Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo TA-10R


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe combo od xDuoo, czyli odświeżona wersja starego TA-10. Było nieco o nim w temacie dotyczącym doboru lamp do TA-01B, ale trochę bez sensu pisać tam nie na temat.

Zmiany jakie wprowadzono, to zmiana kości DAC z AK4490 na AK4493EQ oraz XMOS z XSA-U8A-64 na XU208, a co za tym poszło, zamiast dwóch par wejść AUX, mamy jedną parę plus do tego wcześniej nieobecne wejście COAX i optyczne (oraz oczywiście ciągle dostępne USB), więc brakuje właściwie tylko BT, by mieć pełen wachlarz wejść.

Z wyjść jest SPDIF oraz liniowe.

 

Pozostałe dane:

Próbkowanie: PCM :16-24Bit, 44.1KHz-384KHz   DSD: DSD64-256  DXD: 24-32Bit/ 352.8-384KHz
Moc: 2000mW (32Ω); XLR: 2000mW(32Ω)
Wzmocnienie: +18 dB
Zniekształcenia: ≤0.01% (1KHz)
Crosstalk: 118dB
Impedencja słuchawek: 8Ω ~ 600Ω
Wymiary: 230x120x105 MM
Waga: 1.05KG

 

1.jpg.b18f11db9ca92453e2e03a017b14b1b5.jpg

 

Ten czerwony/bordowy kolor prezentuje się rewelacyjnie - stojąc na moim biurku zdecydowanie pasuje do Focusrite Scarlett 6i6 2Gen, który jest obok niego.

Trochę bałem się o złotą gałkę, czy nie będzie trochę cyganerią ciągnęło, ale... ona jest bardziej brązowa niż złota. Wolałbym czarną lub srebrną ale nie jest źle.

 

Na dokach szumi, ale bez tragedii, szczególnie, że to nie do nich został zrobiony. Na żadnych dużych słuchawkach nie doświadczyłem żadnych zakłóceń.

 

Na razie bez kombinacji z lampami, tylko stockowa i trzeba przyznać, ze xDuoo dobiera je coraz lepiej. Od oryginalnego zamulacza z TA-20 przeszli długą drogę. TA-10R po wyjęciu z pudełka jest nieco ocieplony, z lekko opadającymi skrajami, ale ciągle dynamiczny i całkiem sprawny w kreowaniu sceny. Jest tu dużo swobody, gra bez wysilenia i nerwowości.

Sekcja DAC w porównaniu do Scarletta jest bardziej rozrywkowa, mniej neutralna i z większym wykopem, ale jednocześnie nie mam wrażenia, że jakoś odstaje jakościowo. Ot, po prostu inne strojenie, może z trochę mniejszą głębią.

 

Co do polskiej ceny, musiałby się wypowiedzieć BigMaras, światowa, to 299,90 dolarów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak TA-10, bo mam TA-20, gdzie jest to odczuwalne np. podczas podpinania słuchawek, tu natomiast nie ma tego problemu. A przynajmniej jak stoi u mnie na biurku, to nie reaguje na stacjonarkę na niższej półce, dotykanie ani wpinanie jacka, więc z takimi drganiami sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Inszy napisał:

Nie wiem jak TA-10, bo mam TA-20, gdzie jest to odczuwalne np. podczas podpinania słuchawek, tu natomiast nie ma tego problemu. A przynajmniej jak stoi u mnie na biurku, to nie reaguje na stacjonarkę na niższej półce, dotykanie ani wpinanie jacka, więc z takimi drganiami sobie radzi.

Dzięki, znaczy, że poprawili bo w TA-10 było tak jak piszesz jest w TA20. Trzeba się zastanowić, bo szkoda tych 12AU7 co się uzbierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem sobie prezent świąteczny i zamówiłem właśnie TA-10R, jeszcze są u Marasa na allegro.:)

Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze kabelka Sennheiser XLR 4pin, ale to po nowym roku.

Edytowane przez GhalMaraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobry prezent :)

Dobrać jeszcze lepszą lampę (choć oryginalna nie jest najgorsza) i jest świetne combo.

 

Teraz jednak zaczynam odczuwać brak połączenia BT, bo padł mi kręgosłup i właściwie nie siedzę, ale zawsze można dołożyć XQ-50 i z głowy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o wzmacniacz, to małą przewagę ma TA-20. Buduje trochę większą scenę, co szczególnie jest wyczuwalne w głąb, przez co jest nieco więcej swobody w muzyce.

Ale nie jest to duża różnica i lecąc na tym samym DAC'u muszę się przełączać słuchawkami między oboma wzmacniaczami, by ją złapać. Nie ma żadnego szoku "o! Tu to gra całkiem inaczej!".

 

Jeśli jednak ktoś nie planuje inwestować w DAC'a, to TA-10R będzie lepszym wyborem. A jak ma jakiś podstawowy przetwornik, to ten z xDuoo może być po prostu lepszy.

Ogólnie na razie mam małe "wow" przy nim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie jeszcze ciekawi. Włącznik z tyłu działa tak jak w TA-10, czy to kill switch, a włączamy przyciśnięciem pokrętła głośności?

Idealnie dla mnie by było żeby na wyłączonym TA-10R sygnał przechodził z USB do wyjścia SPDiF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś sprzęt, jak to brzmi! Poezja.

Wiolonczela Tiny Guo i głos Einara Selvika... Nie mogłem się oderwać przez pierwszą godzinę od tego.

Wyjście słuchawkowe SMSL AD18, a TA-10R bez porównania - przepaść.

Jestem mega zadowolony z zakupu i z szybkości wysyłki.

Odpaliłem też testowo CoD Warzone, wystrzał z Kar98 prawie zrzucił mnie z krzesła :)

 

HD58x dostały dociążenia w niższych pasmach i brzmią teraz tak jak powinny.

 

Jeszcze tylko kabel balans od Perula i na razie koniec z zakupami.

Później może jakieś planary, kto wie.

 

/Edycja

@Inszy

Podpowiedz proszę, bo nie mogę znaleźć lampy o której pisałeś.

Psvane Treasure to inna seria niż hifi, znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/psvane-treasure-markii-12au7-t-12au7-ecc82-sztuka-9025947229

Chyba, że możesz zarzucić linkiem do tej, o której pisałeś to będę bardzo wdzięczny.

Edytowane przez GhalMaraz
Dodałem pytanie o lampy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widzę taniej:

https://media-hit.pl/pl/p/PSVANE-TREASURE-MARKII-12AU7-T-12AU7-ECC82-SZTUKA/910

 

I nie widzę teraz dostępnych HiFi, ale to by była oszczędność rzędu 10-20 złotych, więc lepiej brać MK2.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorki, za post pod postem,.

@InszySłuchałeś może T50rp mkII z TA-10R?

Kuszą mnie mocno te słuchawki, ale z tego co ludzie piszą w necie kiepsko się parują z lampą.

Zostałem zakupoholikiem u BigMarasa, lecą do mnie pady Dekoni do HD58x i bardzo się do mnie uśmiechają T50rp by Dekoni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z T50RP Mk3, nie wiem na ile się różnią od Mk2, ale jest dobrze.
I może Fostexy kiepsko parują się z lampą, ale xDuoo, to konstrukcja hybrydowa, więc nie ma pod tym względem problemu. Kwestia dobrania lampy, by dopasować brzmienie do wymagań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Takie pytanko do posiadaczy.
 
Sprawdziłem przed chwilą wyjście aux
Do ta-10r podłączyłem gramofon (gramofon z wbudowanym preampem)
I ta-10r podłączyłem do soundbara (aux out)
Brak dzięku.
 
Na wyjściu słuchawkowym dźwięk był.

Ktoś z Was doświadczył jakichś podobnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 21:07, 860lacov napisał:

Ktoś z Was doświadczył jakichś podobnych problemów?

Raczej nikt, bo ciężko uznać za problem fakt, że próbujesz skorzystać z funkcji, której TA-10R nie posiada (czyli preampa). AUX działa jako wyjście gdy xDuoo robi za DAC, wtedy masz aktywne i wyjście słuchawkowe i RCA.

A skoro nie potrzebujesz ani DAC'a, bo korzystasz z gramofonu, ani wyjścia zbalnsowanego, bo nie dostarczasz takiego sygnału, to zdecydowanie lepszym wyjściem będzie choćby TA-26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 21:07, 860lacov napisał:

Takie pytanko do posiadaczy.
 
Sprawdziłem przed chwilą wyjście aux
Do ta-10r podłączyłem gramofon (gramofon z wbudowanym preampem)
I ta-10r podłączyłem do soundbara (aux out)
Brak dzięku.
 
Na wyjściu słuchawkowym dźwięk był.

Ktoś z Was doświadczył jakichś podobnych problemów?

 

W takim połączeniu gramofon jest DAC-iem. Po co Xduoo w takiej układance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś z Was IEMy z TA-10R?

KZ ZSN Pro X strasznie szumią, ale podejrzewam że może to być kwestia czułości tych słuchawek.

Sundary i HD58x mają idealnie czarne tło. Lecą do mnie Moondrop Aria, które pewnie chciałbym wykorzystać do okazjonalnego grania w World of Tanks i zastanawiam się czy jest sens kombinować z lampą - Sundary z Psvane brzmią super i nie bardzo chciał bym zmieniać tą lampkę :)

Czy szum może powodować hybrydowa konstrukcja tych słuchawek? Podejrzewam, że armatura jest dużo bardziej czuła niż DD - ale może błędnie zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności