Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe rozwiązanie... ostateczne (hehe, hehe). Do 2k zł


Dirian

Pytanie

Cześć.

 

Przejdę do rzeczy - szukam jakichś "lepszych" dokanałówek. Obecnie mam IKKO OH10 i generalnie je lubię, ale po dłuższych odsłuchach mam kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim brakuje mi w nich "emocji" - grają fajnie, poprawnie, ale już wokale, szczególnie damskie, nie mają życia, brakuje "mięska". Są po prostu poprawne, ale mało emocjonujące. Przydałaby się też szersza scena, choć zdaję sobie sprawę, że z tym w dokanałówkach zawsze jest problem.

 

Źródełka mam obecnie dwa - iBasso DX160 oraz Dragonfly Cobalt. Chciałbym więc z jednym z nich się zgrać.

 

Z alternatyw testowałem ostatnio FiiO FH3, ale to zupełnie nie to czego szukam. Tutaj czułem, że dźwiękowo jest inaczej od OH10, ale jednocześnie jakościowo gorzej - mniej detalicznie. Próbowałem na kabelku LC-C, ale to nadal nie to. Z innych alternatyw testowałem też Aune E1 jakiś czas temu, grały przyjemnie, ale też pod żadnym względem mnie nie zaskakiwały. Odbieram je jednak pozytywniej od FH3 i nie powiedziałbym, że przeskok z E1 na FH3 to znaczący upgarde, jak twierdzą niektóre recenzje. 

 

Uniknąć chcę na pewno modeli, które kują po uszach górą - OH10 czasami mają do tego w niektórych utworach tendencje, choć Comply trochę to temperują. Bardzo tego nie lubię.

 

Zastanawiam się w ogóle czy znajdę coś co mnie zadowoli w budżecie do 2k zł (używki wchodzą w grę, ale tylko w świetnym stanie i na gwarancji). Rozważam też nauszniki iBasso SR2, które z tego co czytam powinny trafiać w moje zapotrzebowania - ale jednak wolałbym dokanałówki bo słucham w dużej mierze leżąc, więc trochę mi nie po drodze z dużymi nausznymi.

 

Póki co na celowniku mam FiiO FH7, których mam nadzieję uda mi się niedługo posłuchać. Przydałyby się jednak jeszcze jakieś propozycje - tu liczę na Was.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Klasowe doki to Empire Ears, ale to wydatek ponad trzy kafle za w miarę równe brzmienie. Jest Bravado, który posiada cechy wyższych modeli, ale ma mocno podbity bas, więc nadaje się tylko dla basoluba. 

 

FH5 są sporo lepsze pod względem wielkości sceny od E1, to jest poziom wysokich modeli dokanałowych, co w połączeniu z rozrywkowym brzmieniem, daje koncertowy efekt końcowy. 

 

FH7 grają trochę jaśniej i neutralniej, przez co mogą trochę męczyć, ale ogólnie brzmienie i sposób kreowania sceny, jest podobny do FH5.

 

Pamiętaj, że doki nie dadzą Ci takiego swobodnego brzmienia, jak pełnowymiarowe słuchawki, na pewno nie w tym budżecie. 😉     

 

Ps.

Też chciałem doki do słuchania w łóżku, jednak ostatecznie kimam w X1. 😁

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznam, że Bravado mnie mocno zaciekawiły, ale to już jest taki przedział cenowy, że trochę się boję wziąć je w ciemno... O używki do ewentualnej odsprzedaży bez dużej straty też będzie bardzo ciężko. Z drugiej strony po przeczytaniu kilku recek dochodzę do wniosku, że to mogłoby być to - do tego podobno fajnie się z DX160 zgrywają. Bas generalnie nie przeszkadza mi w dużej ilości (w OH10 też go nie brakuje), tylko nie chciałbym żeby był męczący - inna sprawa, że ja raczej słucham po 30-40 minut, nie dłużej. Z tego co czytam to w Bravado bas lubi nisko schodzić a to akurat coś co bardzo lubię. 

 

Spróbuję jeszcze po drodze przesłuchać FH7 i FH5. Jeśli mi nie podejdą, to mocno się zastanowię nad Bravado, choć na pewno będę musiał przespać się z tą inwestycją kilka nocy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej cenie zdecydowanie polecam FH7. Miałem je tydzień na testach, mam też FH5. Dziwię się też opiniom ,że FH7 są jasne. Nie nazwałbym ich tak. Mają świetny subbas. Niewiele ustępuje temu z dynamika Empire Ears;) Do tego fajnie się equalizuje. Góry jest więcej niż w FH5 ale znów mniej niż w EE Valkyrie. Scena jest duża, większą niż w FH5. A strojenie uniwersalne. Używki można kupić za 1200-1300zl bez problemu. W tej cenie to naprawdę rewelacja. Da się lepiej...ale dużo drożej. Zawsze możesz też próbować zmienić w nich kabel na lepszy albo miedziany.

Jeśli chcesz coś innego to w komisie obecnie za 2500 są prawie nowe Audeze LCD-i3. Co prawda nie słuchałem ich ale mam i4. To słuchawki dość oryginalne...Otwarte doki. Muszą być equalizowane. Za to dźwięk...nie ustępuje nausznikom wysokiej klasy. Scena jest bardzo duża i otwarta. Nie mniejsza niż w HD800. Bas schodzi nisko. Wokal naturalny. To rozwiązanie niekonwencjonalne ale na pewno warte rozważenia.

Co do Bravado to nie słuchałem ich. Mam osobiście Valkyrie. Musisz wiedzieć , że bas, subbas jest w nich naprawdę potężny. Nie czy Ci to odpowiada. Do tego cała reszta zakresu to tylko jedna armatura. Nie są to słuchawki tak uniwersalne jak FH7. Ja bym się mocno zastanowił czy chcesz tyle wydać na najniższy model;) Natomiast są dwie kwestie. Pewnie da się te słuchawki wypożyczyć na testy od dystrybutora. Wczoraj też widziałem u nich na stronie rabat 20% na BF wiec całkiem sporo.


Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym przedziale cenowy też bym postawił na FH7, są chyba nawet teraz w promocji BF w mp3store. Jak będzie za jasno (bo gusta są różne) to masz 3 filtry, które trochę modyfikują dźwięk, możesz też poszukać miedzianego kabla. Dla mnie FH7 grają żywo, rozdzielczo, ze świetną holografią.
FH7 mają fajną synergie z Mojo. Jeżeli słyszysz suchość na średnicy to całkiem możliwe, ze swoje trzy grosze dokłada tu Cobalt, też tak miałem gdy łączyłem go ze słuchawkami, które same z siebie były naturalne w tym pasmie.
Miałem też Bravado, robią efekt wow na początku ale dłuższy związek wybrałbym FH7 lub Sony xba-z5 (sony lubią jasne źródła - czyli Twoje)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Filip77 napisał:

Miałem też Bravado, robią efekt wow na początku ale dłuższy związek wybrałbym FH7 lub Sony xba-z5 (sony lubią jasne źródła - czyli Twoje)

 

Mógłbyś napisać czemu wybrałbyś FH7 lub Soniaki kosztem Bravado? Kwestia zbyt dużej ilości basu, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Dirian napisał:

 

Mógłbyś napisać czemu wybrałbyś FH7 lub Soniaki kosztem Bravado? Kwestia zbyt dużej ilości basu, czy coś innego?

Dokładnie rozchodzi się o bas. Jeżeli mają to być Twoje jedyne słuchawki to FH7 będą bardziej uniwersalne. Jeżeli chcesz mieć dodatkowe słuchawki do zadań specjalnych, pozwalające doświadczyć basu z piekieł to Bravado   Ci to zapewnią. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Methuselah napisał:

@Dirian zasugerowałbym model Soranik iON-4 (dynamik+2 x BA+magentostatyczny). Zagrają dużą sceną i bardzo przestrzennie, mocny, ale trzymany w ryzach bas, ładne wokale, sporo powietrza.

 

Dzięki za propozycję, ale to już taka egzotyka, że nawet ewentualny zakup byłby mocno problematyczny.

 

Zastanawiają mnie jeszcze Dunu DK-3001 Pro, ktoś słuchał?

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Dirian napisał:

Dzięki za propozycję, ale to już taka egzotyka, że nawet ewentualny zakup byłby mocno problematyczny.

 

Zastanawiają mnie jeszcze Dunu DK-3001 Pro, ktoś słuchał?

 

Ta marka może być dostępna w PL, więc warto się zapoznać. Na pewno emocji jest w nich więcej niż w FiiO FH7 (mogą być zbyt agresywne na górze, najlepiej zmienić kabel), EE Bravado (mogą mieć nieco za dużo basu i za gładkie wokale, warto zmienić kabel) czy DUNU DK-3001 Pro (ładnie oddane wokale i najlepiej wyważone brzmienie z tych tu, ale na stocku mogą wydać się nieco nudne z DX160).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam FH7, to dobry sprzęt, posiadam je już dłuższy czas z DX160. Widziałem, że sporo osób woli od nich ISN H40, ale tych drugich nie miałem przyjemności słuchać(jednak zamierzam :P). Co do FH7, nie nazwałbym ich jasnymi, są bardzo w porządku. Filtry zmieniają brzmienie trochę, tipsy "kolosalnie".  Podobno balans im dobrze robi, tego nie sprawdzałem, lubię ich granie takie, jakim jest. Fajny subbas, później dołek, wokale dosyć jasne, chociaż nie są krzykliwe, góra obecna - jestem raczej wrażliwy na to pasmo, a nie nazwałbym go agresywnym. Są na tyle okej, że o ile zarówno UM MEST, jak i Volty to półka wyżej, tak powrót do FH7 nie był bolesny ;) mp3store w Gdańsku nie ma testowej sztuki na odsłuch? Jakby nie miał, to odezwij się na priv, pożyczę Ci FH5/FH7. Jakbyś chciał dokładniejszy opis grania z DX160 to też pisz ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ForeseenQuasar napisał:

;) mp3store w Gdańsku nie ma testowej sztuki na odsłuch? Jakby nie miał, to odezwij się na priv, pożyczę Ci FH5/FH7. Jakbyś chciał dokładniejszy opis grania z DX160 to też pisz ;) 

 

Ostatnio się kontaktowałem to mieli, ale nie miałem czasu podjechać - może jutro albo w tygodniu się uda :)

 

Co do połączenia z DX160 - tutaj w temacie kolega trzcionka nie do końca był zadowolony, dałbyś rade się odnieść do tego co pisał? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzcionka porównywał dx220 i dx160, ja mam tylko tego drugiego. Może na dx220 brzmi znacznie lepiej. Zresztą z tego co widzę rzeczony ;) ma trochę inne preferencje co do muzyki - szukał odmulenia basu na zielonych filtrach i spinach, a ja słucham na czerwonych i tipsach balanced (cieplejszych). Nawet na nich przelewania basu nie czuję, właściwie wolałbym pełniejsze granie na midbasie i dolnej średnicy, ale to mi dają Volty. FH7 mają dosyć wyraźny spadek na przełomie bas/średnica więc ciężko o przelewanie. Pewnie mamy po prostu inne preferencje i inne oczekiwania od dolnego zakresu. H40, które część osób woli, są (z tego co czytałem) cieplejszym rozwinięciem FH7, więc o dół raczej bym się nie bał. Jakiej muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż, no po prostu muszę je przesluchac i sam ocenić ;)

 

Słucham różnych gatunków, najwięcej rapu (w stylu Pezet, Pro8l3m, Taco), lubię też muzykę filmową, starsze utwory (w stylu Cyndi Lauper, Roxette) czy kawałki z ciekawym wokalem (ostatnio w ucho mi Sanah wpadła). Nie gardzę też techno, house czy szeroko pojętą elektronika, ale raczej takimi spokojniejszym niż typowym łubudubu - więc faktycznie przydałoby się coś dość uniwersalnego. Najmniej słucham rocka i metalu, prawie wcale.

 

Ostatecznie nie problemem jest kupić też jakieś drugie słuchawki w przyszłym roku, bo chyba trochę prawdy jest w tym, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do... niczego? 😛

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja gorąco polecam przesłuchać. Jak pisałem uważam FH7 za dość uniwersalne. I osobiście kiedy je przesłuchałem byłem zdziwiony wieloma opiniami na ich temat. Do tego dochodzi kwestia synergii z odtwarzaczem. No i pamiętaj ,że zawsze kablem możesz trochę doszlifować brzmienie.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Dirian napisał:

Cóż, no po prostu muszę je przesluchac i sam ocenić ;)

 

Słucham różnych gatunków, najwięcej rapu (w stylu Pezet, Pro8l3m, Taco), lubię też muzykę filmową, starsze utwory (w stylu Cyndi Lauper, Roxette) czy kawałki z ciekawym wokalem (ostatnio w ucho mi Sanah wpadła). Nie gardzę też techno, house czy szeroko pojętą elektronika, ale raczej takimi spokojniejszym niż typowym łubudubu - więc faktycznie przydałoby się coś dość uniwersalnego. Najmniej słucham rocka i metalu, prawie wcale.

 

Ostatecznie nie problemem jest kupić też jakieś drugie słuchawki w przyszłym roku, bo chyba trochę prawdy jest w tym, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do... niczego? 😛

Popatrz też w kierunku oriveti oh500(u nas już niestety nie dostępne),albo dunu dk2001/3001(bez pro). Do wymienionej muzy będą świetne i każde z nich grają świetnie z dx160. Bravado też świetnie się sprawdza ,a co do fh7 polecam przesłuchać przed zakupem. Mi przy pierwszym podejściu średnio podeszly. Później miałem drugi raz pożyczyłem od forumowego kolegi i byłem pozytywnie zaskoczony, jednak nie koniecznie w hiphopie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, Loke13 napisał:

Popatrz też w kierunku oriveti oh500(u nas już niestety nie dostępne),albo dunu dk2001/3001(bez pro). Do wymienionej muzy będą świetne i każde z nich grają świetnie z dx160. Bravado też świetnie się sprawdza ,a co do fh7 polecam przesłuchać przed zakupem. Mi przy pierwszym podejściu średnio podeszly. Później miałem drugi raz pożyczyłem od forumowego kolegi i byłem pozytywnie zaskoczony, jednak nie koniecznie w hiphopie😉

 

Jakie są różnice między DK3001 a 3001 Pro? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Dirian napisał:

 

Jakie są różnice między DK3001 a 3001 Pro? 

Mówiąc w skrócie ogromne😋. A tak całkiem na poważnie to całkiem inne strojenie. Już dłuższy czas nie mam 3001 pro ,ale z pamięcią są lepsze technicznie, mają szerszą scenę, więcej szczegółów i ogólnie są bardziej neutralne. Dk3001 brzmią pełniej ,bardziej rozrywkowo w mojej opinii i są bliższe sygnatura do dk2001. Wersja pro po dobraniu odpowiedniego kabelka i tipsów też potrafi zagrac cieplej i też potrafi fajnie zagrać hiphopowe płytki ,ale j osobiście wolałem je z cieplejszymi źródłami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej, jestem po odsłuchu FH5 i FH7. Powiem tak - FH7 są dla mnie jednak za jasne, za dużo tam "śśśśś" w woklach i trochę za mało ciepłej barwy. Testowałem je jednak tylko na jednych filtrach. Niemniej nie chce mi się zbytnio bawić w kombinowanie z filtrami, chce coś co z pudełka zagra ok (z ewentualnym wygrzewaniem).

 

Słuchałem też FH5, które są trochę ciemnawe, ale ta barwa mi całkiem odpowiadała. Podobał mi się też bas, który fajnie "łupał" - w FH7 na filtrach które używałem mi tego brakowało.

 

Myślę więc, że szukam czegoś w stylu FH5 ale grającego trochę bardziej szczegółowo i może odrobinę jaśniej (podkreślam, odrobinę) - detalami jednak FH7 wyraźnie wygrywaly. Ktoś, coś? :)

 

Ostatecznie wziąłbym nawet te FH5 ale słabo z używkami ostatnio, a tysiaka jednak za nie nie dam - nie są moim zdaniem tyle warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W fh7 filtry nie pomogą, sybilanty są cały czas. Fh5 i dunu dk3001 (bez pro) to myśle to czego szukasz. Ciężko określić które są lepsze bo jedne i drugie mają swoje plusy i minusy, może Dunu są dla mnie minimalnie lepsze, mają górę łagodniejszą niż fh5 i granie jest mniej w twarz. 
Polecę jeszcze Shanling me500 i flagowca me700, granie twardzsze niż poprzednie wspomniane ale też emocjonalne, określane jako „tube sound”.

Edytowane przez quakev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Dirian napisał:

Myślę więc, że szukam czegoś w stylu FH5 ale grającego trochę bardziej szczegółowo i może odrobinę jaśniej (podkreślam, odrobinę) - detalami jednak FH7 wyraźnie wygrywaly. Ktoś, coś? :)

 

W takim razie polecam sprawdzić dk3001 ,albo w naire możliwości oriveti oh500😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja na czerwonych filtrach nie słyszałem żadnej sybilizacji w FH7 a mam na tym punkcie jobla.Skoro nie przesłuchałeś FH7 na wszystkich filtrach to odsłuch raczej po łebkach.A jakbyś sprawdził na czerwonych filtrach + dodatkowo przysłonił sobie bass porty to by ci mogły podejść.

Jakbyś miał więcej cebuli to byś mógł sprawdzić Oriolus Mk2, no te musowo by Ci podeszły :D

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, deftones9 napisał:

Ja na czerwonych filtrach nie słyszałem żadnej sybilizacji w FH7 a mam na tym punkcie jobla.Skoro nie przesłuchałeś FH7 na wszystkich filtrach to odsłuch raczej po łebkach.A jakbyś sprawdził na czerwonych filtrach + dodatkowo przysłonił sobie bass porty to by ci mogły podejść.

Jakbyś miał więcej cebuli to byś mógł sprawdzić Oriolus Mk2, no te musowo by Ci podeszły :D

Również u mnie zero sybilantów, a też nie trawię tnących wokali, też czerwone filtry. Bardziej zastanawia mnie na jakich tipsach słuchałeś, one serio dużo zmieniają. FH5 mają więcej subbasu niż FH7, to prawda, ale... Musiałbym posłuchać jeszcze raz, ale z tego co pamiętam u mnie FH5 miały jaśniejszą górę. W elektronice było bardzo jasno. Chyba, że chcesz doświetlić zakres wyższej średnicy, bo tam faktycznie mają dołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o tipsy to słuchałem na JVC Spiral Dots i Symbio W Peel. Na którychś było mniej sybilantów (ale dalej trochę mnie atakowały po uszach), ale nie pamiętam na których, bo później znów FH5 wsadziłem do ucha. Bardzo możliwe też, że to kwestia niewygrzanej sztuki.

 

Niemniej dalej podtrzymuję, że raczej FH7 mi nie podejdą - może na innych filtrach faktycznie byłoby lepiej, ale jak napisałem - nie chce mi się bawić w żonglowanie filtrami i liczyć, że może będzie ok :P 

 

Oriolus MK2 mogłyby być świętym graalem dla mnie, ale to już nie mój budżet - w teorii mógłbym się szarpnąć, ale 3k za dokanałówki to już dla mnie przegięcie pały - choć kto wie, może kiedyś zmienię zdanie 😆

 

 @ForeseenQuasar- a napisałbyś jak grają FH5 z kabelkiem od FH7? Bo na to nie wpadłem żeby potestować, a może być lepiej.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności