Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DC03 (podwójny CS43131)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo ciekaw porównania z DC01, a zwłaszcza tego, jak wypada pod kątem budowanej sceny i dynamiki. Tonalnie DC01 to dla mnie rewelka, ale z Fidue A91 Sirius czułem pewne wyraźne zamknięcie sceny na szerokość względem chociażby DX220@AMP1mk2 (Wiem, 15 krotna przebitka cenowa skądś się bierze), choć głębia i wysokość wciąż robiły wrażenie na tle DX'a. Niemniej tonalnie DC01 dla mnie był i jest fantastyczny, więc jestem ciekaw, czy przeskok jest na tyle duży, by usprawiedliwić przejście z DC01 na DC03. Czekam na wrażenia i dalsze opisy.

 

Tak, jestem świadom, że DC01 ma balans, a DC03 jest SE. Nadal, jestem ciekaw, czy to jest w jakiś sposób upgrade, czy side-grade dla tych, co używają słuchawek z wtykiem 3,5mm.  :P

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Vaiet napisał:

Jestem bardzo ciekaw porównania z DC01, a zwłaszcza tego, jak wypada pod kątem budowanej sceny i dynamiki. Tonalnie DC01 to dla mnie rewelka, ale z Fidue A91 Sirius czułem pewne wyraźne zamknięcie sceny na szerokość względem chociażby DX220@AMP1mk2 (Wiem, 15 krotna przebitka cenowa skądś się bierze), choć głębia i wysokość wciąż robiły wrażenie na tle DX'a. Niemniej tonalnie DC01 dla mnie był i jest fantastyczny, więc jestem ciekaw, czy przeskok jest na tyle duży, by usprawiedliwić przejście z DC01 na DC03. Czekam na wrażenia i dalsze opisy.

 

Tak, jestem świadom, że DC01 ma balans, a DC03 jest SE. Nadal, jestem ciekaw, czy to jest w jakiś sposób upgrade, czy side-grade dla tych, co używają słuchawek z wtykiem 3,5mm.  :P

 

Trzy modele są dedykowane do różnych grup. DC01 2.5 bal, DC03 3.5mm std, DC04 4.4 bal. Osobiście jestem za balansem ale liczba użytkowników słuchawek z 2.5/4.4 bal jest to nadal ułamek w porównaniu do właścicieli standardowych końcówek. DC03 można jedynie porównywać do poprzednika DC02 i tutaj w mojej ocenie pod każdym względem jest krok do przodu a największy w mocy na wyjściu prawie 4x większej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bigmaras napisał:

 

Trzy modele są dedykowane do różnych grup. DC01 2.5 bal, DC03 3.5mm std, DC04 4.4 bal. Osobiście jestem za balansem ale liczba użytkowników słuchawek z 2.5/4.4 bal jest to nadal ułamek w porównaniu do właścicieli standardowych końcówek. DC03 można jedynie porównywać do poprzednika DC02 i tutaj w mojej ocenie pod każdym względem jest krok do przodu a największy w mocy na wyjściu prawie 4x większej.

Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w razie czego podłączyć słuchawki z kablem zbalansowanym przez adapter do DC02 ;) Kto wie, może tonalnie jest tak dobry, że robienie takiego warkoczyka ma sens? Wcześniej różnica w mocy na korzyść DC01 raczej sprawiała, że robienie czegoś takiego z DC02 sensu nie miało żadnego. Tutaj jakiś już ma, choć ja osobiście nadal uważam, że będzie to mocno nieporęczne i będzie przy okazji obciążać gniazdo USB w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zOrg napisał:

będzie działać z iPhonem, jak się go podłączy przez jakiś adapter?

 

W teorii powinno. Gdzieś na internetach czytałem, że ludzie podłączali i działało choć sam nie testowałem bo takowego adaptera nie posiadam. Nie mniej jednak do jabłka mam linka2 podpiętego i sprawdza mi się super. Kable w zestawie.

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w razie czego podłączyć słuchawki z kablem zbalansowanym przez adapter do DC02 ;) Kto wie, może tonalnie jest tak dobry, że robienie takiego warkoczyka ma sens? Wcześniej różnica w mocy na korzyść DC01 raczej sprawiała, że robienie czegoś takiego z DC02 sensu nie miało żadnego. Tutaj jakiś już ma, choć ja osobiście nadal uważam, że będzie to mocno nieporęczne i będzie przy okazji obciążać gniazdo USB w telefonie. 

 

Sprawdzić można ale szkoda by mi było wycinać balansu :( 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

DC02 był bardzo popularnym modelem, ale nigdy nie byłem jego wielkim fanem. DC03, czyli nowy przenośny DAC/AMP iBasso z gniazdem 3,5 mm (SE), to jednak zupełnie inna bajka. Zanim napiszę więcej: dobrze stało się, że DC02 przestał być produkowany, a na jego miejsce wchodzi DC03, który oparty został na podwójnym CS43131. Naprawdę fajna opcja za 219 zł.

 

iBasso.jpg

 

Słucham od wczoraj i przeskok względem DC02 jest IMHO spory:

- DC03 gra lepiej wyważonym i bardziej naturalnym dźwiękiem, brzmienie jest pełniejsze i gładsza, ale wokale pozostają klarowne i czyste, nie ma zamulania, ani nerwowości i lekko cyfrowej góry, którą DC02 potrafił uraczyć z niektórymi dokami;

- naturalne granie, muzykalne i przyjemne, ale mimo gładkości rozdzielczość i separacja są dobre (szczególnie na tę półkę cenową), scena większa niż w DC02 i ogólnie grają bardziej przestrzennie;

- DC03 ma zdecydowanie więcej mocy, co przekłada się na wyraźnie lepszą dynamikę, plusem jest przy tym ciemniejsze tło i mniej szumu (szczególnie względem DC01 na słuchawkach o wyższej skuteczności).

 

Subiektywnie dodam, że nowa obudowa prezentuje się lepiej. Nie tylko czarny, matowy kolory, ale i jej charakterystyczne wyprofilowanie. Potem dodam co nieco o porównaniu z ikko Zerda, xDuoo Link2, DC01 czy może Lotoo PAW S1 (chociaż to nie inna półka). Zobaczę też, czy odbiór nie zmieni się, gdy chwilę pogra.

Na dniach będę właśnie chciał kupić wzmak w tym przedziale cenowym i stoję przed wyborem między DC03 a xDuoo Link2, więc z niecierpliwością czekam na ich bezpośrednie porównianie :) Mile widziane porównanie również na dużych słuchawkach, nie tylko na na dokanałówkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, music hunter napisał:

https://www.aliexpress.com/item/4000328408705.html?spm=a2g0o.cart.0.0.44283c00NBoHU0&mp=1
Pewnie jest to samo co ten OEM, tak jak było z Hidizs s8. Tam ludzie udowodnili to pomiarami.

 

Przecież to zupełnie inne urządzenie z innej fabryki z pojedynczym układem dac a w DC03 masz podwójny. Totalnie nie porównywalna konstrukcja. Tempotec z hidizs ma dużo wspólnego ale nie z iBasso.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja pozwolę sobie wrzucić swoje ,, trzy grosze,, i zawrzeć swoje spostrzeżenia.

 

Dźwięk:

DC03 prezentuje moim zdaniem znaczny skok względem DC02 ( z oczywistych względów nie zestawię tu DC01!) zmiana DAC i zastosowanie podwójnej architektury zaowocowały znacznymi zmianami na korzyść DC03 postaram się je opisać w poszczególnych punktach, dla wygody:

Bas:

Jest wyczuwalny, ale nie dominuje całego pasma i nie zamula przekazu. Względem DC02 wypada naturalniej i mniej wybija się na pierwsze skrzypce, Link prezentuje bardziej rozrywkowy przekaz basowy, a link dwa z opcją bas booster jest prawdziwą gratką dla bass-headowych słuchaczy!

Średnica:

Gładka oraz naturalna, nie przesłodzona i nie koloryzowana. Uderza w stronę realizmu i transparentności . W przeciwieństwie do DC02 została ona ukazana znacznie bardziej naturalnie, mniej cyfrowo. Link prezentuje bardziej ,,sabrową,, prezentację, z nieco mniej naturalnym przekazem, podobnie wypada link2, który zachowuje wysoki poziom realizmu i naturalności, jednak wygrywa nieco detalicznością i intymnością przekazu.

Tony wysokie:

Wygładzone, bezpieczne, zrealizowane w taki sposób, że dźwięk zachowuje gładką fakturę, jednocześnie detale i instrumenty nie zostały ucięte, ani zredukowane. Pozbyto się cyfrowego nalotu obecnego w DC02, jednak Link i link dwa zachowują więcej blasku i ,,sabrowej,, krystalicznej przezroczystości w tym paśmie. Gładka prezentacja jest bezpieczna, jednak jeśli lubimy bask i rozświetlony przekaz musimy liczyć się z pewnym złagodzeniem.

Scena i separacja:

Scena została znacznie poprawiona, to chyba pierwszy ,,dzyndzel,, od basso, gdzie nie mam poczucia klaustrofobii. Zdecydowanie prezentuje lepszą scenę od DC02 i Linka. Jeśli chodzi o linka 2 to z funkcją powiększania sceny, jak i bez niej jest ona na porównywalnym lub nawet nieco lepszym poziomie dla linka 2 . Detaliczność  w DC03 wypada bardzo naturalnie, to nie muzykalność jak w linku, ani nie kliniczna precyzja, to po prostu naturalność z lekko przyciemnionym tłem.

Szum i synergia:

Szum został znacznie zredukowany, względem DC01 jest on marginalny i również mniejszy, niż w DC02, czy linku pierwszej generacji, z kolei link 2 prezentuje podobny poziom według mnie lub nawet nieco mniej zaszumiony dźwięk. DC03 nie wymaga większej synergii, lubi się z jasnymi słuchawkami, dzięki lekkiemu przyciemniu tła, bardziej cyfrowy przekaz DC02 potrafił lekko się nie dogadać z ciepło grającymi IEMAMI. Link i link 2 nie są skore do znacznego szumu, jeśli nie mamy ultra czułej kolekcji słuchawek, ich muzykalność również ułatwia nam synergię między słuchawkami, jednak pokazuje bardziej rozrywkowy i odrobinę mniej realistyczny przekaz. Oczywiście to nie czyni DC03 lepszym, po prostu inaczej maluje on swój dźwięk .

Moc:

DC03 ma 80mw na 32Ohm mocy, to znacznie więcej od DC02, oraz linka pierwszej generacji. Jednak nadal o prawie połowę mniej od linka dwa(który jest też nieco większy gabarytowo), jest to dobry wynik jak na tej klasy sprzęt.

Podsumowanie:

DC03 to kawał solidnej roboty ze strony ibasso, wycenienie go na 219 zł to bardzo dobry krok. Urządzenie pokazuje gładki i naturalny przekaz, bardzo bezpieczny i nie koloryzujący, moc jest wystarczająca, nawet na pełno wymiarowe słuchawki takie jak ATHM40X. Link dwa wypada lepiej pod względem funkcjonalności i opcji połączeniowych oraz mocy, jednak kosztuje znacznie więcej i prezentuje inną wartość siniczną. DC02 z kolei pokazał mniej naturalną i bardziej sztuczną prezentację, a link pierwszej generacji prowadzi nas w stronę muzykalnej uczty, niż realizmu. Czy warto pomyśleć o zakupie DC03? Moim zdaniem tak, aczkolwiek bardzo żałuję, że producent nie zdecydował się nieco zwiększyć gabarytów i dodać jeszcze balansu na 2,5mm, oprócz gniazda SE. Wtedy był by to absolution ,,must have”! Zauważę, że DC03 świetnie sprawdził się, jako DAC pod xDuoo TA-01B. Podłączony przez wejscie liniowe pokazał czysty i bardzo naturalny przekaz, doskonale uzupełnił brzmienie lampy, czyniąc je jeszcze bardziej ,,czarującym w przekazie,, po mimo złagodzenia skrajów nie odczułem żadnego niedosytu.

Edytowane przez Matmar
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Cytat

Firma przygotowała też specjalną aplikację “UAC2.0”, która umożliwia sprzętową 64-stopniową kontrolę głośności - gwarantuje to wyraźnie niższy poziom szumu niż w przypadku zarządzania głośnością przez oprogramowanie Androida.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz czasami google czy wolisz jak ktoś Ci odpowie? 
 

Cytat

UPnP (Universal Plug and Play – podłącz i działa) to protokół, który umożliwia bezpośrednią komunikację między komputerami i urządzeniami sieciowymi, wykorzystywany w dziesiątkach milionów sprzętów domowych. Dzięki niemu urządzenia takie jak: komputery, drukarki, telewizory, sieci wifi, roboty odkurzające, konsole do gier, a nawet kuchenki mikrofalowe czy lodówki mogą wzajemnie wykrywać swoją obecność i nawiązywać łączność w celu konfiguracji oraz wymiany informacji. Ta technologia automatyzuje i ułatwia użytkownikowi końcowemu konfigurację oraz dostęp do swoich zasobów czy usług.

Za pomocą tego słucham muzyki z mojego serwera NAS, oglądam zdjęcia na TV itp.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DC03 to faktycznie podwojny CS43131? Gdzie to jest napisane? CS to droga kość, a DC03 jest SE. Moc i parametry można taniej z niego wyciągnąć, więc po co 2 kości?
DC04 to rozumiem, ale z DC03 coś mi tu nie gra.

A ten Tempotec to raczej inne urządzenie, ale nie powinno być wielkiej różnicy w dźwięku pomiędzy różnymi implementacjami CS43131, bo to jest tak mocno zintegrowany układ, że tam inżynier, czy księgowy nie mją za wiele do powiedzenia. Istny samograj.
Słuchałem Meizu Hifi Daca, czyli "gołego" CS43131 i gra to z pchełkami jak marzenie, za 70zł. Najtańsze HiFi, jakie widziałem :D

Edytowane przez rhalf
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rhalf napisał:

Ten DC03 to faktycznie podwojny CS43131? Gdzie to jest napisane? CS to droga kość, a DC03 jest SE. Moc i parametry można taniej z niego wyciągnąć, więc po co 2 kości?
DC04 to rozumiem, ale z DC03 coś mi tu nie gra.

A ten Tempotec to raczej inne urządzenie, ale nie powinno być wielkiej różnicy w dźwięku pomiędzy różnymi implementacjami CS43131, bo to jest tak mocno zintegrowany układ, że tam inżynier, czy księgowy nie mją za wiele do powiedzenia. Istny samograj.
Słuchałem Meizu Hifi Daca, czyli "gołego" CS43131 i gra to z pchełkami jak marzenie, za 70zł. Najtańsze HiFi, jakie widziałem :D

Jego realna wartość dla fabryk to pewno grubo poniżej 10zł...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 02:55, bubuq3 napisał:

Zastanawiam sie pomiedzy ibasso dc03, a e1da 9038d. Tylko ze e1da dwa razy tyle kosztuje, a czy potrzebuje takiego wzmocnienia do 16,32 omowych sluchawek? Takstar pro82, blon b8

 

Z PRO 82 to DC03 radzi sobie średnio, przed chwilą sprawdziłem. IKKO Zerda czy Earmen Sparrow wyciągają z nich sporo więcej (w przypadku tego drugiego to akurat logiczne :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności