Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przetwornik do otwartych słuchawek DIY


Setmag

Rekomendowane odpowiedzi

Otwarte słuchawki na długie zimowe wieczory do 600zł.

Na Aliexpres sporo jest ładnych obudów słuchawek na przetworniki 40, 50 i 52mm za ok. 300 pln. Przykład załączyłem na dole.

Sprawdzone w otwartych konstrukcjach kilka lat temu były takie przetworniki http://www.loudspeakerdatabase.com/Peerless/HPD-50N25PR00-32

Czy jest coś ciekawszego? Myślałem o max 300 zł za parę.

Nie mam doświadczenia w DIY słuchawkowym i jeśli za 600 zł dostanę wyraźnie lepsze i bezpieczne słuchawki to chyba gra w DIY nie warta świeczki.

 

Chciałbym uzyskać łagodne brzmenie i nasyconego na średnicy na długie odsłuchy w zaciszu domowym.

Źródła mam od mocnej stacjonarki i dapa do małego BTR3K.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

847364117-662169796.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.12.2020 o 21:01, Setmag napisał:

Otwarte słuchawki na długie zimowe wieczory do 600zł.

Na Aliexpres sporo jest ładnych obudów słuchawek na przetworniki 40, 50 i 52mm za ok. 300 pln. Przykład załączyłem na dole.

Sprawdzone w otwartych konstrukcjach kilka lat temu były takie przetworniki http://www.loudspeakerdatabase.com/Peerless/HPD-50N25PR00-32

Czy jest coś ciekawszego? Myślałem o max 300 zł za parę.

Nie mam doświadczenia w DIY słuchawkowym i jeśli za 600 zł dostanę wyraźnie lepsze i bezpieczne słuchawki to chyba gra w DIY nie warta świeczki.

 

 

Sam od czasu do czasu sie na tym zastanawiam i zastanawiam się gdzie tkwi haczyk bo np w tym miejscu

 

możemy sobie kupić rzekomo oryginalne drivery do tych słuchawek

 

gdzie tkwi haczyk, drivery za 330zł mozliwe do kupienia które są ze słuchawek za 8k ?

 

w tym samym miejscu możemy też kupić inne rodzynki np:

 

Bowers & Wilkins B&W P7 P9 Headphone Dynamic Drivers

 

Meze 99 Classics Drivers

 

a żeby było jeszcze dziwniej to ta sama firma sprzedaje tutaj słuchawki DYI odpowiadające rzekomo parametrom i budownie w/w GRADO PS1000e (cena rynkowa to prawie 8k) 

 

....za 950zł

 

mozna sobie nawet wybrać inny driver (do wyboru: GRADO PS1000e, BowersWilkins P9, Master Dynamic MW60, Turtle Beach Atlas Aero, Meze 99)

 

 

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Azakiel napisał:

 

Sam od czasu do czasu sie na tym zastanawiam i zastanawiam się gdzie tkwi haczyk bo np w tym miejscu

 

możemy sobie kupić rzekomo oryginalne drivery do tych słuchawek

 

gdzie tkwi haczyk, drivery za 330zł mozliwe do kupienia które są ze słuchawek za 8k ?

 

w tym samym miejscu możemy też kupić inne rodzynki np:

 

Bowers & Wilkins B&W P7 P9 Headphone Dynamic Drivers

 

Meze 99 Classics Drivers

 

a żeby było jeszcze dziwniej to ta sama firma sprzedaje tutaj słuchawki DYI odpowiadające rzekomo parametrom i budownie w/w GRADO PS1000e (cena rynkowa to prawie 8k) 

 

....za 950zł

 

mozna sobie nawet wybrać inny driver (do wyboru: GRADO PS1000e, BowersWilkins P9, Master Dynamic MW60, Turtle Beach Atlas Aero, Meze 99)

 

 

A wiesz może czy wysyłają do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

A wiesz może czy wysyłają do Polski?

sprawdziłem tylko formularz przy zakupie:

 

przy wybraniu CHIN jako kraju docelowego przesyłki - cena nie ulega zmianie (prognozowana dostawa od 5 do 7 dni)

przy wybraniu POLSKI jako kraju docelowego przesyłki - cena rośnie (przykładowo z 89 dolarów za pare driverów do 115 dolarów)

przy wybraniu USA jako kraju docelowego przesyłki - cena rośnie (przykładowo z 89 dolarów za pare driverów do 114 dolarów)

 

więc moze faktycznie wysyłają do Polski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy większej ilości? Może zbiorowe zamówienie by zrobić to by taniej było.

2 minuty temu, Azakiel napisał:

sprawdziłem tylko formularz przy zakupie:

 

przy wybraniu CHIN jako kraju docelowego przesyłki - cena nie ulega zmianie (prognozowana dostawa od 5 do 7 dni)

przy wybraniu POLSKI jako kraju docelowego przesyłki - cena rośnie (przykładowo z 89 dolarów za pare driverów do 115 dolarów)

przy wybraniu USA jako kraju docelowego przesyłki - cena rośnie (przykładowo z 89 dolarów za pare driverów do 114 dolarów)

 

więc moze faktycznie wysyłają do Polski

 

 

 

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

A przy większej ilości? Może zbiorowe zamówienie by zrobić to by taniej było.

 

mozna o tym pomyslec jesli bedzie pewnosc ze nie ma tu jakiejś sciemy (wiec ktos musiałby kupić takie słuchawki i same drivery a potem dać komus kto ma oryginały do porównania czy to gra tak samo lub bardzo podobnie) i dopiero potem robić zamówienie zbiorowe ...tak to widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.02.2021 o 14:25, Azakiel napisał:

 

Sam od czasu do czasu sie na tym zastanawiam i zastanawiam się gdzie tkwi haczyk bo np w tym miejscu

 

możemy sobie kupić rzekomo oryginalne drivery do tych słuchawek

 

gdzie tkwi haczyk, drivery za 330zł mozliwe do kupienia które są ze słuchawek za 8k ?

 

w tym samym miejscu możemy też kupić inne rodzynki np:

 

Bowers & Wilkins B&W P7 P9 Headphone Dynamic Drivers

 

Meze 99 Classics Drivers

 

a żeby było jeszcze dziwniej to ta sama firma sprzedaje tutaj słuchawki DYI odpowiadające rzekomo parametrom i budownie w/w GRADO PS1000e (cena rynkowa to prawie 8k) 

 

....za 950zł

 

mozna sobie nawet wybrać inny driver (do wyboru: GRADO PS1000e, BowersWilkins P9, Master Dynamic MW60, Turtle Beach Atlas Aero, Meze 99)

 

 

Większość tych driverów dam sobie głowę uciąć a nawet mam takie podobne w szufladzie że wszystkie pochodzą z Made in China.

Uzasadnię też dlaczego. W większości wszystkie są produkowane w Chinach. Nie wiem czy sam nie wstawiałem wcześniej driverów zdjęć które zamawiałem w sekcji tematu DIY.

Czy warto bawić się w DIY?

Pewnie że tak bo nadwyżki magazynowe produktów które pewna  firma zamawia i składa w Chinach, to aliexpress sprzedaję w Chinach na swoim store.

Podają parametry jednak nie podają nazwy producenta lub mają zmienione lub zamazane numery seryjne żeby nie było widać od jakiego to producenta.

Tutaj Grado na przykład.

 

graddo.jpg

44mm

 

44mm.jpg

B&W tutaj

 

baw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesle z pierwszego obrazka mają tyle wspólnego z oryginalnymi beyerowskimi co dmuchana lalka z kobietą. Dźwięk bez jaj i bardzo szybko wchodzą w przester. Materiał membrany nie zgadza się z żadnym znanym mi przetwornikiem Beyerdynamic. Korpus ma wygląd tego od przetworników T1 v1. Mam natomiast podejrzenie, że użyli zwykłej stali zamiast nierdzewnej, bo po co by kadmowali? Tak było w kupionych przeze mnie. Magnesy niewątpliwie teslowe. Cewki 250 omów w tych konstrukcjach to pomysł własny fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majkel napisał:

Tesle z pierwszego obrazka mają tyle wspólnego z oryginalnymi beyerowskimi co dmuchana lalka z kobietą. Dźwięk bez jaj i bardzo szybko wchodzą w przester. Materiał membrany nie zgadza się z żadnym znanym mi przetwornikiem Beyerdynamic. Korpus ma wygląd tego od przetworników T1 v1. Mam natomiast podejrzenie, że użyli zwykłej stali zamiast nierdzewnej, bo po co by kadmowali? Tak było w kupionych przeze mnie. Magnesy niewątpliwie teslowe. Cewki 250 omów w tych konstrukcjach to pomysł własny fabryki.

Nie zawsze mówię że 100 % trafi się ale te B&W to całkiem podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności