Skocz do zawartości

iBasso DC03 (podwójny CS43131)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Moc jest podawana dziwnie: 1V - 32mw.

 

Dość zasadniczą różnicą jest to, że iBasso masz na balansie, a ikko na wyjściu standardowym. W DC04 możesz oczywiście użyć przejściówki, ale nie bardzo widzę sens kupowania czegoś z balansem, by z miejsca z niego rezygnować i ograniczać możliwości urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest podawana dziwnie: 1V - 32mw.
 
Dość zasadniczą różnicą jest to, że iBasso masz na balansie, a ikko na wyjściu standardowym. W DC04 możesz oczywiście użyć przejściówki, ale nie bardzo widzę sens kupowania czegoś z balansem, by z miejsca z niego rezygnować i ograniczać możliwości urządzenia.
Kable mam rozmaite tak że to nie problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dobrze sprawdza się DC03 jako DAC podpięty do wzmaka lampowego. Zaskoczony jestem, bo mam wrażenie, że jest lepiej od IFI ZEN DAC, zwłaszcza holografia i przestrzeń wyraźnie większa. A gdyby jeszcze wyłączyć audiofilskie super moce w percepcji, to nawet nie słyszę jakiś specjalnych różnic względem innych dużych stacjonarnych DAC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, hibi napisał:

Pytanko mam, co może być jak stacjonarny PC nie wykrywa dc03 pod windowsem jak i pod Lunuksem.

Do tej pory wszelkie daci chodziły bez problemu na usb.

 

Spróbuj z innym adapterem jeżeli masz. No bo o sterowniki pod windę to nawet nie pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mantr napisał:

Spróbuj z innym adapterem jeżeli masz. No bo o sterowniki pod windę to nawet nie pytam...

Urządzenie jest wykrywane ale nierozpoznawane, pod innym kompem bez problemu.

Jest to urządzenie plug&play nie są wymagane sterowniki (ASIO)

Coś jakby wina była po stronie płyty głównej PC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menadżera urządzeń i zobacz czy jest tam widoczny. Pewnie jest i pewnie będzie napisane że wystąpił błąd przy instalacji. Kliknij tam żeby usunąc urządzenie z systemu po czym fizycznie wypnij z portu usb. Dla pewności wepnij w inny port i powinno się zainstalować poprawnie.

 

Niewiem czemu tak jest ale mam tak przykładowo z gamepadem do pc który raz na 10 podpięć znika z systemu i nie działa aż go nie usuniesz i potem znowu działa przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

Wejdź w menadżera urządzeń i zobacz czy jest tam widoczny. Pewnie jest i pewnie będzie napisane że wystąpił błąd przy instalacji. Kliknij tam żeby usunąc urządzenie z systemu po czym fizycznie wypnij z portu usb. Dla pewności wepnij w inny port i powinno się zainstalować poprawnie.

 

Niewiem czemu tak jest ale mam tak przykładowo z gamepadem do pc który raz na 10 podpięć znika z systemu i nie działa aż go nie usuniesz i potem znowu działa przez jakiś czas.

Dzięki za radę, jest widoczny ale nierozpoznany vid urządzenia czy jakoś tak. Odinstalowałem tego huba usb pod nim - nic nie dało 😕

To sprawa sprzętowa bo pod linuksem też nie hula, system nie może odczytać informacji o urządzeniu. 

Mojo, głośniki usb, A45/55 działają. 

Przejściówka też raczej nie bo wpinam pod płytę główną jak i w obudowę PC. 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem kilka dni temu DC03 do Fiio FH3 + Huawei P30 + Poweramp + Tidal i szczęka mi opadła ile może taki maluszek. Wzrost detali, jakości i zapasu mocy niesamowity, ale pojawiły się przy tym mocne szumy i trzaski w cichych partiach utwórow oraz na początku i końcu każdego kawałka w plikach flac z Powerampa. Słuch mam już styrany ale szumik naprawdę zacny. Co dziwne na Tidalu czyściutko. Myślę: trza zanabyć UAPPa i sprawdzić jak z nim będzie grać. 

Ale w międzyczasie zainstalowałem w innym celu UACa od iBasso i...czyściutko, szumów i trzasków brak.😃 

DC03 to najlepiej wydane 200 zeta na audio jaki mi się ostatnio zdażył.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.04.2021 o 18:56, hibi napisał:

Posiada ktoś PC z Ryzenem i może sprawdzić czy działa DC03.

Mam PC Ryzen 3600, płyta MSI Mortar B450M i niestety nie widzia tego DAC'a. Na laptopie z CPU Intela bez problemu.

Taka samo nie wykrywa mi telefon Motorola One Vision. Na innych telefonach Xiaomi bez problemu.

 

Po wpięciu DC03 do telefonu mam tylko komunikat "Ładowanie podłączonego urządzenia przez USB"

Zmiana opcji "USB STEROWANE PRZEZ" na "To urządzenie" nie udaje się

Resetowałem telefon z wpiętym dac'em, ale to nie pomaga.

 

Piszę z supportem Ibasso na messengerze i na razie za wiele mi nie pomogli.

 

Firmware w DAC mam najnowszy V1.1.0

Edytowane przez aasat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aasat napisał:

Mam PC Ryzen 3600, płyta MSI Mortar B450M i niestety nie widzia tego DAC'a. Na laptopie z CPU Intela bez problemu.

Taka samo nie wykrywa mi telefon Motorola One Vision. Na innych telefonach Xiaomi bez problemu.

 

Po wpięciu DC03 do telefonu mam tylko komunikat "Ładowanie podłączonego urządzenia przez USB"

Zmiana opcji "USB STEROWANE PRZEZ" na "To urządzenie" nie udaje się

Resetowałem telefon z wpiętym dac'em, ale to nie pomaga.

 

Piszę z supportem Ibasso na messengerze i na razie za wiele mi nie pomogli.

 

Firmware w DAC mam najnowszy V1.1.0

 

Ad. Komputer. Zainstaluj sterowniki ze strony iBasso. Jeżeli to zrobiłeś i dalej lipa to po podłączeniu sprawdź co widzisz w menadżerze urządzeń. Może jakiś konflikt sterowników masz i trzeba odinstalować stare i zainstalować nowe.

Ad. telefon. Sprawdź w opcjach programisty ustawienia USB. Może coś powoduje takie zachowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Ad. Komputer. Zainstaluj sterowniki ze strony iBasso. Jeżeli to zrobiłeś i dalej lipa to po podłączeniu sprawdź co widzisz w menadżerze urządzeń. Może jakiś konflikt sterowników masz i trzeba odinstalować stare i zainstalować nowe.

Ad. telefon. Sprawdź w opcjach programisty ustawienia USB. Może coś powoduje takie zachowanie.

W moim  przypadku urządzenie jest wykrywane ale nie ma odczytu rodzaju urządzenia - brak identyfikacji sprzętu a w takim przypadku sterowniki są zbędne bo system nie rozpoznaje podłączonego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hibi napisał:

W moim  przypadku urządzenie jest wykrywane ale nie ma odczytu rodzaju urządzenia - brak identyfikacji sprzętu a w takim przypadku sterowniki są zbędne bo system nie rozpoznaje podłączonego urządzenia. 

 

Jeżeli system wykrywa urządzenie a nie ma odczytu rodzaju urządzenia to tylko i wyłącznie mamy do czynienia z problemem ze sterownikami. Być może jest konflikt, być może jest problem także z innymi sterownikami jak chipset, bios etc. Nie ma innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności