Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, tybysh napisał:

@Spawn Podobna akcja była kiedyś z Batmanem na PC. 

Racja, było coś takiego tyle że tam się potem przyznali że port na pc robiła inna firma w jakimś ekstremalnie krótkim czasie i dlatego to tak wyglądało. Konsolowe wersje które robiło Rocksteady działały mormalnie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu było parcie by wydać grę, już, teraz, najlepiej na wczoraj. I to ze strony góry, jak i ze strony graczy. Co tu programiści winni, że nie dano im dokończyć gry, którą teraz muszą łatać w locie?

 

Na szczęście i tak nie mam teraz czasu na granie, więc pewnie podejdę od razu do wersji podłatanej - czasami dobrze jest być zarobionym ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

Po prostu było parcie by wydać grę, już, teraz, najlepiej na wczoraj. I to ze strony góry, jak i ze strony graczy. Co tu programiści winni, że nie dano im dokończyć gry, którą teraz muszą łatać w locie?

 

Na szczęście i tak nie mam teraz czasu na granie, więc pewnie podejdę od razu do wersji podłatanej - czasami dobrze jest być zarobionym ;) 

Wszystko fajnie ale co oni robili przez 7 lat?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przeprowadzić tak ogromną kampanię pormocyjną, sprawić, że cały świat będzię oczekiwał ósmego cudu świata a na koniec zaserwować taką kaszankę :D

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Inszy napisał:

Po prostu było parcie by wydać grę, już, teraz, najlepiej na wczoraj. I to ze strony góry, jak i ze strony graczy. Co tu programiści winni, że nie dano im dokończyć gry, którą teraz muszą łatać w locie?

 

Na szczęście i tak nie mam teraz czasu na granie, więc pewnie podejdę od razu do wersji podłatanej - czasami dobrze jest być zarobionym ;) 

 

W pierwszym trailerze podali pod koniec datę premiery ;)

 

 

 

Ja nie mam pretensji do devów ale do osób na stanowiskach kierowniczych już tak. Sami ustalają o czym będzie gra, na co wyjdzie, kiedy wyjdzie i co się w niej znajdzie. Jak gra była 3 razy przekładana mimo że na początku data to było "when it's ready" a potem wpompowano w nią i marketing ponad 300 mln dolarów co oznacza że to jest najdroższa gra w historii. 4 razy więcej niż wiedźmin 3 i wiecej niż GTA5. Przepraszam że miałem jakieś oczekiwania po 7 latach czekania :D

 

Strasznie mydlą oczy i kłamią też. W październiku podobno gra miałą status gold czyli powędrowała do tłoczni, w grudniu po 50gb patchu to jest wczesna beta i już mają plan patchy przynajmniej do lutego. No bez jaj. Tydzień przed premierą ktoś tam z kierujących w wywiadzie powiedział że gra ma jakieś bugi których gracze nie zauważą a wersja konsolowa dziala super.

 

O proszę:

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-11-26-cyberpunk-2077-dziala-zaskakujaco-dobrze-na-bazowych-ps4-i-xbox-one-twierdza-tworcy

 

Niecałe 2 tygodnie do premiery: "Adam Kiciński, dyrektor generalny warszawskiej firmy, cytowany przez serwis Seeking Alpha.

Menedżer podkreślił też, że zespół odpowiedzialny za Cyberpunk 2077 dobrze wykorzystał niedawne opóźnienie gry. Zaznaczył, że przez dodatkowe trzy tygodnie deweloperzy „bardzo dużo” osiągnęli. Dodał także, że produkcja działa „świetnie” na każdej platformie docelowej."

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zarząd się odrealnił dokładnie tak, jak kurs spółki, którą kierują. Od kilku dobrych lat Cyberpunk i CDPR miały status mesjasza branży i lał się w ich stronę w zasadzie tylko miód. No i jak każdy balon - ten też pękł. 

 

To pewnie, zupełnie obiektywnie rzecz biorąc, jest dobra solidna gra, a za jakiś czas pewnie będzie bardzo dobra. Top branży. No ale czekano na mesjasza. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.rtvmaniak.pl/9592225/cyberpunk-2077-playstation-store/

 

Kurfa, trzeba powiedzieć to oficjalnie, GRA ROKU!!!

 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał by nie wybrnęło, chcieli zabawić sie w golenie biedaków to sami zostaną ogoleni.Tfu 

Edytowane przez deftones9
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie im chociaż tym szmalcem poobracać to może za pół roku wydadzą porządną grę. 

Szkoda to czytać tak z boku, wstyd że hej ale przynajmniej pośmiać się z tych glitchów można. 

A myślałem że po Duke Nukem Forever i Gran Turismo 5 nie można wydać większej kaszany w sensie rozczarowania co do jakości zawartości na premierę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Undertaker napisał:

Dajcie im chociaż tym szmalcem poobracać to może za pół roku wydadzą porządną grę.

 

Bez przesady, wydali świetną grę, tylko że na PC. Popełnili błąd, bo powinni wydać teraz tylko wersję na PC, a na konsole za kilka miesięcy, jak dopracują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym patchu 1.5 gra na PS4 wygląda zdecydowanie lepiej, momentami wręcz ślicznie. Płynność się zwiększyła, stabilność również. Nie ma już doczytujących się tekstur. Nie można było tak od razu? Jakby w takim stanie wyszła gra nikt by się nawet nie zająknął słowem krytyki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Po dzisiejszym patchu 1.5 gra na PS4 wygląda zdecydowanie lepiej, momentami wręcz ślicznie. Płynność się zwiększyła, stabilność również. Nie ma już doczytujących się tekstur. Nie można było tak od razu? Jakby w takim stanie wyszła gra nikt by się nawet nie zająknął słowem krytyki.

Teraz to gra poczeka na dobrą cenową promocję.

Szkoda, szkoda ...

Trzeba pooglądać jak działa patch 1.05.

 

Edytowane przez mrbudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem :) Skupiłem się na głównym wątku, więc może jeszcze kiedyś wrócę, żeby wykonać więcej misji pobocznych oraz poznać inne zakończenia.

Gra jest bardzo wciągająca i daje dużo przyjemności. Mimo wszystko czuć niewykorzystany potencjał - fabule bliżej do kina akcji klasy B niż do arcydzieł literatury SF. Spodziewałem się, że twórcy zafundują nam jakieś poważne rozważania z filozofii posthumanistycznej, że to będzie gra, w której nie chodzi tylko o czystą rozrywkę, ale twórcy mają też coś głębszego do powiedzenia, coś na miarę Planescape: Torment a może nawet więcej. Niestety. Może miałem zbyt wygórowane oczekiwania, chyba po prostu CD Projekt Red przez lata za bardzo nadmuchali ten balonik.

 

Inna sprawa, że ta fabuła jest podana w taki sposób, że po prostu poznawanie jej to dobra zabawa, ale i tak mnie to dziwi, że ktoś kiedyś przeczytał scenariusz do tej gry i powiedział "dobra, wydamy kilkaset milionów dolarów na realizację tego". To mi przypomina ten mem:

 

sapkowski-geralt-z-amnezja-pojawia-sie-w-kaer-morhen-a-zaraz-po-tym-zamek-atakuje-grupa-bandytow-z-wielka-modliszka-na-magicznej-smyczy-dajcie-mi-pieniadze-z-gory.jpg

 

I oczywiście w Cyberpunku nie zabrakło silenia się na pisanie w stylu Sapkowskiego, niektórzy to lubią, ja raczej średnio, bo powiedzmy sobie szczerze, talenty pisarskie scenarzystów CDP Red są delikatnie mówiąc trochę mniejsze.

 

Jest też cała masa różnych cytatów i nawiązań, od Sapkowskiego i Dicka, przez Misia i Biblię, po T.S. Eliota. Więc spora rozpiętość. A nomadzi przy ognisku piją piwko i czytają Olgę Tokarczuk. Jak ktoś lubi wyłapywać takie smaczki, to będzie zadowolony, choć to tak jak i te wszystkie wszczepy i modyfikacje ciała - tylko ozdobniki i rekwizyty i nic głębszego z tego nie wynika.

 

 

Wrzucę jeszcze kilka moich screenów, żeby pokazać jak gra wygląda z Geforce Now - jeżeli ktoś nie ma wydajnego komputera, to zdecydowanie polecam tę usługę.

 

 

 

c3.png

 

c2.png

 

c4.png

 

c5.png

 

c6.png

 

 

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622dzięki za opis i podzielenie się wrażeniami. Ja mam niecałe 20h ale robię tylko wątek główny i bawię się świetnie. Spotkałem się z opiniami, że wątki podoczne są nawet ciekawsze, ale to sobie zostawie już na PS5 i w pełni dopracowany produkt. Po screenach mam wrażenie, że gra na Geforce Now wygląda bardzo podobnie do PS4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności