Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzykalny DAP do domowego użytku


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam muzykalnego DAPa do domowego użytku. Będzie grał z NHC i może czymś innym w przyszłości. Nie chcę rozjaśniać brzmienia NHC. Będę wdzięczny za doradztwo ponieważ w temacie DAP jestem nowy.

 

Charakterystyka:

 

  • Wysoka muzykalność (w dac stacjonarnych najbardziej pochodziły mi brzmieniowo te na kościach Burr Brown więc myślę że to będzie najlepszy kierunek). W każdym razie nie chcę Sabre.
  • Chętnie sterowanie przyciskami, bez dotykowego ekranu.
  • Nie potrzebuję streamingów oraz wszelkiej łączności.
  • Jak największa pojemność i jak największa ilość slotów microsd.
  • Budżet ~ 1000 pln, chętnie używki. 
  • Formaty: flac, mp3, ogg. 
Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Cayin N3 Pro? Na kościach AKM plus 2 lampy i możliwość wyboru czy lampa czy cyfra i ceną nie zabija 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Fiio X5 gen2?

Nie wiem na jakich był kościach, ale zawsze brzmiał mi przyjemnie muzykalnie, swego czasu słuchało mi się go dobrze z NH.

Ma niedotykowe sterowanie, brak łączności no i dwa sloty na kartę (co obecnie jest rzadkością).

Powinno dać się go dorwać w niezłej cenie.

Swojego wciąż gdzieś mam, ale nie oddam :).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soulreaver napisał:

X5 gen.II pod kątem użytkowym byłby idealny. Poczytam recenzje. A co powiedzie o the bit opus #1s? 

 

Opisałbym go podobnie jak X5 gen2, z tym że ma sterowanie dotykowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

X5v2 bym skreślił, stary sprzęt - elektronika się dość niewdzięcznie starzeje. Gdybym miał na dzień dzisiejszy kupować DAP`a jakiegokolwiek to stosunek ceny do jakości mówi mi o FIIO M9, chyba że M11 by był w dobrej cenie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może: Oriolus 1795 - adapter bezprzewodowy :https://kropka.audio/test/wzmacniacze/oriolus-1795-recenzja/

PCM1795,aptX, aptX LL, aptX HD czy LDAC,moduł NFC i obsługuje ładowanie bezprzewodowe 5 W, 999zł

''brzmienie jest takie, jak przystało na znaną kostkę ze stajni Texas Instruments/Burr Brown, czyli barwne, nasycone i bliskie w średnicy''

Wiem, że to nie dap tylko adapter BT, ale spełnia Twoje główne wymagania.

 

Osobiście mam Teac  ha-p90sd, którego mogę polecić, ale już nie jest tak dostępny i nie wspiera ogg.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wam za wszystkie sugestie. Po przeczytaniu kilku recenzji zdecydowałem że dam sobie spokój z dapami, to nie na moje nerwy... :). Chwilowo kupiłem sobie Sonatę HD pro bo jest tania, to nie do końca moja brzmienie ale lepsze niż ze smartfona. Docelowo będę polował chyba na tego Oriolusa 1795 z rynku wtórnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności