Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe z porządną izolacją do 250-300zł


Norbi145

Pytanie

Cześć,

 

Jak wynika z tematu - poszukuję przewodowych słuchawek dokanałowych. Najważniejszy element to izolacja, jakość dźwięku wystarczy że będzie na niezłym poziomie (jak na przedział cenowy - wiadomo). Słuchawki praktycznie nie będą używane do słuchania muzyki. Szukam czegoś do oglądania filmów i grania (więc będą użytkowane w domowych warunkach) i byłoby miło gdyby nawet przy niewielkim natężeniu dźwięku były w stanie wytłumić otoczenie (głośni sąsiedzi i tak dalej). Byłoby też miło gdyby uszy nie odpadały po godzinie użytkowania (choć wiadomo, że to jak zawsze kwestia indywidualna). W temacie doków jestem zupełnie zielony, więc nie mam żadnego porównania.

 

Cena - optymalnie byłoby się zmieścić w przedziale 250-300zł. Teoretycznie mam wynotowany model Etymotic MK5 (bo wiele dobrego słyszałem o ich izolacji), który trochę przekracza budżet. Zastanawiam się natomiast czy dla swoich wymagań znajdę coś tańszego czy jednak trzeba dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej, 

Chcę tylko nadmienić, że z mojego doświadczenia wynika że doki nie są za bardzo wygodne do dłuższego siedzenia w nich. Może alternatywą będą słuchawki zamknięte z dobrym wytłumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie jestem otwarty na różne propozycje, choć nie jestem przekonany czy wokółuszne słuchawki (nawet zamknięte) zapewnią taką izolację. Marzy mi się mniej więcej taki efekt, że jeśli mamy fragment gry/filmu, gdzie jest względnie cicho to nie będę w tym czasie słyszał sąsiadów/domowników. Trudno mi natomiast porównać samą wygodę użytkowania - doków praktycznie nigdy nie używałem, natomiast wokółusznych używam na co dzień do słuchania muzyki i dłuższe posiedzenia też odpadają, mimo że Fostexy raczej nie należą do specjalnie niewygodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wytlumisz wszystkich dźwięków. Nie ma takich słuchawek. Szczególnie głos ludzki trudno wytłumić. Można wyciszyć ale nie zero dźwięków zewnętrznych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiadomo, że to nie ma być jakaś próżnia - zakładam, że to oczywiste. W domyśle chodzi o jak najlepsze wytłumienie. Kwestia jest bardziej tego rodzaju, że nie chcę otoczenia zagłuszać głośnym dźwiękiem - do tego nie są mi potrzebne dobrze tłumiące słuchawki, bo nawet półotwarte Fostexy sobie z tym radzą jak słucham muzyki (nawet niekoniecznie głośno). Chciałbym natomiast, żeby już same słuchawki solidnie ten dźwięk wytłumiały. Wiem z doświadczenia, że dzięki słuchawkom ludzie radzą sobie przykładowo w redakcjach albo biurach, w których kręci się sporo ludzi. Tym bardziej powinno dać się coś znaleźć do użytku domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znakomita większość doków po dobraniu odpowiednich tipsów zda egzamin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Z własnych doświadczeń wiem że Shure SE215 mają bardzo dobre wytłumienie i w moim przypadku były bardzo wygodne nawet do długich odsłuchów, ale zrozum kolego, że pytasz o to, które słuchawki będą dla CIEBIE najwygodniejsze i najlepsze. To nie konstrukcja ani jakość słuchawek świadczy o ich tłumieniu ale to jakie masz uszy, a dokładniej jaki masz kanał słuchowy, a tego nie wiemy niestety. Nie da się dobrać np. butów do biegania przez internet. Po prostu nie i już. Musisz jechać i przymierzać. Tak samo ze słuchawkami. Możemy Ci coś polecić ale to jakie to będzie wygodne - nie wie nikt w tym przypadku. 

 

Druga sprawa - nie liczył bym na to że spokojnie sobie posiedzisz z dokami godzinę - dwie i będzie cacy. Nie da się tak za bardzo. Jedyna próba ratunku w piankach COMPLY do tego ale ich zakładania też się trzeba nauczyć. A do doków zwyczajnie przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze - dziękuję za polecenie. Wykraczają trochę poza wyznaczoną kwotę, ale wyglądają na tyle interesująco, że spróbuję ogarnąć temat.

 

Po drugie - o tym, że sprawa wygody jest kwestią indywidualną napisałem już w pierwszym poście. Potem dodałem, że nie mam z dokami żadnego doświadczenia dając całkiem wyraźnie do zrozumienia, że nie będę w tym temacie póki co zabierał głosu, bo nie mam porównania. Z Twojego posta wynika natomiast, jakbym oczekiwał od kogokolwiek jednoznacznej porady odnośnie wygody użytkowania. Oczekiwałem jedynie porady odnośnie izolacji (myśląc że jednak poszczególne modele różnią się w tym względzie niezależnie od budowy kanału słuchowego) i tego, na jakie modele w ogóle warto zwrócić uwagę, bo połapanie się w zalewie dostępnego na rynku towaru nie jest takie proste.

 

Co do samych oczekiwań odnośnie wygody - tego nie sprawdzę dopóki czegoś nie kupię. Zakładam że przetestowanie słuchawek przez 15 minut w sklepie nie odpowie mi na pytanie czy równie wygodnie będzie po godzinie (rozumiem jedynie samą kwestię sprawdzenia izolacji). Nie nastawiam się na to, że od razu sobie wszystko tak dopasuję, że wysiedzę w nich bez problemu kilka godzin, na to przyjdzie czas. W końcu moje jedyne doświadczenie z podobnymi kwestiami to używanie stoperów, ale nie wiem na ile jest to podobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności