Skocz do zawartości

xDuoo TA-10R


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie wszystkie wysokoczułe słuchawki będą tu szumiały. Można to trochę ograniczyć przez dobre zasilanie (jakiegoś Tomanka z filtrami wrzucić zamiast zwykłej listwy), ale całkiem się tego nie uniknie. Jakimś wyjściem jest przejściówka zwiększająca impedancję, w tym stylu:

https://penonaudio.com/3.5mm-impedance-adapter.html

 

A czy to hybryda czy nie, nie ma wielkiego znaczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Praktycznie wszystkie wysokoczułe słuchawki będą tu szumiały. Można to trochę ograniczyć przez dobre zasilanie (jakiegoś Tomanka z filtrami wrzucić zamiast zwykłej listwy), ale całkiem się tego nie uniknie. Jakimś wyjściem jest przejściówka zwiększająca impedancję, w tym stylu:

https://penonaudio.com/3.5mm-impedance-adapter.html

 

A czy to hybryda czy nie, nie ma wielkiego znaczenia.

Dzięki, zamówiłem z aliexpress - sprawdzę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem dwa dni temu od Bigmarasa ten sprzęt i muszę przyznać, że relacja jakości do ceny jest bardzo dobra.

Wiele wejść i wyjść, niezły DAC, sporo mocy.

Jeszcze jedno spostrzeżenie, którym chciałbym się podzielić z ewentualnymi nabywcami: na zdjęciach kolor wygląda na czerwony, a na żywo to bardziej bordo/burgund. Prezentuje się bardzo elegancko.

Jak we wszystkich sprzętach Xduoo, których słuchałem, jest to lepszy wzmacniacz słuchawkowy niż DAC. To tylko moja opinia i należy mieć na uwadze, że punktami odniesienia były DAC w odtwarzaczu CD Atoll CD 100SE2 oraz Cayin RU6.

Dźwięk żywy, dynamiczny, na pewno warto posłuchać.

20220129_200727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tomek1777 napisał:

Kilka pytań odnośnie tego Xduoo. Czy ktoś testował po usb z zewnetrznym transportem/nie komputerem? Działa bez problemu?

Wymiana lampy na jakie i co one daja? Jeśli nie to combo to co innego w podobnym budżecie?

 

Ja słuchałem go po otg z Oneplus 7 pro.

Działa bez problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałby on grać z Audeze LCD-2 CB . Zależy mi na dźwięku dociążonym ale nie jakaś klucha z dobrą barwą , niezłą separacją . Dodam że analityczny, sterylny dźwięk mnie męczy, szczególnie na słuchawkach. W głównym torze gram na przetworniku R2R i stąd do słuchawek chciałbym namiastkę tego dźwięku . Obecnie używany wzmacniacza słuchawkowy na Sabre nie spełnia moich oczekiwań - jest za dużo cyfry w tej muzyce. Stąd kierunek na wzmacniacz lampowy. Mam możliwość dać mu bardzo dobry sygnał z transportu po usb.  Biorę też pod uwagę innego typy nie koniecznie to Xduoo. Tak więc słucham ? 😉

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co @Karmazynowy pisał, z telefonem działa bez problemu z USB (Xperia 1 II).

Do planarów koledzy tutaj odradzają wzmacniacze OTL, xDuoo to hybryda i u mnie z Sundarami brzmi świetnie.

Potwierdzam również słowa @Inszy, psvane to jest dobry i nie drogi wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GhalMaraz napisał:

Potwierdzam to co @Karmazynowy pisał, z telefonem działa bez problemu z USB (Xperia 1 II).

Do planarów koledzy tutaj odradzają wzmacniacze OTL, xDuoo to hybryda i u mnie z Sundarami brzmi świetnie.

Potwierdzam również słowa @Inszy, psvane to jest dobry i nie drogi wybór.

Sorry za pytania ale zielony jestem , czyli ten xDuoo TA-10R powinien poradzić sobie z moimi Audeze ? Co wniosła ta lampa której używasz w stosunku do stockowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien poradzić sobie bez problemu z Audeze, to mocny sprzęt (2W przy 32Ohm).

Lampa wniosła wg mnie lepszą separację i czystość niskich rejestrów - może to być mocno subiektywne odczucie lub wręcz placebo, nie mam doświadczenia z lepszymi wzmacniaczami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za pytania ale zielony jestem , czyli ten xDuoo TA-10R powinien poradzić sobie z moimi Audeze ? Co wniosła ta lampa której używasz w stosunku do stockowej ?
Jeśli możesz to sam posłuchaj.
Ja zrobiłem ślepy test i miedzy 10r, a topoingiem a50s/d50s nie słyszałem żadnej różnicy.
Naczytałem się o lampowym brzmieniu i zacząłem podejrzewać, że lampa w xduoo jest tylko dla ozdoby.

Żeby nie było. Samo xduoo jest super i co do dźwięku to nic mu nie zarzucam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób z forum ma XA-10, bardzo dobry sprzęt z tego co czytałem (nie miałem okazji słuchać).

Może @lobuz1podpowie, z tego co pamiętam to chwalił to urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GhalMaraz napisał:

Kilka osób z forum ma XA-10, bardzo dobry sprzęt z tego co czytałem (nie miałem okazji słuchać).

Może @lobuz1podpowie, z tego co pamiętam to chwalił to urządzenie.

i zasilany 12 V a ja mógłbym mu zapodać zasilanie z liniowego Kecesa , to powinno zrobić dodatkową różnice 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomek1777 napisał:

i zasilany 12 V a ja mógłbym mu zapodać zasilanie z liniowego Kecesa , to powinno zrobić dodatkową różnice 🤨

Bardzo fajny sprzęt, grający z odciążeniem- nie super klinicznie i technicznie, ale energetycznie, muzykalnie. Mam podpięty pod zasilacz liniowy- pobiera około 700mA przy 12V. Może go wystawię na bazarek, bo za dużo mam sprzętu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 860lacov napisał:

Naczytałem się o lampowym brzmieniu i zacząłem podejrzewać, że lampa w xduoo jest tylko dla ozdoby.

To trzeba było zmienić lampę i sprawdzić, bo ta potrafi mocno wpływać na brzmienie (zależy od lampy) - wrzuć najpierw Rayethona black plate, później Mullarda i jak nie słyszysz różnicy, to znaczy, że... bardzo mocno przeinwestowałeś w sprzęt audio 🤷🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To trzeba było zmienić lampę i sprawdzić, bo ta potrafi mocno wpływać na brzmienie (zależy od lampy) - wrzuć najpierw Rayethona black plate, później Mullarda i jak nie słyszysz różnicy, to znaczy, że... bardzo mocno przeinwestowałeś w sprzęt audio


TA-10R odesłałem bo sądziłem, że jest uszkodzony (mój błąd).
Szukałem i nie znalazłem nic ciekawszego od ta-10r (nie w tej cenie)
Być może zamówię po raz drugi.
Teraz czekam na zwrot pieniędzy bo jak to sprzedawca z Audioheaven napisał. Musi poddać dogłębnej analizie żeby zobaczyć czy go za mocno nie używałem...
Ktoś z forum polecał tego sprzedawcę. Mam nadzieję, że okaże się uczciwy bo w ciągu 2 dni kiedy sprzęt był u mnie w domu włączyłem go chyba maksymalnie na 20-30 minut.

Wspominam o tym bo to jedyny (chyba) sprzedawca xduoo ta-10r wiec informacja może być przydatna dla forumowiczów.
Można zamówić bezpośrednio od producenta, ale cena ta sama, a jak z gwarancją tego nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było zmienić lampę i sprawdzić, bo ta potrafi mocno wpływać na brzmienie (zależy od lampy) - wrzuć najpierw Rayethona black plate, później Mullarda i jak nie słyszysz różnicy, to znaczy, że... bardzo mocno przeinwestowałeś w sprzęt audio
Jeszcze będę miał okazję.

Znalazłem lampę mullard do kupienia za około 180zl

Jak na razie polecono mi także psvane treasure mk2 (tą znalazłem za 140)

Do moich słuchawek nie chciałbym dodawać basu. Jeśli już to więcej góry.

Jakiej lampy w takim układzie warto szukać?


P.s.
Czy lampa może wpływać na ilość szumów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
2 godziny temu, Inszy napisał:

Jan Philips 5963, taniej RFT, drożej RCA, w podobnej cenie General Electric.

Jakim kablem USB podpinałeś te xDuoo? Tym z zestawu?

czy miałeś opóźnienia pomiędzy utworami kiedy odtwarzałeś pliki rożnej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności