Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dap R2R


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
On 12/11/2021 at 12:27 PM, Audiomagic_pl said:

Cześć, już są zrealizowane preordery, ale jeszcze damy radę.

Daj proszę znać w poniedziałek żebym sprawdził czy jeszcze jakieś zostały. Jeśli tak, to jak najbardziej damy radę w tej cenie zrobić :)

Super! Odezwę się w poniedziałek, ale na 100% potwierdzam chęć zakupu. Jestem z Wwy także mogę odebrać osobiście. Dzięki bardzo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja wrażenia po miesiącu posiadania i około dwóch tygodniach użytkowania Cayin Ru6, którego kupiłem nowego na własny użytek.

Wkleiłem tutaj post i edytowałem z wątku o donglach , co by było w jednym miejscu o przenośnych urządzeniach multibit.

 

Jest bardzo dobrze wykonany, czuć i widać jakość. Brzmi tak samo dynamiczne w całym zakresie głośności, ma taką "wybuchowość" w dźwieku.

Ma więcej wybrzmień, bogatszą fakturę i brzmi naturalniej,żywiej,ciekawiej niż bezpośrednio z telefonu. Ma też bardzo dobry bas,ciekawy,punktowy,zwarty.

Mimo wszystko czuć odrobinkę jego cyfrowość, jest lekko za agresywny jak dla mnie, napięty, za mało melodyjny, za mało spójny, uproszczony, chociaż nie jest to zbytnio męczące, da sie z tym szczęśliwie żyć. Skłania bardziej do analizy, niż do zanużenia się w dźwięku, chociaż nóżka też potrafì chodzić mimowolnie, czyli potrafi zaangażować i dać przyjemność z odsłuchów. Z telefonem gra delikatniej niż z komputerem. Mógłby być bardziej ocieplony, rozluźniony, a nie strojony na neutralność i ofensywność jak dla mnie. Zamiast wyjścia zbalansowanego wolałbym drugi naturalniej grający opamp do wyboru.

Nic tańszego tak dobrze jak on grającego narazie nie kupisz, więc jest warty tych pieniędzy, stąd tak dobre opinie.

Wnioski wyciągałem głównie w porównaniach do Hifiman hm-601 i ze słuchawkami yamaha hp-1. Służył też jako dac dla stax srs-3100. Sprawdzałem też z Oppo pm-2 i wzmacniaczem Pathosa converto mk1. Stawał też w szranki z dac diy tda1541 z wyjściem na lampach.

 

Gdy używałem go podpiętego do wejścia mojego głośnika bletooth Ks  boom evo, dźwięk z takiego kombo podobał mi się najbardziej, było naturalnie i przyjemnie. Czuć było precyzję, fajny bas i naturalność wokali. Zatęskniłem za takim graniem, gdy połączyłem z powrotem przez bluetooth.

 

Sprzedałem przede wszystkim z powodu nie wygody stosowania dongle. Jednak przeszkadza i jest to nie wygodne w codziennym użytkowaniu, że coś dodatkowo zwisa cały czas z portu USB. Blokuję też możliwość ładowania i szybciej drenuję moją słabą już baterię w telefonie.

Dźwiękowo poziom jest dobry, ale ja szukam jeszcze wygodniej użytkowo i jeszcze przyjemniejszego dźwięku.

 

Wyszło bardzo poprawnie politycznie, ale trudno jednoznacznie skrytykować, biorąc pod uwagę cenę, gabaryty, jakość wykonania i dźwięk.

 

Po odsłuchu hifiman hm1000 stwierdzam, że ru6 dalego do naturalnego, nie męczącego dźwięku I że albo w Cayin nie mają ludzi lubiących muzykę, albo coś poszło nie tak.

Edytowane przez NuYam
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/21/2021 at 6:24 PM, Elhaz_77 said:

@Audiomagic_pl - może jakiś preorder na Cayin RU6? Myślę, że byłoby zainteresowanie na forum.

Kupilem we Francji Son-Video 214 EUR.

https://www.son-video.com/article/haute-fidelite-streaming-et-reseau-dac-audio-portables/cayin/ru6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest recenzja Cayin Ru6 Currawonga. Za bardzo go chwali. Wcale tak przyjemnie nie grał dla mnie. Nie będę się już wzorować na jego recenzjach. Przynajmniej wiem, że on słyszy inaczej ode mnie.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 15:36, NuYam napisał:

Przedstawiam prawdziwe audiofilskie brzmienie:

Hifiman Hm-601 wraz z Yamaha HP-1.

Yamaha Hp-1 potrafią grać różnie to moja trzecia sztuka, którą przesłuchiwałem.

Tda 1543 też jak widać potradi brzmieć różnie, miałem Lite Dac-Ah i mnie nie zachwycił, nawed po zmianie opampów.

Byłem sceptycznie nastawiony do 601 po lita dac-ah. Nie potrzebnie, bo tutaj jest wszystko co mi potrzeba. Hifiman wie jak dobrać komponenty.

Można się spokojnie nasycić tym dzwiękiem. Daję satysfakcję ze słuchania. Kompletny brak cyfrowego nalotu dla mnie. Bardzo realistycznie brzmiące wokale. Muzykalność, słodkość, ciepło, nasycenie. Piękny bass.

Miałem yamahy w tym samym czasie co lcd-2f z heimdallem 2 i Hp-1 to ich taka pomniejszona wersja. Myślę, że yamahy były projektowane do takich źródeł jak to w hm601

Wrażenia po około 3 miesiącach używania.

20210922_140600.thumb.jpg.f336e6d9ec88a38c8fbaa36a14fe92b7.jpg

 

 

 

 

 

Zgadzam się z tobą całkowicie te stare Hifimany to wulkan analogowości nie precyzji raczej tego muzycznego ciężkiego brudu.

Oto moja mała rodzinka i każdy przedstawia z lekka inne granie. Jak na mój gust rewelacyjne granie jakie pamiętam ze starych sprzętów stacjonarnych z lat 80.

Pomimo nowszych delta sigma których też używam to R2R czaruje dźwiękiem.

IMG_20220214_183346.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puaTo co hifiman zrobił w tych dapach to zasługuję na szacunek, czuć że nie tylko projektowali ale też słuchali.😀

To co oferują warte było tych pieniedzy gdy wychodziły.

Hm-601 gra może brudno, ale bardzo podobnie do winyli jak dla mnie, syci dzwiękiem.

Hm-1000 red gra za to precyzyjnie I dokładnie, przestrzenie, dynamicznie, naturalnie. To już poziom stacjonarnego daca.20220302_152938.thumb.jpg.e39b93e2bc881da3c164a5d42e6d79f6.jpg

 

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM-601 ,602 tak bardzo nasycone dźwięki dopiero klarowność i czystość HM-801

Temu  miśu chyba szkiełko pękło . Racja ten brud już znika na HM-801 w sumie to przez to że to nie NOS a już PCM1704K plus filtr DF1704 .

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pua

Kupiłem z pęknięty szybką.

Red ma 1702 bez k, ale chyba jest nos, przynajmniej tak dla mnie gra. Miałem wcześniej dac z 4x1704k i tamten miał oversampling i męczył mnie tym. Na redzie tego nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią że 1702 gra bardziej analogowo ale w tym odtwarzaczu nie ma chyba NOS  możliwe że fpga już robi oversampling

 

 

1702.JPG

filtr.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@pua

To czy coś gra analogowo zależy też od elementów wokół chipu  i tego jaki efekt chce uzyskać twórca danego urządzenia, jak je wystroi. Natomiast w czasach 801 wszyscy robili z filtrami i os, nawet Audio Note.

 

Czytałem recenzje o redzie i nie wspominają o tym czy nos,filtry itd.

Natomiast recenzja o hm-1000 Gold mówi o tym, że jest to nos i bez filtrów i że taka sama budowa we wszystkich hm-1000.

https://headfonics.com/hifiman-hm1000-review/

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mieliście Panowie może okazję porównać dapy hifimana z colorfly c10? Jest przepaść jeśli chodzi o te sprzęty? Czy może grają podobnie jakościowo? Mam c10 i uwielbiam go właśnie za jego analogowość. Ciekawi mnie czy dapy od hifimana to poziom wyżej i czy jest sens polować na jakieś używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O
W c10 jest bodajże Cs4398, który według data sheet ma dacka Multi element switched capasitor, co jak dla mnie wygląda na multibita, I z tego co gdzieś odbiło mi się o uszy pomagali przy tym inżynierowie Philipsa, tylko nie wiem czy akurat tu. Czyli dźwięk to będzie taka wypadkowa  delta sigma i multibit. Tak samo jest chyba w pcm 179x gdzie też jest to kombinacja multibit delta sigma

 

Miałem Colorfly C4 Pro i tam rzeczywiście był efekt wow na początku, ale w trakcie słuchania znikał  i wszystko po czasie grało tak samo i nudziło. U mnie wygrał z nim dap teac na pcm1793 bodajże, którego dźwięk w czasie słuchania angażuje dłużej. Nigdy nie miałem c10.

 

Nie będzie przepaści. Czy warto zależy od Ciebie, czy jesteś zadowolony z tego co masz i czy jesteś w stanie wyłożyć pieniądze na coś innego. Gwarancji czy warto nie dostaniesz żadnej, bo za dużo czynników w tym ludzki🙂

 

 

Przez nasze tu zachwalanie już tak szybko używki nie kupisz🤷‍♂️, ja przynajmniej nie widzę z tych starszych. Jest chyba tylko hm-1000 red i ten zawyżony cenowo hm-801. Są też Hiby rs6, ale te w okolicach 6tyś przynajmniej. Są też Luxury and precison, ale te to już totalna rzadkość w używkach.

 

Edytowane przez NuYam
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AudioBadGuy

Poniżej screen z data sheet CS4398 i jak wół napisane multibit delta sigma, o czym dokładnie powiedziałem. Ach Ci studyjniacy .....🙂

20220407_135745.jpg.a187726be46fe9dac1dd4e7290b6cea7.jpg

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz zwrotu oversampled multi-bit delta-sigma.  Nie może coś dzialać jako demodultor delta-sigma i multibit jednocześnie. Bo konwersja delta-sigma polega na odtworzeniu sygnału analogowego przez przetwarzanie 1-bita z jak największą częstotliwością, wielokrotnie większą od cz. Nyquista, co powoduje, że scałkowany i uśredniony sygnał na wyjściu przechodząc przez filtr cyfrowy zamienia się w sygnał wielobitowy i to tego właśnie odnosi się ten termin angielski. Skrajnym przykładem konwersji delta-sigma jest DSD, gdzie próbkowanie jest największe, ale to nadal nie jest multibit, gdzie czestot. jest natywna dla modulacji np. PCM. Zaś multibity, najprościej mówiąc, nie polegają na dwustanowym przetwarzaniu z dużą częstot. a przyjmowaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu poziomów napięcia jednocześnie na wyjściu właśnie dzięki drabince rezystorowej (tak w ekstremalnym uproszczeniu), a nie zamienianiu wartości dwustanowych będących estymacją sygnału na wyjściu dzięki nadpróbkowaniu.

Edytowane przez AudioBadGuy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest napisane w data sheet i pretensje proszę kierować do Cirrus Logic, niech poprawią, bo się pomylili i Pan studyjniak wie lepiej co oni stworzyli🤣

Jak widać na przykładzie schematu blokowego za multibit delta sigma modulatorem jest swichable capacitor dac, jest to więc multibit dac tylko nie napisane o jakiej rozpiętości bitowej.

20220407_191924.thumb.jpg.cde322ad114d2ff2738585e90a530375.jpg

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, gdyby to nie był delta-sigma, to by nie łykał DSD, a tam masz jak byk napisane DELTA-SIGMA, a te ich Multibit to jest ZUPEŁNIE CO INNEGO NIŻ MULTIBIT R-2R.

 

humaniści je..ni :) 

 

Tu chodzi zapewne o to, że to stara kość, a wtedy niewiele DACów przyjmowało na wejściu więcej niż 16-bit, a ten zasysa 24, kumasz?

Edytowane przez AudioBadGuy
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, AudioBadGuy said:

Chłopie, gdyby to nie był delta-sigma, to by nie łykał DSD, a tam masz jak byk napisane DELTA-SIGMA, a te ich Multibit to jest ZUPEŁNIE CO INNEGO NIŻ MULTIBIT R-2R.

 

humaniści je..ni :) 

 

Tu chodzi zapewne o to, że to stara kość, a wtedy niewiele DACów przyjmowało na wejściu więcej niż 16-bit, a ten zasysa 24, kumasz?

Ja cały czas mówię, że to delta sigma multibit czyli hybryda.

Powiem tak z chamem nie mam o czym rozmawiać. Język podwórkowy i pogarda. Powiedz jeszcze w jakim studiu tak podchodzi się do ludzi? Niech wszyscy humaniści, którzy z Tobą współpracują wiedzą co o nich myślisz.

Edytowane przez NuYam
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NuYam napisał:

Powiem tak z chamem nie mam o czym rozmawiać. Język podwórkowy i pogarda. Powiedz jeszcze w jakim studiu tak podchodzi się do ludzi?

Nie no trzeba przymknąć oko, to w końcu „Bad Guy”.

 

37 minut temu, AudioBadGuy napisał:

Chłopie, gdyby to nie był delta-sigma, to by nie łykał DSD, a tam masz jak byk napisane DELTA-SIGMA, a te ich Multibit to jest ZUPEŁNIE CO INNEGO NIŻ MULTIBIT R-2R.

A to ciekawe co mówisz, bo dongiel od Cayina jest na typowym DACu R-2R 24 bitowym i łyka DSD256 działając w trybie NOS.

https://www.head-fi.org/showcase/cayin-ru6-discrete-r-2r-usb-c-dac-amp.25607/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności