miejscu zmieniłbym raczej tor ewentualnie okablowanie do słuchawek i toru. :)  A może jakaś equalizacja ?

Kurcze, z tymi NightHawkami to dziwna sprawa jest. Raz grają jakoś tak nijak, głuchawo, a dzisiaj mam opad szczeny :o Ale być może zależy to też od mojego nastroju w danym dniu :) Myślałem o zmianie kabla na miedź złoconą. Co do toru, to Hawki najlepiej mi grają z iFi Nano Black Label. Ze stacjonarką M300 MKII i SP200 jest zbyt sucho 

W dniu 9.12.2020 o 13:02, Cinekk napisał:

Słuchałeś M1070. A M1570? Po odsłuchu stwierdziłem, że to klasa wyżej.

M1070 - brzmienie bardzo muzykalne, ale zasłona. A M1570 słuchałem ze stacjonarki M300 MKII i SP200 i stwierdziłem wielki zawód. Ciepłe, angażujące, ale jednocześnie strasznie ciemne brzmienie, prawie bez jakiegokolwiek światła. Góra była dla mnie fatalna, jak za taką cenę. Może, dlatego że niewygrzane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, bob2000 napisał:

Nie pierwszy raz to czytam. Może są wrażliwe na wilgoć albo promieniowanie kosmiczne :P

Jednak mimo wszystko, spośród słuchawek wymienionych przeze mnie powyżej drewniaki grają mi najlepiej. A synergia z iFi jest fantastyczna Mają cudowną barwę. Zauważyłem, że przez ostatnie dni, kiedy słuchałem tego połączenia miałem źle wybrane źródło dźwięku w Tidalu ("Sterowanie systemem") i dziwiłem się, dlaczego muszę tak mocno odkręcać gałkę głośności w iFi. W momencie, gdy zmieniłem ustawienie na iFi jako źródło to brzmienie jest bajeczne :) 

David Guetta - Flames (w MQA na Tidalu) - to jak grają Hawki ten utwór to nie pamiętam, kiedy ostatnio przeszły mnie ciary :D Potężny, "kinowy" dźwięk i ta szczegółowość... Miazga :) 

Chyba je zostawię, a dokupię drugą parę lekko różniącą się charakterystyką dla kontrastu, chociażby dlatego że jednak te 20% utwórów brzmią mimo wszystko nijak. Myślę nad HiFiManami Ananda jako drugą parą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Gracjan napisał:

M1070 - brzmienie bardzo muzykalne, ale zasłona.

Muzykalne i rozrywkowe. Bas dobrze pompował, góra umiarkowanej jakości. Stosunek jakość/cena jednak wysoki.

 

1 godzinę temu, Gracjan napisał:

A M1570 słuchałem ze stacjonarki M300 MKII i SP200 i stwierdziłem wielki zawód. Ciepłe, angażujące, ale jednocześnie strasznie ciemne brzmienie, prawie bez jakiegokolwiek światła. Góra była dla mnie fatalna, jak za taką cenę. Może, dlatego że niewygrzane 

Dziwne. Ostatnie co bym o nich powiedział, to "ciemne". Góra lepsza niż w 1070; środek także; tylko bas mdły i mało "planarny".

Słuchane z Kannów: Cube i Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja właśnie grzeję m1570. Góra jest jednak wycofana, co lubię. Bas mógłby zejść jeszcze niżej. Na razie grają ok 50h. Do nich można dokupić zbalansowany kabel, ciekawego jaki byłby efekt.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

7 godzin temu, Gracjan napisał:

Kurcze, z tymi NightHawkami to dziwna sprawa jest. Raz grają jakoś tak nijak, głuchawo, a dzisiaj mam opad szczeny :o Ale być może zależy to też od mojego nastroju w danym dniu :) 

 

7 godzin temu, bob2000 napisał:

Nie pierwszy raz to czytam. Może są wrażliwe na wilgoć albo promieniowanie kosmiczne :P

Zaczynam sądzić, że to kwestia poziomu glośności. Generalnie czasem łapię się na tym, że słucham zbyt cicho i moje NHC grają wtedy nijako, pastelowo a bas jest "kartnowy".

 

Wystarczy dać im trochę do pieca, powyżej przeciętnego poziomu glośności i nagle łapią drugi oddech. Dźwięk staje się nasycony, bas dynamiczny i potężny.

 

Niby w każdych słuchawkach ma to znaczenie, bo każdy driver ma jakieś swoje optymalne parametry pracy, ale Hawki zdają się być na tym punkcie szczególnie wyczulone.

 

Dodatkowo w Hawkach można sobie pozwolić na nieco więcej pod względem głośnosci przez ich nieofensywną Górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 8.12.2020 o 17:45, Gracjan napisał:

Witam, mam pewien problem, który mam nadzieję, że kiedykolwiek uda mi się rozwiązać. Mianowicie, od kilku już lat szukam słuchawek idealnych pod moje preferencje i do dzisiaj nie zdołałem na takie natrafić :( Za każdym razem, nawet, gdy było blisko, czegoś tam brakowało. I już nie mówię o tym, że oczekuję, aby np. słuchawki grające bardzo gęsto miały scenę jednocześnie większą niż HD800, ale mam na myśli zidealizowanie konkretnego typu brzmienia. Może przybliżę co mam na myśli. Ponieważ potrafiłem odnaleźć się w np. NightHawkach, a jednocześnie też w takich DT990 Pro, nie mam więc konkretnego ideału brzmieniowego. Jednak podobają mi się dwa style grania. Jednakże, dlatego nie ma kresu moich poszukiwań, ponieważ w żadnym z tym stylów nie miałem do czynienia z perfekcją. 

Lubię ciepłe granie, ale w takiej formie: podkreślony subbas, a jednocześnie brak dziury w średnim i wyższym (pełny bas), średnica, jeśli mowa o nasyconej i gęstej to absolutnie szalenie ważne jest dla mnie to by była intymna (NightHawki mają gęstą i nasyconą, ale bez intymności), góra łagodna, ale rozdzielcza (tzn. dynamiczna, ale bez ostrych krawędzi) i znowu tu przytoczę NightHawk - góra jest w nich wzorcowa, imo. Scena kameralna, bliski wokal, wrażenie obcowania z dźwiękiem i jednocześnie trójwymiarowość - To sa wymagania odnośnie pierwszego stylu grania

Lubię również delikatne U, albo neutralne brzmienie w formie powera, a nie nudności. HD600 nie dla mnie, mimo że neutralne. M50X przykład bezczelnej V-ki. Lubię energię dźwięku, jaką zapodają choćby te M50X, ale przy równoczesnej neutralności jaką dają HD600. Na pewno nie lubię dźwięku niedociążonego. Kiedy zamiast barwnych instrumentów i wokali sa po prostu kontury. Chodzi o delikatne U lub neutralność, ale podaną z barwą w wokalach i instrumentach. Podkreślenie subbasu, ale bez dziury w wyższym i średnim, średnica, nawet jeśli mniej gęsta niż w ciepło grających słuchawkach, to bliska i barwna oraz góra energiczna, ale bez wyostrzeń. No i w przypadku zapodania takiego typu dźwięku wolałbym już, żeby był ten dźwięk eteryczny i sprawiał wrażenie kolumnowej prezentacji sceny. 

Podam przykłady słuchawek, które mi się najbardziej spodobały i napiszę, co tam jednak nie pasowało. Mianowicie: 

Audioquest NightHawk - piękna barwa, ale subbas za słabo zaznaczony, wokal lekko oddalony

NightHawk Carbon - to samo, tylko  dochodzi kartonowość w basie, ahhhh.... 

oBravo HaMT-3 MKII - bas idealny, średnica też okej, chociaż mogła być bliżej, ale góra ostra jak brzytwa

Audeze LCD-X - bas fajny, dobre zejście, wrażenie pełnego basu, niestety miałem wrażenie lekkiej zasłony na brzmieniu (może źle napędzone? Słuchane z AQ DF Cobalta) 

LCD-2 Classic - bas fajny, ale nosowe wokale i znów wrażenie zasłony 

Monoprice M1070 - zbyt niewielkie dociążenie w subbasie (chociaż jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało), ale znowu wrażenie słuchania przez ręcznik 

Beyery DT990 Pro - bas fajny, średnica trochę zbyt oddalona, góra lekko przeostrzona, ale sa przykładem tego, że jednak mogę oswoić się z takim dźwiękiem. Tj. wyżej napisałem, ulepszone DT990 Pro? Z chęcią :) Ale na bazie tego co napisałem powyżej :) 

 

 

Modele, które mnie dotychczas zainteresowały: 

- Dharma D1000 

- HiFiMan Ananda

- Audeze LCD-2 

- Audeze LCD-X 

- Dan Clark Audio Closed 2 

- Focal Elear 

- Focal Clear 

 

 

Pamiętaj też, że ciężko znaleźć słuchawki te jedyne grające idealnie do wszystkiego (jeśli takowe wogole kiedyś będą istnieć). Nawet widać po tym co piszesz podobają Ci się nighthawki oraz dt990 a to są przecież zupełnie inaczej grające słuchawki, może zatem warto mieć więcej niż jedną parę ;)

 

Z wyborem jednej, ulubionej sztuki łatwiej jest wtedy, kiedy ma się już zawezone gusta muzyczne, i oscyluje wokół 1-2 gatunków. Ze słuchawek które wymieniłeś jako te, które Cię zainteresowały, zdecydowanie warto posłuchać Focal Clear - to moim zdaniem swietny allrounder który może się okazać złotym środkiem na Twoje potrzeby.

 

Zwłaszcza, że nowe można było kupić na promocji niedawno za 4.4k 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z mojego doświadczenia najtaniej powinny być i wciąż bardzo dobre: Oppo PM-2 z kablem occ.

Zalety PM-2:

-szybie ortodynamiki, nie tak szybkie jak moje stax l-300, ale najszybsze jakie testowałem, na pewno szybsze od LCD-3F

-jest posmak basu i ciepła jak w LCD-2f, chociaż tam jest o wiele bardziej ''syto''

-lekkie w porównaniu do Audeze

Wady:

-pseudoskóra odchodząca od pałąka i padów

-nietypowe wtyki na wcisk, jest wiele podobnych, ale nie pasują, potrafią się zaklinować

 

Do tego Burson soloist mk2 jako tani i bardzo dobry wzmacniacz.

Jeszcze jakiś vintage dac r2r lub chińszczyzna  r2r.

No i usb/spdif konweter, dobre interkonekty, kable zasilające, tidal w wersjii hi-fi.

 

Dobry dźwięk, gdzie nic nie przeszkadza to suma paru elemenów i nie stety można odnieśc mylne wrażenie o sprzęcie, gdy któryś element tory zaniża całokształt.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem Audeze LCD-2F (najnowsza wersja przetworników). Dam znać, jak to zagrało. Postaram się też o odpowiedni dobór toru. Na początku myślałem o iFi iDAC-2 + iFi iCAN SE (żeby dostarczyć 4W mocy). Jeśli już z takim torem okaże się, że nie spełnia to chociaż 90% oczekiwań w konkretnych gatunkach, to pomyślę o Focal Clear albo HiFiMan Ananda. A jako już ostateczność dwie pary: mianowicie NightHawk i DT990 Pro. Co sądzicie? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gratulcje !!! Audeze LCD-2F to legenda, cały czas chodzą mi gdzieś tam po głowie :)

Potrzebują dobrego kabla, aby dźwięk przyśpieszyć i wyklarować.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc Audeze LCD-2F posłuchane. Grają świetnie! Łączę je z Chordem Mojo. NightHawki również. Obie pary łapią wybitną synergię. Jestem zdziwiony jak to dobrze gra :) 

Słuchawkowy króliczek złapany i to w postaci dwóch par słuchawek i jednego wybitnego DACa, którego brzmienie od razu pokochałem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności