Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tiery słuchawek


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej widzę na YT jak gości segregują swoje słuchawki wiec może my też?

Przyjmijmy zasadę że słuchawki były przez nas odsłuchiwane w tym roku, nie ważne czy na naszym sprzęcie czy nie.

 

Poziom S - Susvara, Abyss 1266 - nie słyszałem dotąd lepszych słuchawek bez względu na cenę mimo że Susvary to nie do końca moje granie.

Poziom A - LCD-4, D8000, Verite Closed, Focal Utopia - myślałem czy Utopii nie dać niżej ale jednak to Focale ;)

Poziom B - Ether Flow. Rosson RAD-0. TH-900, Focal Clear, Hifiman Arya, Heddphone ONE - raczej bez zaskoczenia

Poziom C - AQ Nightowl - jak na słuchawki za 1000zł bardzo mi się podobały

Edytowane przez vonBaron
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok obfitował u Ciebie w dużo świetnych słuchawek i jestem pod wrażeniem, że udało się Tobie dokonać takiego ich zestawienia. Planowałem dokonać podobnego, prywatnego zestawienia modeli, które zrobiły u mnie w torze najlepsze wrażenie w tym roku... oraz wcześniej :) Nie słuchałem Susvar oraz Abyss, które z pewnością zasługują na kategorię S, ale osobiście spotkałem dwie pary, które mógłbym tam zakwalifikować: jedną bez wątpliwości, drugą z pewnymi obiekcjami, jednak niesamowicie uwodzącą mnie swoim brzmieniem, że im dłużej się słucha nich muzyki, tym ciężej się oderwać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vonBaron napisał:

Meze słuchałem ponad rok temu ale tak z pamięci wylądowałby w B, wolę od nich każde słuchawki z A.

Jak dla mnie Meze jednak szczebel wyżej od EF. Chociaż na bha-1 obie pary grają świetnie. Jednak zbyt duża różnica w cenie. Stosunek SQ/cena zdecydowanie na korzyść Flow i dla tego nie zrobiłem jeszcze przesiadki. Ciekaw jestem jak na ich tle wypadłyby D8000 i Verite.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wylądowałyby Arya? Mi bardzo podobają się Stelia... ale ta cena... wole chyba taką kasę w tor stacjonarny inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej lewej tym lepsze. Nie słuchałem tego za wiele w tym roku i nie wszystkie nadawały się by je tu wstawić.

 

Poziom S - nie słuchałem bo zakładam, ze to poziom zarezerwowany dla Orfeuszy, Shangri-La, Susvar itp

Poziom A - HE1000se(mają wszystko, choć potrzebują przemyślanego toru)

Poziom B -  LCD-4z(piękne strojenie ale nieco ciasne), Arya(przestrzenność), Meze Empyrean(kompletne choć nieco nudne), Focal Clear(super gdyby nie scena), Ananda(wybitne strojenie), Ether Flow C(jakościowe ale pozbawione blasku, otwarte dużo lepsze)

Poziom CMonolith M1570, K812(męczące strojenie), Final E5000(gdy dobrze napędzone)

Edytowane przez adriano2510
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 21:37, vonBaron napisał:

Dzięki, jeszcze mogą dojść Stellie i D8000 Pro ale to już nie zależy ode mnie.

No to dawaj @Tytus1988swoją listę a nie!

 

Jak już zabrałem słowo w wątku, nie mogę postąpić inaczej ;) Moi Drodzy, gdybym oceniał je przez pryzmat sympatii do ich posiadaczy, wszystkie miałyby ocenę S+. Jednak patrząc z perspektywy spisywania się w moim torze, uwzględniając okres od grudnia 2019 do listopada 2020, odnosząc tylko do konkretnych egzemplarzy, z pominięciem dousznych, prezentuje się następująco:

 

Poziom S: ATH-L5000 (całościowe granie na najwyższym poziomie, z bliską elektrostatą rozdzielczością, piękną holografią, sceną, chociaż góra może bywać w niektórych konfiguracjach zbyt ostra), Sonorousy X (mógłbym mieć kilka zarzutów, m.in. do sceny, narzucania swojego przyjemnego charakteru, ale przekaz jest na tyle pasjonujący oraz ekstremalnie muzykalny, nasycony, czarujący bogactwem i pięknem... dla mnie jest to zdecydowana eska, z muzyką ukrytą w dwóch szkatułkach);

 

Poziom A: Focal Utopia (perfekcja w obrazowaniu sceny, bliskiej elektrostatom szybkości przy świetnym nasyceniu oraz dużo lepszej od nich organiczności, idealne do selekcji nagrań, strojenie bliskie referencyjnej neutralności, z mogącymi się zaznaczać w jaśniejszych konfiguracjach peakami przy 3 i 6 kHz, jakby scena była większa, mógłbym je zaklasyfikować poziom wyżej), Final D8000 (idealne słuchawki w torze, mającym za źródło gramofon... dźwięk bliski neutralności, nieco mniej angażujący niż w Utopiach, ale posiadający większą od nich potęgę, rozmach), AKG K1000 (wynikająca z konstrukcji niezwykła otwartość dźwięku, wspaniała, ogromna scena, przekaz ze wspaniałą dynamiką, transparentnością, choć niedosyt pozostawia subbas, kończący się w okolicach około 30-40 Hz, lekka szorstkość dźwięku na tle pozostałych, gorsze nasycenie... w innym wypadku mógłbym je dodać do wyższego poziomu);

 

Poziom A-: Hifiman Arya (słuchawki, którym trudno coś zarzucić, jest uniwersalne, idealne do dłuższych odłuchów w cieplejszym torze), ZMF Verite Closed (planarny spokój w dynamikach, świetna, duża jak na słuchawki zamknięte scena, bardzo dobre różnicowanie źródeł pozornych oraz jakość ogólna dźwięku, co składa się na przyjemny w odbiorze, spokojny spektakl muzyczny), Rosson RAD-0 (bardzo ciepło strojone, niezwykle organiczne, wręcz miodopłynne na średnicy, chociaż nie pozbawione blasku na górze pasma, idealne do kameralistyki, gdzie nie liczy się przestrzeń, a bliski, przyjemny kontakt z muzyką), Meze Empyreany (brzmienie dla mnie zbyt spokojne, trochę mało zadowalającą dynamiką, nośnością przekazu, brakiem większej ilości powietrza, zbytnim pogłębieniem... jednak barwy źródeł pozornych były na tyle naturalne, a w torze ze źródłem gramofonowym potrafiły zbliżać się poziomem do finali, że musiałem je dodać w tym miejscu); 

 

Poziom B: ATH-AWAS, Sonorous VIII, ATH-AP2000Ti, Denon D7000, AKG K812, Sony MDR-CD3000;

 

Poziom C ZMF Eikon, Sonorous VI, ATH-W5000, Sony MDR-F1;

 

Taki w przybliżeniu prezentuje się mój ranking, chociaż dla mnie każde ze wspomnianych słuchawek potrafiły czymś czarować i nawet te z najniżych, wspomnianych "poziomów" sprawiały mi dużo przyjemności :) Czas spędzony z  każdą z nich nie był ma pewno stracony, lecz wartościowy, pozwalający odkryć to, co sprawia mi największą radość w odtwarzanej muzyce :) W przypadku niektórych, np. Eikonów miałem wątpliwości, jednak ostatecznie bliżej im było do poziomu W5000 niż ATH-AWAS. 

 

Przy okazji jestem bardzo wdzięczny tym wszystkim osobom, dzięki którym miałem możliwość wypożyczyć i sprawdzić tak dużo modeli!!! @audionanik @vonBaron@Corvin74@Compton@radzik55@MFRD@Name44 (za kabel do K812 i nie tylko)... dziękuję Wam!!! :) 

 

edit: Moi Drodzy, jeszcze miałem u siebie Abyss Diany wczesną wiosną od @radzik55 (dziękuję!), o których teraz sobie przypomniałem ;) Poziom porównywalny z Aryami i klasę brzmienia oceniłbym też na poziomie A-. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

korzystając z doświadczenia kolegów chciałem zapytać o słuchawki najlepsze w oddaniu holografii i napowietrzone z możliwie największa  sceną. wiem że trochę nie na temat ale przeglądając forum najlepiej pasował mi ten wątek :) dodam, że źródło to Kann Cube i że nie chciałbym zbankrutować a jednocześnie jak szaleć to szaleć :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prophet1 już w pewnym stopniu zaszalałeś z Kannem i gratuluję jego zakupu! :) Nie miałem u siebie, ale posiadacze go bardzo chwalą, w tym stronę techniczną lepsza od Alphy.

 

Wracając do pytania... przypuszczam, że zakładany budżet wynosi około 5-10 tys. Jeśli mogą być otwarte, to w pierwszej kolejności radziłbym sprawdzić poza HD800, które scenicznie wypadają spektakularnie, a szczególnie jej szerokość robi duże wrażenie, AKG K812. Jeśli miałyby być półotwarte, polecałbym wypożyczyć nowe modele Audio Techniki, tj. AWAS (miałem u siebie i zrobiły na mnie dobre wrażenie, strojenie średnicowe, eufoniczne, dobre technicznie, z podkreśloną górą) oraz na podstawie recenzji/opinii (m.in./ @euter) lepsze od nich pod względem technikaliów AWKT. AP2000Ti mają scenę odczuwalnie mniejszą, węższą niż AWAS, ale bardzo dobrze ukazują głębie Poza tym lepiej od wspomnianych izolują od otoczenia, jednak ze względu na kameralność, ostrość dźwięku, jego chłód, odczuwalna dla mnie sterylność (nie wykluczam, że po wielu godzinach użytkowania/"wygrzewania" zachodzi w tym względzie poprawa) nie wybrałbym ich do siebie. Jednak mimo wszystko zrobiły na mnie pozytywne wrażenie klarownością dźwięku, czystością artykulacji, bardzo dobrym wypełnieniem źródeł pozornych. Bez liczenia się z budżetem, ze słuchawek posiadających STAXową holografię, ale nie będących elektrostatami, które mogą być napędzone ze źródła przenośnego, mógłbym wskazać tylko wspomniane w powyższym zestawieniu, dostępne raczej już tylko z drugiej ręki ATH-L5000. Ich zdolność obrazowania jest najlepsza obok 009 STAXa (miałem je wypożyczone przez ponad miesiąc, od końca sierpnia do początku października ub.r.). 

 

Z mojej strony byłoby to właśnie te kilka modeli. Jestem pewien, że koledzy będą w stanie doradzić inne ciekawe słuchawki, które będą mogły spełnić oczekiwania :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@prophet1 już w pewnym stopniu zaszalałeś z Kannem i gratuluję jego zakupu! :) Nie miałem u siebie, ale posiadacze go bardzo chwalą, w tym stronę techniczną lepsza od Alphy.

 

Wracając do pytania... przypuszczam, że zakładany budżet wynosi około 5-10 tys. Jeśli mogą być otwarte, to w pierwszej kolejności radziłbym sprawdzić poza HD800, które scenicznie wypadają spektakularnie, a szczególnie jej szerokość robi duże wrażenie, AKG K812. Jeśli miałyby być półotwarte, polecałbym wypożyczyć nowe modele Audio Techniki, tj. AWAS (miałem u siebie i zrobiły na mnie dobre wrażenie, strojenie średnicowe, eufoniczne, dobre technicznie, z podkreśloną górą) oraz na podstawie recenzji/opinii (m.in./ @euter) lepsze od nich pod względem technikaliów AWKT. AP2000Ti mają scenę odczuwalnie mniejszą, węższą niż AWAS, ale bardzo dobrze ukazują głębie Poza tym lepiej od wspomnianych izolują od otoczenia, jednak ze względu na kameralność, ostrość dźwięku, jego chłód, odczuwalna dla mnie sterylność (nie wykluczam, że po wielu godzinach użytkowania/"wygrzewania" zachodzi w tym względzie poprawa) nie wybrałbym ich do siebie. Jednak mimo wszystko zrobiły na mnie pozytywne wrażenie klarownością dźwięku, czystością artykulacji, bardzo dobrym wypełnieniem źródeł pozornych. Bez liczenia się z budżetem, ze słuchawek posiadających STAXową holografię, ale nie będących elektrostatami, które mogą być napędzone ze źródła przenośnego, mógłbym wskazać tylko wspomniane w powyższym zestawieniu, dostępne raczej już tylko z drugiej ręki ATH-L5000. Ich zdolność obrazowania jest najlepsza obok 009 STAXa (miałem je wypożyczone przez ponad miesiąc, od końca sierpnia do początku października ub.r.). 

 

Z mojej strony byłoby to właśnie te kilka modeli. Jestem pewien, że koledzy będą w stanie doradzić inne ciekawe słuchawki, które będą mogły spełnić oczekiwania :) 

Tytus1988 bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedz! Może jeszcze jakiś kolega będzie miał ochotę się wypowiedzieć - będę bardzo wdzięczny.

Co do budżetu to im mniej tym lepiej, ale tak jak napisałem wcześniej mogę poddać się impulsowi ;) nawet wertując wątki przez myśl mi przeszły HE1000se 🙄 ale raz że drogie to nie wiem czy to nie byłby przerost formy nad treścią zważywszy źródło....

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prophet1cała przyjemność po mojej stronie! :)Według mnie takie połączenie Kanna z HE1000SE może być bardzo ciekawe i warto je wypróbować. Najważniejsza jest odpowiednia synergia i brzmienie może być lepsze niż w przypadku połączenia z droższym DAPem. U siebie z dużą przyjemnością słuchałem Sonorousów X z wielokrotnie tańszym od nich TEAC HA-P90SD i byłem tym brzmieniem usatysfakcjonowany... nawet bardzo. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się wrażeniami, jak dokonasz odsłuchów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@prophet1cała przyjemność po mojej stronie! :)Według mnie takie połączenie Kanna z HE1000SE może być bardzo ciekawe i warto je wypróbować. Najważniejsza jest odpowiednia synergia i brzmienie może być lepsze niż w przypadku połączenia z droższym DAPem. U siebie z dużą przyjemnością słuchałem Sonorousów X z wielokrotnie tańszym od nich TEAC HA-P90SD i byłem tym brzmieniem usatysfakcjonowany... nawet bardzo. Będę bardzo wdzięczny za podzielenie się wrażeniami, jak dokonasz odsłuchów :)

Z pewnością się podzielę wrażeniami. Póki co słucham na stareńkich HD580 Precision których to jestem 1wszym właścicielem a i tak jestem pod wrażeniem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prophet1 będę czekał na wrażenia :) Z góry dziękuję!!! :) Jeśli chciałbyś sprawdzić słuchawki retro o dobrych walorach scenicznych, polecam wziąć pod uwagę MDR-CD3000.

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.12.2020 o 22:36, prophet1 napisał:

korzystając z doświadczenia kolegów chciałem zapytać o słuchawki najlepsze w oddaniu holografii i napowietrzone z możliwie największa  sceną. wiem że trochę nie na temat ale przeglądając forum najlepiej pasował mi ten wątek :) dodam, że źródło to Kann Cube i że nie chciałbym zbankrutować a jednocześnie jak szaleć to szaleć :) 

 

Niestety nie mam Kann Cube, ale najlepszą holografię mają Ultrasone Edition 5 (co jakiś czas pojawiają się używane na sprzedaż), do których dla pełni szczęścia  trzeba dopasować tor lub użyć korektora. Dosyć długo też się wygrzewają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mały odkop tematu. 

Poziom S: Audeze LCD5 

Poziom A: Audeze LCD-4z, Ether Flow 1.1, HiFiMan HE6se V2 

Poziom B: Audeze LCD-3, LCD-2F z kablem kopią Entreqa Challengera

Poziom 😄Fostex TH900, Monoprice M1570, M1070

Poziom 😧 Audioquest NightHawk, Fostex TH610, oBravo HaMT-3 MKII, Audeze LCD-2 Classic, Ultrasone Edition 8

Poziom E: DT990 Pro, klony BossHiFi B8, K712, AD900X

Poziom F: CAL, K518DJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ranking pewnie różnie by wyglądał w zależności od kryteriów. Na przykład ogólne zgranie ze sprzętem i moimi gustami, gdzie królowałyby słuchawki takie jak... Brainwavz HM5 (stara rewizja z gumowanym obiciem) z torem Lampucerka CS4397 z odpowiednim zasilaniem i kondami+prototypowy FCL na NE5532P czy wyrób Takstaro-podobny t.bone HD 1800 z Cowonem Plenue L. Obie pary kosztują niewiele, choć odtwarzacz przenośny o którym tu mowa to dla mnie spory wydatek, a tamtego konkretnego toru do HM5 już nie dostanę. 

 

I co z tego, że miałem wiele droższych modeli które z miejsca mogłyby być uznane za lepsze, skoro często bywa tak że w jednym modelu jest super jeden aspekt brzmienia, żeby przy okazji innego złapać się za głowę :D 

 

Także nie podejmę się "tierowania" ale na potrzeby odkopanego tematu wyróżniłbym jedno kryterium: referencyjność. Czyli to co przynajmniej do niedawna każden jeden producent wpisywał sobie na opakowaniu. Co ja przez to rozumiem? Wrażenie obcowania z "czymś więcej niż słuchawki" co daje wrażenie realności brzmienia. I tu wyróżnić mógłbym słuchawki takie jak: 

 

- Beyerdynamic T1v1, Monoprice M1570 i M1070, Ultrasone Edition 9

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/28/2020 at 3:47 AM, vonBaron said:

Coraz częściej widzę na YT jak gości segregują swoje słuchawki wiec może my też?

Przyjmijmy zasadę że słuchawki były przez nas odsłuchiwane w tym roku, nie ważne czy na naszym sprzęcie czy nie.

 

Poziom S - Susvara, Abyss 1266 - nie słyszałem dotąd lepszych słuchawek bez względu na cenę mimo że Susvary to nie do końca moje granie.

Poziom A - LCD-4, D8000, Verite Closed, Focal Utopia - myślałem czy Utopii nie dać niżej ale jednak to Focale ;)

Poziom B - Ether Flow. Rosson RAD-0. TH-900, Focal Clear, Hifiman Arya, Heddphone ONE - raczej bez zaskoczenia

Poziom C - AQ Nightowl - jak na słuchawki za 1000zł bardzo mi się podobały

 

K - Koss Porta Pro - ULTIMATE PRICE/SQ tire!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj KPP to raczej poziom B - BAS 😉

 

Z kolei K518DJ to I - Imadło 😄

W dniu 28.11.2020 o 03:47, vonBaron napisał:

Coraz częściej widzę na YT jak gości segregują swoje słuchawki wiec może my też?

Przyjmijmy zasadę że słuchawki były przez nas odsłuchiwane w tym roku, nie ważne czy na naszym sprzęcie czy nie.

 

Poziom S - Susvara, Abyss 1266 - nie słyszałem dotąd lepszych słuchawek bez względu na cenę mimo że Susvary to nie do końca moje granie.

Poziom A - LCD-4, D8000, Verite Closed, Focal Utopia - myślałem czy Utopii nie dać niżej ale jednak to Focale ;)

Poziom B - Ether Flow. Rosson RAD-0. TH-900, Focal Clear, Hifiman Arya, Heddphone ONE - raczej bez zaskoczenia

Poziom C - AQ Nightowl - jak na słuchawki za 1000zł bardzo mi się podobały

 

S (SQ) - Focal Listen Wireless

A (A może by tak w kanał) - Jabra Elite 3

B (Bardzo fajna buła) - Koss BT540i

.

.

Ż (Żyletki) - Haylou MoriPods

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności