Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Hifiman Sundara lub AKG k712pro


sar44

Pytanie

Witam jak w temacie ,które polecacie do dx160. Lubię basowo i górę oraz szeroka scena i szczegółowość. Ewentualnie jakieś słuchawki w podobnej cenie ,które mogą być podpięte po balansie.Mogą być używane.

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez sar44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
39 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A HD58X będziesz sprzedawać? :D

 

Tymi sie jeszcze nie nacieszyłem. :)

myślalem o ich sprzedaży, ale teraz to nie ma dla mnie sensu bo mam dla nich zastosowanie i dobrze się wpisują w kolekcje. Ja jakiś czas pod pływem nagłego impulsu, może... niczym nie oszałamiają, ale też nic nie robią źle. Solidny niemiecki produkt, podobnie jak beyerdynamici. Podoba mi się w nich, że mają wyraźną kreskę, gdy rysują dżwięki. Nie mają magi starszych senków, ale od tych są trochę bardziej konkretne i określone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

Tymi sie jeszcze nie nacieszyłem. :)

myślalem o ich sprzedaży, ale teraz to nie ma dla mnie sensu bo mam dla nich zastosowanie i dobrze się wpisują w kolekcje. Ja jakiś czas pod pływem nagłego impulsu, może... niczym nie oszałamiają, ale też nic nie robią źle. Solidny niemiecki produkt, podobnie jak beyerdynamici. Podoba mi się w nich, że mają wyraźną kreskę, gdy rysują dżwięki. Nie mają magi starszych senków, ale od tych są trochę bardziej konkretne i określone. 

 

Ja ze wszystkich słuchawek które miałem, to najchętniej wróciłbym do HD600/650, bo były dobrym uzupełnieniem dla moich Beyerów jak miałem ochotę na mniej świdrujące soprany (i bardziej świdrującą wyższą średnicę, heh). Niestety te Sennheisery bez wzmacniacza mają bas dla mnie nieakceptowalny, a obecnie mi się nie chce bawić w sprzęt stacjonarny, bo i tak głównie słucham z telefonu. Dlatego szukam jakiegoś substytutu ;) Słuchałem niedawno nowych HD560S ale to nie to, bo grają chudo, bez tego ciepła na średnicy. Chyba tylko polowanie na HD58X mi zostało :)

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze jedno pytanko chodzi o Audio-Technica ATH-MSR7b. Co o nich myślicie podobają mi się mają kabel zbalansowany 4,4 w komplecie ,ale jak brzmią. Aktualnie mam AKG K550mk3 czy będzie jakiś progres. No i nie ukrywam są tańsze od Sundar.

Edytowane przez sar44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie Sundary w porównaniu z K712 są zwyczajnie nudne, ale nie słuchałem ich w idealnych warunkach (w salonie mp3store z jakiegoś przenośnego urządzonka). Bardziej bym się zastanawiał pomiędzy K712 i HD660s - choć przy twoich wymaganiach (szeroka scena) raczej K712.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak ale K712 pro nie da się podłączyć po balansie, a chciałbym skorzystać z tego wyjścia w dx160. Te audio-techniki mają kabel w komplecie ,ale nie wiem czy będzie jakiś progres jakościowy sq względem k550mk3.Czy zna ktoś  te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem HD58x na balansie z DX160 i fajnie było, ale, wydaje mi się, że to z K712 po balansie to mogłoby być "to". :) Ja je bardzo lubię z moich starszych sprzętów, bo na SP200 mają jakiś peak, który stał się bardziej słyszalny i mi trochę nie pasuje do dłuższych odsłuchów. Z DX160 nie powinno być takich problemów. Scenę potrafią mieć olbrzymią. :) Na niektórych albumach daja też fajne ciepło i wypełnienie które daje unikatowy, bardzo przyjemny dla mnie efekt. 

 

O przerobiebiu na balans można myśleć tak jak o tuningu auta. Kupujesz świetną bazę i robisz z niej coś lepszego, a potem odpalasz na nitro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu masz rację ,ale nie wiem jak się za to zabrać. Wolałbym coś co jest gotowe do podpięcia. A te A-T prosto z pudełka podpinam i tyle. Tylko nie wiem jak brzmią czy warto kupić czy szukać czegoś innego skoro Sundary są nijakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sar44 Możesz zagadać do @espe0 chociaż nie wiem czy on się zajmuje modowaniem i czy by się podiął. Ale zasadniczo sytuacja wygląda tak, że kupujesz używkę, wysyłasz na mody i wraca do Ciebie wersja zbalansowana. Potem tylko wyjąć z pudełka, podpiąć do ibasso i cieszyć się efektami. ;)

 

Nie wiem ile takie zabiegi kosztują ale zakładam, że cena może wyjść mniej niż nową parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności