Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy albo hybryda do Bursona C3X. Budżet ~ 6000 zł.


MichalZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam słuchawkowego wzmacniacza lampowego badz hybrydy do Bursona C3X. Budżet jakim będę dysponował to 8000zł, ale około 2000zł musze zostawić na interkonekty.

 

Słuchawki jakie posiadam, to Meze 99 Classics, Audioquest Nighthawk, ZMF Atticus i dojdą jeszcze wkrótce Audeze LCD-2 Classic. Słuchawki te kolejno posiadają impedencje - 35ohm, 25ohm, 300ohm, 70ohm. Fajnie by bylo jakby mi nowy wzmacniacz obsluzyl wszystkie te sluchawki, niemniej priorytetem będą ZMF i Audeze. Jak widac po sluchawkach bardzo lubie cieple brzmienie. Główne zródło do nich to Burson C3X. Posiadam tez IFI Zen Dac + Ifi Zen Can. Muzyki słucham z laptopa na Tidal. Głównie rapów, elektroniki, rocka i pop (kolejność ma znaczenie).

 

Jestem bardzo zadowolony z mojego Bursona C3X, ale czasami brakuje mi ciepełka, ktore daje bardziej budżetowy zestaw IFI, choć ogólna jakość muzyki nie podlega tutaj najmniejszej dyskusji na korzyść Bursona oczywiscie. Chcialbym więc nieco ocieplic Bursona, dodać mu ciut wiecej fanu muzykalności, barwy, tzw. cukru i lepkości w dziwęku, niemniej zachowując przy tym scene i dynamike. Wiem, że to nie idzie wszystko razem w parze, ale może uda mi sie osiągnąć jakis kompromis. Przy okazji zaznacze odrazu, że nie jestem fanem górnych dzwieków. Bardziej dół i średnica. Bas też nie chce żeby urywał głowe, bo sluchawki, które posiadam juz same w sobie są basowe, ale chce, żeby ten bas mial możliwie jak najlepszą jakość. Przy muzyce, której słucham solidny bas jak dobrze wiecie jest bardzo ważny. Co też jest bardzo istotne, to NIE chce żeby te sprzęty grały podobnie. W zależności od muzyki i mojego nastroju chce słuchać albo integry Bursona albo przełączać sie na osobny wzmacniacz. Podsumowując Burson jest bardzo neutralny, a ja szukam teraz coś cieplejszego. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, bo jak będzie za cieply, to też nie dobrze. Nie jestem pewien, czy operując w tym przedziale cenowym uda mi sie kupić cos lepszego od Bursona, wyjść na wyższą półke, ale napewno da rade uzyskac nieco inne brzmienie.

 

Fajnie jakby nowy wzmacniacz posiadał możliwość podpięcia sie z Bursonem przewodami XLR.

 

Czy w ogóle DAC, który jest wbudowany do Bursona C3X poradzi sobie z każdym wzmacniaczem? To dobry DAC?

 

Na wstępie moją uwagę przykuł : 
1. Feliks Audio Elise 
2. Cayin HA-1 mk2 
3. Woo Audio WA6-SE z osobnym zasliaczem w sestawie.
4 SinusAudio Dual Mono OTL 6N13S
5 Pathos Aurium
(kolejność nie ma znaczenia)

 

Czy ktos z bardziej doswiadczonych kolegów mógłby porównać ze sobą te wzmacniacze mając na uwadze wszystko to co napisałem powyżej? 

 

Myślałem też o Fezz Omega Lupi, Woo Audio WA2 czy SinusAudio DualMono 2A3 ale po zmierzeniu mojej szafki i tych wzmacniaczy musialem na wstępie zrezygnować. A szkoda, bo Sinus DualMono 2A3 mógłby być idealny. Półka na której będzie stać owy wzmak ma szerokość 32cm. Brałem też pod uwagę IFI Pro iCAN, w zasadzie, to byłem na niego zdecydowany, ale po przeczytaniu recenzji @EvilKillaruna przeszła mi na niego ochota. Gdyby nówka była do wyrwania za 6000zł to jeszcze bym rozważył. 

 

Będę tez wdzieczny za inne propozycje, jeżeli takowe sie tu pojawią. Napewno sobie na spokojnie poczytam. Zakup planuje dopiero na przełomie luty-marzec, więc mam sporo czasu na zaznajomienie sie z każdym sprzętem.

 

Na koniec zaznacze, że wciąż jestem totalnym laikiem w swiecie Audio i tak proszę mnie traktować. Jeżeli pisze jakies głupoty, to prosze mnie wyprowadzic z błędu. Dopiero sie zaglębiam w ten świat - na tyle ile starcza mi czasu, a ten też nie jest z gumy. Niemniej jednak bardzo mi sie podoba ten kierunek waszego (naszego?) hobby. Dużo pracuje na komputerze i w między czasie uwielbiam słuchać muzyki na słuchawkach.

 

Bardzo serdecznie proszę Was o pomoc.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Michał.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woo, Cayin i Phast sobie odpuszcze. Będę wybieral miedzy Feliks Euforia, Feliks Elise, Pathos Aurium i Sinus Dual Mono OTL 6N13S. Na tych 4 "klocuszkach" sie skupie.

 

Jakieś sugestie, który wypożyczać jako pierwszy na odsłuchy?

 

Gdyby ktoś jeszcze zechciał - kto miał doczynienia z tymi wzmacniaczami - cos dodać od siebie, to byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze ofertę od WBA, kilka osób tu na forum (w tym ja), ma OTLa od Piotra, zrobi różne na zamówienie, pogadaj z nim a wszystko ci wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności