Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe rozwiązanie... ostateczne (hehe, hehe). Do 2k zł


Dirian

Pytanie

Cześć.

 

Przejdę do rzeczy - szukam jakichś "lepszych" dokanałówek. Obecnie mam IKKO OH10 i generalnie je lubię, ale po dłuższych odsłuchach mam kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim brakuje mi w nich "emocji" - grają fajnie, poprawnie, ale już wokale, szczególnie damskie, nie mają życia, brakuje "mięska". Są po prostu poprawne, ale mało emocjonujące. Przydałaby się też szersza scena, choć zdaję sobie sprawę, że z tym w dokanałówkach zawsze jest problem.

 

Źródełka mam obecnie dwa - iBasso DX160 oraz Dragonfly Cobalt. Chciałbym więc z jednym z nich się zgrać.

 

Z alternatyw testowałem ostatnio FiiO FH3, ale to zupełnie nie to czego szukam. Tutaj czułem, że dźwiękowo jest inaczej od OH10, ale jednocześnie jakościowo gorzej - mniej detalicznie. Próbowałem na kabelku LC-C, ale to nadal nie to. Z innych alternatyw testowałem też Aune E1 jakiś czas temu, grały przyjemnie, ale też pod żadnym względem mnie nie zaskakiwały. Odbieram je jednak pozytywniej od FH3 i nie powiedziałbym, że przeskok z E1 na FH3 to znaczący upgarde, jak twierdzą niektóre recenzje. 

 

Uniknąć chcę na pewno modeli, które kują po uszach górą - OH10 czasami mają do tego w niektórych utworach tendencje, choć Comply trochę to temperują. Bardzo tego nie lubię.

 

Zastanawiam się w ogóle czy znajdę coś co mnie zadowoli w budżecie do 2k zł (używki wchodzą w grę, ale tylko w świetnym stanie i na gwarancji). Rozważam też nauszniki iBasso SR2, które z tego co czytam powinny trafiać w moje zapotrzebowania - ale jednak wolałbym dokanałówki bo słucham w dużej mierze leżąc, więc trochę mi nie po drodze z dużymi nausznymi.

 

Póki co na celowniku mam FiiO FH7, których mam nadzieję uda mi się niedługo posłuchać. Przydałyby się jednak jeszcze jakieś propozycje - tu liczę na Was.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo dobrze nie tylko dźwiękowo powinny zrobić tipsy Ostry. Najlepiej kupić wszystkie trzy bo do różnych słuchawek przydadzą się różne typy. A na nich bardzo dobrze słuchawki trzymają się w uszach bo są miękkie a rdzeń elastyczny ale sporo sztywniejszy jak w Spinfitach, no i siateczka na wylocie, która chroni sluchawk8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, tornvald napisał:

Spiral Dotsy to bardzo jasno grające tipsy. Mają duży otwór. Trzeba było spróbować na tipsach bas z zestawu.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

Potwierdzam, FH7 na Spiral Dots nie grają. Brzmią jak popsute ;)
Skoro jednak Twoja pierwsza reakcja na FH7 była taka to chyba rzeczywiście szukasz czegoś po ciemnej stronie mocy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślę, że póki co pójdę w FiiO FH5 i zobaczę, czy się na dłuższą metę z nimi polubię. Po krótkim odsłuchu jestem w stanie dać im szansę, kupiły mnie świetnym basem - dawno nie słyszałem czegoś tak przyjemnie dudniącego po uszach. Fakt jednak, że pozostałe pasma nie są idealne.

 

A FH7 jeszcze nie skreślam skoro tak piszecie, jak trafią się jakieś używki w fajnej cenie do ewentualnej bezstratnej odsprzedaży, to się jeszcze nimi zainteresuję i pobawię się z tipsami. W międzyczasie dokupię też jakieś dodatkowe tipsy.

 

@Jaro54 - dzięki za info o tipsach, mam jednak pytanie - sporo osób narzeka w komentarzach na jakość silikonu. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam od przeszło roku i nie narzekam. Nic nie stało się z nimi 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 30.11.2020 o 18:46, Dirian napisał:

Jeśli chodzi o tipsy to słuchałem na JVC Spiral Dots i Symbio W Peel. Na którychś było mniej sybilantów (ale dalej trochę mnie atakowały po uszach), ale nie pamiętam na których, bo później znów FH5 wsadziłem do ucha. Bardzo możliwe też, że to kwestia niewygrzanej sztuki.

 

Niemniej dalej podtrzymuję, że raczej FH7 mi nie podejdą - może na innych filtrach faktycznie byłoby lepiej, ale jak napisałem - nie chce mi się bawić w żonglowanie filtrami i liczyć, że może będzie ok :P 

 

Oriolus MK2 mogłyby być świętym graalem dla mnie, ale to już nie mój budżet - w teorii mógłbym się szarpnąć, ale 3k za dokanałówki to już dla mnie przegięcie pały - choć kto wie, może kiedyś zmienię zdanie 😆

 

 @ForeseenQuasar- a napisałbyś jak grają FH5 z kabelkiem od FH7? Bo na to nie wpadłem żeby potestować, a może być lepiej.

Hej, do tej pory nie podmieniałem kabli... i to był błąd, FH5 grają o klasę lepiej. Zmiana: znacznie powiększa scenę, na stoku była dosyć ciasna i blisko ucha. Nadal grają wyraźną głębią i płytką szerokością, ale scena, separacja, napowietrzenie na plus. Łagodnieje wysoka średnica, zamiast W sygnatura idzie do bardzo fajnej V albo raczej U. Wcześniej wyeksponowane damskie wokale łagodnieją, ocieplają się, znikają sybilanty. Klasa wyżej, nawet zaczynają mi się podobać :D 

Edit: oczywiście opisuję zmianę grania FH5 po podłączeniu kabla od FH7 ;) 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wracam jeszcze na chwilę do tematu, bo zaciekawiły mnie FiiO FA9 - ktoś miał, słuchał? Czytałem reckę na kropka.audio i tak dochodzą do wniosku, że chyba poprawiają to co mi się w FH7 nie spodobało, czyli górę. Co prawda na razie temat dokanałówek odpuszczam, ale może po nowym roku się zainteresuję nim ponownie. Wszelakie opinie na ich temat mile widziane, bo za dużo ich nie ma...

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Dirian napisał:

FiiO FA9 - ktoś miał, słuchał

Dobre słuchawki, być może nawet najlepsze od Fiio dla większości słuchaczy (bo dla mnie jednak dół z FH7 jest bardziej interesujący, nawet kosztem tej ich "dziwnej" góry). Generalnie klasowe granie, nawet taki @waskidysponujący dużo lepszymi dokami (Solaris, KSE1200) docenił FA9, więc coś w nich musi być ;) Warto spróbować, jeżeli komuś nie przeszkadza charakter basu armatur.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności