Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte, welurowe pady - do 3000 PLN


vrael560

Pytanie

Cześć, aktualnie używam Audeze LCD-1 i dźwiękowo bardzo mi odpowiadają - ciepłe, z zaznaczonym basem ale jednocześnie nie pozbawione detali. Rozglądam się jednak za jakąś alternatywą z użytkowych powodów. Wymagania co do słuchawek.

  • Pracuje przy komputerze i siedzę w słuchawkach prawie cały czas po 5-6 godzin. Audeze mają dość małe nauszniki, uwierają mnie przy dłuższych odsłuchach i są skórzane - trochę grzeją.
  • Konstrukcja otwarta - mieszkam w bloku i często są jakieś hałasy z zewnątrz, od sąsiadów z ulicy etc. Chcę mieć drugą parę słuchawek, której będę używał jako główne a LCD-1 planarne, otwarte zostają jako alternatywa do konkretnych odsłuchów.
  • Dość lekkie, jak wyżej pisałem siedzę w nich długo więc duże i ciężkie konstrukcje raczej odpadają.
  • Czasem przemieszczam się też między pokojami więc odpadają słuchawki trudne w napędzeniu, muszą zagrać dobrze z przenośnych źródeł (chord mojo, ifi xdsd, dragonfly cobalt). Aktualnie mam tylko Aune x1s pro natomiast nie wykluczam dokupienia czegoś jak wybiorę słuchawki.
  • Ogólnie priorytety  wygoda > cena > brzmienie. |
  • Raczej słuchawki nowe a przynajmniej takie które są wciąż proponowane, nie do końca mam czas polować na konkretny model który wyszedł z produkcji


Chciałbym w miarę możliwości zachować jakość dźwięku z LCD-1.
Słuchawki które testowałem i rozważam:

  • Beyerdynamic dt770 pro - W kwestii wygody ideał, jednak trochę nie podchodziły mi brzmieniowo, barwa i mimo wszystko to chyba będzie półka lub 2 niżej niż LCD-1 ? Mimo wszystko jestem gotowy pójść tutaj na kompromis ze względu na cenę (550 zł). Jeśli kolejne dobre opcje będą dużo droższe. 
  • Audeze LCD-2 - pozycja z polecanych jednak odrzucam je ze względu na rozmiar i wagę.
  • Fostex th610 - Brzmieniowo bardzo dobrze, jednak trochę ciężkie i mają skórzane pady - również problem z grzaniem. Tu też chyba mógłbym pójść na kompromis w ostateczności.
  • Focal Elegia - nie miałem jeszcze okazji słuchać, na papierze spełniają wszystkie moje kryteria. Opcja najdroższa i nie ukrywam wolałbym znaleźć coś tańszego, jeśli jednak powalą mnie brzmieniowo to rozważę je też.
  • Pozostałe słuchawki ze stajni Beyerdynamic - T5p, Amiron Tu widziałem kilka modeli z welurowymi padami, pytanie tylko jak dużą przepaść będę w stanie usłyszeć pomiędzy nimi a dt770 pro i czy warto będzie dopłacać? 


Więc podsumowując aktualnie najbardziej skłaniam się do tych Beyerdynamic dt990 pro ale chciałem zebrać jeszcze opinię czy może znajdzie się coś co przebije je mocno w przedziale do 2000? W temacie wpisałem 3500 PLN natomiast próbuję do tego na zdrowy rozsądek już podejść z moim wciąż początkującym słuchem 😄 Jak znajdę coś za 3500 co mnie wyrwie z butów dosłownie to jestem w stanie tyle wydać.
Jesteście w stanie podrzucić jeszcze jakieś propozycje na które mógłbym rzucić okiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, vrael560 napisał:

Jesteście w stanie podrzucić jeszcze jakieś propozycje na które mógłbym rzucić okiem?

Z listy polecanych są też Sówki. Trudno o wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, bendezar napisał:

Z listy polecanych są też Sówki. Trudno o wygodniejsze.

A to prawda zapomniałem o nich. Miałem okazję testować też i odpowiadały mi bardzo ale w tamtym momencie przegrały z Sennheiserami HD650. Chętnie bym wrócił do nich ale widzę że już nie są dostępne nigdzie 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, vrael560 napisał:

A to prawda zapomniałem o nich. Miałem okazję testować też i odpowiadały mi bardzo ale w tamtym momencie przegrały z Sennheiserami HD650. Chętnie bym wrócił do nich ale widzę że już nie są dostępne nigdzie 😕 

Carbony nowe jeszcze można kupić. Owli nowych dawno nie widziałem. Jeśli 650 pasowały to wygodne są też Senki Momentum(jeśli nie ma się zbyt dużych uszu), ale klasa dźwięku wyraźnie niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aeon Closed v.2, bez porównania wyższa klasa dźwięku, niż LCD1 i bardzo wygodne, imo. ;)

 

Aha.. możesz też wziąć pod uwagę HD265 i np. wymienić im pady na welurowe, jak skórkowe okażą się niezbyt przyjemne na długie odsłuchy. 👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos też na Aeon 2C. Wygodne, dobra izolacja od otoczenia, zejście w basie bardzo przyjemne, lekko ciepłe, detalu nie brakuje na pewno. Scenę można poszerzyć lepszym kablem jeśli będzie za mała z Twoimi źródłami (np hybryda pół srebro pół miedź), najtańszym kosztem to adapterem rodowanym od Furutecha 3.5-6.3mm ;)

Audioquest Owl tez mogłyby ci się spodobać ale szkoła Owl/Hawk nie każdemu pasuje, chociaż Owle już są dużo 'bezpieczniejsze' sygnaturowo ;)

Aeon 2C to jednak klasa wyżej oraz mocarnie potrafi się skalować z lepszym sprzętem.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności