Skocz do zawartości
  • 0

Dobrze izolujące doki, brzmienie naturalne, kabel balans 4.4mm do kilku stów


pabloj

Pytanie

Witam.

Chciałbym zakupić słuchawki dokanałowe do słuchania w łóżku (z racji tej potrzeby moje wielgachne wokółuchy niezbyt się sprawdzają :p)

- żeby nie było braków w subbasie, czyli dobrze rozciągnięte

- średnica nie może być wycofana, ma być bogata

- góra nie ma mi ciąć mózgu tak jak KS ZS6

- scenicznie żeby coś się działo a nie wszystko w głowie

- mają od razu mieć kabel zbalansowany 4.4mm żebym nie musiał dokupować
- mają mieć takie o coś co utwardza kabel przy słuchawce żeby mi nie spadały 

image.jpeg

 

- dźwięk nie może się z nich wydostawać, żeby żona mogła spokojnie spać..

 

Grać będą z mojego Ibasso DX160. Słucham na tyle różnych gatunków muzycznych, że muszą być uniwersalne :D

 

Z góry dziękuje ;>

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Jot R Ciekawa propozycja te Tri I3, rozważę :)

Tylko piszą, że są ciężkie i mogą wypadać z uszu.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, pabloj napisał:

@Jot R Ciekawa propozycja te Tri I3, rozważę :)

Tylko piszą, że są ciężkie i mogą wypadać z uszu.

Są ciężkie, ale mi w piankach tak dobrze się trzymają, że rozważałem nawet czy nie zostawić ich sobie do biegania (bo również dobrze izolują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jot RA na co je wymieniłeś jeśli można wiedzieć, na Oxygene?

 

 

Queen of Audio VESPER też kusi wykresem:
QoA Vesper-2

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@pabloj jako budżet? I rozwiń trochę bardziej czego oczekujesz od górnego pasma. Raczej chodzi Ci o cofnięty przełom średnich/wysokich, żeby wokale nie krzyczały czy o łagodne wysokie? 

 

Tanchjim Oxygen mogłyby Ci podejść, ale kabel we własnym zakresie. 

 

Edit: okej, cena w opisie. Hmmm, to O2 odpadają. FH5 też mają jasną górę, więc raczej też nie. Może faktycznie te FH3? Ich nie słuchałem

Edytowane przez ForeseenQuasar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, pabloj napisał:

A na co je wymieniłeś jeśli można wiedzieć, na Oxygene?

Oxygeny mam dłużej i to moje słuchawki na co dzień bo grają dokładnie tak jak lubię. TRI kupiłem z ciekawości, żeby posłuchać planara, ale nie lubię kolekcjonować słuchawek, więc lecą dalej, żeby uwolnić środki na kolejne. Słychać, że są trochę bardziej pofalowane w paśmie w porównaniu z Tanchjim, który gra równiej, neutralnie i ze świetnym wglądem w utwór. Choć trzeba przyznać, że wokali takich jak na I3, to jeszcze nie słyszałem (w IEM-ach).

 

Jeśli byś chciał zwiększyć budżet na Oxygeny, to bardzo polecam. Świetnie reagują na źródła, kable i tipsy. Na nich zresztą pierwszy raz usłyszałem, że kable grają :) Dobra synergia z M6, ale z M8 to już kosmos, do tej pory nie mogę uwierzyć, że pojedynczy dynamik (w tej cenie) potrafi tak zagać. Mógłbym z nimi zostać jako endgame (gdyby nie audionerwoza...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Meeaudio Pinnacle P1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, ForeseenQuasar said:

@pabloj jako budżet? I rozwiń trochę bardziej czego oczekujesz od górnego pasma. Raczej chodzi Ci o cofnięty przełom średnich/wysokich, żeby wokale nie krzyczały czy o łagodne wysokie? 

 

Tanchjim Oxygen mogłyby Ci podejść, ale kabel we własnym zakresie. 

 

Edit: okej, cena w opisie. Hmmm, to O2 odpadają. FH5 też mają jasną górę, więc raczej też nie. Może faktycznie te FH3? Ich nie słuchałem

Bardzo lubie przełom średnich z wysokimi i same wysokie w słuchawkach ATH W1000Z. Więc jakby było w tym kierunku to fajnie. Więc wyraźna, ale nie krystaliczna góra.

 

@Jaro54 Już @lobuz1 proponował P1, biorę pod uwagę, są na liście. Niedługo zrobię podsumowanie wszystkich propozycji Waszych i swoich :) 

I mocno kusi mnie propozycja @Jot R

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A to różne słuchawki mimo że mają P1 w nazwie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybrałem te słuchawy, które wg recenzji i wykresów i tego co proponowaliście najbardziej mi podpasowały.

Teraz problem jest taki, że chce wydać jak najmniej a mieć jak najlepiej :D

 

Ibasso IT00 (299zł)

Trochę mnie martwi ten mocny spadek w okolicy 9-10khz, fajnie, że subbas rozciągnięty, ale nie jestem pewien czy takie narastanie pasma od 600 do 20Hz nie będzie męczyć na dłuższą metę. Mogło by nie być aż takiego dołka w okolicach 900-1000hz.

iBasso IT00 – In-Ear Fidelity

 

Queen of Audio VESPER (339 zł)

Zdają się być najrówniejsze z tego zestawu. Całkiem nieźle od 1k do 9khz natomiast nie wiem czy ze względu na dołek 200-800hz nie będzie zbyt mały masy w średnicy. Subbas może tu nadrobić. Jeden recenzent zaznaczył, że wymiana kabla na 8 żyłową miedź beztlenową fajnie to poprawiło.
QOA Vesper | Headphone Reviews and Discussion - Head-Fi.org

 

Fiio FH3 (499zł)

Podobna sprawa z 9-10khz jak Ibasso IT00, ale za to podoba się rozciągnięcie w subbasie.

🔶 FiiO FH3 2BA 1DD - [Official] IEMs / Other - HifiGuides Forums

 

MEE Pinnace p1  (819zł)

Przełom średnich/wysokich i góra najbardziej zbliżone do ATH W1000Z. Nie podoba mi się spadek w subbasie oraz dość mocny dołek 500-1500khz. Te mocne wycofanie okolic 6k-8kk też nie napawa optymizmem, tam się jednak sporo dzieje co ma wpływ na wysokość sceny (a szukam słuchawek dość uniwersalnych).

Speakerphone: MEE audio Pinnacle P1 (IEM)

 

 

Obecnie najbardziej skłaniam się ku Queen of Audio VESPER i Fiio FH3.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W P1 nie ma żadnego mocnego wycofania na średnicy, na górze, ani tym bardziej nie ogranicza im to sceny... 

Ale potrzebują one dużo prądu, by je dobrze wysterować (nie mylić z dużą głośnością).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na bazarku masz za kilka stów Pinnacle P1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Zerknij na FIIO FH3 - ostatnio poszły w dół, kable 4.4 są też od fiio najtańszy 199zł na pewno na sieci ogarniesz tańsze, na zestawie czasami mp3store robi rabaty więc w razie czego pytaj sprzedawcy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doszły Pinnacle P1 od @Jaro54. No no, całkiem nieźle to brzmi z Ibasso Dx160, nawet niezgorsza scena i holografia, nawet wielowarswowość sceniczna jest. Basu wystarczy, jak chce więcej to daje na High Gain. Wymagają całkiem sporo mocy z tego Dappa, ale jeszcze sporo jest w zapasie :D

To tak pokrótce po pierwszych 30min słuchania.

Problem mam, nie wiem czy wole je z Low czy z High gainu bo obie prezentacje coś urzekającego w sobie mają :D

ps. Świetnie izolują od otoczenia : )

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DX160 ma tyle zapasu mocy dla P1 że zepsułbym sobie słuch gdyby za mocno odkręcił ;)

Ale P1 takie łatwe w napędzeniu nie są 50Ohm impedancji 96dB skuteczonści, więc dziś jeszcze podłącze je do mojego lampowca SinuAudio :D

 

ps.

Jak ktoś ma Pinnacle P1 oraz DAP, DAC z możliwością zmiany filtra na Low Dispersion, to gorąco polecam :) Mi na stacnojarce najlepiej właśnie, muzykalnie i przestrzennie, grają na tym właśnie filtrze PCM.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności