Skocz do zawartości

Wzmacniacz słuchawkowy do superlux HD330 stacjonarny.


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Poszukuję wzmacniacza słuchawkowego do Superlux HD330. Słuchawki mają dość ciepła barwę, wysokie tony są mało eksponowane i brakuje im trochę przestrzeni. Z tego co poczytałem, dobrym rozwiązaniem byłby wzmacniacz o tzw. "zimnym" brzmieniu. Poszukuję czegoś w granicach 300 - 400 zł. 

Wzmacniacz będzie podpięty pod zestaw Yamaha CD-NT 670D + wzmacniacz A-670, czyli wszelkie wynalazki USB odpadają. 

Jestem ciekaw Waszych doświadczeń w tej materii. Poratujcie proszę mnie laika 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 12:14, Hammett napisał:

Wzmacniacz będzie podpięty pod zestaw Yamaha CD-NT 670D + wzmacniacz A-670

 

Musisz mieć wzmacniacz z opcją "pass through", tzn. sygnał z CD-NT 670D idzie do wzmacniacza słuchawkowego i przechodzi dalej do wzmacniacza A-670.

 

Alternatywnie, możesz zastosować rozdzielacz RCA - sygnał z CD-NT 670D prześlesz równocześnie do A-670 oraz wzmacniacza słuchawkowego (nie będzie konieczne przesyłanie go dalej).

 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane przez Ciebie K712 to inna galaktyka cenowa i pewnie brzmienie też adekwatne do ceny. Nie miałem okazji ich odsłuchać. Mnie podoba się charakter z jakim grają HD330. Najbardziej ten wyraźny i dynamiczny bas. Niby jest go sporo, ale brzmi momentami tak rewelacyjnie, że aż trudno mi zestawić to co słyszę z ceną tych grajków. Nie jestem fanem basowego grania. Nie znoszę jak buczący i rozlany bas nachalnie gniecie głowę 🤪 Tu jest, jak dla mnie w sam raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marek_m napisał:

 

Musisz mieć wzmacniacz z opcją "pass through", tzn. sygnał z CD-NT 670D idzie do wzmacniacza słuchawkowego i przechodzi dalej do wzmacniacza A-670.

 

Alternatywnie, możesz zastosować rozdzielacz RCA - sygnał z CD-NT 670D prześlesz równocześnie do A-670 oraz wzmacniacza słuchawkowego (nie będzie konieczne przesyłanie go dalej).

 

 

 

 

O widzę światełko w tunelu 😀 Jakiego wzmacniacza Ty używasz? Może rozważę zwiększenie budżetu, ale nie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem tę Yamahę, używałem PRO-JECT HEAD BOX S (mój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy).

 

Lubiłem go, ale High-End to nie jest :) 

 

Dzisiaj pewnie wybrałbym opcję 2, tzn. rozdzielacz RCA - wtedy każdy wzmacniacz będzie Ok. 

 

Może któryś z doświadczonych kolegów coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam hd 330  ....uno sprawa- wymien  NATYCHMIAST  pady fabryczne na welurowre  , wtedy te słuchawki ZAGRAJA,...... 

Iznów  pojawaia sie kwestia  -- kazdy słyszy inaczej ---- te  słuchawy maja tonalnosc  strojona wysoko , to przeciwirnstwo dt 990 tek , u mnie z  neutralnymi dakami było bardzo wysoko.. polrcił bym zr wzmac słuch po taniosci  smsl sap2  . lub cos w ten deseń.......na olx jest obrcnie smsl sa9 ten  mały z nawet xlr .kosztuje 500  ale moze sie targuj.

hd 330 maja jak dla mnie  bdb   kontrabas, zgadzam sie.jesli jest dobrze  nagrany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 10:06, Hammett napisał:

Wspomniane przez Ciebie K712 to inna galaktyka cenowa i pewnie brzmienie też adekwatne do ceny. Nie miałem okazji ich odsłuchać. Mnie podoba się charakter z jakim grają HD330. Najbardziej ten wyraźny i dynamiczny bas. Niby jest go sporo, ale brzmi momentami tak rewelacyjnie, że aż trudno mi zestawić to co słyszę z ceną tych grajków. Nie jestem fanem basowego grania. Nie znoszę jak buczący i rozlany bas nachalnie gniecie głowę 🤪 Tu jest, jak dla mnie w sam raz. 

 

HD330 są naprawdę mega słuchawkami pewnie tak gdzieś do 500 zł. :) Gdybym znalazł coś podobnie zestrojonego, ale z lepszą jakością/rozdzielczością, to złapałbym pewnie króliczka. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One grają już fajnie z podstawowych źródeł, więc dorzucanie do nich wzmacniacza to przywołuje mi ambiwalentne odczucia. 

 

Ale idąc zasadą "kto bogatemu zabroni" to jednak można coś dorzucić. 

 

SAP-II-pro pewnie spoko byłby już. Ewentualnie jakis inny taki wzmak chi-fi 

 

Można też pomyśleć o

 

1. Holdegron z allegro. Kiedyś był to dobry rozpoznawalny wzmacniacz na forum.

2. jakimś klonie lehmanna (dodałby im sceny) na allegro wdziałem matrixa za 500zł. On miałby w sobie preamp.

3. Czasem pojawiają się używki Black Pearl w cenach 500-600zł

4. Lub można jeszcze zaszaleć i kupić taki parametrowo i użytkowo bezkompromisowy topping L30 i wpisać go dzieciom dotestamentu w spadku bo już żaden inny nie będzie potrzebny do końca. ;)

 

Fakt w niektórych przykładach ceny poszły w górę, ale przynajmniej już coś konkrernego. 

 

Sam osobiście po prostu zrezygnowałbym ze słuchania w takiej konfiguracji i po prostu słuchał ich z telefonu z podpiętym sonata hd pro (albo jakiegoś innego synergicznego sprzętu, który uźytkowo będzie nam pasował, może hiby fd1 i HD330 dać na mody i zrobić je w balansie. :D ) Tańsze i wygodniejsze rozwiązanie. 

 

Btw. Zmianą padów też można sporo zdziałać, ale chararakter też się będzie zmieniał. Mając kilka różnych padów można mić kilka róznych brzmień z nich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2020 o 20:58, MrBrainwash napisał:

One grają już fajnie z podstawowych źródeł, więc dorzucanie do nich wzmacniacza to przywołuje mi ambiwalentne odczucia. 

 

Ale idąc zasadą "kto bogatemu zabroni" to jednak można coś dorzucić. 

 

SAP-II-pro pewnie spoko byłby już. Ewentualnie jakis inny taki wzmak chi-fi 

 

Można też pomyśleć o

 

1. Holdegron z allegro. Kiedyś był to dobry rozpoznawalny wzmacniacz na forum.

2. jakimś klonie lehmanna (dodałby im sceny) na allegro wdziałem matrixa za 500zł. On miałby w sobie preamp.

3. Czasem pojawiają się używki Black Pearl w cenach 500-600zł

4. Lub można jeszcze zaszaleć i kupić taki parametrowo i użytkowo bezkompromisowy topping L30 i wpisać go dzieciom dotestamentu w spadku bo już żaden inny nie będzie potrzebny do końca. ;)

 

Fakt w niektórych przykładach ceny poszły w górę, ale przynajmniej już coś konkrernego. 

 

Sam osobiście po prostu zrezygnowałbym ze słuchania w takiej konfiguracji i po prostu słuchał ich z telefonu z podpiętym sonata hd pro (albo jakiegoś innego synergicznego sprzętu, który uźytkowo będzie nam pasował, może hiby fd1 i HD330 dać na mody i zrobić je w balansie. :D ) Tańsze i wygodniejsze rozwiązanie. 

 

Btw. Zmianą padów też można sporo zdziałać, ale chararakter też się będzie zmieniał. Mając kilka różnych padów można mić kilka róznych brzmień z nich. 

Dziękuję Ci za tak obszerny wywód. Z podanych zaciekawił Mnie Topping. Poczytam, pomyślę i zobaczę. Chociaż własne słucham płyty Lebowski Galactica i moje nauszniki przekonują mnie że ten wzmacniacz to moja fanaberia, bo to co słyszę jest rewelacyjne 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności