Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Takie jak SHURE SRH440 ale dla ludzi


JackOneill

Pytanie

Zgodnie z tym co pisałem w moim poprzednim wątku TU, po wymianie padów na nowe, Sennheisery HD 518 okazały się w porządku i już miałem sobie je zachować, ale diabeł mnie podkusił i kupiłem 'na sprawdzenie' SHURE SRH440. Od chwili gdy posłuchałem SHURE znowu czuję, że Sennheisery grają jakbym miał poduszki wetknięte między słuchawki a uszy :( Nawet nie będę próbował opisać problemu, bo wszystko jest po prostu inaczej, mocniej, bliżej, ostrzej, wyraźniej a niskie tony jak z subwoofera do stereo a nie do kina domowego rozlazłego.

 

Z SHURE jest jest niestety znany problem - są strasznie niewygodne i tandetnie wykonane. Skręcony kabel jest ciężki i powoduje, że lewa słuchawka jest mocniej dociśnięta i ugniata ucho. W obu słuchawkach dociskam uszami do 'twardego' w słuchawce, chociaż pady są jak nowe. Dodatkowo ze względu na niepełnosprawność jest mi cholernie trudno je zakładać, bo całe się wyginają, skręcają, składają do wewnątrz i słuchawki przekręcają się na 2 stronę. Ogólnie jak się nie ma sprawnych rąk, to zakładanie słuchawek to jest czasem niezłe Alamo a z tymi SHURE to dosłownie Sajgon...

 

Reasumując, potrzebuję słuchawki o stabilnej i wygodnej konstrukcji zbliżonej do Sennheiserów 518 itp., ale żeby grały jak SHURE SRH440.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 Może Pioneer SE-MS7BT. Można ich słuchać i po kablu i po BT. Lub tylko kablowe SE-MS5. Na amazon.de są pierwsze za ok 75 euro a drugie ok 60 euro. Muszle przemieszczają się tylko po prowadnicach góra-dół. Mam MS7BT i grają więcej niż przyzwoicie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prosta sprawa, na Shury pady HM5 + zmiana kabla. Chyba że opcja składania mocno Ci przeszkadza. SRH440 grają równo, neutralnie z lekkim basem (nie mają zbyt dużo dociążenia bez modów) i z taką delikatną równą jasnością, AKG K612 Pro zagrają względnie podobnie ale są dość wymagające, podobnie Beyery DT990 600 Ohm tylko tu większy pik na wysokich. HD380 spoko ale będzie zauważalnie więcej basu, podobnie HD559/599

Edytowane przez TrueFaith
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za propozycje - najbardziej podoba mi się opcja AKG.

Oczywiście najbardziej chciałbym wprowadzić proste zmiany w tych słuchawkach i je sobie zostawić, ale nie wiem czy to przejdzie - chociaż coś mi już chodzi po głowie. Podstawa to zablokować możliwość obrotu słuchawek wokół własnej osi, bo jak nie będą się mogły obracać to nie będą się też składały. A dalej już pady i kabel to nie problem.

W tej chwili jak próbuję je założyć takim sposobem jak robiłem to do tej pory, kończy się to w najlepszym przypadku słuchawkami na głowie odwróconym padami do zewnątrz :D Jak je odwracam na głowie to pałąk tak się wygina, że w końcu coś trzaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, JackOneill napisał:

Podstawa to zablokować możliwość obrotu słuchawek wokół własnej osi, bo jak nie będą się mogły obracać to nie będą się też składały.

sklej to na poxipol (mała ilość w jednym miejscu), powinno trzymać i jednocześnie łatwo to usunąć, jak zrobisz to umiejętnie to plastik nie będzie zagrożony 😛 Jeśli Shury całkowicie pasują Ci swoim brzmieniem to szedłbym dalej w tym kierunku, nie będzie ryzyka że to jednak nie to. Takie AKG mają dla mnie bardziej rozmyty dźwięk, inni mówią że to magiczna ogromna przestrzeń, holografia czy inne tam ******ły... Shury są mocno bezpośrednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przez kilka ostatnich lat używałem SRH840. Aktualnie leżą poklejone na spodzie szuflady, więc twoje obawy odnośnie wykonania są słuszne.

Jeżeli chcesz czegoś podobnego dźwiękowo do SRH440 to zamiast AKG K612 polecam Ci raczej K371.

Obie pary mają harmanowską sygnaturę dźwięku i obie są zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Kuback napisał:

Przez kilka ostatnich lat używałem SRH840. Aktualnie leżą poklejone na spodzie szuflady, więc twoje obawy odnośnie wykonania są słuszne.

Jeżeli chcesz czegoś podobnego dźwiękowo do SRH440 to zamiast AKG K612 polecam Ci raczej K371.

Obie pary mają harmanowską sygnaturę dźwięku i obie są zamknięte.

Dziękuję za radę, ale nie wydolę finansowo na K371.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, JackOneill napisał:

Dziękuję za radę, ale nie wydolę finansowo na K371.

Nie wiem jaki jest twój budżet, ale to ta sama półka cenowa co K612 i jedynie nieco więcej od HD518 (ale ich już chyba nie można dostać nowych?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Kuback napisał:

Nie wiem jaki jest twój budżet, ale to ta sama półka cenowa co K612 i jedynie nieco więcej od HD518 (ale ich już chyba nie można dostać nowych?)

Jest para używanych K612 za 260zł, HD 518 kupiłem za 150zł a SRH440 za 200zł. Realia są jakie są, poruszam się w używanych między 200 a 300. K371 kosztują 475zł i nie bardzo są już używane.

Przepraszam, że nie napisałem wcześniej o budżecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności