Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś się spodziewał ze taka gra będzie swietnie wyglądać i działać na konsolach, które maja 7 lat lub PC które nie są w topowej konfiguracji to ma kłopot z wyobraźnia i stad spory zawód. Gram na PS4 i bawię się swietnie 👍

Jak ktoś gra na PS4 to radzę wyłączyć blur, glebie i rozmycie - gra wyglada znacznie lepiej. Dużo dobrego zrobił tez grafice patch 1.4

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Jak ktoś się spodziewał ze taka gra będzie swietnie wyglądać i działać na konsolach, które maja 7 lat lub PC które nie są w topowej konfiguracji to ma kłopot z wyobraźnia i stad spory zawód. Gram na PS4 i bawię się swietnie 👍

Jak ktoś gra na PS4 to radzę wyłączyć blur, glebie i rozmycie - gra wyglada znacznie lepiej. Dużo dobrego zrobił tez grafice patch 1.4

Takie Red Dead Redemption 2, Ghost of Tsushima czy The Last of Us 2 też nie miały prawa tak wyglądać i działać, a jednak :)

 

Kolejną sprawą jest to że pretensje są bo nie pokazywali gameplayów z podstawowych konsol bo wiedzieli jak wyglądają i działają a i tak twierdzili że wszystko jest w porządku czy krótko mówiąc kłamali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś same tytuły ex, ja bym ich nie porównywał z gra multiplatformowa z otwartym światem. Pretensje są uzasadnione, bo marketing nawinął ludziom makaron na uszy, ale audiofile są raczej przyzwyczajeni do bzdur które wmawiają nam producenci, a beta testerami niektórzy są na co dzień 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Dead 2 to multiplatforma. Najpierw wyszło na konsole i wyglądało rewelacyjnie i działało dobrze. Rok później wyszło na pc i wyglądało jeszcze lepiej ale były problemy z działaniem. Widać różne podejście bo rockstar robi gry pod konsole a potem podkręca je pod pc a redzi robią tylko pod pc a na konsolach jakoś to będzie. Widać to zarowno po wyglądzie, działaniu jak i interfejsie który jest totalnie pod myszke zrobiony a pad jedynie doklejony. Dla mnie to troche dziwne bo cyberpunka zapowiedzieli jeszcze jak nawet ps4 nie było na rynku więc mieli całą generacje zeby się z nim zapoznać, a to wygląda tak jakby miesiąc temu odpalili to pierwszy raz na ps4 i powiedzieli "o kur...." ;)

 

Zresztą ja niewiem pod co oni tą gre pisali jak najnowsze RTXy ledwo zipią z ray tracingiem używajac dlss a pamietajmy ze te karty miały premiere (na papierze) ledwo 3 miesiące temu. Wcześniejszy król 2080ti w 1440p bez ray tracingu wyciąga 50 fps. Ta gra bez ray tracingu nie wygląda aż tak dobrze żeby zarzynać taką karte.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z RDR2 jest rzeczywiście trafny.

 

Ja odkładam Cyberpunka 2077 na później, poczekam aż grę skończą. Jak początkowo nie miałem problemów, to trafiłem na tak zabugowanego questa, że musiałem wielokrotnie wczytywać zapis. Dojechałem na miejsce, by spotkać się z Jackie - ten wyparował na moich oczach, nie mogłem rozpocząć misji. Jak już się udało, to był bug za bugiem + Jackie zniknął i pojawił się na sam koniec. Miałem wrażenie, że gram w betę albo jakąś wykradzioną wersję. Wiedźmin nie miał aż takich problemów, ewidentnie gra wydana za wcześnie.

 

Ponadto przeciwnicy to takie gąbki na pociski, że musiałem zmienić poziom trudności. Rozumiem augmentacje itd., ale żeby musieć kilkanaście razy strzelić kolesiowi z shotguna w klatę, to już przegięcie :)

 

Trochę zmieniam zdanie na temat tytułu i CDPR. Wcześniej nie rozumiałem hejtu, teraz wiem skąd te niskie oceny.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinni wypuścić najpierw wersje która działa na obecnym sprzęcie i jakoś tam dopracowaną a ray tracingi i bajery wypuszczać sobie w patchach za kilka tygodni a nie na odwrót. Mało kto ma mocne RTXy bo nawet jak by się chciało to się ich kupić nie da ;) Tak samo zresztą nie da się kupić ps5/series x więc redzi wypuścili zbugowaną grę wymagającą sprzętu którego nie da się kupić. Gra jest super ale widać że to wczesna wersja beta i nie ma co ich bronić.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem że będzie jazda :D ja też odkładam zakup, poczekam aż ją połatają i na nowy sprzęt na którym będe miał stabile 80-100fps.Dla mnie 60fps to jest katorga bo są dropy do 40 więc podziękuje za takie granie.No i chce widzieć maks graficzny, nie po to wychodzi gra next gen by grać w nią na detalach low, dla mnie kupowanie nowej gry by pograć na past genowym sprzęcie mija sie z celem.Wiadomo, nie każdego stać na nowy pc ale tak ja to widze.W sieciówki typu bf czy warzone to se mogę zjechać na ultra low bo tam głównie chce zyskać na fps ale w grze w której jest piękny otwarty i bogaty świat chce mieć wszystko wymaksowane.No może nie wszyastko bo takie motion blur czy inne gówienka którą zamiast wyglądać to mdlą zawsze wyłączam.Tak więc, napisze swoją opinie prawdopodobnie w okolicach czerwca :D o ile będą karty

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-wnikliwa-recenzja-zagladamy-samurajowi-pod-kimono-a-tam-sinusoida-wzlotow-i-upadkow-ktorych-wiecej

 

Dobra, długa i ciekawa bez słodzenia na siłę recenzja 

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam około 22 godzin.

RTX 3070, i9 9900k. Czasem spadki poniżej 60fps z rtx włączonym, kiedy się gęsto zrobi w mieście. Natomiast pop-in, nie wczytujące się textury, samochody duchy w badlandsach, jakieś dziwne cyfryzacje modeli postaci, latające przedmioty, NPC na łyżwach, teleporty, braki dialogu, NPC pytający mnie "what's up V" co 15 sekund w trakcie questa w tym podczas ... sceny erotycznej. Ktokolwiek ma cierpliwość czekać, niech czeka. I to sporo. Za 6 miesięcy to będzie naprawdę świetna gra. Tyle prawdopodobnie powinna jeszcze siedzieć w kuchni, może nawet dłużej patrząc np. na stan AI ruchu drogowego.

 

Ktokolwiek zadecydował o terminie 16 kwiecień 2020 naprawdę musi być niekompetentny ponad wszelkie granice. Termin, który trzeba było przełożyć o 8 miesięcy a i tak kolejnych sześciu potrzeba. I nie mówmy o pandemii, bo gra miała być gotowa właściwie przed jej szczytem w EU.

Szkoda pracowników, szkoda ich ambicji, które zostaną częściowo zniszczone przez taką datę, chociaż szczerze mówiąc nawet jak wszystko naprawią to dla mnie ( zupełnie subiektywnie ) gra i tak nie będzie żadną rewolucją. Nie przebija wieśka. Dużo tu dobrych momentów, ogólnie średni poziom historii jest pewnie wyższy, wszystko bardziej spójne ale nie ma takich momentów wybitnych jak np. Baron. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

troszkę inaczej niż na PS4  Slim. Stałe 20-25 klatek a podczas jazdy autem drop rozdziałki do 720/900p. A jak z błędami? 

 

Przez 10 godzin dwa crashe do menu, troche pierdół typu rwąca się animacja, Jackie potrącił mnie motorem po tym jak ze mną pogadał i najgorsze co miałem to w misji z flatheadem po strzelaninie jeden przeciwnik stał w windzie blokując mi dalszy postęp, warpując i nie reagując na na strzelanie. Już myślałem że będe musiał sejva wczytywać ale odblokował się po uderzeniu kolbą. Strasznie mnie to wybiło z klimatu pozatym świetnej misji.

 

Niby nie jest najgorzej i przynajmniej płynnie to działa, ale widać że to gra z ps4. Obraz nie jest całkiem ostry chociaż na tym najnowszym patchu jest jak by lepiej z tym, ale ruch na mieście i ilość NPC mizerna. Zastanawiam się czy nie olać i nie poczekać na upgrejd do ps5 i połatanie bugów bo misji pobocznych jeszcze nie ruszylem a te podobno się glitc.hują. Gra jest mega ambitna, rozbudowana i wciągająca ale czuć że jest niedokończona. Dla mnie to taki deus ex ale w skali gta i konwersacjami oraz fabułą ala Wiedźmin3. Fallout czy Skyrim to przy tym niezła bieda w każdym aspekcie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Mam dokładnie te same odczucia. Może po prostu poczekam na wersje PS5. Ta gra ma ogromny potencjał, ale wyszła o dwa lata za wcześnie.

 

Zgadzam się

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga ze średnim fps 70 więc oprócz sporadycznych wywaleń do pulpitu nie mam na co narzekać. Miałem kupić ją dopiero z dodatkami jak zejdzie do 99zł ale coś mnie podkusiło. Jest wiele niedociągnięć ale klimat mnie wciągnął i po nocach zamiast spać to gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na moim tablecie Surface :D Oczywiście przez Geforce Now, bo normalnie by mi się ta gra nawet nie uruchomiła. Powiem szczerze, że wygląda ładnie i działa zaskakująco płynnie, więc jak ktoś nie ma szybkiego komputera czy nowej konsoli, to zdecydowanie polecam takie rozwiązanie. Nie jestem graczem, poprzednia gra w jaką grałem to Wiedźmin 3 parę lat temu, zresztą nigdy go nie skończyłem. Ale pierwsze wrażenia z Cyberpunka całkiem pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności