Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTA30


timecage

Rekomendowane odpowiedzi

Fiio podobno ma w swojej ofercie stacjonarny DAC/transmiter Bluetooth.

https://www.fiio.com/bta30

 

O tyle ciekawy, że obsługuje LDAC.

Natomiast nie wygląda aby dało się go kupić - u nas tylko RMS wydaje się być świadome jego istnienia, na Amazonie produkt jest niedostępny.

 

Ktoś wie cokolwiek o tym urządzonku? Jeżeli ma dobrą siłę sygnału, to może stanowić fajny dodatek do komputerowego audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This new product Fiio BTA30 is available for pre-order. However, no date has yet been officially announced for Europe. But Fiio has announced limited quantities.

 

No to jest chociaż klarowna informacja.

@MP3store @Audiomagic_pl Jakieś wieści kiedy u nas?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki troszeczkę Chromecast Audio. Czyli Dajemy mu muzykę przez BT a on transmituje to po kablu do wzmacniacza.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lord Rayden napisał:

To taki troszeczkę Chromecast Audio. Czyli Dajemy mu muzykę przez BT a on transmituje to po kablu do wzmacniacza.

 

Działa też w drugą stronę ;).

To nie jest jakiś nowy typ urządzenia, po prostu te konkretne jest od Fiio i rzekomo obsługuje LDAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, timecage napisał:

 

Działa też w drugą stronę ;).

To nie jest jakiś nowy typ urządzenia, po prostu te konkretne jest od Fiio i rzekomo obsługuje LDAC.

Znaczy odpalamy wzmacniacz, gramy z CD i słuchamy po BT na przykład na słuchawkach wireless ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Znaczy odpalamy wzmacniacz, gramy z CD i słuchamy po BT na przykład na słuchawkach wireless ?

 

Dokładnie tak, ale chyba tylko dla sygnałów cyfrowych. Raczej wątpię aby w takie urządzonko wsadzali wysokiej klasy ADC.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, mam, testuję i jak na razie jestem zadowolony, czego nie mogłem powiedzieć o Avantree DG60.

 

Działa to w trzech trybach:

- jako nadajnik

- jako odbiornik

- jako DAC

 

Czyli zarówno puści sygnał z komputera na bezprzewodowe słuchawki, przyjmie sygnał ze smartfona po Bluetooth i poda np. na wzmacniacz słuchawkowy lub aktywne głośniki, jak i przyjmie sygnał z USB z komputera czy laptopa i wypuści przez wyjście liniowe po RCA. Oprócz USB typu C z tyłu są też wejścia i wyjścia optyczne oraz wejście/wyjście cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux Super :)A jak z zasięgiem i siłą sygnału? Bo to jeden z ważniejszych parametrów, a bywa różnie - mój A&K Kann na przykład podaje słabiutki sygnał i wystarczy ręka albo ściana i już rwie po stronie odbiorczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 15:08, timecage napisał:

@maciux Super :)A jak z zasięgiem i siłą sygnału? Bo to jeden z ważniejszych parametrów, a bywa różnie - mój A&K Kann na przykład podaje słabiutki sygnał i wystarczy ręka albo ściana i już rwie po stronie odbiorczej.

 

Nie miałem problemów z zasięgiem, zero przycięć, zakłóceń w obrębie pomieszczenia, jak i pokoju obok. Dla przykładu wspominany Avantree DG60 nie dość, że potrafił ostro przyciąć, to jeszcze trzaskać, co było problematyczne, gdy parowałem z nim np. FiiO M15 i miałem na głowie planary. Jednak korzystałem głównie z trybu nadajnika, muszę jeszcze pomęczyć tryb odbiornika.

 

Trzeba też pamiętać, że sporo zależy od samych odbiorników BT w słuchawkach czy odtwarzaczach - sam nadajnik może działać bezproblemowo, a i tak będą problemy.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja na headfonics https://headfonics.com/fiio-bta30-review/.

 

Mówią, że transmitowanie LDAC nie działa dla sygnału podanego przez USB. Ciekawe czemu tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 14:28, timecage napisał:

Mówią, że transmitowanie LDAC nie działa dla sygnału podanego przez USB. Ciekawe czemu tak.

Coś Fiio ma problemy z implementacją tego LDACa, np. dla BTR5 nie działa EQ przez LDAC i podobno 'nie da się zrobić'. Inne DACAMPy BT mają taką funkcjonalność bez problemu 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć z LDAC ogółem nie jest łatwo, ale w tym przypadku może to być związane z faktem braku sterowników LDAC pod Windows 10, o czym trwają narzekania na forach supportowych Sony.

Ja to bym nadal chciał wiedzieć kiedy sprzedaż u nas, bo chętnie bym sobie BTA30 sprawił na prezent świąteczny.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe zastąpienie zestawu Cuba BE + Mozos MBL-HD tylko tym urządzeniem? Czy raczej w grę wchodzi jedynie zmiana MBL-HD na BTA30 z pozostawieniem Cuba? (lub dobraniem innego DAC'a np. od Fiio) Sprzęt ma za zadanie przesłać dźwięk bezprzewodowo z PC do A-T ATH-M50xBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie pojawiła się negatywna recenzja z technicznymi uwagami.

- Ponoć wejścia w trybie DAC nie działają równolegle, tylko w kolejności USB -> coaxial -> optical, więc chcąc użyć optical należy z poziomu aplikacji ręcznie wyłączyć dwa poprzednie, bo inaczej nie będzie dźwięku. Natomiast wierząc wyjaśnieniom od Fiio wynika to z faktu, że BTA30 przełącza się automatycznie na aktywny input, ale często podłączone urządzenia wysyłają pusty sygnał i jeżeli ten pusty będzie na input o wyższym priorytecie to BTA30 nie przełączy się na niższy, stąd potrzeba operowania aplikacją. Alternatywą jest mieć tylko jeden input fizycznie podłączony.

- Ponoć po kilku sekundach nieaktywności na wejściu (czyli braku sygnału) urządzonko wchodzi w jakiś tryb standby, kiedy dźwięk na wejściu znowu się pojawi to zajmuje mu kilka sekund aby ponownie się połączyć. Recenzującemu działo się to na optical z PS4 i dla bluetooth. Fiio nie odniosło się do bluetooth (według nich nie powinno mieć miejsca), a co do PS4 potwierdzili, że jest to możliwe ale według nich musi wynikać z działania samego PS4, bo w standardzie urządzenia ślą pusty sygnał nawet kiedy nie podają dźwięku i wtedy problem z rozłączaniem nie występuje.

 

@maciux Może to są kwestie warte zweryfikowania, jeśli masz możliwość.

 

Link do recenzji z odpowiedziami od Fiio: https://www.amazon.com/gp/customer-reviews/R2VEJV91SVXM4H/ref=cm_cr_dp_d_rvw_ttl?ie=UTF8&ASIN=B08LM68KN8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie USB i LDAC-a - to niestety prawda. Mimo że początkowo np. na ekranie BTR5 pojawia się "LDAC", to po włączeniu odtwarzania muzyki aktywuje się już aptX HD.

 

U mnie wejścia płynnie się przełączają. Tzn. po podłączeniu jednocześnie PC po USB oraz np. odtwarzacza przez koaksjal, mogę odtwarzać z obu źródeł. Priorytet rzeczywiście ma USB, bo odtworzenie czegoś z komputera odcina sygnał z wejść SPDIF. Nie mam z tym problemu, gorzej, że po przełączeniu się z PC na SPDIF, nadal zostaje kodek aptX HD. Musiałem wyłączyć i ponownie uruchomić np. BTR5, by ponownie sparował się z BTA30 i wtedy aktywował się już poprawnie LDAC.

 

Niestety nie sprawdzę połączeń z PS4, bo jej nie posiadam. To rzeczywiście wygląda jak jakieś oszczędzanie energii, odcinanie sygnału ze źródła - SPDIF i BT. Z moimi urządzeniami, np. laptopem czy komputerem stacjonarnym nic takiego nie występowało. BTA30 był non-stop aktywny i cały czas sparowany z podłączonym urządzeniem, adapterem czy słuchawkami.

 

Sprawdzałem za to konfigurację z Xbox Series X i niestety nie ma co liczyć na działanie po USB. To samo pewnie tyczy się PS5. Wielka szkoda, że w nowej generacji konsol zrezygnowali z wyjścia optycznego, byłoby szczególnie przydatne w przypadku Xboxów, które nie mają typowego BT do obsługi audio. Taki BTA30 pozwoliłby podłączyć do Series S/X słuchawki Bluetooth.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.11.2020 o 21:12, timecage napisał:

This new product Fiio BTA30 is available for pre-order. However, no date has yet been officially announced for Europe. But Fiio has announced limited quantities.

 

Już jest :)

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PeterMac napisał:

Czy coś moze zmieniło sie w kwesti LDAC w trybie USB ? czy FiiO jak zwykle nie ogarnia LDAC'a w swoich urządzeniach, tak jak nie mogą od przeszło dwóćh lat dodać EQ dla BTR3, BTR5.

 

To nie jest kwestia Fiio tylko Sony, które ma problem z wydaniem sterowników pod LDAC dla komputerów stacjonarnych.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, choć co nie mogliby wydać sterownika pod swoje urządzenie dla LDAC hmmm. Z drugiej strony moze nie mogą bez praw odpowiednich od Sony. W ogóle obsługa kodeków BT pod Windows jest bardzo olewana. Windows 10 co obsluguje to aptX, a gdzie reszta. 

 

Czy ten BTA30 nie wymaga jakiegoś w ogóle zasilania zewnetrznego ? Wystarczy go podłączyć tylko optykiem np. do PC i bedzie zasilany ?

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odpowie jak z tym zasilaniem BTA30 ? potrzebny jest podlączenie USB zeby go zasilić czy moze być tylko sam optyk ?

 

Co do braku spdifa w Xbox Series X to mysle ze mozna dokupić HDMI Audio Extractor 2.0/2.1 jakis ktory wypuści samo audio z portu HDMI, powinno działać.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności