Skocz do zawartości
  • 0

DT990 Pro 250 ohm


Loord617

Pytanie

Witam!

 

Chciałem kupić dt990 ponieważ posiadam obecnie Fiio e10, ten starszy model z maksymalna inpedancja 300 ohm. Lecz często podlączam sluchawki pod samego kompa, laptopa w pracy czy telefon i moje pytanie jest takie. Czy da się w ogóle dostać 990 w wersji 80 ohm? Nigdzie takich w polsce nie widzę. Wiem że są dt770 80ohm ale mnie interesują tylko słuchawki otwarte.

Co innego mogę kupić co będzie grało podobnie bo słyszałem 770 u znajomego i grają bardzo fajnie 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W mojej opinii DT990 nie występują w wersji nisko-Ohmowej. Tylko 250. Powiem CI szczerze, że jeśli chodzi o półotwarte czy otwarte to wg Mnie ciężko to porównać do zamkniętych, nawet DT770, które wg Mnie grają bardzo dobrze jak na swoją cenę. Z resztą, nie bez kozery są używane w radio i studiach jako podstawowe budżetówki do odsłuchu.

Jaki masz budżet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
9 godzin temu, marek_m napisał:

 

Na pewno były, ale czy są nadal w ofercie ?

Beyerdynamic na swojej stronie ich nie wymienia. 

Może już ich nie ma w ofercie, ale w sklepach jeszcze są dostępne. 

8 godzin temu, Birken napisał:

Bana macie na google?

Ty, a Ciebie kły swędzą, czy jak?! 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Impendancja nie ma tak ogromnego wpływu na głośność słuchawek jak ich sprawność. Warto też i  na to zwrócić uwagę. Normalne słuchawki to parametr ~98db. Ciche = poniżej. Powyżej 102 - 104 - słuchawki sobie dobrze radzą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pro ma więcej sopranów i to mocniejszą Vka, bardziej szorstkie brzmienie. Edition mniej sopranów więcej basu, mniejsza vka, bardziej muzykalne i gładkie w brzmieniu. 

 

Poszczególne wersje edition też mogą się różnić od siebie. Polukaj sobie na wykresy w necie i na head-fi masz chyba temat z porównaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój faworyt wśród tanich bajerów to DT990 SE Black

 

beyerdynamic-dt990-black-special-edition.jpg

 

Grają jak opisano wyżej (tzn. mniej sopranów, więcej basu), a do tego nie wyglądają jak przerobione aluminiowe garnki :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy Fiio X5 pierwszej generacji napedzi DT990 259Ohm? Piszecie, ze edition ma wiecej basu, ktory akurat lubie slyszec. Slucham glownie staroci - bluesa, rocka, hard rocka. Edition beda lepsze do tego rodzaju muzyki? 
Nie mam gdzie odsluchac obu egzemplarzy. Mialem okazje posluchac tylko pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, movibonczuk napisał:

A czy Fiio X5 pierwszej generacji napedzi DT990 259Ohm? Piszecie, ze edition ma wiecej basu, ktory akurat lubie slyszec. Slucham glownie staroci - bluesa, rocka, hard rocka. Edition beda lepsze do tego rodzaju muzyki? 
Nie mam gdzie odsluchac obu egzemplarzy. Mialem okazje posluchac tylko pro. 

 

Bardzo fajny grajek, ja do niego podłączałem nawet trudne do napędzenia DT880 600 om i było całkiem dobrze.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem na nim DT990 pro z powodzeniem, DT990 edition 600 też na nim grały. Być może efekt końcowy nie wszedł w moje gusta. Ten odtwarzać ma dość sporo swojego charakteru i tak ma dziwnie, bo trochę ociepla, a trochę odchudza przekaz. Najlepiej mi się słuchało na pro, kiedy miałem podłączonego go do komputera (gra wtedy najbardziej detalicznie dzięki xmosowi) i słuchając na spotify (które miało jakąś manierę ocieplania dźwięku). Nawet dobrze to grało. Jednak mój sprzęt stacjonarny dawał pełniejsze brzmienie, trochę większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności