Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do 2000zł


M4liniaak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

posiadam obecnie AQ Hawki Carbon  połączone z Cobaltem (8 żyłowy posrebrzany kabel zbalansowany+furutech rodowany). Szukam stacjonarnego urządzenia, które pozwoli na korzystanie z słuchawek, powiedzmy wyższej klasy niż obecne AQ (na pewno nie będę szukał sprzętu, który gra analitycznie). Kwota 2000zł to górna granica jaką chciałbym wydać,kieruję się bardziej w sprzęt używany. Dlatego nie spieszy mi się z zakupem DAC'a. Z tego co trochę poczytałem to rozsądnym wyborem może być Aune S6, które można wyrwać za 1500zł używane.

Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym i tanim wzmacniaczem jest np Burson Soloist Mk2. Klasa A. Dyskretna topologia. Potencjometr alpsa, elektrolity elny, rezystory dale. Lekko ciepła i przyjemna sygnatura. Poziom niewiele odbiegający, jak nie prawnie identyczny, do wzmacniacza Pathosa w Converto mk1, który jest bardziej przezroczysty i neutralny. Poziom tych różnic jest minimalny. Burson mniej szumi od Pathosa. Posiadałem dwa razy po parenaście miesięcy.

 

Zostawił bym Cobalta w rolii źródła na razie i sprawdził to połączenie.

 

Jest to opcja rozwojowa, gdyż można do niej dokupić później lepszego daca, a wzmacniacz wciąż będzie prezentował wysoką klasę.

Prawdopodobnie Aune s6 w końcu zmęczy Cię i znudzi swoim nie dyskretnym wzmacniaczem po jakimś czasie i znowu będziesz szukał upgradu.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NuYam napisał:

Dobrym i tanim wzmacniaczem jest np Burson Soloist Mk2. Klasa A. Dyskretna topologia. Potencjometr alpsa, elektrolity elny, rezystory dale. Lekko ciepła i przyjemna sygnatura. Poziom niewiele odbiegający, jak nie prawnie identyczny, do wzmacniacza Pathosa w Converto mk1, który jest bardziej przezroczysty i neutralny. Poziom tych różnic jest minimalny. Burson mniej szumi od Pathosa. Posiadałem dwa razy po parenaście miesięcy.

 

Zostawił bym Cobalta w rolii źródła na razie i sprawdził to połączenie.

 

Jest to opcja rozwojowa, gdyż można do niej dokupić później lepszego daca, a wzmacniacz wciąż będzie prezentował wysoką klasę.

Prawdopodobnie Aune s6 w końcu zmęczy Cię i znudzi swoim nie dyskretnym wzmacniaczem po jakimś czasie i znowu będziesz szukał upgradu.

Rozumiem, żeby Mk1 nie szukać, bo słyszałem że miał problemy z potencjometrem. Dodatkowo może trochę głupie pytanie, ale jak podłączyć cobalta z tym Bursonem, skoro jedynie ma minijacka (szukać przejściówek)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker niewykluczone, chociaż w takim wypadku cena HE-NHC mogłaby być bliższa 79,99 dolarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel to już swoją drogą ;) A jeśli chodzi o temat, to ciekawym kompanem dla NHC mógłby być tańszy z wariantów Twoich integr. Przy droższym BB moje AQ spisywały się doskonale. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@majkel to już swoją drogą ;) A jeśli chodzi o temat, to ciekawym kompanem dla NHC mógłby być tańszy z wariantów Twoich integr. Przy droższym BB moje AQ spisywały się doskonale. 

W omawianym tu segmencie cenowym sugerowalbym raczej sam wzmacniacz + przejściówka na 2x RCA z jacka. Headonic z racji swojej sygnatury dobrze się paruje z urządzeniami mobilnymi przez połączenie analogowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M4liniaak napisał:

(na pewno nie będę szukał sprzętu, który gra analitycznie). Kwota 2000zł to górna granica jaką chciałbym wydać

polecam FOSTEX HP-A4BL, super sprzęt, spełni wszystkie wymagania. Bardzo dobra przestrzeń, świetna barwa. Jeśli jesteś normalnym człowiekiem a nie audiofilem, będziesz 100% kontent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności