Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo TA-10R


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Inszy napisał:

Opóźnień nie miałem (sterowniki zainstalowane?), a przewód USB miałem własny, jednak nie pamiętam jakiej firmy, na pewno nic wielce audiofilskiego.

Używam xDuoo ze streamerem na malinie (moode), czasem z MacBookiem (nie trzeba sterowników). Sprawdzę w wolnej chwili jak sprawuje się z pecetem.

Stockowy kabel powodował mi nawet zawieszanie się maliny. Po podłączeniu innego kabla problemy zredukowane do minimum. Zastanawia mnie czy inny kabel dałby jeszcze lepszy rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arwena_oka napisał:

Używam xDuoo ze streamerem na malinie (moode), czasem z MacBookiem (nie trzeba sterowników). Sprawdzę w wolnej chwili jak sprawuje się z pecetem.

Stockowy kabel powodował mi nawet zawieszanie się maliny. Po podłączeniu innego kabla problemy zredukowane do minimum. Zastanawia mnie czy inny kabel dałby jeszcze lepszy rezultat.

Jaką masz wersje Mooda? Zakładam, że nie używasz nakładek typu Allo, tylko działasz po USB?

Ja zakupiłem sobie taki kabelek do Zen DAC i byłem zaskoczony zmianami na plus. Nie wiem czy było to związane z bardzo kiepskim stockowym kablem, czy ekspozycją na interferencje, ale dźwięk stał się głębszy, bardziej dociążony z mniej jazgotliwą górą. Kabel ma bardzo dobre ekranowanie (aluminiowy oplot), więc może być fajną wartością dodaną do toru, a nie kosztuje majątku

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-usb-typ-a-b-taga-harmony-tud-20-1-5m-7136232156

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arwena_oka napisał:

Patrzę, że ten kabelek nie jest nigdzie dostępny.

Kurdę wydawało mi się, że jak to udostępniałem to jeszcze był na stanie i dało się zakupić :D Chyba ktoś Ci go zawinął sprzed nosa.

 

Możesz się rozejrzeć. Niestety nie znam innych, które faktycznie są dobre i tanie. Niektórzy chwalili Suprę, ale później podejrzanie szybko lądowało to na forumowym bazarku. Może ktoś inny coś poleci ciekawego.

 

18 minut temu, arwena_oka napisał:

moOde release = 8.1.2 2022-07-08

Czyli w sumie jeden z najświeższych, bo wersja 8.2.0 wyszła jakoś kilka dni temu.

 

Ja polecam Allo, więc jak rozważasz zakup, to i tak lepiej dorzucić do dobrego kabla coaxial, a do usb już kupić cokolwiek. Co do malinki, to ja miałem problemy ze stabilnością połączenia na portach USB 3.0 z jedynym DACiem, a w zasadzie donglem. Na USB 2.0 było w pełni stabilne. Możesz jeszcze w tą stronę pokombinować. Chyba, że masz RPI3, to wtedy moja rada nieaktualna.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Artorias napisał:

Kurdę wydawało mi się, że jak to udostępniałem to jeszcze był na stanie i dało się zakupić :D Chyba ktoś Ci go zawinął sprzed nosa.

 

Możesz się rozejrzeć. Niestety nie znam innych, które faktycznie są dobre i tanie. Niektórzy chwalili Suprę, ale później podejrzanie szybko lądowało to na forumowym bazarku. Może ktoś inny coś poleci ciekawego.

 

Czyli w sumie jeden z najświeższych, bo wersja 8.2.0 wyszła jakoś kilka dni temu.

 

Ja polecam Allo, więc jak rozważasz zakup, to i tak lepiej dorzucić do dobrego kabla coaxial, a do usb już kupić cokolwiek. Co do malinki, to ja miałem problemy ze stabilnością połączenia na portach USB 3.0 z jedynym DACiem, a w zasadzie donglem. Na USB 2.0 było w pełni stabilne. Możesz jeszcze w tą stronę pokombinować. Chyba, że masz RPI3, to wtedy moja rada nieaktualna.

RPI3b+ 

Tylko przy xDuoo mam taki problem. DX3 Pro+ i iFi Hip Dac działały spoko z malinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arwena_oka napisał:

Tylko przy xDuoo mam taki problem. DX3 Pro+ i iFi Hip Dac działały spoko z malinką.

Mój stacjonarny DAC też ma problemy po USB. Czasami jakby nie dostaje sygnału i trzeba przełączyć input i wtedy dopiero łapie. Miałem wrażenie, że z biegiem czasu się to poprawiło. Na szczęście jest to przypadłość tylko połączenia przez USB. Po coaxialu z Allo wszystko chodzi jak złoto od początku aż po dziś dzień.

Niestety ciężko powiedzieć, jak jest z tym Xduoo i czy w jego przypadku uda się tak problem rozwiązać. Jeśli jednak zmiana kabla zredukowała problem, to może warto iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności