Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

HD660s nowy kabel.


Majkip

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako iż stałem się szczęsliwym posiadaczem Sennheiserów HD660s, i jako że oryginalny kabel w nich do najlepszych nie należy to chciałbym zbudować sobie coś własnego.

Myślałem nad wtykami furutecha "FURUTECH FT-2PS", dodatkowo dodałbym dużego jacka 6.3 FP-704, albo Viablue T6s Phono 6.3 mm. Tylko zastanawiam się jaki przewód mógłbym zastosować. Popularny canare to koszt ok 12zł za metr. Może idąc już w pro wtyki zainwestowałbym w pro przewód. Jakieś sugestie?? Może przewód marki: Neotech NECH-3001? wychodzi 100zł za m, Może plecionka z OCC 7N 26 AWG Litz Cryo v2 Audeos? Z góry dziękuje za propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marek_m napisał:

???

Sztywne druty są. 😆

11 minut temu, Majkip napisał:

A w jakiej konfiguracji go robisz? Normalnie jedną żyłę czy np splatasz ze sobą?

Wcześniej robiłem po dwie żyły na kanał, czyli w sumie osiem żył, ale teraz bym dał po jednej, żeby był jeszcze bardziej elastyczny. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, marek_m napisał:

Żaden z tych które mam (a jest ich kilka) nie jest sztywny :) 

Bo są sztywne i sztywne, a kanarek należy do tych sztywniejszych, a już z całą pewnością jest sztywniejszy od Van Damme (nie mylić z aktorem!). 😆

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, neonlight napisał:

mam podawać swoje niezadowolenie w %?

 

Nikt w tym wątku nie pytał czy jesteś zadowolony :D 

 

Pytanie dotyczyło kabli i tylko o kablach tu mowa :) 

 

 

Edytowane przez marek_m
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, retter napisał:

Taaa
Cytując klasyka to ja podam "na 300%" emoji6.png

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Kabooom!

 

5 minut temu, marek_m napisał:

Nikt w tym wątku nie pytał czy jesteś zadowolony :D 

 

Pytanie dotyczyło kabli i tylko o kablach tu mowa :) 

A idźcie Wy w p......c i przede wszystkim, z dala ode mnie. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 16:43, neonlight napisał:

Canare to badziew pod względem ergonomii, od siebie polecam mikrofonowy Van Damme.

 

Canare (żył z niego) właśnie świetnie nadają się do recablingu, który de facto wykonuję na nim od ok 10 lat. Do tego są znacznie wytrzymalsze na uszkodzenia od w/w i większości podobnych mikrofonówek na rynku. Bardziej problemem jest tu polecanie kabla za 8 zł. do wtyków za 70-200 zł. Ja bym robił plecionkę z 4 żył OCC 7N 26 AWG albo hybrydę ze srebrem. Z gotowych natomiast Plussound Exo na posrebrzanej miedzi będzie git.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mayster napisał:

Bardziej problemem jest tu polecanie kabla za 8 zł. do wtyków za 70-200 zł.

Dziękuje za tą odpowiedź, o taką właśnie mi sytuacje chodziło, wtyki 20krotnie droższe od kabla. Jeśli chodzi o hybryde to np 2 żyły srebro i dwie żyły miedź? Czy w przypadku hybrydy potrzeba było by co najmniej miedz/srebro na każdy z + - pin. Na razie jestem za zrobieniem plecionki z 4żył occ na wtykach furutecha i viablue. Niestety wtyków do acrolinka nie moge nigdzie dostać (audeos posiada w ofercie ale nie ma w sprzedaży).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Majkip napisał:

Dziękuje za tą odpowiedź, o taką właśnie mi sytuacje chodziło, wtyki 20krotnie droższe od kabla. 

Wtyki mogą być droższe, bo ch.. wie z czego są zrobione te najtańsze, natomiast sam kabel wystarczy dobrej jakości, nie musi kosztować pierdyliony, on ma czysto przesłać sygnał. Idę o zakład, że nie usłyszałbyś różnicy. 😉 Ale Twoja kasa, więc rób, jak uważasz. ✌

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zakup droższych słuchawek, wziąłem senki, więc postanowiłem dorobić im dobry kabel. Wole dać te 100-150 zł więcej za przewód i mieć pewność że kabel jest wysokiej klasy, niż klepać kabel na podstawowych wtykach i przewodzie (szkoda mi na to czasu). Równie dobrze mógłbym słuchać na stockowym. Jak kolega wyżej wspomniał wtyki za 150zł a przewód za 12zł trochę się gryzie. Zapewne nie odczuje aż takiej różnicy z moim słuchem, ale jeśli usłyszę to się ucieszę. Zmieniając stockowy kabel w KZ ZS10 Pro na jakiś posrebrzany z alieexpres słuchawki zagrały dla mnie o wiele lepiej. więc i tu może być poprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności