Skocz do zawartości

Audigy 1 vs Audigy 2 ZS - różnice?


Urban Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Posiadam dwa pecety a w nich osobne karty dźwiękowe - w jednym jest Audigy (SB0090) a w drugim Audigy 2 ZS (SB0350). Postanowiłem sprawdzić, jaka jest różnica jeśli chodzi o brzmienie. Obie karty są podłączone do wzmacniacza kablami minijack>chinch. Wyłączyłem equalizer, na wzmacniaczu wyłączyłem podbicie basu i gałki tonów ustawiłem na środek (zero). Ku mojemu zdziwieniu nie usłyszałem żadnej różnicy. Może oprócz delikatnie wyraźniejszych tonów wysokich na Audigy 2 ZS, ale to może być kwestia sterowników (ASIO vs WASAPI, niestety w Audigy ASIO nie działa, nie wiem czemu). Natomiast różnica była w samej głośności, Audigy była wyraźnie głośniejsza od swojej "młodszej siostry".

Oczywiście obie karty miały powyłączane wszystkie "ulepszenia" dźwięku, jak i wskaźniki tonów niskich/wysokich były na środku w obu przypadkach.

Czy te karty rzeczywiście brzmią tak samo i różnią się jedynie opcjami, czy może wzmacniacz (Technics X120) "uśrednił" brzmienie do swojego charakteru, czy może mam za słaby sprzęt grający żeby usłyszeć różnicę? Może mam coś poknocone w sterownikach? Obie karty mają zainstalowane "Audigy Support Pack" ze strony Daniela K. Czy ktoś z forumowiczów miał te karty i słyszy jakąś różnicę między nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 lat temu to Herculesa Fortissimo 3 polecano. W zasadzie to 17 lat temu.

@Urban Shadow Moim zdaniem jak nie usłyszałeś różnicy nawet w sygnaturze to jej tam nie ma, albo jest bez znaczenia. Jeśli dobrze pamiętam to miałem audigy 2 zs i używałem sterowników kx, na windzie xp. Musiałbyś poszukać w archiwach Internetu czy przypadkiem audigy nie była uznawana za lepszą od 2zs, bo coś gdzieś mnie tak dzwoni, ale może to tylko fantazja czasów minionych :D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności