Skocz do zawartości

Czym zastąpić LG V30 ? A może kupić go raz jeszcze ?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, ekran w moim super LG V30 odmówił posłuszeństwa na dobre i stoję przed wyborem kolejnego smartfona.

Przeszło mi przez myśl kupić raz jeszcze v30 z allegro, ale to jest telefon z roku 2017 i lada moment będziemy witać 2021, także nie wiem czy to dobry pomysł.

Do V30 podłączałem słuchawki Creative aurvana live + https://www.aliexpress.com/i/4001090206247.html i grało to naprawdę świetnie.

Obecnie szukam w sieci czegoś podobnego do V30, nawet wymiarowo, bo te obecnie deski do krojenia mnie irytują.

Poczytałem o LG G8s jest dobrze recenzowany, ma pozytywne opinie, ale brakuje mu DAC-a i nie mam pojęcia jak to gra.

Reszty nie patrzyłem i nie wiem na co patrzeć, bo co innego zagra jak ta maszyna ? hmm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wybór V40 V50 najnowszy V60 lub Velvet. Ten ostatni mam od sierpnia i różnica w dźwięku jest niewielka. Super ficzerem jest podwójny ekran. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze G8x którego używam od bodajże marca, też ma podwójny ekran, ale jakoś V30 bardziej lubiłem - natomiast G8x ma dla mnie obowiązkowy element czyli dwa gniazda sim.

Natomiast gdybym kupował w tej chwili nie przejmowałbym się tak tym, jak smartfon gra, bo taki Lotoo PAW S1 gra lepiej niż V30 i G8x, a podłączysz go do dowolnego telefonu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić dowolny fajny telefon i do niego odbiornik bluetooth z dobrym wyjściem na słuchawki - na pewno znajdzie się taki o lepszym lub zbliżonym brzmieniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak piszą Koledzy wyżej. Jako były posiadacz LG V20 też uważam, że lepiej pójść w DACAMP bluetooth (coś jak trochę cieplejszy Radosne ES100 albo trochę chłodniejszy Fiio BTR5) albo dongle (jak Lotoo Paw S1 czy Earmen Sparrow). Takie rozwiązania są bardziej wygodne, bo przy zmianie telefonu nie interesują Cię parametry dotyczące wyjścia słuchawkowego, w dodatku takie urządzenia można podłączyć np. do PC jako DACAMP, a z wyjścia zbalansowanego dają więcej mocy niż telefony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie. Smartfon + Dac. Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie.. 

Zatem, co według was kupić, żeby można było podłączyć do laptopa przez usb-c i mieć elegancki dźwięk ze słuchawek (bo obecnie jakość nie jest najlepsza) oraz słuchanie właśnie przez telefon. Istnieje tak sprzęt, żeby jednocześnie grał przez usb-c i bluetooth ? Moje słuchawki, to wspomniane wyżej CAL. 

 

Edit. Ok, już widzę odpowiedź. 

Edytowane przez stanley5m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stanley5m napisał:

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie. Smartfon + Dac. Żeby nie zakładać nowego tematu, chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ruszcie.. 

Zatem, co według was kupić, żeby można było podłączyć do laptopa przez usb-c i mieć elegancki dźwięk ze słuchawek (bo obecnie jakość nie jest najlepsza) oraz słuchanie właśnie przez telefon. Istnieje tak sprzęt, żeby jednocześnie grał przez usb-c i bluetooth ? Moje słuchawki, to wspomniane wyżej CAL. 

 

Edit. Ok, już widzę odpowiedź. 

 

Pytanie czy potrzebujesz coś na BT, bo do telefonu też podepniesz po kablu, co na ogół da też lepszą jakość. Z kolei przy BT nie drenujemy baterii w telefonie, bo takie odbiorniki mają swoje. Oczywiście sama transmisja przez BT też trochę telefon szybciej rozładuje, ale to myślę oczywiste.

 

Z kablowych rozwiązań jest m.in. Lotoo S1: 

 

Z bezprzewodowych Shanling UP4/UP4, Fiio BTR itp. (w linku Najnera jest część wymieniona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum masz do kupienia G7 Thinq 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozważyć jeszcze LG G8 w wersji na rynek koreanski, ktory obsluguje czestotliwosci z UE i da sie jezyk na pl/eng ustawic.

Ma lepszy ekran niz pozostale G8 i zdaje sie, ze podzespoly tez. Przy czym na pewno ma quaddaca ESSa, ustawionego przez Meridiana. Jedna z G8ek na rynek UE nie ma quaddacka - chyba G8s, nie wiem jak z G8x. Plus Meridian fajniej ponoc skalibrowal dzwiek niz B&O, na ciut bardziej muzykalny, niz typowo raczej chlodne/techniczne granie ESSa (przynajmniej tak ocenialem to w V30).

 

EDYTA: co do dac/ampa z bluetooth to earstudio es100 albo np. cos od fiio z serii BTR. es100 powinna spokojnie pociagnac CAL!e

Edytowane przez mx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zdecyduje się prawdopodobnie na Fiio BTR5, z tego co wyczytałem podepne go i do laptopa. smartfona i aux w samochodzie no i na dodatek bluetooth. Tak w ramach ścisłości, bo jeszcze czytałem o tym ibasso DC03, rozumiem, że to sprzęt raczej słabej jakości - porównując tylko sam dźwięk po kablu, do dźwięku po kablu z takiego Fiio ? 

 

Edytowane przez stanley5m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DC03, ale sądząc po chipie, bardziej ciepłe granie i mniej mocy. BTR5 na balansie ma 2x240mW mocy i rzeczywiście napędza słuchawki 150 Ohm z zapasem mocy (35-38/60). Wyżej Ohmowych nie miałem. Czułe doki (np Shanling ME100) przy 19/60 grają głośno, a powyżej 25/60 trudno dłużej wytrzymać. No i ma wyświetlacz na którym większość ustawień możesz robić bez wchodzenia w Fiio Control. Mam go rok i jestem zadowolony. Warto dokupić etui skórzane bo ma szklo z przodu i z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

W mojej opinii nie ma sensu babrać się w "muzyczne" telefony. Warto w tej chwili wyrwać nówkę Samsunga S10 i do tego np. FIIO BTR3k - jakość będzie znacznie lepsza niż z jakiegokolwiek "muzycznego" telefonu, a dongla podepniesz zarówno przez kabel jak będziesz chciał super jakości oraz przez BT jak będziesz jednak chciał wygody. Nie pakuj się znowu w LG. Jeżeli nie Samsung to OnePlus. Najdłużej na nim się pobawisz bo system ma na wypasie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz @DeViliotelefonów LG więc nie pisz o rzeczach których nie znasz. W weekend był LG V60 na play.pl za 3200 minus 600 zwrot od LG. W tej cenie żaden nie ma szans. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

I serio sądzisz że zagra to lepiej niż tel plus dac tak? Spoko, masz własne zdanie, a ja mam prawo się z tym nie zgodzić. :) Chociaż by wspominając że BTR3k ma wyjście zbalansowane, które zmienia wszystko praktycznie. Z telefonami od LG miałem do czynienia, nie są złe, nie są dobre. Takie średniaczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam v30/G7 THINQ i Velvet. Dwa pierwsze przeszło 2 lata. Przesiadłem się na V30 z Note 4. Jedyna przewaga Note 4 to rysik i wymienna bateria. W każdym innym aspekcie nie miał szans. Czas pracy Note 4 12-14 godzin jak się oszczędzało energię. Po za tym wiadomo że Exynos jest bardzo prądożerny. Różnica między Note 4 na Exynosie a SD to przeszło 2 godziny włączony ekran. 4,5 godziny vs prawie 7 godzin. Nadal Exynos jest prądożerny. Trzeba dokupić powerbank razem z Samsungiem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

@Jaro54 Ale zdajesz sobie sprawę czym jest ponad 6 letni telefon w porównaniu do nowszych telefonów? Telefony starzeją się bardzo szybko i ciężko jest w jakikolwiek sposób porównywać Note4 z czymkolwiek w tej chwili. Samsung kiedyś robił dobre telefony, potem robił kiepskie telefony, teraz z kolei robi telefony dobre+. W sensie - mogli by lepiej ale robią tak jak robią - identycznie jak apple. Po co dawać wszystkie nowinki od razu skoro można lecieć na marce. Obecnie dobrym wyborem jest OnePlus chociaż cenami tez zaczęli gwiazdorzyć. Ja mam Note9 od samsunga i mam zamiar go posiadać do końca 2021 jakoś, może do początki 2022 - podobno w 2021 ma wyjść ostatni przedstawiciel serii Note i na niego mam zamiar się czaić o ile to oczywiście prawda jest. Na samsungach się nigdy nie zawiodłem - zawsze wszystko było ok, czego nie mogę niestety powiedzieć o praktycznie całej reszcie - najgorszej wspominam Xperie - myślałem że telefon przeżuję i wypluję producentowi w twarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DeVilio napisał:

@Jaro54 Ale zdajesz sobie sprawę czym jest ponad 6 letni telefon w porównaniu do nowszych telefonów? Telefony starzeją się bardzo szybko i ciężko jest w jakikolwiek sposób porównywać Note4 z czymkolwiek w tej chwili. Samsung kiedyś robił dobre telefony, potem robił kiepskie telefony, teraz z kolei robi telefony dobre+. W sensie - mogli by lepiej ale robią tak jak robią - identycznie jak apple. Po co dawać wszystkie nowinki od razu skoro można lecieć na marce. Obecnie dobrym wyborem jest OnePlus chociaż cenami tez zaczęli gwiazdorzyć. Ja mam Note9 od samsunga i mam zamiar go posiadać do końca 2021 jakoś, może do początki 2022 - podobno w 2021 ma wyjść ostatni przedstawiciel serii Note i na niego mam zamiar się czaić o ile to oczywiście prawda jest. Na samsungach się nigdy nie zawiodłem - zawsze wszystko było ok, czego nie mogę niestety powiedzieć o praktycznie całej reszcie - najgorszej wspominam Xperie - myślałem że telefon przeżuję i wypluję producentowi w twarz :D

ja przesiadłem sie 2,5 roku temu z Note4

Tylko jak będzie wybór bierz ze SnapDragonem nie z Exynosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

@Jaro54 Przerabiałem telefony od modelu Ericsson A2618s, nokie 3310, sporo symbianów, windows mobile nawet, androida od początku od modelu Samsung Galaxy GIO plus milion innych wynalazków po drodze takich jak Hagenuk Duet i podobne dziwne telefony :) Wkurzam się rok w rok na Samsunga że kara nas tymi cholernymi Exynosami ale Snapa kupisz tylko w USA i w Chinach - niestety gwarancja na Polskę nie sięgnie (pytałem) więc albo skazany jesteś na Exynosa, albo cierpisz bez gwarancji i jeżeli cokolwiek siądzie - kapliczka. Wiem, że dyskusja troszkę zahacza o offtop ale w zasadzie autorowi też się ta wiedza przyda.

Tuż po zakupie dwa - trzy ładowania normalnie używam telefonu, przy trzecim pozwalam telefonowi paść z wyczerpania do zera aż się wyłączy i na wyłączonym ładuję przez dobrej jakości miernik USB oraz oryginalny kabel oraz ładowarkę do 100%, zapisuję wynik i po roku robię to samo, później czekam jeszcze 10 miesięcy i też mierzę. Podbijam do serwisu i już drugi raz mi akku wymieniają bez gadania na nowy (wcześniej miałem S7 i to samo zrobiłem i przeszło). Akku w telefonach zwyczajnie padają same z siebie i cholera wie dlaczego aż tak szybko. 

Przechodząc do meritum - jak kupię tela ze snapem z USA (mam możliwość) to gwarancja idzie w diabły, a wymiana płatna akku jest problematyczna finansowo :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem LG G7, ale do końca nie przypadł mi do gustu, V30 lubiłem zdecydowanie bardziej. Dźwięk po kablu tak samo dobry jak z V30.

Zastanawiam się, czy go nie zwrócić i kupić zupełnie coś nie muzycznego. A dlaczego ?

 

Poprawcie mnie jak źle myślę, już mnie drażnią te plączące się kable słuchawek i myślę nad zakupem SONY WH-1000XM3B.

Jak rozumiem, te słuchawki mają wbudowany DAC i nie potrzebuję telefonu z DAC, żeby grały tak jak producent je stworzył ?

Wystarczy źródło dźwięku przez BT tak ? I nie ważne czy jest to telefon czy "pralka" ?  

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu też stałem przed wyborem smartfona do słuchania muzyki i wybór padł na LG V30. W międzyczasie przyplątał się FIIO BTR3 z Ali za 200zł i ten DAC-bluetooth gra na identycznym poziomie co V30 (a może BTR3 nieco lepiej ale na moich słuchawkach Pure Wavemaster to raczej różnica na granicy percepcji).

 

W każdym razie i z V30 i z BTR3 jestem pod względem dźwięku mega zadowolony, choć wymagania mam duże.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefony LG z serii V jak i G to wysoka liga w kwestii dźwięku z smartphone. Samsungi, Xiaomi itp nie mają podjazdu. Ale trzeba znać ograniczenia. Przykładowo między między BTR5 już słychać różnicę na korzyść FiiO. Lepiej kontrolowane skraje pasma, srednica bardziej czytelna, większa scena w wszystkich kierunkach i separacja też na plus. Piszę tu cały czas o LG V30. Słuchawki jakie wybrałem, starałem się by miały więcej niż 50Ohm by odpalić "pełną moc DAC" :D. Czyli Sennheiser HD560S, Sennheiser 58X, AKG K712 pro z dokow Moondrop KXXS i ME Audio P1.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FreeQ napisał:

Telefony LG z serii V jak i G to wysoka liga w kwestii dźwięku z smartphone.

Gdzieś czytałem, że Velvet już tak dobrego dźwięku jak V30 nie ma. Poza tym V30 ma gniazdo mini jack - rzecz zanikająca we współczesnych smartfonach.

I jeszcze jedna ciekawostka: miałem okazję słuchać muzyki na topowym Asus Rog Phone 1 - z opisów producenta i recenzji wynika, że ma on rzekomo niespotykany dźwięk. A to guzik prawda: dźwięk jest wprawdzie napompowany, efekciarski ale spłaszczony, bez detali. Asus nie ma startu do V30.

 

Swojego V30 kupiłem jako używkę w idealnym stanie na olx za 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności