Skocz do zawartości
  • 0

Dobrze izolujące doki, brzmienie naturalne, kabel balans 4.4mm do kilku stów


pabloj

Pytanie

Witam.

Chciałbym zakupić słuchawki dokanałowe do słuchania w łóżku (z racji tej potrzeby moje wielgachne wokółuchy niezbyt się sprawdzają :p)

- żeby nie było braków w subbasie, czyli dobrze rozciągnięte

- średnica nie może być wycofana, ma być bogata

- góra nie ma mi ciąć mózgu tak jak KS ZS6

- scenicznie żeby coś się działo a nie wszystko w głowie

- mają od razu mieć kabel zbalansowany 4.4mm żebym nie musiał dokupować
- mają mieć takie o coś co utwardza kabel przy słuchawce żeby mi nie spadały 

image.jpeg

 

- dźwięk nie może się z nich wydostawać, żeby żona mogła spokojnie spać..

 

Grać będą z mojego Ibasso DX160. Słucham na tyle różnych gatunków muzycznych, że muszą być uniwersalne :D

 

Z góry dziękuje ;>

Edytowane przez pabloj
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie chcesz TWSów? Mifo O5 Pro dobrze grają, można w nich spac :) testowałem już na sobie i dobrze w uchu leżą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Jaro54 said:

A nie chcesz TWSów? Mifo O5 Pro dobrze grają, można w nich spac :) testowałem już na sobie i dobrze w uchu leżą 

Chcę skorzystać z balansu w DX160, więc chyba odpada.

1 hour ago, mp3storeBDG said:

Wpadaj do mnie w przyszłym tygodniu z ibasso :)

A co jest na stanie, spełniającego opisane wymogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Balans można kupić za 40-50 złotych, a Mayster pisał, że za jakiś czas powinny być u nas - dlatego to polecanie w ciemno ;)

Ale ja od lat jestem fanem Sonionów, bo grają mi świetnym naturalnym dźwiękiem, mniej klinicznym niż Knowlesy. A może tylko zawsze miałem farta co do strojenia słuchawek z Sonionami ;)

 

Już miałem polecać Avara AV1Lite, które świetnie się zgrywają z DX160 i w których jestem zakochany, ale nie wiem czy tam nie będzie brakowało basu - nie tyle ilościowo, co pod względem siły uderzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli miałbym kabel zbalansowany 4.4mm dokupować osobno to narazie po przeglądnięciu wykresów i recenzji mam takie typy:

* Fiio FH3

* Sennheiser IE 40 Pro

* Ibasso it00

Wolałbym nie przekraczać 500zł a im mniej tym lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DX160 ma dobre standardowe wyjście słuchawkowe, te doki nie potrzebują wiele prądu, więc i balans niewiele wniesie. Możesz mieć zmianę na scenie - lepsze rozbicie, ale też może ją zbytnio rozerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mayster W sumie racja jeśli ma conajmniej 2 żyły na kanał. Apropo, z listy tych co podałem wyżej, pomijając kabal balans, to coś pasuje do moich wymagań z pierwszego wpisu? @Inszy

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, pabloj napisał:

z listy tych co podałem wyżej, pomijając kabal balans, to coś pasuje do moich wymagań z pierwszego wpisu

FH3 to dobre słuchawki, ale imo średnica lekko wycofana. Nie wiem do końca czy Dunu Falcon C wpisują się w "piękną średnicę", ale to chyba moje ulubione słuchawki w tym przedziale cenowym, a w dodatku bardzo wygodne, więc wrzucam jako ciekawostkę do rozważenia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dużo radości daje mi ostatnio słuchanie na planarnych P1 i z kabelkiem z aliexpress dostają dużo prądu, ale nie są do słuchania wszystkiego. Dzięki nim odkryłem na nowo płytę „Tata Kazika”. Bez trudu można zlokalizować każdy instrument, są szybkie, precyzyjne, jest przestrzennie. Uwielbiam planary. Kabelek polecany z aliexpress. Mam też 100% miedź na zmianę.

8611BA4D-325E-4BBB-9A56-1C441B798C9F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lobuz1 O tych P1 planarach też myślałem. 

Btw, ciekawostka https://www.thephonograph.net/tin-hifi-p1-tin-audio-p1-review/  z pomiarów wynika, że jeśli zatkasz dziurke to subbas się wyrówna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są tez nowszej generacji P2, ale cena z kosmosu. Na tych piankach pod moje ucho basu jest najwięcej (najlepsza izolacja). Pobawię się dziurką, dzięki :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja w ciemno zamówiłem Shanling AE3 właśnie ze względu na Soniona. Jak przyjdą to będę mógł coś napisać. Pod balans na pewno też je podepnę w DX120.

W tej cenie bardzo dobra średnica jest w Moondrop Starfield. Góra niemęcząca, może trochę za mało rozciągnięta. Dobrze im robi więcej prądu z podłączenia po balansie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, pabloj napisał:

@lobuz1 O tych P1 planarach też myślałem. 

Btw, ciekawostka https://www.thephonograph.net/tin-hifi-p1-tin-audio-p1-review/  z pomiarów wynika, że jeśli zatkasz dziurke to subbas się wyrówna :)

Nie wiem jak bardzo tnie mózg góra w ZS6, o których wspominasz, ale jeśli chodzi o górę, to P1 mogą się okazać mocno ryzykownym wyborem :D Jest jej dużo, jest bardzo jasna i bardzo lubi syknąć, ale za to jest mega szczegółowa. Co do średnicy też chyba średnio wpasowują się w Twoje wymagania, bo akurat średnica jest delikatnie wycofana. Nie wiem co rozumiesz przez "bogatą" średnicę, ale generalnie P1 są dość średnie w tym paśmie - suche, brak im nasycenia, brzmienie instrumentów takie sobie, wokali jeszcze bardziej takie sobie. Scenicznie za to dzieje się bardzo dużo, mają świetne pozycjonowanie poszczególnych źródeł dźwięku, a jak połączysz to z bardzo dobrą separacją, mega szczegółowością i szybkością to okazuje się, że technicznie na prawdę potrafią robić wrażenie. Do tego sprzedawane są chyba tylko z kablem 3.5mm, który jest po prostu beznadziejny, co tu dużo mówić ;)

 

Zastanów się nad FH3, mogą być dużo bezpieczniejszym wyborem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koniec świata, pawełek kupuje doki :D myślałem że wlazłem na jakąś fake strone ale nie, to sie dzieje na serio :) FH3 bierz, powinieneś być zadowolony

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

FH3 są dobre, do tego jakiś posrebrzany kabelek 4.4 i powinno być super. Ze względu na ergonomię wolę je bardziej niż FH5.

Pod koniec grudnia będę miał możliwość bezpośredniego porównywania FH3 z AE3, ale do tego czasu pewnie już Ci Mikołaj coś przyniesie 😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, pabloj napisał:

Jeśli miałbym kabel zbalansowany 4.4mm dokupować osobno to narazie po przeglądnięciu wykresów i recenzji mam takie typy:

* Fiio FH3

* Sennheiser IE 40 Pro

* Ibasso it00

Wolałbym nie przekraczać 500zł a im mniej tym lepiej :D

Ibasso it00 super zgrywa się z dx160. Pożyczyłem od Bigmarasa jakiś czas temu kilka par różnych iemow z przedziału ok. 500-800 zł, tak z ciekawości i żadne mi nie podpasowaly. Były tam na pewno jakieś KS ZS, Oriolus Finschi, jakieś Dunu i coś jeszcze. Zwróciłem i grzecznie podziękowałem.

Kilka dni temu wróciłem do tematu iem i pożyczyłem it00 i chyba ich już nie oddam 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 hours ago, pysiaDK said:

Nie wiem co rozumiesz przez "bogatą" średnicę, ale generalnie P1 są dość średnie w tym paśmie - suche

Bogata średnica jaką lubie to taka z dobrym konturem instrumentów i nie grająca całościowo w głowie, fajnie jest jak rozwarstwiona choć trochę. Lubię czuć tzw. masę instrumentów, można to określić jako pójście w kierunku 'dźwięku lampowego'. Ogólnie rzecz biorąc to nie może być braków na przełomie dołu i średnich aby tak było. 
FH3 są u mnie na liście :)

2 hours ago, pysiaDK said:

Nie wiem jak bardzo tnie mózg góra w ZS6

To najgorsze KZ ZS6 to najgorsze słuchawki jakie dane mi było  w życiu słyszeć.

 

@Elhaz_77 Wybacz, skończyły mi się serduszka na dziś 😜

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę autopromocja bo mam wystawione w komisie, ale TRI I3 spełniają większość wymagań. Piękna średnica z planara, dobry bas z dynamika, góra gładka - na piankach na których najlepiej i najrówniej brzmią (idealna dla nich jest hybryda Symbio W) i świetnie izolują. Grają dobrą głębią z dobrym pozycjonowaniem, ale dla mnie mogłyby gra trochę szerzej. Kabelek niestety trzeba by dokupić osobno. Z minusów, są dość duże (ale bardzo wygodne), więc raczej się na nich nie położysz. Ibasso powinien dać im wystarczająco dużo prądu, żeby rozruszać planara.

Tutaj masz kilka recenzji: https://www.head-fi.org/showcase/tri-i3.24171/reviews

 

Jakbyś był zainteresowany mogę podesłać na odsłuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam it00 na kablu zbalansowanym 2.5 z przejściówka na balans 4.4 w hiby r5. Jest znacząca różnica w dynamice, scenie, basie. Jeśli nie chcesz dużo inwestować to te słuchawki są świetnym wyborem. Sam wolę je od posiadanych Fiio F9 Pro. Średnica ciepła, bas nisko schodzący, góra nie męczy. Tak w skrócie.

Edytowane przez Cinekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności