Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak to jest z głośnością?


waski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego wraz z zwiększaniem głośności na wzmacniaczu przybywa mi w logarytmicznej ilości góry, w przeciwieństwie do dołu pasma.

Przy słuchaniu cicho i na bardzo "rozsądnej" głośności wszystko jest super, natomiast gdy chce zrobić głośniej jakiś kawałek kolumny tak się drą, że nie idzie wytrzymać.

Kolumny Thiel cs3.7

Wzmocnienie Krell KSA200S +KRC3

Źrodło PC + DAC ifi idsd pro (na najłagodniejszym ustawieniu).

Na poprzednich i mniejszych kolumnach Thiel CS2.4 było w tym aspekcie dużo lepiej (tylko podczas głośnego słuchania) ładniej się to skalowało.

 

 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ten piec to spawarka, która ciągnęła Infinity Kappa 9a (choć oczywiście, są mocniejsze wzmacniacze na rynku). Na obecnych kolumnach gdy odkręcę potka na 1/4 głośności jest bardzo, bardzo głośno. Spadki impedancji mają do max 2.8ohma, są też skuteczniejsze od mniejszych braci (które miałem poprzednio) o 3dB, a to dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem poprzedni post.

 

Może też być problem z akustyką, innych opcji nie widzę.

 

Efekt, który opisujesz, jest klasycznym objawem zbyt małej wydajności pieca.

 

Z tego, co pamiętam, to były polecane jakieś Nakamichi, z bardzo duża rezerwą prądową, bo wzmaki o teoretycznie dużej mocy nie dawały rady Infinity wysterować, z tym Krell'em może być podobnie.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bronić mojej końcówki ale ona jako, że według papierów podwaja moc wraz z wzrostem impedancji (przy 2ohmach niby ma 800watt) i stabilnie kilka lat temu pracowała z Kappami 9a to tutaj nie powinno być problemu....

Odnośnie obciążenia to na końcówce mam 4 diody (Bias Level). Na obecnych paczkach maksymalnie zaświeciły mi się przy dwójce na poprzednich potrafiłem w przypływie szaleństwa i dobrego kawałka zamknąć skalę. 

Edytowane przez waski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolumny co prawda mają napisany solidny zakres proponowanej mocy, niemniej one mają nominalnie 4 ohmy i skuteczność 90dB, to nie są jakieś potwornie trudne do napędzenia kolumny...

Z drugiej strony wzmacniacz jest solidny i mimo wyśrubowanych sugestii producenta mieści się w zakresie. Ja stawiam na co innego niż brak mocy.

 

Zwiększając natężenie dźwięku zaczynamy w inny sposób słyszeć różne częstotliwości: generalnie im głośniej tym bardziej na wierzch wychodzą wysokie i niskie tony, głośność środka przyrasta wolniej. To jest specyfika naszego narządu słuchu. Być może jest jakiś czynnik, który powoduje, że z tego przyrostu bardziej odczuwasz akurat te wysokie, niż niskie tony.

Na przykład wspomniana akustyka pomieszczenia.

Albo może ten zestaw po prostu gra jasno, co tolerujesz przy umiarkowanej głośności, ale już przy wysokich głośnościach to odczuwasz dokuczliwie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście chłopaki odkopali :D

Naczytałem się po sieci i potrzebuję lampowego pre. by odrobinę "popsuć" i stonować górę.

Ogólnie kolumny się wygrzały (czyt. przyzwyczaiłem się).

Teraz powoli zaczynam rozglądać się nad wymianą DACa iFi iDSD Pro na coś innego.

Uwierzyłem też w kable, po raz pierwszy usłyszałem ogromną różnicę po przepięciu taniego głośnikowego na skrętkę komputerową.

Skrętka, którą przyniosłem z piwnicy gra tak szaro, buro, że słuchać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci dać tanią receptę jak zrobić naturalnie bardzo aksamitną ładną górę nie tracąc szczegółów :D

 

Kupujesz audioquest type2 i skręcasz wszystkie druty w jeden. Musisz wtedy mieć 2 takie kable. 1 na plus 2gi na minus. Słyszałem to na własne uszy :) z Bowersami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności