Skocz do zawartości

Smartphone do 1200 lub zestaw telefon plus wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze telefonu. Obecnie korzystam z lg q6, i słuchawek boss hifi8. Jestem na etapie zmiany telefonu i mam dwa główne parametry mocną bateria i granie wystarczające aby wykorzystać możliwości słuchawek.  Patrząc na baterię wybór padł na xiaomi mi not 10lite ale jeśli chodzi o 8 granie to ciężko znaleźć je w rankingach muzycznych telefonów. Słucham głównie z tidala hi-fi i chciałbym wykorzystać i moc 0ytanie czy w tych pieniądzach znajdę telefon dobrze grający lub zestaw telefon z wzmacniaczem.  Będę 2dzieczny za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonem może być ciężko jeśli priorytetem jest też bateria.


Chyba najlepiej po prostu dokupić jakiś mały DAC na USB-C, np. Ibasso dc03 (poczytaj tylko czy zgra się z twoimi słuchawkami).

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady, niestety polecane LG v30 oraz g7 THINQ oraz SGS 8 mają baterie o pojemności niewiele ponad 3000 . Niestety Bateria jest dla mnie bardzo ważna ponieważ często jestem poza domem cały dzień wisząc na telefonie. Chyba pozostaje mi zestaw telefon plus DAC . Pytanie jaki pasowałby do słuchawek B8? 

 Pomysł na telefon to albo realmy X50 5g  (ma być w promocji w piątek za 850 zł ) lub Xiaomi mi note 10 lite, plus do tego własnie wspomniany wzmacniacz. 

Czy wspomniany Ibasso dc03 byłby dobry do połączenia tych telefonów do słuchawek i czy ewentualnie macie jakieś inne propozycje z podpięciem telefonu pod jacka a nie pod zasilanie ( pewnie często będe słuchał i ładował telefon jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fiio btr5 coraz bardziej mnie przekonuje choć trochę przekrocze kwotę  zestawu. Mam tylko pytanie czy da się go podłaczyc do telefonu po kablu a nie przez bluetooth. Drugie pytanie czy smartphone musi mieć jakieś parametry aby łączyć się z fiio w dobrej jakości? 

Edytowane przez luki09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

BTR5 współpracuje z telefonami po kablu, telefon musi mieć USB OTG - a to w większości standard jest. Polecam też przy okazji program USB AUDIO PLAYER PRO i wtyczkę do niego z MQA - robi robotę, gra o wiele lepiej niż oryginalna apka tidala, szczególnie z zewnętrznym DAC. Jako tel - jeżeli nie masz sporo kasy na to - bierz xiaomi - nie baw się w LG, huawei i inne syfy - jako tanie telefony są nie do zaakceptowania. 

Odpowiadając na drugie pytanie - celuj w 128GB wew. pamięci, ram ~6 - 8 gb minimum, oraz ekran AMOLED i powinno styknąć. Co do pojemności akku - to nie jest istotny parametr bo są telefony które mają akku 5k mAh i wytrzymują jeden dzień, a są takie które mają 3000mAh i lecą dwa dni. Wszystko zależy od reszty podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz @DeVilio  niestety MQA Jeśli telefon nie obsługuje pełnego "rozpakowania" to UAPP nic nie pomoże. Używki lub wyprzedaże LG V30 LUB G7 THINQ to okolice twojego budżetu @luki09a nic ze smartfonów nie zagra ci lepiej i LGki mają pełne sprzętowe dekodowanie MQA i UAPP nie zastąpi tego. Poprawa może być tylko przy streamingu, bo offline LG lepiej grają niż UAPP

I nie pisze tego na podstawie czyichś opinii z netu tylko własnych doświadczeń. Mam LG V30 G7 THINQ I VELVET. BTR5 jest bardzo dobrą propozycją do tych LG 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 - ale nie można polecać komuś kto szuka telefonu z dobrą baterią LG V30 czy tym bardziej G7. Przecież te telefony są podręcznikowym zaprzeczeniem "dobrej baterii". Nie spełniają głównego kryterium autora, a ty dalej je polecasz - trzeba tutaj szukać innego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz od ich baterii? ja używam i na koniec dnia w zależności od intensywności mam od 25 do 40% baterii. Nie zawsze cyferki mówią to co jest na prawdę. LG bardzo dobrze potrafi ustawić zarządzanie baterią. Samsung, o japku nie wspomnę, nie ma szans. Do Note4 miałem 2 zapasowe baterię ( ostatni porządny telefon z wymiennymi bateriami) i ładowarkę i zużywałem co najmniej 2 baterie, a nie rzadko trzecia była potrzebna. Na LG bardzo rzadko zdarza mi sie doładowywać w ciągu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, neonlight napisał:

@Jaro54 ma rację, akurat V30 bardzo dobrze zarządza baterią. ;)

większość użytkowników patrzy na to co pokazuje dział marketingu. Często smartfony z mniejszą baterią pracują dłużej niż te z olbrzymią, bo w tych pierwszych popracowano nad oprogramowaniem, a w tych drugich nie bo po co, przecież mają dużą baterię :)

54 minuty temu, Dirian napisał:

@Jaro54 - ale nie można polecać komuś kto szuka telefonu z dobrą baterią LG V30 czy tym bardziej G7. Przecież te telefony są podręcznikowym zaprzeczeniem "dobrej baterii". Nie spełniają głównego kryterium autora, a ty dalej je polecasz - trzeba tutaj szukać innego rozwiązania.

A co wg ciebie jest podręcznikową definicją "dobrej baterii"? Ja dawno szkoły kończyłem, być może przed twoimi narodzinami i podchodzę do tych "podręcznikowych" definicji bardzo ostrożnie. Używałeś któregoś z tych LG? Jeśli nie to nie pisz bzdur powtarzanych za fahofcami z internatów. Ja używam i piszę jako użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

A co wg ciebie jest podręcznikową definicją "dobrej baterii"? Ja dawno szkoły kończyłem, być może przed twoimi narodzinami i podchodzę do tych "podręcznikowych" definicji bardzo ostrożnie. Używałeś któregoś z tych LG? Jeśli nie to nie pisz bzdur powtarzanych za fahofcami z internatów. Ja używam i piszę jako użytkownik

 

Miałem przez pół roku LG G7 i pod względem baterii wspominam go bardzo źle. Dotrwanie do wieczora przy średnio intensywnym użytkowaniu nie było możliwe, głównie dlatego się go pozbyłem (ale też trochę przez mało płynny soft).

 

W kwestii V30 kłócić się nie będę bo miałem go tylko z dwa tygodnie i sprzedałem z uwagi na kiepski w moim mniemaniu ekran - niby OLED z dużą rozdziałką, ale z dziwnie "nieprzyjemnym" odwzorowaniem kolorów i bieli. No ale to nie temat o ekranach. Jeśli jednak faktycznie trzyma lepiej od G7, no to ok - zwracam honor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy oglądałeś? Bo mój jak pisałem spokojnie do 23 wytrzymywał bez ładowania. Sporo dłużej niż inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam filmów na telefonie (no, czasami YouTube ale to krótkie materiały). Używam głównie Messengera, Whatsappa, dużo przeglądarki i czasami Facebook / Instagram. No i w tle jakieś Spotify czy Tidal, ale też nie gra to cały czas. Taki mieszany użytek. Dodam jednak, że ekran z reguły świeci u mnie na gdzieś 3/4 jasności - bo wiem, że niektórzy jadą na niskim podświetleniu żeby wyciągnać więcej z baterii. G7 przy takim użytkowaniu szybko mial dość... 

 

Obecnie mam OnePlus 7T i też bateria tu nie jest mocną stroną ale do wieczora (koło 19-20) daje radę i tak z 20-25% mi zostaje, gdzie G7 już koło 15-16 miał dość. Może trafiłem egzemplarz z jakąś trefną baterią, ale chyba nie bo przecież jest cała masa testów i komentarzy ludzi, którzy na baterię narzekają.


W każdym razie podtrzymuję, że na pewno nie jest to sprzęt dla kogoś kto nie chce się martwić baterią...

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję poraz kolejny za wasze uwagi. Po chwilowej ciszy w temacie zacząłem szukać czarnopiatkowych okazji i ostatecznie kupiłem w przedsprzedaży realme 7 5G(6/128) na hiszpańskim amazonie za 1100..ale teraz kiedy jaro54 potwierdza wytrzymałość baterii to już zgłupiałem i nie wiem czy nie anulować. 🤔🤪

Edytowane przez luki09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, najwyżej poczekam aż przyjdzie gorący Chińczyk z Hiszpanii ocenie go i jeśli będzie cos nie tak to sprzedam go z nie duża stratą bo w Polsce ma być za 1300 zł i wtedy sprubuje lgv30. Jeśli chodzi o granie to najprawdopodobniej poczekam trochę i odłożę na btr5. Jeśli mogę go podpiąć po kablu i przez bluetooth to  mam rozwiane wszystkie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności