Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki bezprzewodowe z ANC do 500-600 zł


masseur

Pytanie

Cześć. Szukam słuchawek nausznych do 500-600 zł. Słuchawki bezprzewodowe z możliwością odtwarzania przewodowego, ANC i w miarę przyzwoita jakość rozmów. Słucham w zasadzie wszystkiego, głównie muzyki elektronicznej, filmowej (hans zimmer), popu. Słuchawki będą używane w domu i w podróży. Odtwarzacz: smartfon Xiaomi Mi 9T Pro / komputer (Realtek HD Audio SST). Celowałem w Audio-Technica ATH-SR50BT , ale niestety z tego co czytałem mają bardzo słabą jakość rozmów.

Co polecicie? Może będzie jakaś sensowna promocja dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W ATH-SR50BT to ANC jest tak słabe, że lepiej go w ogóle nie używać.


Moim zdaniem warto dozbierać do WH1000XM3, albo zainteresować się używkami. Chociaż jakość rozmów też nie jest tu wybitna - ale chyba ciężko o słuchawki które połączą dobre ANC z dobrą jakością rozmów w tym budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Dirian napisał:

Chociaż jakość rozmów też nie jest tu wybitna

Wystarczy, że będzie w miarę przyzwoita - osoba, z którą rozmawiam nie będzie miała wrażenia, że mówię szeptem albo mam mikrofon 2 metry od buzi. :)

WH1000XM3 wydają się bardzo fajne, ale niestety poza moim budżetem. Gdyby udało się je wyhaczyć za 700-750 zł, to może jeszcze bym rozważył. Nie mam też większego problemu kupna sprzętu w zagranicznych sklepach. 
Używki niestety mnie nie interesują.

Te WH1000XM3 podobno grają nisko - dużo basu, niskich tonów? Nie jestem specjalnie fanem takiego przytłumionego brzmienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Sluchawki BT i rozmowy - no cóż.... tutaj będzie bardzo ciężko bo zazwyczaj mikrofony są w takich słuchawkach w okolicy uszu i zbierają kiepsko dźwięki gdy otoczenie jest głośne. ANC przydaje się głównie np. w samolotach, pociągach ostatecznie, ale pamiętaj że jest to redukcja SZUMU, a nie hałasu. Nie spodziewaj się magii w postaci idealnej ciszy w słuchawkach, po prostu będzie troszkę mniej szumu, a poza tym zazwyczaj system ANC wpływa na jakość dźwięku w słuchawkach oraz wpieprza baterię jak szczerbaty suchary więc nie jestem pewny czy upierał bym się przy ANC w tym przypadku. Jeżeli zależy Ci na jakości - poszukaj odpowiednich słuchawek przewodowych, które spełnią Twoje wymagania i do tego dokup dongla na BT - np. FIIO BTR5. Jakość powinna być znacznie lepsza niż jakiekolwiek słuchawki z wbudowanym BT, poza tym BTR5 posiada mikrofon, można przez niego gadać, a jak będziesz mówił sobie bezpośrednio do BTR`ki to rozmówca będzie leciał praktycznie na ASMR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.11.2020 o 20:22, masseur napisał:

Wystarczy, że będzie w miarę przyzwoita - osoba, z którą rozmawiam nie będzie miała wrażenia, że mówię szeptem albo mam mikrofon 2 metry od buzi. :)

WH1000XM3 wydają się bardzo fajne, ale niestety poza moim budżetem. Gdyby udało się je wyhaczyć za 700-750 zł, to może jeszcze bym rozważył. Nie mam też większego problemu kupna sprzętu w zagranicznych sklepach. 
Używki niestety mnie nie interesują.

Te WH1000XM3 podobno grają nisko - dużo basu, niskich tonów? Nie jestem specjalnie fanem takiego przytłumionego brzmienia. ;)

WH-1000XM3 można kupić nowe za 847 zet. Zasadne jeśli chcesz i możesz słuchać przez LDAC. One pasywnie już nieźle izolują.

Bez włączonego ANC ani ja ani moi odbiorcy nie mają zastrzeżeń co do jakości rozmów telefonicznych.

Jeśli dobre ANC jest Ci potrzebne to powinieneś spróbować gdzieś odsłuchać te słuchawki.

Sam dopiero zaczynam słuchać i poznawać te słuchawki (dostałem w sobotę), właśnie leci soundtrack z "Gladiatora", zdjąłem trochę basu ( bo ja bardziej po jasnej stronie mocy jestem) z Sony A55 i zrobiło się czytelnie oraz majestatycznie.

Jak będę miał fazę to sprawdzę je z Shanling M1 ( ma mniej basu ) i z Pionkiem XDP-100R, bo to dosyć płaska, neutralna sygnatura - myślę, że z 1000XM3 będzie mi pasować bez korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

9 godzin temu, DeVilio napisał:

Sluchawki BT i rozmowy - no cóż.... tutaj będzie bardzo ciężko bo zazwyczaj mikrofony są w takich słuchawkach w okolicy uszu i zbierają kiepsko dźwięki gdy otoczenie jest głośne.

Z rozmów będę korzystał TYLKO w pracy przez Teamsy. Czyli na chwilę obecną w domu, a później w biurze, gdzie poziom hałasu jest jaki jest - jak to w open spejsach - cicho nie jest, ale nie jest to poziom zatłoczonego miasta. Więc jeśli w takich warunkach rozmowy będą w miarę okej i będzie mnie w miarę dobrze słychać, to nie mam problemu. :)
 

9 godzin temu, DeVilio napisał:

ANC przydaje się głównie np. w samolotach, pociągach ostatecznie, ale pamiętaj że jest to redukcja SZUMU, a nie hałasu.

I raczej tylko tam bym ich używał. :) Do tej pory korzystałem z tanich dokanałówek, bez żadnego ANC. O ile w biurze w zupełności taka izolacja mi wystarczała, o tyle w samolocie nie dawały rady kompletnie.

Jednak teraz sobie jednak myślę, że jeśli to ANC miałoby być kosztem jakości dźwięku czy innych udogodnień, to w sumie mogę z tego zrezygnować - bo jak często latam samolotem...
 

9 godzin temu, DeVilio napisał:

Jeżeli zależy Ci na jakości - poszukaj odpowiednich słuchawek przewodowych, które spełnią Twoje wymagania i do tego dokup dongla na BT - np. FIIO BTR5.


Tylko, że słuchawki wciąż będą musiały być podłączone przewodowo. Tyle, że zamiast do telefonu, to do wzmacniacza. Mi chodzi właśnie o to, żeby słuchawki mogły odtwarzać bez kabla. Poza tym póki co nie mam zamiaru dopłacać do wzmacniacza. Ucho co prawda wrażliwe i ceni sobie jakość dźwięku, ale nigdy w życiu nie miałem wzmacniacza, a słuchawki nosiłem budżetowe, a mimo to z muzyki umiałem się cieszyć. Myślę, że jak wydam pierwszy raz ponad 500 zł na słuchawki, to i bez wzmacniacza będe zadowolony. :) 

 

Czyli podsumowującZ ANC mogę zrezygnować, byle by tłumienie pasywne było dobre (nie idealne, żebym słyszał jak ktoś do mnie krzyczy). Wciąż wymagam odtwarzania BT (z opcją przewodowego, dla lepszej jakości). Odtwarzacz - smartfon/komputer. Zależy mi też na tym, żeby były wygodne! Co do mikrofonu - tak jak było. Przyzwoity, ale nie musi być idealny. Będę korzystał tylko w pracy. Byle by klient mnie rozumiał. :P I tak jak pisałem, słucham wszystkiego, ale bliżej mi w kierunku elektorniki, filmowej, jakieś Alany Walkery, Hansy Zimmery, czy inne belgijki, niż rap. Cenię dobrą scenę. Bas musi być, ale nie jakiś bardzo dudniący - lepiej, żeby miał fajne zejście (o ile dobrze rozumiem znaczenie tego słowa :P ) . Za tak dobre słuchawki, myślę, że mógłbym dać te 700 zł albo 800 - ale to już naprawdę musiałaby być przepaść w jakości w stosunku do tańszych. 

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, marek_m napisał:

Do biura wziąłbym Bose QC35 II

  • Dobre ANC,
  • Lekkie i wygodne,
  • Dźwięk Ok.

Jak wspomnieliście o tych Soniaczach WH1000XM3, to zerknąłem przy okazji na te Bose. Bardzo fajnie się prezentują. Właśnie czytałem, że są bardzo wygodne. Podobno mają też lepszy mikrofon od Sony. Niestety cena nawet po promocji wykracza poza mój budżet. 😕 800 zł to już i tak mocno naciągany max :P Tak jak napisałem wcześniej. Mogę zrezygnować z ANC - byle by pasywna izolacja była dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony WH-1000XM3 cichutko szumią cały czas.
Mnie to przeszkadza, choć jak gra muzyka to nie słychać.

ANC niezłe, po recenzjach spodziewałem się jeszcze lepszego, ale jest ok.

Używam do ms teams i mikrofon daje radę chyba. Przynajmniej nikt nie narzeka, jak miałem Sony WH-XB900 to ludzie mówili że mnie nie słychać.

Dźwięk jest ok, ale bez fajerwerków. Sennheiser Momentum Wireless M3 mimo braku LDAC brzmią lepiej moim zdaniem.

Panel sterujący dotykowy działa pewnie, w XB900 były z tym problemy. Czasem przy włączonym ANC pojawia się wrażenie zwiększonego ciśnienia w uszach. Nie wiem od czego to zależy.

W sumie zakupu nie żałuję, ale efektu wow nie było ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zwróć uwagę, że XM3 nie można sparować równocześnie z dwoma urządzeniami. 

 

Taka biurowa sytuacja:

  • gadasz na Teams'ach (na kompie)
  • dzwoni telefon, a Ty go nie słyszysz, a nawet jeżeli usłyszysz, ewentualnie zobaczysz że dzwoni, to i tak nie możesz odebrać. Tzn. możesz, ale najpierw musisz zdjąć z głowy słuchawki.

IMHO, słabe, a w zasadzie dyskwalifikujące :( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ciekawe. Napisz coś więcej, na czym polega ta implementacja.

 

Jeżeli faktycznie XM3 pozwalałyby na równoczesne sparowanie z dwoma urządzeniami, to w obecnej cenie (poniżej 900 PLN) to byłaby bardzo dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie to działa tak, że może być podłączony do komputera jako stereo i do telefonu jako zestaw słuchawkowy. Albo odwrotnie.

Inaczej mi się nie udało. Problem w tym że jak podłączę do telefonu to już na PC nie widzi zestawu słuchawkowego.

 

W Sennheiserach mam "prawdziwe" dwa urządzenia podłączone, przy czym sygnał z urządzenia nr 1 ma priorytet nad urządzeniem nr 2.

 

Swoją drogą ciekawe jak to jest w XM4 zrobione, choć one znowu nie mają aptX z tego co kojarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, falman napisał:

W Sennheiserach mam "prawdziwe" dwa urządzenia podłączone, przy czym sygnał z urządzenia nr 1 ma priorytet nad urządzeniem nr 2.

 

Tak to powinno działać 👍

 

W XM4 jest już tak jak w Senkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja na WH-1000XM3 właśnie słucham soundtracka z Sony A55(sparowane jako pierwsze). W drugiej kolejności sparowany smartfon. Wykonanie połączenia telefonicznego automatycznie wycisza i pauzuje grajka i wznawia odtwarzanie po zakończeniu połączenia. Możliwe,że tę funkcję dodali w najnowszej wersji oprogramowania. Jak ktoś ma starszą wersję, bez problemu ja uaktualni przez stronę Sony

 

Edit :

przypomniałem sobie, że czytałem gdzieś a necie, że nie da się w 1000XM3 gadać przez Messengera.

Da się.

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności